Cinsel kimlikte yasalar (gay & lezbiyen)

bu konuda gerçekten düzgün fikri olan yazsın herkesin kendi düşüncesi kendine yobaz ve geri kalmış düşüncedekiler yazma zahmetinde bile bulunmasın..unutmayın amacımız aşşağılamak değil sadece aydınlatmak..

anayasadaki yasalara göre eşcinsellikte gay ilişkilerde birçok yargılanacak madde var..

fakat lezbiyen ilişkilerde herhangi bir yasal yargı uygulaması yok..

bu konuda fikriniz nedir?

0|0
1|12

En İyi Erkek Görüşü

• derdini yüce allah a anlat allahım beni neden eşcinsel yarattın?

2|0
    0|0
    • Allah seni ya erkek yada kız yaratmadımı ? Sana vahiymi geldi eşcinsel ol diye olan sen değilmisin ? tamam ateist olabilirsin madem Allaha inanmıyorsun inanmadığın bişeyi neden inkar ediyorsun kötülemeye çalışıyorsunki yazık..

• 18.1 yaşındayımda hani yaş takıntılı birimisinki sen senle konuşmak için 70 falanmı istiyosun yoksa ezilince kaçmak için bahanemi arıyorsun

• bak güzel kardeşim müslümansın allaha inanıyorsun bende müslümanım allaha inanıyorum. kalbini kırmak istemiyorum.

Erkekler Ne Diyor 11

• Dünyada bütün ülkelerin uyguladıkları iki tane özgürlük anlayışı vardır.

Bunlardan biri toplumun yaşam şartları, dini inançları gibi nedenlerden dolayı, Halkın huzurunu sağlayacak olan özgürlük ve kısıtlamalardır.

Diğer ise insanın yani bir bireyin özgürlük hakkıdır. Bu durum biraz karmaşıktır ve her ülkeye göre değişiklik gösterir.

(Konuyu özet geçmeye çalışacağım)

Bir kişi ister kendi cinsiyle ister karşı cinsle ilişki yaşaya bilir. Burada dikkat edilen konu tercih değildir, burada dikkat edilen konu karşıdaki kişinin isteyerek mi yoksa zoraki mi bu beraberliği yürüttüğüdür. Burada bir diğer konuda şudur, bu tür ilişki ve yaşam şekli içinde olan kişi başka bir kişi veya kişilere zarar verip vermediğidir, Yani Topluma etkisidir.

Yani siz ister kendi cinsinizle ister karşı cinsle karı koca gibi bir hayat sürebilirsiniz. Bunu yaparken bu yoldan gelir etmediğiniz sürece veya partnerinizi zoraki olarak bu ilişki içinde tutmaya çalışmadığınız sürece ve tabi toplumu rahatsız edici davranışlarda bulunmadığınız sürece yasal bir engel bulunmamaktadır. Tabi resmi resmi anlamda karı koca sıfatını taşımaz. Bu sadece Hollanda serbesttir.

Kişi ister kendi ister karşı cinsle ilişkisinde zorlama, cinsellikten maddi kazanç sağlama veya toplum huzurunu bozma durumlarını oluşturduğunuz anda. Hukuken toplumun huzurunu ve ahlakını bozmak gibi değişik suçlardan yargılanır, duruma göre hapis veya para cezası alırsınız.

Bu konu oldukça uzun ve duruma, ortama göre değişkenlik göstere bilinir.

Hollanda da serbest olduğu gibi bu kişiler resmi olarak evlenip karı koca sayılırlar. İran, Irka, Suriye ve bir çok Arap ülkelerinde bu tür davranışlar idam edilmeye kadar gider. Amerika, Almanya, Fransa, İsviçre ve hatta Türkiye'de bile. Kimseye zararınız dokunmadığı sürece kimseyi ilgilendirmez. Ama komşunuzu rahatsız ettiğiniz anda bile toplum huzurunu bozmaktan ceza alırsınız.

