Eşcinsellerin askerlik durumu?

Arkadaşlar bildiğiniz üzere eşcinseller askerlilten muaf oluyor ve çürük raporu veriliyor ve devlet işine hiçbir şekilde giremiyorlar. (Bu durumdan dolayı muaf tutulmalılar mı? Bu da ayrı bir konu) Sizce bu haksızlık değil mi? Bir de fotoğraf filan isteniyormuş. Ne tür fotoğraflar istiyorlar eşcinselliği teyid etmek için? Nir de rica ediyorum yorum yaparken saygılı olmanızı, hakaret etmemenizi, ülkenizde bu tür insan hakkı ihlalleri hakkında ne düşündüğünüzü bilmek istiyorum. Sahte kullanıcı değilim. Yalnızca bir insan hakları savunucusuyum. Şimdiden teşekkürler.

Güncellemeler:
Arkadaşlar askerliğe alınmamaları gerek diye düşünüyorum. Sadece bu durumdan dolayı çürük raporu alıp devlet işine girememek gibi bir engele maruz kalmalarındaki adaletsizlikten yakınıyorum.

0|0
2|14

En İyi Erkek Görüşü

• İliski esnasindaki fotograflar isteniyor.. ispat icin.. insan hakki ihlali mi.. gaylerin askeriyede barindirilmamasi dogrudur.. bizim burligimize grlmisti bir tane.. 2 hafta kaldi ve kaldigi surede ortaligi karistirdi.. turk ordusu duzrn uzerine kurulmustur.. escinsel iliski pesinde kosacak gaylar icin degil.. hic bir gsy uzetine alinmasin , askeriye bir gay icin cennettir.. binlerce aç adamin ici.. simdi sorarim. sana , sen nasil bir mantikla insan haklari vs diyebiliyorsun buna? Askeriyede kiritarak gezen ve cavusa goz kirpan bir asker? Bu mu istegin? Bu mu ordu? O fotografa gelince , askerden. yirtmak icin makatina patlican sokup gay diye yutturmaya calisan insanlar okdu gecmiste , pembe tezkere alsin diye... bunkar yuzunden fiili livata kaniti isteniyor.. bunun nesi sscma? Ama hic bir normal erkek , askerden yirtayim. diye oyle bir seye kalkisamaz. Ankadin mi simdi? Gercegi ayirdetmrk icin istiyorlar.

0|0
    0|0
    • Siz beni yanlış anladınız. İnsan hakkı ihlali diye adlandırdığım askere alınmamaları değil. Bu durumdan dolayı devlet işlerinden mahrum kalmaları. Askerde bulunmaları onların duygusal durumu için zaten dediğiniz gibi uygun değil. Aşık olma gibi durumlarda sıkıntılar mutlaka oluşur.

• Otekilesmeliler.. neden mi.. size, sevimli gelen bu insanlar , biz erkeklere igrenc geliyor , ve bizi rahatsiz ediyorlar.. arti , devlet gaylere mi kaldi? Zaten varlar.. ama caktirmiyorlar.. caktirmasinlar da.. kiritarak gezen memur mu olur yahu :$ gayligin hastalik mi durum mu oldugu hala, tartisiliyor , bu yuzdrn kesin kani belirtmeyin bence.. beyinlerinde , yolunda gitmeyen bir seyler oldugu ispatlandi.. sadece matematiksel olarak ifade edilemiyor henuz.. bu , dogustan gelen bir sey.. suclu degiller.. ama kiritip erkeklrre sarkmaya da haklari yok.. yabanci ulkelerde bu sorunlar yok , neden mi.. asla kiritmazlar ve hareketleti efemine degildir. Normal erkrklere asla sarkmazlar.. bu yuzden kabul gorebiliyirlar.. tc de ise , gayler bile arsiz ve geneli , efemineligi ve normal erkeklere acik acik sarkmayi hak goruyor.. yok boyle bir sey.. sorun yine gaylerin kendilerinden basliyor bir yerde.. toplum kurallarini reddediyorlar.. istedigimi yaparim deyip. Yanlış..

• Benim sevimli bulmaya sizin iğrenç bulmaya hakkınız yok. İnsanlara kötülük yaptıkları sürece tabii ki suçlular. Ama bir kesim eşcinsel kötü diye diğer suçsuz eşcinselleri dışlayamayız. Yarın bir gğn evlat sahibi olacağız. Neyin ne olacağını bilemeyiz. Ayrıca bu durum vikipedi araştırmalarına göre genetik bir durum. Hastalık olduğunu sptayan hiçbir kanı yok.

