Eşimin psikolojik rahatsızlığı ve evliliğimiz? Ne yapmalıyım?

eşim 20 yaşlarında majör depresyon tedavisi görmüştü ve ağır ilaçlar kullandığını söylemişti 3 yıla yakın bu hastalık ile yaşamış çok kötü günler olduğundan bahsetmişti..evliliğimiz sırasında psikolojik sorunları iyice artmıştı,bunu gözlemleyebiliyordum ama kabul etmiyordu ''iyiyim ben diyordu ..bu arada mesleği çok stresli ordu mensubu kendisi,isteyerek ve severek girdi.biz birbirimizi liseden beri tanıyoruz 8 yıldırda evliyiz dolayısyla aramızda bağ kuvvetli oldukça..evliliğimiz boyunca 1.1.5 yıl sonrası cinse hayatımız eşimin ereksiyon sorunu nedeniyle gerçekleşemedi.bunun için kremler ilaçlar içtiysede 8 yıl içinde 2-3 kez anca birleşme yaşayabildik..eşim artık başarısızlık korkusundan dolayı olsa gerek bana yaklaşmıyordu bile,ben davetkar oluyordum ama sonuç ne yazık ki değişmiyor ve eşim bundan dolayı da kendini kötü hissediyor hatta gözleri doluyordu.bana karşı mahçup hissediyordu kendini.bende eşime onu her ne olursa olsun sevdiğimi,ömür boyu olmasa bile bu eylem ,sadece beni sevmesini,uyurken sarılmasının bile yetebileceğini söyledim ve onu motive edip,onurlandırdım sözlerimle de her yeri geldiğinde..ama eşimin psikolojik rahatsızlığı nüksetti ama bu kez cinsel açıdan bir doyum ve haz peşine düştü benden gizlice bana benzeyen kadınlara ilgi duymaya ve onlarla cinsel doyuma ulaşabilme güdüsü ile haraket ettiğini söylüyor ama bir dürtü ile bilinçdışı diyor ve engel olamıyordum diyor.tensel temas yok bu arada sadece bunu söyleyebilirim.olayın açığa çıkması ile ben resmen yaşarken öldüm,büyük bir travma geçirdim,anlam veremedim ,mantıksızdı yapılanlar anormaldi çünkü..kadınlık gururum yerle bir olmuştu.birde olayın şu yönü var,eşim benii yıllarca platonik olarak sevmişti ve beni elde etmesi 11 yılını almıştı,bu esnada ben 1 evlilik yaşamıştım ,artı eşim gerek karakter gerekse görsel açıdan beni fazlasıyla beğenen seven kendi deyimi ile saplantılı bir adamdı bana karşı..ben ise kendine özen gösteren fiziği düzgün,fazlasıyla bakımlı,hoşgörülü ,sadık ve her zaman onu anlamaya çalışan bir eş olma gayretindeydim ve bunları yaşadım ,inanılmaz ağır bir şekilde:( eşim sonrasında kabul etti hastalığını ve terapiye başladı ilaç kullanıyor.2 yıl ayrı yaşayacağız doğu görevi nedeni ile ve benim aklım onda tedavisi yarım kaldı,kendisi ile konuştuğumda ilaçları işe yaradı diyor ve çok hayıflandığını söylüyor kendisine inanamadığını vs .bense hayat sevincimi büyük ölçüde kaybettim ,eksik kaldım yinede herşeye rağmen ona arkamı dönemedim,yapamadım bunu.onu affedemiyorum ama sadece iyileşmesini istiyorum.dr.un dediğine göre tedavisinin devamı şart yoksa daha kötü olarak arkası gelicek yönünde.şuan da sadece 3 ayda izinlerinde terapilerine gidebilecek,konulan bir teşhis yok henüz, net değil dürtü kontrol bozukluğu reçeteye yazıldı dr.eşimden beyin filmi dahil olmak üzerı kan değerlerini vs istedi sorun çıkmadı bunlarda.dr. eşim göreve gitmeden önce eşimi psikoanatiliz dr.una yönlendirdi ama görev yeri buna engel.beynimi kemiren şey NEDEN?hep NEDEN?sorusu

0|0
0|3

En İyi Erkek Görüşü

• gercekden cok büyük şansızlık diyecegim . siz burada belki çare amaçlı degil sadece sıkıntınızı paylaşmak adına yazdıgınızıda cok iyi biliyorum . kardeşim . yaşam paylaşımı ne idi bir kere hatırla . birlikteliklerde eşlerin birbirine yardım ve destekle elel son nefese kadar yürümeleri degilmi idi ! bu nedenle sen daha cesaret sabır ve metenatle dayanarak pozitif yaşam gücünü kaybetmemeye . çalışacaksın . kendinizi şartlıyarak üssesinden gelebilecek yapıda oldugunuz satırlarınız ve satır arlarındaki anlatım ifadelerinden belli .yaşam olumsuzluklara gebedir . ..yalnız yaşam gücünü kaybeden ruh hastalıgına maglup olur unutmayın! . destek sizsiniz .ve haliylede bu durumda tebdir uyguluyacak olanda sizsiniz . saglıklı düşünmenizi her olumsuzlukların içinde mutlaka bir cıkış yolu oldugunu bilmenizi önerirken . neden hep neden sorunuzada . kamuda zorunlu tayin istekleri öncelikle sağlık. eş durumu ve ögrenim olarak sıralamsına gerekli yerlere itirazınızı yapın gerekirse dava acabilirsiniz . saygılar