0|0
    0|0
    • Eşcinsel evlilik sadece Hollanda'da değil Belçika, İsveç, Norveç, İspanya, Portekiz, İzlanda, Kanada, Arjantin ve Amerika'nın bazı eyaletlerinde de serbesttir. Seneye Danimarka ve Fransa'da da serbest olacaktur. İsviçre, Almanya, Finlandiya, Luxembourg, Çek Cumhuriyeti, İrlanda, Avusturya, Avustralya, Yeni zelanda ve şu aklıma gelmeye birkaç ülkede daha eşcinsel evlilik yasal olmasada "civil partnership" denilen bir şey var. Eşcinsel birliktelikler resmi olarak tanınıyor.

• Sayın x-ternal

Hollanda dışında hangi ülkelerin eşcinsel evlilikleri resmi olarak karı koca olarak nikah kıydığını tam olarak bilmiyorum. Şunu biliyorum ki Hollanda da bildiğiniz normal bir nikahı yapıyorlar, değer Avrupa ülkeleri ise bu tür ilişkileri görüyor, kabul ediyor, onaylıyor ama bildiğim kadarıyla resmi nikah olayını henüz yapmıyorlar. Zaten Saydığınız Avrupa ülkelerinde ne yasalar ne de insanlar kişilerin yaşam şekline müdahale veya karışma yapmıyorlar.

• Yasal bir uygulamaya gerek var mı bilemiyorum. Kime göre neye göre bir yasa oluşturacaksın. İşin içinden çıkılmaz.

Fakat ben kesinlikle bir hastalık olduğunu düşünüyorum. Buna geri kafalılık veya yobazlık diyebilirsin. Fakat bu bir gerçektir ki Kadınlar erkekler için erkeklerde kadınlar için yaratılmıştır. İnsanlar artık cinselliği o denli sapkın yaşıyorlar ki karşı cins ile yaptıkları hiçbirşey onlara zevk vermiyor. Dolayısıyla ekstrem zevkler peşinde koşmaya başlıyorlar.

Şuan dünyada hayvanlarla ilişki de çok tartışılıyor ve hayvan hakları savunucuları bu anlamda yasa çıkartmak istiyorlar. Bir de hayvan hakları savunucularına karşı çıkan taraf var tabi ki. Hayvanı yapması için zorlamıyorsak ve kendisi yapıyorsa buna yasak getiremezsiniz diyorlar.

Hükümetlerin veya kolluk kuvvetlerinin bu müesseselere mudahale etmeye kalkışması çok mantıklı hamleler değildir hiçbir zaman. Hele bir de Türkiye gibi daha birçok hayati meseleye çözüm bulamamış bir ülkede kalkıp bu konuları bürokratlar dünyasında tartışmaya açmak ülkeyi geriye götürme taktiğinden başka birşey değildir.

0|1
    0|0
    • haklısın..

• Neden tıp dedi diye kabul etmiycemişiz? Neye güvenicez? 1400 yıl önce gökten indiği iddia edilen bir kitaba mı güvenicez yoksa senin bilimsellikten uzak kendi kişisel görüşüne mi? Bilim dediğin şeyleri 30-40 yıl önce çoktan çürüttü. Dini inancım yok. Senin sanırım doğadan haberin yok. Eşcinsel davranışlar binlerce türde görülüyor. Martı, siyah kuğu, yaban ördeği gibi tek eşli yaşayan hayvanların yüzde 15-25'ini eşcinsel çiftler oluşturuyor.

• Ayrıca google'a "eşcinsellik ve evrim" yazarsanız faydalı bilgiler edinebilirsiniz. İngilizceniz varsa "homosexuality evoulution" yazdın. Daha detaylı bilgiler karşınıza çıkacaktır.

• Türkiye'de eşcinsellik

Türkiye'de eşcinsellik kanunen yasak değildir ancak homofobi oldukça yaygındır. Pew Araştırma Merkezi tarafından yapılan bir ankete göre "Eşcinsellik, toplum tarafından kabul edilmesi gereken bir hayat biçimi mi?" sorusuna halkın %14'ü evet demiştir (%57'si hayır demiş, geri kalanı soruyu cevaplamamıştır) son hükümet zamanında homofobi olarakda adlandırılan bu yaşam biçiminin bir hastalık oldugu saglık bakanlıgı tarafından acıklanmış olup . sadece dernek kurup faaliyetleri yasaktır .