Erkekler Ne Diyor 13

• eğer bir savaş cıkarsa Allah korusun ilk onları vururum onları götlerini kim koruyo onlarıda almalılar bence askere

0|1
    2|0
  • askerleranlatiyor.blogspot.com.tr/.../...lanr.html

Bunu okuduğumda o arkadaş için üzülmüştüm... Neler çektiriyorlar adama. Daha beter hikayeler de var...

0|0
    0|0
    • Çok güzel bir paylaşım olmuş. Bir kez daha bu ülkede yaşamanın zorluğunu anladım. Çok teşekkür ediyoruz. Umarım birileri okur da dışlamaktan çok anlamayı öğrenir.

• çok uzun süre önce okumuştum bunu. Konu geçince paylaşmak istedim. İnsanları yargılamadan güzel bir dünya diledim ama yok öyle bir dünya.

• Haklısınız.

• Dünya bu. Hele ki Türkiye bu. Ne diyebilirim ki. Elden bişey gelmiyor. Haksızlıklara karşı en fazla ses yazı çıkarabiliyoruz. Ezilene en fazla yıkılma vazgeçme asi ol diyebiliyoruz ve onun gibi asi oluyoruz yanında birini hissetsin en azından
    Hayat bu...

1|0
    0|0
    • Evet gerçekten insanara bir şeyleri algılatıp sorgulatmak çok zor.

• Çooooooooooooooook zor. KS de atılan cevaplara yorumlara bakıyorum da yahu ülke kafasız dolu kafasız. Çekilecek yer değil

• Doğru söylüyorsun.

• Eskisi gibi fotoğraf istemiyorlar.. Önceden evet öyleydi ama şimdi doktor raporu yeterli kalıyor.. Devlet işine alınmamamız o kötü işte ama zaten pek Nadir dir bu kimliğini askere kadar belli edenler.. Bende eşcinselim ama gittim askere rapor felan almadım..

0|0
    0|0
  • gay olduğunu fotolarla veya videolarla ispat etmesi lazım rapor alabilmesi için nasıl foto anlamışsınızdır :) haksızlık olduğunu düşünüyorsan hiç ispatla uğraşmasın yapsın askerliğini bizim birlikte vardı gayette mutluydu yüzlerce adamın arasında olmak hoşuna gidiyordu aslanlar gibide yaptı bitirdi

0|0
    0|0
    • Platonik aşk acıları sorun çıkarabilir diye düşünüyorum bu durumun. Ancak bu durum kişinin duygusal durumuna da bağlı. Benim yanlış bulduğum nokta sırf eşcinseller diye devlet işine girememeleri. Ayrıca cinsel ilişkisini sırf ispat için afişe etmesi de çok incitici olsa gerek..

• Askerden kacmak icin bunu yspiyorsa , buna katlanacak. Bak adam ne diyor , aslanlar gibi yapti bitirdi diyor... ote yandan otekisi de askerden kacmak istiyor.. sebrp? Krndini kadin gibi hissetmesi.. tabi ki isoatlayacak.. yok ki baska yolu..

• Kendini kadın gibi hissediyor olmasın da bu insanın suçu nedir ki? Askerlikten kaçması belki oradaki erkekleri zora sokmamak olabilir mi? Orda birine aşık olduğunu varsayalım. Bir de askerlikte türlü türlü insanlar var. Onun o durumunundan faydalanmak isteyenler bile olabilir. (Kadınlardan hoşlandığı halde) Olay kadınlık olsa da yaparlar bence başka ülkelerde askerlik yapan kadınlarımız da var sonuçta.

• onları askere alirlarsa askerde abazalık kalmaz boku çıkar askeriyenin, escinsellik normal bir durum değildir bana göre hastalık gibi görüyorum

0|0
    0|0
    • Askere alınsınlar demiyorum. Bu durumları için neden devlet işinden mahrum kalıyorlar diyorum.

• Devlet işine giremediklwrini ilk defa duyuyorum

0|0
    0|0
    • Bu durumdan dolayı askere gidemezler ve çürük raporu alırlarsa giremiyorlarmış. Sanırım aynı durum trans kadınlar için de geçerli. Üzücü bir durum.