1|0
    0|0
    • teşekkür ederim..inanın ben çok iyiyim ,kendimi kontrol edebiliyorum hala tüm yaşadıklarıma rağmen.ama insanım hele ki böyle bir olay karşısında bir kadınım ve çaresizim.sığınacak dert anlatacak tek yer 4 duvar o da ve aynalar..tek dileğim onun iyi olması, kendi sağlığımdan endişe etmiyorum. birgün boşanma kararı dahi verirsem öfkeme yenilip onun iyileşmesi gerek ,çünkü o boşanma sonrasında yaşayamaz en kötü ihtimalle daha kötüye gider.ordudan gizli herşey,özel dr vs.bunu istemez asla.

• evet alt kısmı kacırmışım

şunu unutmayın kamuda 657 devlet memurlaru yasasında . atamalar öncelikle saglık konuları içindir . eş durumundan atamalar . sağlıkdan daha sonra gelir daha sonrada . egitim için olan atamalar gelir ha bu arda atama için saglıkla ilgili bunda kalacagı görev zamanı aranmaz aslında oda bu durumu bilmesi lazım oradan kurtulmak için tedavisini öen sürerek tam teşkküllü gatalara sevk eebilirler buradan nasıl yardımcı olacagım özelden istek gönderin yazarım

• sevinirim ,teşekkür ederim...

Erkekler Ne Diyor 2

• Bu tip sorunlarda hep mahçubiyet söz konusudur,siz destek olmazsanız daha da kötüye gider,aslında söylenecek çok şey var ama kafanız karışır,tedavisinin devamı önemli,

1|0
    0|0
    • ilk olaylar açığa çıktığında,deli gibiydim bende ve boşanmak istedim,eşim kendini öldürmek istedi,yaşamayı ve seni hak etmiyorum dedi..inanın eşim çok iyi ,naif ve kırılgan bir yapıdadır ve beni çok severdi,ondan çok emindim,bu yüzdende fazlasıyla incindim.şuandaki tek çabası beni mutlu edebilmek ve kaybetmemeye çalışmak,çünkü ben hala bu olayın etkisi ile gelgitler yaşıyor ve zaman zaman büyük patlamalar da bulunuyorum eşime karşı.durup durup boşanıcam yapamıyorum dedikçe o eriyor farkındayım:(

• psikoloji ile ilgileniyorsanız paylaşmak isterim elbette,ilginize teşekkür ederim..

• kişilik sorunları ile ilğili destek olabilirim,yaşadıgım bu tip sorunlu kişiler oldu,tecrübeler olabilir,

• dile kolaydır tabi sizi anlamak için yerinizde olmak gerek.ama psikolojisi yerinde olan birisi zaten seiğzi üzecek o davranış içinde olmaz kiiii size olan ilgisi sevgisi yani evveliyatı da oldukça etkileyici.bakın ben yerinizde olsam tamamen tedavi olduktan sonra aynı tutum davranış içinde olup olmaması. ben olsam ona dikkat ederdim.herşey gönlünüzce olsun...

1|0
    0|0
    • teşekkür ederim ,tamamen tedavi olması kendisi için en çok istediğim şey inanın.ben çok güçlüyüm ,ama eşim öyle değil o hayatının merkezine beni koymuş yıllardır bu değişmedi bunu biliyorum ve bildiğim içinde canım çok yanıyor ve affedemiyorum.kendime engel olamıyorum bazen ,acaba diyorum gerçekten hasta değil de cinsel arzuları için mi bunu yaptı,ve ardından bir çok soru kendime ,peki ama ben ne idim,niye bana benzeyen başka kadın niye ben değildim..bazende ''hyr o hasta,yoksa sana kıyamazdı''diyrm

• bir erkek gerçekten severse diğer kadınlar anlamını kaybeder! bu sözü unutmayın.sizi sevdiğine eminsiniz.biraz kaba bir tabi olcak kusura bakmayın ama delidir ne yapsa yeridir deyin şimdilik.emin olun iyileşse sizin için ne yapacağını şaşırır o adam ve mutlaka telafi edecektir bence...

• şuan eşimin tek isteği ailesi zaten huzur ve mutluluğumuz farkındayım şimdiden çok fazla çabalıyor biliyorum ama işte ben affedemiyorum unutamıyorum .dua ediyorum bazen hafızam bir şekilde silinse de ben bu yükü yaşamasam gözlerimdeki ışık ve kahkalarım geri gelse diye.teşekkür ederim

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...