Türkiyede cinsellik ve karşı cins....

bilmem sizede öyle geliyor mu; daha doğduğumuz andan itibaren 2 ayrı cins olarak ayıplandık bebekken bile kız çocuklarımıızn eteği açılsa kapa kıızm ayıp görünmesin kapa oğlum görünmesin ayıplarla yetiştiğimizx için şimdi bu abazalık yokmu özellikle erkeklerimizde ve sonrasında kızlarımızda? ve burada türlü türlü fantezilerin kaynağı sapkınlığa kadar gidecek şeylerin sebebi hep kızlarda bekaret korkusu erkeklerde ise bakire kız bulma ama aynı zamanda kızlarla cinsel ilişkiye dürtüsü olmadı mı? sonrasında kızlarımızın bakirelikle yada cinsellikle ilgili bukadar bilgisiz ve bukadar saçmalayacak kadar sorular sormasının sebebi türkiye aslında abazaq bir nesil yetiştiriyorun sinyallerini vermiş olmadı mı veşimdi sonuç... kabullensekte kabullenmesekte abazalığın baş kendi türkiyenin olmasının en büyük sebebi doğduğumuz andan itibaren ailelerimiz tarafından aman kızımlarla başlayıp erkek evlatlara gelince erkek adamdır demelerle ortaya çıkmadı mı?

0|0
2|2

En İyi Kız Görüşü

• Türk geleneklerinde temelden gelen zaten cinsel bi ayrımcılık var. Erkekler daima daha baskın, rahatlar. kızlar öyle değil. biz sürekli bişiyleri saklamak, gizlemek zorundayız bu arkadaşlarımızla dışarı çıkmak olsa bile. bu kötü. sonra neden hayata dair bişiy bilmiyoruz? neden bukadar kolay güveniyoruz? herşeyi neden filmlerdeki gibi sanıyoruz oluyo. Erkekler istediğini yaşayıp sonra hiçbişiy yaşamamş kız arıyo. bunada karşıym. dmezler mi adama ne hak ettinde neyi arıyosun diye. ama bunun suçlusu bile bayanlara atılabiliyo. Hem cinslerimi savunmuyorum. öyleleri varki yuhh ama diyosun ama öyle erkeklerde var ki inanın o.. çocuğu. Bizim ülkemizde cinsellik kapalı gözüküyor ama değil. 10 yıl öncesine göre şimdiki durum aynı değil. artık ilkokldaki çocuklar sevgili yapıyo. ve aileler buna gülüyo. ortaokldaki kız seks yapabiliyo. ama ne biliyo musunuz bu genelde kz istediği için olmuyo. erkek bunu istiyo. bunu bekliyo. öyle yaklaşıyo. kadnla erkek öyle garip ve ilginç ayarlanmış ki erkeklerin duyguları olduğu kadar kadınlarında var. herkesin iradesini koruması gerek ama bi erkek iradesiz olunca başka, kadın olunca o* oluyo bu memlekette. üzgünüm ama öyle. Halbuki biraz olsun bu konularda bu kadar baskılı olunmasa bu kadar olmazdı. Çünkü neyin üstünü örterseniz, o şey tavan yapar.. İrandaki kadınların yüzünü dahi kimse görmüyo ama en çok kozmetik ürünü oraya gidiyo. Bu gairp değil mi. Çocuklarımıza seks yapma bile diyemiyorken çünkü o rahatlık kimsede yok. bunun olmaması için resmen dua ediyoruz. Doğru kişiyle doğru zamanda doğru şekilde yapmayı kimse öğretmiyo. hiçbişiy söylenmezse bu kız kendinden habersiz yetişir sanılıyo. Annem bana hiç seks kelimesini hayatı boyunca kullanmadı. ama cinsel açıdan aktif bi kızım. ve ben bu konuları annemle konuşamam. benim bakire olmadığımı biliyo ama yinede konuşamam yani. çünkü bu konuda o yeterince bilgili değil veya öğretici bi anlatımı yok. klasik anne sendromu duygular falan.. ama erkekler öyle değil.. bi erkek babasına sevgilim var dediğinde babası aldırmıyo. ama kız için aynı şey geçerli değil. izin verilmiyo. halbuki kızın babası rahat bırksa, en basitinden kıznın nerde naptığını biliyo olur. yalan söylemek zorunda kimse kalmazsa, herkes rahatça konuşabilir. o yüzden ben babama herhangi bi konuda yalan söylediimde ve bunu öğrendiğinde kızsa bile açıkcası umrumda olmuyo. izin verse zaten kimle nerde oldğmu söylerdim yanlış bişiy ypmadım diye düşünüyorum. tabi burda konu seks değil. genel olarak böyle. Bi kadın bi erkekle yakınlaşmaya kalktığında artık korkuyo.çekiniyo. güvenemiyo. Öyle bi hal aldı ki ülke. kimse artık istediğini yapıyo diye evlenmemezlik yapmıyo. sorun güvenmek. öyle erkekler çıkıyo ki karşına.. evet belki 10 kişiyi geçiyo çıktığın kişi sayısı.. erkekler kız değiştiriyo nedenleri var eyvallah, kızların olamaz mı. bi kız çıktığı ilk erkekle yıllarca birlikte olmak zorunda mı. erkekler anlaşabilecei kızı ömür boyu arayabilir. bu ülke çığrından çıkıyo.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• ben bu durumdan rahatsız değilim.ört oranı buranı derken bizim iyiliğimiz için diyolar çocukken falan.çünkü bi sapık herif gelir o an tahrik olur kötü şeyler yapabilir musallat olabilir aklından çıkaramaz vs. ama şu var kızlar o terbiyeyle yetişiyosa erkeklerde o terbiyeyle yetişmeli.sonra kız kötü erkek çakın durumunda oluyo.daha bebekken erkek çocuğuna bu ne canlar yakar diyoruz.sanki kendi kızımızın canını başka bi erkek yakınca güzel olcakmış gibi.benim tek rahatsız olduğum konu bu.kızlar bekaretini konumalı bence hala.ona zeval gelmesindende korkmalı.erkeklerde bakire kız istemekte haklı.ama bi kız geçmişinde bi hata yapmıştır güvenmiştir inanmıştır böyle bir şey olmuştur diye o kıza kahpe damgası vurmak yanlış bence.geçmiş geçmiştir.ayrıca bizler kuluz.hatalar yapıp gerçeği öğrenmek için doğduk.erkekler günahsızmış gibi bi kıza öyle ağır lafları nasıl söyleyebiliyorlar anlamıyorum.bugün kınadığımız şey yarın başımıza gelmeden ölmeyiz.kızlarına yazık diyorum ben şimdiden o yüzden o erkeklerin.bir kulu yermekte Haktan cezalandırmak ya da affetmekte Haktan.birini tövbesini Allah affettiyse sen kimsin ki ona eyvallah demezsin.bunları düşünmek lazım.eskiden hem erkeğe hem kıza terbiye verilirdi.türk erkeğinin özü böyle değildir.cengizhanın küçük oğluna verdiği ismin açılımı ''dışardan gelen'' demektir.çünkü karısı o savaşlar sırasında kaçırılıp tecavüze uğramıştır ama bunun karısının suçu olmadığını bildiğinden o karnındaki bebeğide oğlu olarak yetiştirmiş ve hiçbir şey olmamış gibi karısına yine özlemle sarılmıştır.bundan biraz daha ileri zamana gidersek; osmanlı askerleri savaş zamanı bir üzüm bağının orda dere kenarında dinlenmek için dururlar biraz daldaki meyvelerden koparıp yerler yanlarındaki kilisenin rahipleride askerleri görür ve rahibelerini süsler püsler hoş kıyafetler giydirir türk askerlerinin üstüne salar kızların her bir cilvesine bütün çabalarına rağmen askerler bakmaz bile onlara.oralı olmazlar.başlarını başka yerlere çevirirler göz zinası olmasın diye.kadınlar kiliseye döner başarısızlıkla.rahip o zamanki krallarına bi mektup yazar ve türk askerlerinin bu yüzden yenilemeyeceğini geri çekilmeleri gerektiğini türkler kadar namuslu şerefli insanlar görmediğini söyler.askerler giderkende kopardıkları meyvelerin yerine o meyvelerin karşılığından biraz daha fazla akçe bırakırlar dallara asarlar ve giderler.eşit oranda terbiye her zaman en iyisi.diğer türlüsü ayrımcılıktır.cinsiyet ırkçılığıdır.

