''AIDS olma ihtimali nedir?''?

Bugün tanıştığım bir kızla ilişkiye girdim, ilişkeden sonra kızla biraz muhabbet ettik ve kız çok fazla kişiyle ilişkiye girdiğini söyledi hatta benden önce en son dün ilişkiye girmiş. Kız alkol, uyuşturucu filan herşeyi kullanıyormuş ilişki sırasında kızın kollarındaki çatlak damarlarıda (iğne izleri) görmüştüm ayrıyetten karşılıklı oral seks de yaptık. Neyse fazla uzatmayım konuyu aids riski varmıdır acaba böyle bir kişiyle ilişkiye girmenin? Çok tırtstım düşününce. Ne gibi önlemler alabilir veya öğrenebilirim aids riskini?

Güncellemeler:
sorunun asıl sahibi xper seviyesi yeterli olmayan bir arkadaştır. ricası üzerine sordum.

0|1
1|6

En İyi Kız Görüşü

• Elbette böyle bir risk var.
    Kesin olarak hiv pozitif olduğunu anlayabilmen için, ilişkiden en az üç ay sonra test yaptırmalısın.

0|0
    0|0
    • hangi çağda yaşıyorsunuz. elisa yöntemi antikor testlerinin vadesi geçeli çok oldu. antijen testleri, daha doğrusu antijen+ antikor yani combi testler. 12.8 günde daha sonuç vermiştir. İstanbul için mavi lab' a danışınız. test ve cihaz adı vidas hiv duo ultra 4. jenerasyon.

veya 21. gün p24 antijen antikor yapılabilir. %99 doğrudur. kemoterapi, radyoterapi ve hiv profilaksisi ve baskılayıcı tedavi kullananlarda hata payı vardır. kanser tedavisi görülmüyorsa sorun yok.

• elisa testi 42. gün doğru sonuç verir. dünya sağlık örgütünün önerisi bu yöndedir. ayrıca devlet hastanesi diye belirtseydin, mesajını tekrar okursun kesinlik için en az üç ay beklemelisin demişsin. ki bugünün şartlarında alaka kalmadı üç ayla, yanlış bilgilendirmeyin insanları.

• @SevdanızaAntOlsun sorduğum iki hekim beni bu şekilde bilgilendirdi. Güvenilir olup olmadığını bilmediğim internetteki çoğu sitede aynı bilgi yazıyor. Bilerek yanlış yönlendirmiyorum kimseyi, yargısız infaz yapma.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 6

• condom kullandiysan fazla korkma derim. gerci sadece seks ilede bulasmiyor. acik yaraya degsen gene bulasir. cogu zaman zaten ignecilerde oluyor aids denen illet.. ya zaten uyusturucu bagimlisi siradan iliskiside olmaz ki. bekle biraz sonra test yap. hemen yarin gidip yapma en az bir 6 ay bekle

0|0
    0|0
  • 21 gün cehennemi yaşayacaksın. 21 gün sonra test yaptır. eğer negatifse biraz rahatlayacaksın ama cehennemin 90 gün sürecek. 90 gün sonra bir test daha yaptıracaksın. bu arada başka biriyle ilşkiye girip onunda başını yakma. kan verme ve yakın çevrene bulaştırmamak için çok dikkatli ol. bence korkktuğun başına gelmeyecek ama bu süre içinde deli gibi korkacaksın.

0|0
    0|0
    • hiv fobisi sezinledim sizde, test yine yaptırsında yüksek ihtimal yoktur. yinede test yaptıracak durumu olmayanlar için.
      2-6 hafta arasında, genelde 2. hafta. ateş 38.5 ve üstü, yaygın lenf bezi şişmesi (boğaz, sağ boyun, sol koltuk altı, sol bacak kasık hizası), deri döküntüsü en belirgin belirtiler. ishal, yorgunluk, mide bulantısı, baş ağrısı, pamukçuk ise önemli oran görülen belirtilerden fakat.

ateş, lenf, deri= enfeksiyon diyebiliriz.

hiv şüphesi de eklenince durum malum

• Eliza testi hemen.

En acilinden

0|0
    0|0
  • ilk 72 saat içerisinde profilaksi ye başlayabilirsin.%70 lere varan başarı olduğu söyleniyor. ya da bekle 21. gün p24 antijen+ antikor veya 14. gün vidas hiv duo ultra yaptır. devlet hastanesi ve üniler de ise. 42. günde sonuç veren elisa yöntemiyle bakılıyor.

ya da en basiti ona söyle hiv testi olsun. hatta p24 combi yaptır. son 21 gün içerisindeki ilişkilerinden kapmışsa çıkmaz ama.

0|0
    0|0
  • Aids ve hepatit riskin var. Anlattıklarına göre %3-5 gibi bir tahmin yapabilirim. Hepatit B aşın yoksa git yaptır.

0|0
    0|0
    • Bu arada kızla muhabetin varsa kesinlikle hastaneye götür Elisa testi yaptırsın. Onda pozitif olanlara karşı tedbirli davranman sağlığın açısından önemli.

• hastaneye git 5 dk bekleme

0|0
    0|0
Yükleniyor...