Penis kırılması tam olarak nedir?

Bugün iki erkek konuşurşarken duydum ve merak ettim böyle bir şey olabileceğini bilmiyordum içinizde yaşayan var mı? Ya da bilgisi olan?

0|0
1|14

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 13

• Şişlik ve morluklarla seyreden penis kırılması; yırtılmalar ve tahribatlar sonucu gelişir. Kırılmalar genellikle penisin tam anlamıyla ereksiyon halinde olduğu ya da aşırı zorlandığı durumlarda oluşur. Bu sorun genellikle cinsel ilişki sırasında kadının erkeğin üzerindeyken kontrolünü yitirip ani olarak hareket etmesiyle görülür. Ayrıca penisin vajinadan çıkıp kadının kalçasına çarpması da kırılmaya yol açabilir.

Engellemek için öneriler nelerdir?

Penis kırılması erkeğin cinsel yaşamını önemli derecede olumsuz etkileyebilir. Bu nedenle cinsel ilişki sırasında ani ve ters hareketlerden kaçınılması ve penisin ereksiyon halindeyken kıvrılmaması gerekir. Özellikle kadının üstte olduğu pozisyonlarda ortaya çıkan kırılmaları engellemek için erkeğin kadını elleriyle kontrol altında tutması yardımcı olabilir.

Belirtileri nedir?

Penis kırılmalarının ne tür belirtiler verdiğine gelince. Bu sorun çok şiddetli ağrı, morarmayla gelişen renk değişikliği, penis ucundan taze kan gelmesi, idrar yapamama ve ileri derecede şişmeyle kendini belli eder.

Ne Yapılmalı?

Penis kırılmasında zaman kaybetmeden acilen bir üroloji uzmanına başvurmanız gerekir. Ameliyat penis kırılmalarında tek tedavi yöntemini oluşturur. Cerrahi tedavi öncesinde, penis içi idrar borusunun yani üretranın kopup kopmadığı, hasar görüp görmediğinin araştırılması gerekir. Ameliyatta, yırtılan kas zarı tamir edilip onarılır. Günümüzde penis kırıklarına yönelik ameliyatlarda oldukça başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Biraz araştırmacı olun :)

1|0
    0|0
    • Yaşayan biri varsa kısa ve net şekilde özetlesin istediğim için sordum :)

• İlla yaşamaya gerek yok, umarım işe yaramıştır. Alıntıdır bu arada.

• Teşekkür ederim

• Hastaneme gelen birkaç hasta geçen hafta bu konudan ameliyat geçirdiler. Lakin seks yüzünden değil şarapnel yaralanmasından dolayı ama üç aşşa beş yukarı aynı operasyon yapılıyor. Üretra düzeltilip kaslar dikiliyor. Operasyon sonrasında günlük pansuman işlemini hastanede yaptırması gerekiyor kişinin. Onun dışında pek sorun olmuyor, penis ve genital cerrahi operasyonlarda türkiyedeki cerrahlar çok başarılıdır.

1|0
    0|0
  • Sert bir sopanın kırılması gibi düşün oturunca falan girmezse yani sert bir şekilde sopa kırılıyo gibi düşün işte yaa

1|0
    0|0
  • kırılmak da bir şey mi? benimki trip bile atıyor.

1|1
    1|0
  • yaşamadık, ereksiyon halinde zorlarsan kırılır

1|0
    0|0
  • Doğrudur haydar amcadan ogrenebilirsin. Fazla merak etme ama

0|0
    0|0
  • öldüm öldüm dirildim yazıyı okuyunca kötü oldum ya

1|0
    0|0
  • Kemik mi l*n bu :Dadasasa

0|0
    0|0
  • Kikirdak. Kırılmaz yirtilir icten

0|0
    0|0
  • İlk kez duyuyorum (okuyorum) ://

0|0
    0|0
  • küserse bize kırılmış oluyo :/

0|0
    1|1
  • yok l*n yalan. dd kas kırılir mi. dd

0|0
    0|0
    • Sert haldeyken oluyormuş alttaki arkadaş öyle yazmış

• yirtilma falan demisler belki ihtimal verilebilir ama kirilma olmaz ya ilk defa duydum olcaginida sanmiyorum

Kızlar Ne Diyor 1

• o iki sabah radyoda mı konuşuyordu:)

0|0
    0|0
    • Yok ama eğer radyoda da konuşulduysa benim duyduğum kişiler de orayı dinlemiş olmalı :)

• aynen;)

Yükleniyor...