Vajinoplasti (Vajina daraltılması) hakkında düşünceleriniz nedir?

Vajinoplasti (Vajina daraltılması) hakkında düşünceleriniz nedir? Eşiniz doğum yapmış ise yaptırmasını ister misiniz? Eşiniz yaptırmak isterse karşı çıkar mısınız? Ciddi cevaplar bekliyorum.

Güncellemeler:
sağolun arkadaşlar kararımı verdim.

0|0
5|18

En İyi Kız Görüşü

• Ben doğum yapmadım ama vajinoplasti yaptırdım

0|0
    1|0
    • öyle mi... öncesi ve sonrası çok farketti mi?

• nerden bu kanıya vardın tebrik ediyorum seni.

• Daralt gitsin bende kistle beraber yaptırdım

Erkekler Ne Diyor 18

• Gerek yok ameliyata vajinanın daraltma egzersiz leri var. bayan idrar yaparken bir anda idrarı tutup on saniye sonra tekrar idrarını yapar. Bunu günde 3-4 kere yaparak belli bir süre sonra vajinanın daralması sağlanıyor. Araştırın bayanlar boşuna Bıçak altına yatmayın

0|0
    0|0
    • kegel egzersizinden bahsediyorsunuz. yanlış anlaşılma var galiba. sırf o işlem için ameliyat olmayacağım. zaten halihazırda olan bir et beninin alınması gerekiyor. et beni söz konusu olmasa zaten daraltma işlemini de hiç düşünmezdim. yani bir taşla iki kuş misali...

• Soruda bir et beninden bahsetmediğiniz için ona göre yorumumu yapmıştım. sağlık açısından bir sorun varsa tabiki ameliyat olun.

• Gerek olacağını zannetmem. 3-4 çocuktan sonra belki.

0|0
    0|0
    • 3-4 çocuğumun olacağını sanmam.

• Zaten dikmişlerdir ve kendini toplamaya başlamıştır. Kegel egsersizleri gibi yöntemleri denesen daha iyi olur.

• biliyorum o yöntemi, doğumdan sonra kullandım ama artık çocuğum bir bebek değil ve seneler oldu.

• Bence çok normal bir estetik ameliyat vajinoplasti sadece daraltma değil aslında sarkan dudakların toplanmasını da içine alıyor bazı plastik cerrahlar buna birde beyazlatma işlemide ekliyor ki öyle kukunun tadından yenmez :))

0|0
    1|0
    • kişinin ihtiyacına göre istenirse tabii yapılabilir. ama ben sadece daraltma kısmını soruyorum. cevap için teşekkürler...

• hiç gerek yok bence.

0|0
    0|0
  • Zararı yoksa kendi tercihi.

0|0
    0|0
    • bildiğim kadarıyla vajinoplastide bir zarar yok. ancak vajina estetiğinde yani dudaklarla ilgili estetikte duyu kaybı olduğundan risk var.

• Vay be o kadar detaylı ha. Hadi şimdiden geçmiş olsun.

• teşekkür ederim.

• bu ciftlerin cinsel yaşamını olumsuz etkiliyorsa ya da kadını bunalıma sokuyorsa yapılabılır.

0|0
    0|0
  • onun kararı nasıl isterse:)

0|0
    0|0
  • gerek yok açılı girersin duvarları yine hissedersin... kova değil ya be mübarek..

0|0
    0|0
  • Evreşe yolları dar dar :) olabilir tabi hissetmek önemli

0|0
    0|0
  • Gerek yok ki böyle bir operasyona, vajina kendi ideal ölçülerine geri dönebiliyor.

0|0
    0|0
    • tam da ideal ölçülerine dönmüyor. doğumdan sonra biraz daha farklı oluyor. normal doğumlar genelde dikişli oluyor ve genişlik rahatsız edebiliyor.

• doğum yapalı seneler oldu ve zayıfım zaten. bebeğin kilosu 3850 olunca haliyle vajina da aynı kalamaz.

• ya o her dakika orada dursa anlarım seni de. hepi topu 40 dakikada bitiyor vajinadan çıkması.

• Çok saçma şahsen istemezdim

0|0
    0|0
  • Eger gerekliyse ya da istiyosa evet yaptırsin tabiki... guzelde olur yani daraci daracik;)

0|0
    0|0
  • vay * neler çıkmış neler

0|0
    0|0
  • yaptırsın tabi daha çok zevk olur

0|0
    0|0
  • Ne karar verdin?

0|0
    0|0
  • Daraltsın hatta çocuktan önce.. zira bnmki geniş değil pek :/

0|0
    0|0
  • Özellikle doğumdan sonra kesinlikle yaptırsın isterim.

0|0
    0|0
  • Yapsın
    erkek için dar vajina çok onemlidir

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Öncesinde egzersizlerle çözmeye çalışmanızı öneririm. Vajinoplasti ile daraltılan vajinada ilişkide ağrı yanma olabiliyor. Ayrıca görüntü bozukluğuna oluyor çoğu zaman.

0|0
    0|0
  • İhtiyaç duymam umarım.
    Normal doğum düşünmüyorum zaten

0|0
    0|0
  • Bence doğal ini bozma. kalın penise denk gelirsen caninacir

0|0
    0|0
  • bende yaptırmayı düşünüyorum malum doğumdan sonra eskisi gibi olmuyor acaba bu ameliyatı yaptıktan sonra ne kadar hastanede kalıyosun?

0|0
    0|0
    • doktorum bir gece kalabileceğimi hatta istersem saat 16 gibi çıkabileceğimi söyledi. evim hastaneye çok yakın. 6-8 hafta arası perhiz:)

• ya malum bende yeni doğum yaptım 6 aylıık bebeğim var aynı gün içinde çıkış olabilirmi acaba

• ama eğer ikinci bir bebek düşünüyorsanız (normal doğum) boşu boşuna yaptırmayın.

Yükleniyor...