İnanç tabularımız mı yoksa kendine güvenememek mi?

28 yaşındayım. Bekarım.Daha önce bir kaç kere ciddi sayılmayacak arkadaşlık ilişkilerim oldu. Sevgilimle asla cinsel birliktelik düşünmedim. Zaten evlenmeden önce cinsel ilişkiyi bana göre değil galiba. Ve kimse ile cinsel ilişkim olmadı.

Maddi durumum yerinde. sağlam bir işim var. İstesem haftada bir kaç kere çok pahalı eskort kızlar tutabilirim. Ama yapmıyorum, aklıma bile gelmiyor.

Birde ilk alkol kullanmaya 22 yaşında başladım. Daha önce haram diye inancıma ters diye uzak duruyordum. Ancak alkole başlayınca sanki artık günah haram olan şeyi bir kere işledikten sonra artık bir daha haram değil gibi içmeye devam ettim. Neyseki artık çok nadir içiyorum özel günlerde vs.

Benim anlamadığım nokta şu.

Ben inancım gereği mi evlilik öncesi cinsel ilişkiye karşıyım , yoksa kaptırıp gitmekten korktuğum , kendine güvenememekten mi zina ya karşıyım. Kendine güvenememek, cinsel anlamda isteksizlik veya karşı tarafı tatmin edememe korkusu değil tabiki. ipin ucunu kaçırmak demek istiyorum.

Sizce neden böyleyim tam karar veremiyorum?

0|0
4|5

En İyi Erkek Görüşü

• Bir yerde maneviyatın daha ağır basıyor olmalı ya da ben öyle olmasını istediğim için öyle de diyor olabilirim. Bunun cevabını en iyi sen bilirsin. Şu alkol meselesine de değinmek isterim . Kişi bir günah işledi zaman kalbinde küçük bir siyah nokta oluşur. Eğer o günaha devam ederse kalbi tamamen kap kara yapar . Şu alkolden de tamamen uzak dur.

" Zina eden kişi, zina ettiği sırada mümin olarak zina etmez. İçki içen kişi de içki içtiği sırada mümin olarak içki içmez ." ( Buhari )

Allah muhafaza o an ölüm gelse. . .

2|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Hem gunahindan korktugun icin hem de ipin ucunu kacirmaktan korktugu icin uzak duruyorsun ki zaten ipin ucunu kacirmak yine gunaha cikiyo. İyiki de yapmiyorsun bak millet marifetmis gibi anlatiyo da gunahini dusunen bi kul yok. Bi de alkolu biraksan ne iyi olur demi;)

0|0
    0|0
  • Zaten inancımız da sen duramayacağın,dursan bile artık çok farklı bir insan olacağın için buna yaklaşmayın diyor.Yani korkularının sebebi zaten inancının yasaklama sebebi.Hem sen içki içip,zina edip,1 çocuk öldüren kadı efendinin hikayesini duydun mu hiç?

0|0
    0|0
  • şu "karşıki dağları ben yarattım ulen,istesem bi üflememle yıkarım ama istemiyorum" tarzınıza hastayım. nasıl hastalıklı bir düşüncedir bu.

0|0
    0|0
    • yaklaşımın hoşuma gitti. Fakat yanlış taraftan bakıyorsun. Ben öncelikle güç gösterisi yapmadım ki iddialı olayım. Sonrada istememekle isteyipte yapamamak farklı bir şey. sen "istemiyorum" kelimesine takılmışsın sanırım. Bende isterim bir harem dolusu hatunla yaşamak ancak ... gerisini yazmaya gerek yok hepsi sorunun içinde içinde zaten. yorumun için teşekkür ederim

• yo senle alakası tabi ki yok

• aman korktum bi anda. neyse sağol yorum ve düşüncelerin için.

• İpin ucunu kaçırmalısın.

0|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Bu işlerin kafa karışıklığı yaratan kısmı eşiği geçtiğin an biter. Kaybedilen her şeyin değeri kaybedene kadar.

0|0
    0|0
  • Ben buna benzer bir sorunla yıllarca mücadele ettim. Tabu oynayarak cinsel ilişkiye girdiğim günden beri bu sorunumu çözdüm. İyi günler.

0|0
    0|0
  • Akışına bırak dostum.

0|0
    0|0
  • ipin ucunu kaçırmaktan korktuğun için olabilir

0|0
    1|0
Yükleniyor...