Eşimi çok seviyorum. Hiç aldatmadım. Ama, artık tehlikeli sulardayım.

Aslında bu soruyu burada sormayı istemezdim. Fakat, paylaşacağım kimse yok. İçimi dökmek istiyorum artık. Benim için ciddi problem haline geldi. Sorun şu: 11 yıldır evliyim ve 11 yıldır aramızda cinsellik yok denecek kadar az. Senede toplam 5-6 kez ilişki yaşıyoruz ve o da sanki sırf beni memnun etmek içinmiş gibi geliyor bana. 11 yıldır durum vahim ve gündelik hayatımız da çok etkileniyor. Ben de artık dayanamıyorum bu duruma. Cinsel dürtülerime de engel olamıyorum. Tehlikeli sularda yüzüyorum anlayacağınız. İstemeden gözüm etraftakilere kayıyor. Kendime olan saygımı kaybettim. Eşimi aldatırsam daha da fazla kaybedeceğim. Bir başkasıyla cinsellik benim için aynı şey değil. Cinsellik evdeki huzur için önemli etken. Muhabbet yok! Bıktım artık. Siz olsanız ne yapardınız? Ne tavsiye edersiniz?

0|0
14|9

En İyi Kız Görüşü

• senede 5-6 çok az.. konuş onla bu durumu.. onu ne kadar sevdiğini, özlediğin, ve istediğini belirt.. ya da sürpriz yap güzel bi iç çamaşırı takımı al..üzerinde görmek istiyorum de :) biraz heyecan yaratmaya çalış bakalım, nolcak.

0|1
    0|0
    • Konuştuğum zaman sırf beni memnun etme zorunluluğu hissederek kendini zorlayacağını düşünüyorum... Odun bir erkek olmak istemiyorum. Kendisini bana sunmasın. Kendisi problemi görüyor zaten.

• Haklısın. Ben de biliyorum. Çelişkili. Kendim maço, alaturka bir erkek sınıfında da değilim ama cinselliği konuşmaya gelince utanıyoruz işte.

• ufak bi tatil, romantik bi ortam falanda değiştirebilir hayatınızı:)

Kızlar Ne Diyor 13

• Eşinizle açık açık konuşun. Bu kadar az olması normal değil. Neden öyle olduğunu sorun. Eğer kibar bir dil kullanırsanız beraber çözebilirsiniz... Ayrıca yanlışa düşmediğiniz için de tebrik ederim sizi. Keşke herkes sizin gibi düşünse...

1|1
    0|0
  • Gercektende cok zor bi durum,.. Evlilikte cinsel iliski cok ama cok önemli.. Bence acik acik konusmalisin, seni neden istemiyor? Iliskiye neden girmek istemiyor? .. BUnun üzerinede, evlilikte cinselligin önemli oldugunu, ve tatmin konusu ortaya geldigini onu hala cok sevdigini, ama bu durum seni korkuttugunu, ve ona yardim etmezsen, senin de üzgün oldugunu ama sevgiyi disarda arayacagini acik acik söylemelisin.. Ona ragmen birsey degismiyorsa, ne diyeyim - git baska karilara.. Kolay gelsin

0|1
    0|0
    • Diğer yorumlarda böyle diyor. Daha net konuşacağım. Teşekkürler.

• evlilikte cinsle hayat önemli bence burda eşinizle konuşmanız iyi olacaktır. siz de kendinizce haklısınız kendinizi kötü hissetmenize gerek yok bu bir sorundur ve aşılacaktır

0|1
    0|0
  • Cevaplamicaktim ama sorani gormeyince soriyim dedim ...

Neden k kadar az? Neden daha fazla degil?

Karini al karsina konus demeden once bunlari bilmemiz gerekior. Ki elbet sebepleri vardir. Burda cekinmene gerek yok soruyu zaten sormussun. Bu normal degil gercekten ve 11 sene gectiyse elbet nedenini biliorsundur. Ne utangaclik ne baska birsey bu isin icinde bir is var.

Cocukmu olmuyor yada bi rahatsizlikmi var?

Neden sen once bi onu anlat önce bi icini dök ki bizde senin sorunu cevapliyabilelim.