0|0
    1|0
    • yoruma eksi verilmiş . konumum dahilinde belgeli bilgi vermeme ragmen .eksi veren arkadaş . ?neye istinaden - verdin . aslında eksi ve artı verenleri görsek teklif edersek siteye olur kanımca

• Hetero olduğum için bu konu üzerinde yorum ve yargılara varmam şekil bakımından doğru olmaz diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Şahsen ben müslüman biri olarak birinin kimliginde gay yazısı görsem onu yanıma bile yaklaşdırmam ister yobaz de ister gerici sizin ileri görüşünüzü biliyorum ben gidersiniz sevgilinizle babanızı tanışdırırsınız babaaa ben gece tankutta kalacam dersiniz ve çok sosyal olursunuz döverim ben sizi ağız burun falan yobaz yobaz tutturmuşsunuz nesiniz la siz bebeler ülke kurtarılırken neneleriniz jartiyer giyipde ayyy fazla dindarmısınız dedi ! özünüzü unutmayın bu ülkeyi kurtaranların hepsinde iman gücü vardı şimdi siz onun adını gerici yobazlık koymuşsunuz şuna emin ol ülkede benden daha yobazı yok ..

0|0
    0|0
    • :D

• yinede çok teşekkür ederim gayet iyi yorumların var..

• Rica ederim yardımcı olabildiysem ne mutlu türküm diyene...

• evet

nedense lezbiyen ilişkiyi daha kabul edilebilir buluyoruz..

osmanlı sarayı haremlerinde fazla olduğu çokça anlatılır zaten...

birazda tarihten gelen bir alışıklığımız var..

bende diğer ilişkilere bakarak onaylanabilir buluyorum..

0|0
    0|0
    • sevindim bilgili bir arkadaşa rastladığım için.. gerçekten tebrikler

• teş.ed...

• Tazir: Şeriatın belirli bir ceza koymadığı suçlarda Allah'ın koyduğu hükümleri uygulayan İslam h�kiminin takdir ettiği bir te'dip ( haddini ...bildirmektir . kınamak . korku ihtar vermek . işte lezzoluga . şeriatkanununda bile cezai yaptırım yok : demkki cezai yaptırımlar işin içinde penis varsa ona uygulanıyor . :))) penis suçlu :)))

• Evet yok . Dininin genel olarak islam olan bir ülkede yaşıyorsun. Bir zamanlar halifelik tahtını taşıdın , üç kıtaya İslamı yaydın ve dini kimlikte lezbiyen, gay olsun diyorsun ? Asıl geri düşünen zihniyet böyleleri işte.

0|0
    0|1
    • dini kimlikten bahsetmedim bile.. ayrıca tc kimliğinde din yerinde musluman/islam olmayan birçok vatandaş var.

• ben tcli değilim ama yasaları çok iyi biliyorum sadece yasalar hakkında bu konuyu tartışmak istedim..

sonuçta sende haklısın ama bir baktığında dünya islam dünyası değil malesef.. (ha bana sorsalar bende islam dunyası olsun derim tüm dünya)

• Tamam haklısın ama bu devletin geçmişi tarihi belli kim ne dersi desin.

• gaymisin

0|0
    0|0
  • yaw arkadaş gizli cevaba izin vermiyosan kendin de gizli sormayacaksın!

0|0
    0|0
    • gizli sormamın tek sebebi soru sonrasında ekleme oranı yukseldiğinden.. çünkü kimsenin ilgisini çekmek için sormuyorum sadece konuyu konuşmak amacım..

• cevap verenler de, soru sonrasında eklenmemek için gizli yazıyor kimisi.

• harbı ağa sızın durumda sıkıntı lı umarım bı çözum yolu bulurlar :( sizin adınıza üzüluom bende

0|0
    0|0
  • yasa boşluklarından faydalan işte daha ne :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• ya kuranda da mesela erkekle erkek ilişkisine değinilmiş onlar üstünden sözlerde bulunulmuş.nedenini bende bilmiyorum.ama kadınlar için bir şey söylenmemiş.tabi bu da günah ama ne kutsal kitapta ne de kanunlarda lezbiyenlere böyle bi yasa yok..cidden hiç düşünmemiştim bunu.çok ilginç.o kadar eşcinsel arkadaşım var hiç aklıma gelmedi böyle bişey.

0|1
    0|0
Yükleniyor...