1|0
    0|0
    • türkiyede eğer gerçekten tükler yaşıyo olsaydı bgün milliyetçi bir partiye 75 milyonluk ülkedne sadece 5,5 milyon oy çıkmazdı... ülkenin başbakanı bile türk olduğunu söyleyemiyor askeri türk oldupunu söyleyemiyor millet vekili türk olduğunu söyleyemiyor bu ülkede türkler haricinde her kitleden insan yaşıyor msen hayal dünyasında yaşıyosun sadece hepsi bu uyandığında ankaradan ötesi türkiyeye ait olmuyacak zaten ...

• benim uyruğumda türk değil.ama ben bu örf adetlere göre yetiştim ve bunu benimsedim.bazı şeyleri hissetmek için kendini o vatana ait hissetmen için türk olmana gerek yok.canında kanında bunu hissetmen yeterli.tek kastettiğim herkes bu eski yetiştirme tarzına dönse herşey çok daha güzel olabilirdi. bu arada hiçbir yeri kimse alamicak bizden.göreceksin.

Erkekler Ne Diyor 2

• birincisi abazalık zaten bir nesildir. asıl adı abazanlıktır. sonrasına gelecek olursak ifade ettiğin konuda haklısın ancak bunun adı abazanlık değil sadece bilgisizliktir, cinselliği ne kadar ayıpladıysa toplu o kadar cahil kaldı demektir. sonucunda ne oluyor, orgazm olamayan kadın, sadece sokup çıkaran erkek. ee sonra? işte soru bu zaten. karşılıklı haz almak, cinsel uyarı, ön sevişme, hazırlık ve sonrasında cinsellik olması gerekirken, penisi sertleşen vajina ister oldu. ;)

1|0
    0|0
  • keşke hiç yapmasaydım ve abaza kalsaydım bundan gurur duyadım yaptığımız büyük bir hata bu dünya için güzel ama öteki dünyada bunun cvbını verebilecegimizi sanmıyorum

1|0
    0|1
    • kilise papazlığı yapmanın alemi yok

• müslüman diye ttutucu mu oluyopr ona bakarsan en çok erkek erkeğe ilişki araplardsa nerdse müslümanlık :DD?

• ben tutucuyum demedimki zaten nerde pislik var hepsini yaptı keişke yapmasaydım diyorum :S

Yükleniyor...