• Kafani yorma

0|0
    0|0
  • Ben eşcinselim ailem falan bilmiyor askerlik yaşim geldi ne yapacağimi bilmiyorum

0|0
    0|0
    • Türkiye şartlarında işin çok zor. Umarım en kolay şekilde bu durumun üstesinden gelirsin. Konuşma istersen her daim yanındayım. Mücadelenizin sonuna kadar arkasındayım.

• Pembe tezkere veriyorlar :D

0|0
    0|0
  • kız gibi davranan bir erkeğin sap erkekler arasında kaldığını düşünsene nasıl olur sence...

0|0
    1|0
    • Söylemek istediğim bu değil demek istediğim bu durumlarından dolayı devlette iş hakkından mahrum kalmaları.

• askerlikten o yüzden mahrum kalıyolarda ben daha bir eşcinselin hangi işte çalıştığını bilmiyorum yani cıkıpta işyerinde ben eşcinselim diyemez... sıkıntısını cekme sen o yüzden:D:D

• Askerlikten muaf olmaları için bu durumdan çürük raporu alınca devlete girme hakları yok. İş yerinde birinin sormasından değil direkt olarak elenmelerinden bahsediyorum.

• Ne escinselin arkassjnda olmak hee yap daha cok yap diye destek mi olalim yani goz mu yumalim yani bunun tedavisi var uzaklasmak isteyen uzaklasir bir sekilde bir atese ne kadar odun atarsan o kadar yanar cogalir bu nefis herseyi ister ama kolayina kacmamak onemli olan

0|0
    0|0
  • ulen o hakkını alacak diye ben her gece askerde kı*ımı kollayarak uyumak zorunda değilim. ayrıca erkekliği gitmiş erkek dencek bir tarafı yok askerede erkekler gidiyor. Bunuda geçtim. Öylelerini hollanda vatandaşlığına geçirim ülke dışı etmek lazım.. İğrenç be iğrenç

0|0
    0|0
    • Eşcinselleri rencide etme bence sonuçta onlar da insan. Ayrıca askere alınsınlar demiyorum. Bu konuda haklısın ama sorf eşcinseller diye neden devlet işi hakkında mahrum kalıyorlar?

• Eşicnsellik genetikse bu çocuk nasıl doğdu hadi bunuda açıkla ;)

• Vikipedi'de açıklaması var arkadaşım okuyabilirsin. Çocuğun cinsiyetine göre belirleniyor. Bir dna hücresi var. Çocuk erkek olursa eşcinsel kadın olursa cinsel olarak aşırı istekli oluyor. Bayanlarda nasıl olduğu da açıklanmış. Dediğim gibi bir oku.

Kızlar Ne Diyor 2

• Sen daha basit bir sitede bile bu soruyu gizliden soruyosan ne gibi bir değişiklik olmasını bekliosunki?

0|0
    1|0
    • Gizli sormamın sebebi eşcinsel bir erkek olduğumu sanıp burdakiler tarafından mesajlar almak istememem. Ayrıca bu mevzu için kimliğimi afişe etmem neyi değiştirecek. Türk'üm, insanım.. Yetmiyor mu?

• Pembe teskere of asdj

1|0
    2|0
    • Çok mu komik?

• Ortada bir sapkınlık varsa o da sizin vicdan yoksunluğunuzdur. Saçma olmasına rağmen hala östrojen diyorsunuz. Kusura bakmayın ama cahilsiniz. İstediğiniz eşcinseli istediğiniz doktora götürün. Hiçbiri tedavi edemez. Hayal aleminde yaşıyorsunuz. Yazık ki sizin gibi insanlar bu ülkeye evlat yetiştirecek de o evlat da okulda arkadaşlarının fizksel görünüşleriyle filan alay etmeyi öğrenecek. Östrojen çok komikti bu arada :D Azcık okuyun tamam mı

• kimin cahil cühela olduğu belli, kendini yırttın durdun sabahtan beri yeter be, al koynuna. Bu benim görüşüm, tedavi edilir. NOKTA. Sen de eşcinsel bireyler yetiştir tamam mı sonra kendi hemcinslerine sarsınlar, taciz etsinler, ben bunları yaşadım. Sebebiyet veren de siz beyin yoksunlarısınız. Hukuk okuyorum, sen biraz entellektüel seviyeni geliştir, sağdan soldan duyduklarınla gelme. Cevap verme!

Yükleniyor...