Hic pap smear testi yaptirdiniz mi?

HPV enfeksiyonu şu anda Amerika ve Avrupada her iki kişiden birinde görülen bir hastalık. Prezervatif kullanmak korunmayı tam olarak sağlamıyor.Şaibeli durumda olan aşıları var.

PAP smear testi HPV ile oluşan kanserlerin erken teşhisi için en pratik yöntem. Rahim ağzı kanseri denilen kadınlarda en yüksek öldürücülüğe neden olan bu kanserden bu kodar kolay korunabiliriz.

Peki siz hiç HPV ve diğer enfeksiyonların teşhisi için yapılan bu testi yaptırdınız mı, bilgiye sahip misiniz?

Güncellemeler:
Beyler aynı soru sizin için de geçerli tabi ki; hiç genital siğil muayenesi oldunuz mu?

0|0
5|3

En İyi Kız Görüşü

• Ablamın doğumundan sonra belediyenin Kadın Sağlığı Merkezi'nde ücretsiz olarak yaptırdı. Ben de onunla beraber yaptırdım. Sadece 153ten randevu alıyorsunuz ve hiç bir sağlık güvenceniz olması gerekmiyor. Yanında kemik tarama ve göğüs kanseri için de test yapılıyor. İstanbulda yaşayanlar için şehrin değişik yerlerinde merkezler var ve tüm testler de bedava!

link

ya da alo 153

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• korkutma adamı

0|0
    0|0
    • Erkekler için ciddi bir tehlikesi yok markı, fakat tedevi edilmezse kadınlara bulaştırabiliyorsunuz.Bu da tabi ki çocuklara bulaşabilir. Vaginal doğum yoluyla bebeğe geçmesi durumunda değişik doğumsal hastalıklara neden olabiliyormuş.

• rahmi geren şeyler oldu vay haline.

• hayır olmadım adını bile duymadım

0|0
    0|0
    • Gözle muayene yapılıyor erkeklerde doktor tarafından. Karnıbahar görünümlü sığiller oluyormuş.Siğiller yakılarak, dondurularak veya pomatlar ile iyileştiriliyormuş..

• acaba var mıdır yaptıran merak ettim doğrusu

0|0
    0|0
    • bende hangi erkek buna ne cevap verdi diye merak ettim de, e şaşırmadım.

Kızlar Ne Diyor 4

• smear testi için doktor evlendikten sonra ya da cinsel ilişkiye girildiyse bakılır demişti. Ben pimpirikli olduğum için böyle konularda:)

neyse şimdi gerek yok git dedi..kendi ayağımla gitmiştim oysaki..bildiğim kadarıyla pamuk çubukla o bölgeden sürüntü alıyorlar. düzenli cinsel yaşamı olanların yılda 1 gitmesi lazım.

1|0
    0|0
  • Aktif cinsel hayat başladıktan sonra, yılda bir kez yaptırılması gerekiyor. Asla ihmal etmem.

0|0
    0|0
  • Hiçbir bilgim yok.İlk defa senden duyuyorum.Test yaptırmadım.Herhangi bir şikayetim olmadığı sürece de yaptıracağımı sanmıyorum.

0|0
    0|0
  • bilgim yok, test falan da yaptırmadım.

0|0
    0|0
Yükleniyor...