Enfeksiyon neden olur?

eşimle 4 aylık evliyiz malum kış ayları geldikten sonra daha öncede muzdarip olduğu idrar yolları enfeksiyonu olmaya başladı. doktor antibiyotik tedavisine başladı fakat aklımıza takılan bir konu var. ilişki sırasında bazen penisime tükürüp kayganlığı artırıyorum acaba tükürükten enfeksiyon kapabilir mi? kayganlaştıcı jeller yakıyor diye kullanmak istemiyor (durex play aldık) ben kayganlaştıcıların bu tarz tahriş ve enfeksiyona karşı koruduğunu duymuştum doğru mu?
lütfen mantıklı cevaplar verin

0|0
2|3

En İyi Erkek Görüşü

• Kayganlaştırıcılar dışarıdan mikrop bulaşmadıysa enfeksiyon sebebi değildir fakat eşiniz bu ürünlere karşı alerjik tepki veriyor olabilir. Uzun süre alerjene maruz kalmak dolaylı olarak enfeksiyonlara zemin hazırlayabilir. Mesela bahar aylarında alerji ilacımı uzun süre ihmal ettiğimde sebepsiz boğaz ağrıları yaşarım.
    Tükürük içinde antibakteriyel unsurlar var, yaraların çabuk iyileşmesine ve vücuda giren mikropların kolayca ölmesine yol açar, fakat bazı bakteriler (özellikle diş çürüklerinden kaynaklanan) bu tip enfeksiyonlara sebep olabilir.
    En son şunu eklemek isterim, eşinizin vajinal sıvısı az ise yani doğal kayganlık konusunda sorununuz varsa bu durum kendisini enfeksiyonlara açık hale getirir. Ağızdaki tükürükte olduğu gibi vajinal sıvı da dölyolunu enfeksiyonlardan korur. Bunun eksikliği mikroplara uygun ortam oluşturduğu gibi ilişkiyi de acılı hale getirebilir. Çünkü normal bir ilişki bile küçük çaplı doku zedelenmelerine yol açar. Belki de asıl sorununuz budur. Bu problem varsa ve tedavi edilirse hem eşinizin direnci artar, hem de kayganlaştırıcıya ihtiyacınız kalmaz ve ilişkileriniz eşiniz açısından keyifli hale gelir. Size tavsiyem bir süre ilişkiye girmeyip yakın zamanda bir doktora gitmeniz. Ayrıca belki yapmıyorsunuzdur ama hiçbir zaman anal ilişkiye girmemenizi de tavsiye ederim. Geçmiş olsun.

1|0
    0|0
    • yorumunuz için teşekkür ederim. elbetteki anal ilişkiye girmiyoruz. bazen kuruluk yaşayabiliyor doktora başvurduk idrar ve kan testi yaptılar antibiyotik tedavisi başladı. malum hasta hasta bişeyler yapmayacağız. inşallah geçer de kurtulur

• Rica ederim. Antibiyotiklerin zamanını aksatmadan kullansın, şu sıralar her yerde antibiyotik direncinden bahsediliyor bir saat bile aksasa bakteriler direnç kazanabiliyor buna dikkat. Geçmiş olsun tekrar

Kızlar Ne Diyor 2

• Yeni evli bayanlarda enfeksiyon olabiliyor.
    Ilgini cekebilecigini dusundugum bir yazi:
    www.evdekieczane.net/...runmak-icin-ne-yapmali.htm
    Gecmis olsun!

0|0
    0|2
  • prezervatifle birlikte kullanıyorsanız su bazlı olmayan kayganlaştırıcı bu tarz enfeksiyonlara sebep olabilirmiş. ayrıca gliserin içerenler de mantar enfeksiyonuna karşı bir tehdit oluyormuş. gerçi sadece idrar yolları enfeksiyonu demişsiniz ama genelde iki şikayet birden görüldüğü için belki gliserin de sebep oluyor olabilir.

0|0
    0|0
    • kullandığımız durex play kayganlaştırıcı su bazlı
      özellikle dikkat ettik fakat yanma yaptığı çizin tükürük kullanıyorum

Erkekler Ne Diyor 2

• dostum sizin sorununuz kayganlaştırıcıyla alakalı değil. Öncelikle enfeksiyonu tamamen bitirmeniz gerek. Eczaneden fitil isteyin emin ol antibiyotiklerden en az 10 kat işe yarıyor. bu süreçte 5-7 gün kendinizi tutun ve birliktelik yaşamayın. İlişki sonrası spermleri iyi temizleyin. vajinal temizliği kimyasal maddelerle değil su ile yapın. Sabamed vb maddelerle dış yüzey temizliği yapın sadece. vajinal bölgeyi asla ıslak bırakmayın. Duş veya ihtiyaç sonrası gerekirse saç kurutma makinesiyle kurulayın. İç çamaşırlarını giymeden önce sıcak ütüyle ütüleyin. Biz çok çektik bu durumdan doktorlar çare olamadı kendi çözümümzü kendimiz bulduk. Geçmiş olsun

0|0
    0|1
  • Aynn ben bir hastalik kaptm bir bayandan ve iyilessede artik cok hassas oraldan bile bulasiyor

0|0
    0|1
Yükleniyor...