Erkek çocuğunuzu sünnet edermisiniz?

Merak ettim ve biraz araştırdım Kuran'da sünnetle ilgili bir şey yazmıyor ve sünnet edilmesi sağlıksız. Erkeklerin sünnet edilmesinin bir gelenek olduğunu biliyormuydunuz?

Evet beyler pipimizin bir kısmını yahudi geleneği yüzünden kaybettik acı ama gerçek.

Erkek çocuğunuzu sünnet edermisiniz?

• Hayır etmem
    24% (5)30% (7)27% (12)Oy Ver
  • Evet ederim
    76% (16)70% (16)73% (32)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
7|6

En İyi Erkek Görüşü

• tabiki ettirmeyeceğim. Yüce Allah bizi en güzel bir biçimde yaratmıştır.(tin suresi ayet 4) ve yaratılışı bozmanın şeytani bbir iş olduğunu söylemiştir.(nisa suresi 119) kuran böyle derken bir takım uydurma hadislere mi inanacağım? ayrıca sünnet yararlı da değildir ve cinsel ilişki de alınan hazzı büyük ölçüde azaltır.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• İslâmiyeti din olarak seçip iman eden kimsenin küfür dö­nemindeki âdetlere uyarak tıraş etmeyip bıraktığı kılları kesmesi, İslâm'a göre kendine çeki düzen vermesi ve sünnet olması vâcibdir. Çünkü bu hususta Resûlüllah'ın sarih emri vardır ve emir de vücubu gerektirir.

Sünnet olmak fıtrattandır, peygamberlerden bize kadar ge­len Tevhid Diniyle ilgili olan bir sünnettir.
    Ebû Hüreyre (r. a.)'den yapılan rivayette, Resûlüllah (a. s.) Efendimiz buyurdu ki:

"Beş şey fıtrat'tandır: Kasığı tıraş etmek, sünnet olmak, bıyığı (dudak kırmızılığı gözükecek şekilde) kesmek, koltuk altı kıllarını gidermek ve tırnakları kesmek."

Tıptada sünnetin birçok faydası olduğunu göreceksin araştırırsan eğer..

1|1
    0|1
    • Araştırdım ve faydasından çok zararını gördüm yorum için teşşekür ederim.

• zararınımı gördün sünnet zararlıdır diyen bir tane tıpçı görmedim ben aksine yapılmasını öneriyorlar

• Edilmesi gerekir dinen ve sağlık acısından.

1|1
    0|1
    • Kuranda sünnetle ilgili bir şey yazmıyor bu bir gelenek ve biraz araştırırsanız sünnetin sağlıklı değil zararlı olduğunu anlarsınız.

• kuranda herşey yazmaz mesela namazı emreder ama nasıl kılınacağı yazılma peygamberimiz öğretir bize nasıl kılıncağını
      Erkeklerin yaptığı sünnet denile şey ise peygamber sünnetidir adı üzerinde sünnet kuranda emredilseydi farz olurdu

• Kendisine birakirim ileride isterse yaptirir

0|2
    0|0
  • Düşünmüyorum

0|2
    1|0
  • Hayır ettirmem.

0|0
    0|0
  • doktorlar sağlıklı dediğine göre sen ne dersen de önemsiz

0|1
    0|0
    • Hangi doktorlar sağlıklı diyor isim verebilirmisiniz? teşşekürler.

• bütün doktorlar diyor

• sünnet sağlık için. bir şey kanserini engelliyor ama ne olduğunu şimdi hatırlayamıyorum. ahkam kesmiyorum ama sadece hatırlayamadım.

1|1
    0|1
    • Dr. Van Howe, "Zaten bir erkeğin üzerine yıldırım düşme ihtimali, penis kanserine yakalanma ihtimalinden çok daha yüksektir" bilmem anlatabildimi :D

Erkekler Ne Diyor 5

• sunnet kuranda yazan sey degıldır peygamberın yaptıgını yapıp onun gıttıgı yoldan ılerlemeye calısmaktır. evet sunnet musevılıktede vardır ne yapalı onlarda ıyı bırsey varsa almayalımmı? ayrıca sunnet cok saglıklıdır gıdın ıstedıgınız doktora sorun..

0|0
    0|1
  • kuranda internet yok nie takılıyon

0|0
    0|0
  • Evet ederim

0|0
    0|1
  • Kıçından uydurma laa. Kuranda emir olarak var ayrıca sağlık açısından çok faydalı. Penis kanserine yalanmayı önlüyor. Sırf bu yüzden avrupada sünnet çok yaygınlaşıyor domtorlar tavsiye ediyor gavurlar bile sünnet oluyor. Senin derdin başka

1|2
    0|0
    • K*çımdan bir şey uydurmuyorum merak ettim araştırdım 1 faydasını gördüysem 5 zararını gördüm ve Kuran'da emir olarak var demişsin hangi ayet bu?

• Sünnetli penis daha iyi oral yaparsın olsada yesek loooo

0|0
    0|2
Yükleniyor...