0|0
    0|0
    • Mahrem veya herhangi sıradan olmayan bir problemimiz yok. Fazla detaya girmek istemiyorum. Aslında tanıştığımızda bile psikolojisi çok iyi değildi. Aslında hep nedense görmezden gelmişim gözönünde duran bazı şeyleri. İş problemleri, gündelik yaşama dair sıkıntılar hep gölgeledi. İşe onla konuşmakla başlayacağım. Teşekkür ederim.

• O zaman asil problem cinsellik degil. Asil problem onun sorunlari. O sorunlari hal ederseniz diger madada daha yakin olursnuz birbirinize. Bence öyle inshaallah öyle olur.

Onun sorunlarini hal edemezmisin peki cikar yolu yokmu? Yoksa mahkummu o sorunlari yasamaya? Sanmiorum. Ama insanin icinde ne yasadigini biz bilemeyiz o da var.

• Çok haklısın. Ben de öyle düşünüyorum.

• Tek çare konuşmak.

0|1
    0|0
    • evet bence de konuşmak lazım. İçine atmakla olmaz birikir ve bir gün patlar

• sana iş düşüyor gene. Uyauyan güzeli uyandırman gerek. Romantizim erotizm jestler. Üzgünüm hatunu pohpohlaman gerek.

0|0
    0|0
  • 11 yıldan sonra seks hayatınız düzelcek değil ya.

2|0
    0|0
    • Belki de haklısın. Çıkmaz sokak o zaman.

• gülüyore.

0|0
    2|3
  • Al eşini karşına konuş. Beraber çözün probleminizi en iyisi bu bence

0|0
    0|0
  • bu akşam hiç zaman kaybetmeden konuşmalısınız 11 yıllık evli insansanız bu böyle olmamalı ve hiç zaman kaybetmeden bu akşam konuşun ve çözün cevaplarını buray yazın va size önerimiz olursa daha yardımcı olalım ve böyle sorunları olanlar için en azından örnek olursunuz konuşun ve sonucu yazın o sizin eşiniz utanmayın çekinmeyin belirtin kadın= çekingen erkek ise tam tersi olmalı eşinizin yanında grekirse arsız olmalısın ama sadece eş yanonda

0|1
    0|0
  • yılda 5-6 kere ne ya neden birlikte olmuyor acaba bakımsızmısın yani onda tiksinme falan olabilir mi? yada cinsel ilişkide sadece kendini mi düşünüyorsun önsevişmeyi kısa mı tutuyorsun bence eşini karşına alıp konuş bence çok önemli bir uzmandan destek alın en azından

0|0
    0|0
    • Hiçbiri değil. Söylediklerinin aksine hep iltifat eder bana. Beni çok çekici bulduğunu hep söyler ve açıkça belli eder. Hep iltifatta bulunur. Onun için bana sıkıca sarılıp romantik bir film izlemek o işten daha önemli. Son nokta ona formalite gibi geliyor. Neyse, büyük manzarayı göremediğimi anladım aslında ben. Bence problem, yapbozun küçük küçük dağınık parçalarının bir türlü bir araya gelememesinden kaynaklanıyor. Aslında vahim olmayan, mahrem olmayan pekçok küçük problemin çözümsüz kalması.

• Allah her kadina sen gibi koca her erkege karinin tam tersi kari versin

4|2
    0|0
    • Teşekkür ederim bana övgü için. Eşim de iyi insandır. Beni sever, değer verir ama... Tek onu da suçlamıyorum ben. Belki de karşılıklı. Sağol.

• Cinsel acidan dedim zaten, kisiligini bilemem.

• Zevk veremiyor musunuz acaba?

0|0
    0|1
    • Hayir beyfendi ben bekarim..

• Dah sonra birlikte olduklarimdan hic zevk alamadim hep yuregime birseyler dokundu sade ve sadece o olmaliydi yanimda.. Ben onundum kazanin iliskinizi Allah banada bu buruklugu yok edecek.degerli bir yol gostersin insallah..

• Amin. Gösterecektir o yolu. Tüm sıkıntılarımıza rağmen (iş yoğunlukları, psikolojik sorunlar ve tartışmalarımıza rağmen) 11 yıldır evliliğimizin devam etmesinin sebebi yine sevgimizin galip gelmesidir. Gece üstüm açıldığında yavaşça üstümü örtmesi. Boğazım ağrıyor dediğimde işten gelirken eczaneye uğrayıp boğaz pastili alması, bir adaçayı demlemesi, vs. çok büyük anlam ifade ediyor benim için. Sevgi büyük güç. Ona dayanmalıyız.

