Ensest ilişkiye bakış açınız nedir sizin?

Hz ademile havvanın çocuklarıda böyle çoğalmadımı buda ensest sayarsınız töbe dinden çıkmıyım. onlarda çareyi ilk değilde 1. Ve 3. Çocuklarını birlestirmişler eğer yanlış bilgi değilse savunuyorum sanmayın asla ! Bu ensest sayılmabilir ama dolaylı yoldan arkadaşımın babası öldüğü annesiyle amcası evlendi kardeşi de amcasından.

0|0
3|27

En İyi Erkek Görüşü

• Hayvanlik başka bişey degil

1|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 26

• ademden bu güne Allah dönem dönem emirler gönderirken bir önceki emrini bir sonrasında değiştirerek bir öncekini iptal etmiştir. bunun nedeni o anki zaman göre olan ihtiyaç ve sorunlar içindir. insanlar çoğalmak zorunda ve iki insan var elde. elbette bunların bir biri ile nikahı o an caizdi. ama zamanla insanlar çoğaldı. aile içinden birileri ile ilişkiye ihtiyaç kalmadı. her dönemde insanlar belli nüfusa ulaşınca emirler yenilendi. bildiğim kadarı ile en son emir hz. ibrahim zamanında şekillendi. ebeveyn ve kardeşler arası ilişki kesinlikle yasaklandı.

çok basite indireceğim. çocukken altınıza işemenizi ayıplamazlardı ama büyük yaşta ayıplanır olur. yani siz yine sizsiniz ama kural değişiyor.

insan oğluna gelen emirler de dönem ve ihtiyaca göre değişti. bir önceki iptal yeni emre devam

0|0
    0|0
  • nette onun açıklaması var bilimsel olarak bakabilirsin.

1|0
    0|0
  • Soruyu sormadan önce ensest kelimesinin anlamini ögrenseydin keske arkadasim. Birinci derece aile icerisinde yapilirsa ensest olur. Anneyle oglu gibi. babayla kizi gibi. Abi kardes gibi. Töbe töbe ya söylerken bile tüylerim diken diken oldu. Ama kelime anlami bu yani. Amcayla annesinin evlenmesi hic hos degil fakat bu ensest olmaz olamaz. Cünkü bir zamanlar nasil ki ölen adamla karisinin hicbir bagi yokken evlendiyseler su an da amcayla bir genetik bag yok. Òlen adamla amca dediginiz kisi kardes sonucta. Yani bu iliskiden sonra cocuk ta sakat dogmaz. Neden dogsun. Sonucta ölen adam bir zamanlar evlenmeden önce karisina nasil yabanciysa gen bagi kan bagi yoksa su anda amcanin durumu da o. Normal bir evlilik olmus BİLIMSEL VE BIYOLOJIK ACIDAN... ama ahlaken ve örf adet olarak iyi olmamis. Keske yapmasaydi bunu. Yanlis bence

0|0
    0|0
  • Ben yaşadım. Fakat sonrası çok sıkıntılı bir süreç. Büyük bir kavram karmaşası ve kişilik çatışması yaşıyorsunuz içinizde. Bunu yaşamak isteyenlerin veya fantazisini kuranların tekrar düşünmesini isterim. Çünkü pişman olacaklar. Bir anlık heves, merak, seksüel dürtü, güven duygusu ve sahiplenme içgüdüsü ile yaşadığınız bu olayı, ömür boyu taşımak zorunda kalıyorsunuz. Dipsiz bir kuyu gibi bu durum. Ne durabiliyorsunuz, ne sonlandırabiliyorsunuz.
    Kötü tarafı ise, kafanızda cevabını bilmediğiniz ve anlamlandıramadığınız yüzlerce soru olması.
    Konuşacak, dertleşecek ve paylaşacak kimseniniz yok ve siz bu yükü tek başınıza taşımak zorundasınız.

0|1
    0|0
  • Bu son dediğin enseste girmez sadece biraz etik v. b şeylere girer. Daha çok doğu ve doğuya yakın yerlerde kırsal kesimlerde mal başkasına kalmasın diye yapılmış seneler önce. Şimdilerde de ya o amaçla ya da kadının evlenemez mutasıp kesimlerde kolay kolay, dul kalınca azıtmasın diye falan.

0|0
    0|0
    • aslında mantıklı da her evlilik yeni sülale ve çevre demek. Fazla sosyalleşmeyi sevmeyen bir bayansa iyi bir şey. Sadece çocuk varsa çocuk açısından biraz garip bir durum olur o kadar.

• bak güzelim Adem babamızla Havva annenizin hep ikiz çocukları olurdu biri kız diğeri erkek ve ilk doağan ikizle ikinci doğan ikizleri evlendirirlerdi. Allahın emri böyleydi o zamanın şartları öyleydi ama şimdi heryer insan ve Allah gönderdiği dinin kurallarını o zamabın şartlarına göre koymuştur. Arkadaşının durumunun bununla hiç bir alakası yok. Arkadaşının Annesi ortada kalmasın diye amcasıyla evlenmiş...

