Sevgilimle 1.5 Yıldır beraber oluyoruz ama?

Sevgilimle 1.5 Yıldır beraber oluyoruz ama HPV si varmış bana yeni söyledi bulaştığını da farkettim ama siğilllerini çıktıkça yaktırıyor korunmaya da başladık banada bulaştığını öğrendikten sonra ama oral istiyor halen bende yapıyorum. benim için bir sorun yaratır mı bu?

0|0
3|12

En İyi Erkek Görüşü

• Human Papilloma Virusu (HPV) Nedir?
    Genital HPV yaygın bir virus olup seksüel olarak aktif insanların çoğu yaşamları içerisinde HPV enfeksiyonu ile en az bir kez karşılaşırlar. Cinsel temas ile geçen 40'dan fazla HPV tipi mevcuttur. Bu HPV tipleri, erkeklerde penis ve anüs çevresindeki deriyi içine alan genital bölgeler ile ağız ve boğaz bölgesini enfekte edebilir.
    HPV Erkeklerde Hangi Sağlık Problemlerine Neden Olur?
    HPV enfeksiyonu taşıyan erkeklerin çoğunda, HPV tipi ne olursa olsun hiçbir belirti veya sağlık problemleri gözlenmez. Ancak, bazı HPV tipleri genital siğillere neden olabilir. Diğer türleri ise penil, anal veya baş-boyun kanserlerine neden olabilir. Kanserlere neden olan HPV tipleri ile genital siğillere neden olabilir HPV tipleri birbirinden farklıdır. Ayrıca, kolorektal kanserler anal kanserlerle daha sık gözlenir ve HPV ile bağlantılı değildir.
    HPV Erkeklere Nasıl Bulaşır?
    HPV en sık cinsel temas ile bulaşır. Ayrıca oral seks sırasında da aktarılabilir. Genellikle herhangi bir belirtiye neden olmadığı için, kadın ve erkeklerin çoğu farkında olmadan HPV alabilir ve bunu diğer kişilere aktarabilir. İlk belirtiler, HPV taşıyan birisi ile cinsel ilişkiye girdikten yıllar sonra bile ortaya çıkabilir. Bu nedenle tek bir partneri olan erkekler bile HPV enfeksiyonuna yakalanabilirler.
    Partnerinizde HPV Olduğunu Öğrenmek...
    Partnerler genellikle HPV enfeksiyonunu paylaşırlar. Eğer uzun zamandır partnerinizle beraberseniz büyük ihtimalle size de HPV geçmiştir. Seksüel olarak aktif yetişkinlerin önemli bir kısmı yaşamlarının bir döneminde HPV enfeksiyonuna yakalanırlar. Ancak sağlıklı çalışan bir immun sistem sayesinde sıklıkla tedaviye gerek kalmadan hatta farkında bile olmadan atlatırlar.

Prezervatifler, baştan sona kullanıldığında HPV ve HPV ile ilgili hastalıklara yakalanma şansınızı düşürebilir. Eğer 26 yaş ve altında iseniz HPV aşısı konusunda doktorunuzla görüşmeniz faydalı olabilir. Ama bunlar ile HPV'yi kesin olarak önlemek mümkün değildir.

0|0
    0|0
    • Eşinizde genital siğil saptandı ise bunlar kaybolana kadar cinsel ilişkiden kaçınmanız ve genital bölgenizde siğil vb anormallikler olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Ayrıca, genital siğillerin ve diğer cinsel yolla bulaşan hastalıkların kontrol edilmesi için bir sağlık kuruluşuna başvurabilirsiniz.

Partnerinizde HPV saptanmış olması, onun sizinle beraberken başka biriyle daha birlikte olduğunu göstermez. Çünkü, HPV enfeksiyonu hiçbir belirti vermeden yıllarca kalabildiği gibi yıllar sonra da ortaya çıkabilir.

• Benim için en can alıcı cümle immun sistem siz farketmeden virüsü atabilir cümlesi oldu :) cok sagolun

• rica ederim sizin için araştırıp buldum ve paylaştım..
      fakat yalnız dikkatli olmanızı ve tedavi görmenizi şiddetle tavsiye ederim.
      Sağlıklı günler dilerim..

Erkekler Ne Diyor 11

• Oral yolla da bulaşır Hpv. Oral yapma derim.

1|0
    0|0
  • Onun yaşadığı durumu sende yaşarsın. Artık bundan sonra ister korun ister korunma o sana bulaşmış değişen bir şey fark etmez

1|0
    0|0
    • Bağışıklık sistemiyle virüsü yok edebilir vücut

• Belki tekrar tekrar bulaştırdı

• Kendine nasıl tekrar bulaşacak. Ya seninki seni aldatıyor. ya da bu işte bni şüpheye düştüm

• ayvayı yedin

0|1
    0|0
  • Dikkatli ol bacım

0|0
    0|0
    • Ne yapabilirim ki dikkat için

• Ömrünün sonuna kadar geçmiş olsun ve en fazla 15 yılın var taş çatlasın 20 yılın...

0|0
    0|0
    • Sebep?

• Canınız Sağolsun üzülmeyin lütfen çok teşekkürler inceleyeceğim

• Çok çok geçmiş olsun tekrar.

• serviks kanseri riskin var aşını yaptır.

0|0
    0|0
  • herşekilde bulaşır dikkatli ol

0|0
    0|0
    • Ne diyeceğim ki hastalık var sende yapamayız mı diyeceğim

• sen kafayımı yiyiksin kuzum ya virüs diyoruz virüs tabiki diyeceksin öyle kolaymı bu işler dandun felan

• sağlık açısını bilmem bir doktor tavsiyesi al ama düşüncem pek sağlıklı olmaz

0|0
    0|0
  • Serviks kanseri nedeni vajinal ilişkiyle bulaştıysa doktora gidip smear taraması yaptırdın mı

0|0
    0|0
    • Doktora gittim ama test falan yapmadı iç temiz bacağında var dedi bir iki tane gönderdi sonra

• Temkini elden bırakma

0|0
    0|0
  • yazık l*n bu çocuk seni şutladımı kimse evlenmez seninle :/

0|0
    1|0
    • Sebep?

• hpv li kızı kim ne yapsın :S

• Siğil virüsü ve ölümcül falan değil halledilir

Kızlar Ne Diyor 3

• hepatit virüsü taşıyor ve sen hala aşı olmadın mı? karaciğerini çökertme niyetin mi var

0|0
    0|0
    • HPV siğil virüsü

• Evet değilim

• Yapma kızım. Kendini düşün biraz.

0|1
    0|1
  • yazdıklarını hayretler içinde okudum. sevgilim dediğin şahsiyet bildiği halde senden hastalığını saklıyor ve üstüne üstlükte oral yapmanı istiyor. sende burada benim için sorun yaratır mı diye komik bir soru soruyorsun. kızım sen neyle yedin beynini? halen ne işin var bu l... la? yani gerçekten bazen erkeklere hak vermemek elde değil... bazı kızlar herşeyi hakediyor gerçekten...

0|0
    0|0
    • Sen hasta oldugu icin sevgilini terkeder misin? Ben terketmedim. Söyleseydi bişeyler yaşamak istemeyebilirdim.

• yaşamak isterdin veya istemezdin ama bu karar sana ait olurdu... şimdi ise onun almış olduğu kararın sonucunu düşünmek zorundasın...

Yükleniyor...