Erkekler Ne Diyor 9

• Mutlaka ve mutlaka eşinle birlikte bir psikoloğa görünün. Bunu en kısa sürede yapmanızı şidedle tavsiye ediyorum. Aksi halda yuvanız büyük sorunlarla sarsılmaya başlayacak.

Şu ana kadar sizin bu şekilde sabretmeniz, eşinizin bu kadar süre boyunca isteksiz oluşu bile büyük bir ruhsal sağlık sorunun işaretidir.

Lütfen evlilik konusunda, cinsellik konularında uzmanlaşmış psikologlara baş vurun. Bunlarla ilgili

tavsiyeediyorum adlı siteden size en yakın ve konusunda oldukça uzman olmuş psikologları bulabilir ve onlara ulaşa bilirsiniz.

0|1
    0|0
  • birader ben evlilik uzmanı vs. değilim ama senede 5 6 kez cinsel ilişki 11 senedir aynı cinsel yaşam bir erkek için dayanılması zor bir durum. eşini al karşına konuş, 5 6 kez yaptığınız seksten sadece sen zevk alıyorsan zaten bunu yapmayın. sen mastürbasyon yaparak daha fazla zevk alırsın. eşine 11 senedir evliliğinizi iyi bir şekilde yürüttüğünüzü ama cinselliği yaşamaktan çok uzakta olduğunuzu güzel bir dille anlat. mesela "hayatım, seninle çok ateşli dakikalar yaşamak istiyorum ama sen buna yanaşmıyorsun, kendini bana bırakmayı dene, hislerime karşılık ver ki sende bende daha mutlu olalım, inanıyorum ki cinsel yaşamımız hareketlendikçe evliliğimiz daha da keyifli hale gelecek, gel seninle falanca yerdeki şu otele gidelim (ağva'da var yakınsan tavsiye ederim) şöyle yeniden bir balayı yaşayalım ve yeni evlenmiş gibi devam edelim evliliğimize ne dersin?"

1|1
    0|0
    • O kadar güzel yazmışsın ki! Şu tırnak içindeki cümlen harika. Tavsiyen çok aklıma yattı. Akıl akıldan üstün işte. Teşekkür ederim.

• :) umarım işine yarar ve evliliğindeki cinsel yaşamını kurtaramak için sana yardımcı olur.

• seks heyecanını kaybetmiş. aykırı şeyleri konuşmalı ve denemelisiniz.

0|0
    0|0
  • ben olsam aldatırdım.eğer geçerli bir sebebi yoksa haketmiş demektir bunu.

0|0
    0|0
  • siz tamamen farklı dünyaların insanalarısınız başka gezegenlerde yaşıyorsunuz ve allah her ikinizede bir ceza vermiş ve sizi birbirinizle evlendirmiş

0|0
    0|0
    • Tüm sıkıntılar, hayattaki zorluklar insanın üstne üstüne geldiği zaman insanın aklına böyle şeyler gelmiyor değil. Ama, ben "ceza-ödül" kavramına inananlardan değilim. Eşimin çocukluğunda yaşadığı aile travması (Allah kimsenin başına vermesin), benim yaşadığım travmalar var. Allah, iki çocuğu bu kadar ağır imtihan edip büyüdüklerinde de evlendirip cezalandırmaz. Hep kötü olan şeyleri görüyoruz hayatta ve cezalandırıldığımıza inanıyoruz.

• terapi için doktora gidin o nedir yılda 5-6 kere millet onu 10 günde yapıyor durumu tatlı dille anlat bence rahatsızlıgını halen aynıysa günah senden gitsin zaten yengeninde bu durumu çok tınlıcagını sanmam öyle bi durumda.

0|0
    0|0
  • bu kadın aldatılmayı haketmiş ama altdamayı düşünme eşini al karşına oturun herşeyi konuşun boşanma davası açarsan bu şartlarda haklı olan sensin ve tek celsede bitirebilirsin ondan sonra ne yapacaksan yap

0|0
    0|0
  • İnsanlar konuşa konuşa demişler hocam. Yanlışı yanlışla kapatmayın bence.

0|0
    0|0
  • 11 yıl iyi dayanmışın helal olsun diyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...