1|0
    0|0
    • En düzgün (kötü yaklaşımsız) cevabı verdiğin için teşekkürler sanki ben yaşamışım gibi tepki gösteriyolar

• Sanırım arkadaşlar soruyu tam kavrayamadığı için böyle evaplat vermişler. Ben teşekkürederim.

• Bunu ailemde biri yaşasa hani 3. sayfa haberleri çıkıyor ya... Ha işte orda görürdünüz beni.

Açık ve net oldu mu?

0|0
    0|0
  • kocasının kardeşiyle evlenmesi ensest değildir ki. ?

0|0
    0|0
  • bak canım cagil olabilirsin bu konuda insannın çoğalması için şart değilmiydi bir düşünsene canım hadi şimdi kpat bu konuyu

1|0
    0|0
    • Merak ediyoruz her insan gibi nasıl sen söyledim diye kapatacak değilim görmek istemezsen yorum yapma

• Kusura bakma sert çıkış yaptım

• sorun değil :)

• Erkek öldukten sonra kayina nikah duser ama bu. Iki kardesten ayri ayri yani amca cocuklarina nikah dusmez

0|0
    0|0
  • Son bahsettiğin konu genelde töre gereği Doğuda yaygın birşey sanırsam...

0|0
    0|1
  • senin görüşün nedir

0|0
    0|0
    • Savunmuyorum asla çok yakin olan kuzenler evlenmesine bile karşıyom cipa , engelli vb. hastalıklar olabiliyor

• Bakis acisi ters ama. yassamayan azdir ya da dusunmyen

0|0
    0|0
  • Çarpık kentleşme gibi birşey inşallah maşallah.

0|0
    0|0
  • senin merakın neki

0|0
    0|0
  • senı kımı ıstersın abınımı? babanımı?

0|0
    2|2
    • Allaha şükür hiçbirini şeytan gözümü daha karartmadı böyle çok haber çıkıyo daha dün gördüm başlıkta "hem evrimin hanımı hem kızım "ensest ilişkiyle ilgili haberdi

• ben yaşadım ensest ilişki

0|0
    0|0
  • Hz Havva ve Ademin çocukları 1i kız 1i erkek olmak üzere ikizler olmuş. bu şekil de biri diğer ikizlerle evlendirmiş. diye biliyorum

0|0
    0|0
  • iğrenç saçmalık

0|0
    0|0
  • belkide yaşadığım için... bilmiyorum ama ensest ilişkiye çok doğal bakıyorum

0|0
    0|0
  • Ben yaşadım. Fakat sonrası çok sıkıntılı bir süreç. Büyük bir kavram karmaşası ve kişilik çatışması yaşıyorsunuz içinizde. Bunu yaşamak isteyenlerin veya fantazisini kuranların tekrar düşünmesini isterim. Çünkü pişman olacaklar. Bir anlık heves, merak, seksüel dürtü, güven duygusu ve sahiplenme içgüdüsü ile yaşadığınız bu olayı, ömür boyu taşımak zorunda kalıyorsunuz. Dipsiz bir kuyu gibi bu durum. Ne durabiliyorsunuz, ne sonlandırabiliyorsunuz.
    Kötü tarafı ise, kafanızda cevabını bilmediğiniz ve anlamlandıramadığınız yüzlerce soru olması.
    Konuşacak, dertleşecek ve paylaşacak kimseniniz yok ve siz bu yükü tek başınıza taşımak zorundasınız.

0|0
    0|0
  • aramızda kalacağına emin olsam kiz kardesimle yaşarım sadece duyulmasindan kortugum icin yapamam.. harika bir kız cok kere düşünüp mast. yaptım

0|1
    0|0
    • Artı 1 ama dediğin gibi güven önemli

• hadi yaaa

• ne kadar yakınındaki ile yaparsan duyulma ihtimali azalır ki. Kız kardeşininki ile sıfıra yakın, sonuçta hiç tedbirsiz ve zamansız yapmadıktan sonra nasıl duyulsun. Kim şüphelesnsin.

• Grup yapın akrabalarla ozaman

0|0
    0|0
  • Lilith'i araştırmanı öneririm.

0|0
    0|0
  • ben ablama ensestım ama aktf bır eylemım yok acıkcas

1|1
    1|4
  • Nuri Alço geldi aklıma ama ensest sayılmıyo o

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Bunun bir acıklaması vardıda hz adem ile havva annemiz ve cocuklarıyla alakalı şu an hatırlamıyorum onlar enseste girmiyodur yani tövbe haşa bilmiyorum yinede

0|0
    0|0
  • Annesiyle amcası arasında kan bağı bulunmadığından ensest değil. İkincisi bu soruyu sormandaki amaç ne aklına bile getirmemen lazım bu tarz fikirleri. Dışarda milyarlarca insan var!!

0|0
    1|0
    • Onu başka başka birinin yazdığına yazmıştım bu tür evliliğe de değinmişti aynısını buraya yazınca orasını silmenişim

• Tiksinç bir durum. Ilk çiftleşmelerde enseste girmiyor. Çarpraz eşleşme falan birnseyi vardi onun

0|1
    0|0
Yükleniyor...