Böyle bir şey yaşadınız mı?(herkese soruyorum fakat özellikle LGBT bireylerinin yorumlarını bekliyorum)?

18 yaşındayım ve bir kızarkdaşıma karşı 1 yıldır değişik hisler besliyorum, o beni kanka-kardeş gibi görse de ben göremiyorum. hoşlanıyor muyum başka bişey mi bilmiyorum ama erkeksi duygularla, bir erkek gibi yaşıyorum bunları (tarz ve tavır olarak da erkeksi bir yapım var zaten). bir çocuğu seviyor çıkmak üzereler.. ve o tüm bunları anlatırken benim kalbime birşeyler saplanıyo gibi oluyor, bana kanka vb. söylediği her sözcükte içim acıyor.. ama gene de emin olamıyorum, evet kızlardan etkilendiğim çok oldu ama hiç böyle uzun süreli ve derin hisler yaşamamıştım. bir erkekten de en son ilkokulda hoşlandığımı hatırlıyorum.. yani daha tam olarak lezbiyen miyim biseksüel miyim onu bile netleştirmiş değilim.. sizce bu aşk mı? bu karmaşayı nası atlatırım? bu her lgbt bireyinin yaşadığı doğal bir aşama mıdır? (yargılayıp, kuran anlatacaklar gelmesin)

0|0
3|4

En İyi Kız Görüşü

• dostum öncelikle bilim her geçen gün farklı bir şey söylüyor cinsel yönelimle ilgili, her kafadan farklı bir ses çıkıyor.. lezbiyen misindir biseksüel mi bu tür şeyleri ben bile anlayamıyorum artık. fakat bir lezbiyen olarak bu güne kadar hiç erkekten hoşlanmadığımı söyleyebilirim.. ama tüm bunların bir önemi de yok, ne hissediyorsan onu yaşa; bir kalıba gerek yok..

kızarkadaş olayına gelince, evet yaşadım.. en acısından hem de. biri tarafından sevilip sevilmeme ihtimalinin belirsizliği; belki de imkansızlığı o kadar kötü ki, anlayabiliyorum.. ilk zamanlarda salakça bir umut oluyor içinde, zaman ilerledikçe umut minimum düzeye iniyor.. aşık gibi sevmezse kardeş gibi de sevmesin diyorsun ama bir yandan da kaybetmek istemiyorsun işte.. itiraf da edemiyosun bu yüzden..
    sana gelince, evet bence bu sevmek oluyor.. aşama da olsa, hatta geçici bile olsa ortada hoşlantıdan daha fazlası var.. ve yapıcak hiçbirşey yok. 3 ihtimal var var.. ya kaybedip zamanla unutucaksın, ya yanında olup içten içe acı çekiceksin, ya da bir gün o da seni sevecek.. kendine iyi bak.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Türk dizileri gibi yazmışsın. Özetin yaşadığından uzun olmuş..

0|0
    0|0
    • güzel örnek ama napalım :)

• Aşkın cinsiyeti yoktur canım ama sana şunu söyliyim buna benzer bir olay yaşadım burdan anlatmaya kalkışsam karakterlere sığmaz inanılması imkansız olaylar yaşadım yaşadığım tek aşk olayıydı

0|0
    0|0
    • neden inanılması imkansızdı? bari bundan bahsetsen?

• yok neyse sağol yorumların için :)

• Sen bilirsin dostum kafayı yeme benden sana tavsiye ;)

• Sen beni bulmalısın asdslf

0|0
    0|0
  • Lez binyensşn

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• lezbiyen mi biseksüel mi olduğun konusuna çok takılmamalısın diye düşünüyorum. En azından şimdilik. Zira 18 yaşındasın, tam kendini tanımaya başladığın, karakterinin net olarak belirginleştiği dönemdesin. Daha şimdiden bunu irdelemen sana fayda sağlamayacağı gibi suçluluk duygusu geliştirmene sebep olabilir. Kendini etiketlemekten kaçın bir süre daha. Zaman içerisinde zaten ne olduğunun farkına varacaksın.

Kız arkadaşına gelince, kız arkadaşının herhangi bir şekilde eşcinsel yönelimi olmadığından eminsen, bunun imkansız bir ilişki olduğunun da bilincine varman gerekiyor. Çok uzun süredir arkadaşsanız ve hayatından çıkarmayı göze alamayacağın biriyse ilgini başka birine yönlendirmeyi, yani bir kız arkadaş edinmeyi deneyebilirsin.

1|0
    0|0
    • Bunu denedim sayılır fakat bana hicbir yararı olmadı :/ fakat gene de yazdıklarında haklısın. uzun yorumun ve tavsiyelerin için teşekkürler..

• Hımm sağolun bakıcam :) sevgili misiniz bu arada?

• biraz geç bir cevap oldu ama evet, öyleyiz :)

• Psikiyatri hocam derdi ki; biseksuellik heterodan homoya geciş formudur, sen de o gecis bolgesinde olabilirsin.

0|1
    0|0
    • cinsel yönelim sonradan değişiyor mu?

• Bu degismek degil ki yönelimde bariz keskin sınırlar yoktur bunu kalıplara koymana gerek yok, zamanla yönelimin netlesir diyorum hem daha küçksün sanırım. Kendini belli bir yönelime tabi olucam diye zorlama, ne hissediyorsan odur, biseks ya da lezbiyen.

• haklısın sanırım.. ben de bir kalıba koymak istemiyorum ama bazen ne olduğu belirsiz bir kişi gibi hissedip kötü oluyorum.. teşekkürler yorumların için :)

Yükleniyor...