Bekaret namus göstergesi midir?

Bakire olmayıp da ne haltlar karıştıran bir sürü insan biliyorum. Bütün bunları yapacak olduktan sonra bekarete iki elle sarılmanın ne anlamı var ki?

0|1
6|16

En İyi Kız Görüşü

• Bunun hiç bir anlamı yok. Kızlık zarı sağlam olup, ilişkinin her türlü çeşidini denemiş bir insan, neden illa namuslu olduğunu iddia eder hiç anlamam. Oysa bakire olmamak demek namussuz olmak demek değil ki. Gerçi bu kafada erkeklere bu kızlar da müstehak ama, neyse!..

1|4
    0|1

Erkekler Ne Diyor 16

• Bekaret toplumda namus göstergesi olarak kabul edilir. Ancak dediğiniz gibi sadece bekaretini bozmayan ama nice şeyler yaşayan bayanlar da mevcut. Geçmişten günümüze kadar uzanan ve giderek de kaybolmaya baslayan bir kavram aslında. İnsan her şeyi yaptıktan ve bunu kendisi bildikten sonra ambalajın çok da anlamı yok aslında.

2|2
    0|0
  • Bekaret gercekten önemli oluyor bazen. Ama sadece bekaretini vermeyip herşeyi yapanlar kendilerini hala bakire zannediyorlar.

Oysa düşünsenize Evlendiginiz yada cıktıgınızla sevişirken erkek ya da kız acaba eski sevgilisini düşünerek mi sevişiyor yada eski sevgilisyle de bunu yaptımı diye düşünmez mi ? Hiç düşünmediniz mi? O anda acaba eski sevgilisiyle bunların aynısını yaptımı düşüncesi bazen geliyordur size de. iğrenmezmisiniz?

0|0
    0|0
  • Ben bu işe namus gözüyle bakanlarıda bekarete önem vermeyenleri de anlayamıyorum.

Malesef namus töre cinayetleri geçmişten beri yaşanıyor.

Ben bekarete önem veriyorum ama namus yüzünden değil. Aradığım insanla bazı duyguları ilk yaşamayı istiyorum. Ayrıca aldatmak ile ilgili yapılan araştırmalarda kız ya da erkek her ikiside bekarete önem vermeyenler tavan yapmakta. Evleneceğim insana saygı duyup bekaretimi

koruyorsam benim gibi bir eş istemek te en doğal hakkım. Fakat kesinlikle bakir ya da bakire

olmayanları evlendikten sonra sadakatsiz olacakları anlamınıda çıkarmamalıyız. Ayrıca bakir olmayıp bakire kız arayanlar çok toplumda.

0|0
    0|0
  • Hayır değildir. Namus insanın kafasındadır, belinin altında değil!

2|1
    0|0
  • zaten bozulmayacak mı sal gitsin..

0|1
    0|0
  • Katılıyorum. Bu çok gereksiz geliyor bana da.

Bakire olup da başka her türlü şeyi yapacaksan niye bakire olasın ki?

Hem, bir deri parçası nasıl oluyor da bir insanın namuslu ya da namussuz olduğuna karar verebiliyor?

0|0
    0|0
  • fahişe bedenlerde masumane hayaller masum bedenlerde fahişe düsünceler olduğu sürece bekaretin önemi yoktur...

1|1
    0|0
  • kişiye göre değişebilir. sen o kız/erkeği yıllarca tanıyorsan zaten ne olduğunu az çok tahmin edersin. bunu kıza sormak onur kırıcı olur. ama öğrenebilirsin soru bu olmadığı için asıl soruya gelirsek. subjektif bir konudur. ama genel olarak türk erkeklerinin ezici çoğunluğu bakire olmasını ister. bunu gösterge sayar.

0|0
    0|0
  • Bekaret bir evlenme tapusudur, kızlar evleneceği zaman oğlanın ailesine temiz aile kızı imajı yaratmak için

0|0
    0|0
  • bence hayır gerçi ülkemizde bu önyargıyı aşabilmek zor biraz

0|0
    0|0
  • Bekaret namus göstergesi olarak düşünülüyor ise hem erkekler hemde bayanlar tarafından bekaret bozulduktan sonra her haltı yemek namus göstergesimidir diyesim geliyor .

0|0
    0|0
  • her ikiside önemli bence. biz erkekler evlenmeden önce her türlü pisliği yaparız ama evleneceğimiz kızın bakire olmasını isteriz çok yanlışşş bence çokkk

0|0
    0|0
  • bu soruya aklımda kalan bir cümleyle cevap verim. bedeninin fahişe olması önemli değil yeter ki ruhun fahişe olmasın..

0|0
    0|0
  • bence namus orda değil, namus sevdiğine sadık olmaktır

0|0
    0|0
  • Bir nevi bakış açısınada bağlı.

0|0
    0|0
  • namus bacak arasında değil.

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 5

• her günahı işlemiş bakire kadınlar tanıyorum... ve şerefi ile yaşayan bakire olmayan kadınlar da... namus nedir allasen, kadınlara böyle sıfatlar takılması canımı sıkıyor. namuslu ya da namussuz. kimse buna karar veremez, tek kelime edemez. ederse de alsın bir tane arkalı önlü fotokopi gibi kadın, namusu ile alsın:) namuslu namuslu otursunlar...

1|1
    0|1
  • Bekaret namus göstergesi falan degildir. Bu tarz konular insanın kendi içinde düşünüp karar vereceği şeylerdir. Kişinin kendisinden başka kimseyi de ilgilendirmez.

2|2
    0|2
  • diger yorumlar gibi bakire olupta analı yol geçen halı olan bayanlar namusluyum kızım diye ortada dolaşmasınlar herşey bir zar degil benim bir arkadaşım yeni evlendi bakire ama anal yapmadıgı kişi kalmadı anlaşılmayacak bir boyuttada degil ama yutturdu adama yada öyle gözüktü adam

0|0
    0|1
  • kesinlikle hayır bakire olupta anal oral yapıp temizmiş gibi gözükmektense bakire olmamak daha iyi en azından masum ayagına yatılmamış olur

0|0
    0|0
  • tabiki hayır.. namus bekaretini kaybetmek değildir. bekaretin ordaykende her erkekle cinsel deneyimini yaşayabiilrsin önmli olan düşünce biçimidr. bi erkekle hiçbişey yaşamayıp kendini bi kapalı kutu gibi saklıyorsan tek kişiye ve herşeyini ona sunuyorsan namuslusundur helal olsun..

0|1
    0|0
Yükleniyor...