Evlenmek için bekaret önemli midir sizce?

ben ciddi düşündüğüm bir kızın bekaretinin olmadığını öğrendim, çok sevmeme rağmen soğudum ve uzaklaştım. benim için evleneceğim insanın bu sınırı daha önce aşmamış olması önemli. sizcede önemli mi?

Güncellemeler:
aşık olduğu insanla evlenmeden önce beraber olmak tercih meselesidir. saygı duyarım. ben ailemden aldığım bilgi, görgü çerçevesinde bunu tercih etmiyorum. etmek istemiyorum. belki geri kafalılık diyebilirsiniz ama benim size saygı duyduğum gibi sizde benim tecihime saygı duyabilirsiniz. Şunuda çok iyi biliyorumki bugünkü toplum yapısı içinde bu ahlaki çöküntü içerisinde benim bu tavrım otobanda ters yöne girmiş bir araç gibi görünsede ben kendi inandığım yolda ilerlemeye devam edeceğim.

0|0
12|20

En İyi Kız Görüşü

• bunu kızla konuşmalısın sana verecegı cevap cok önemli elbette kendin bu sınırı aşmadıysan bunu istemek senın hakkın ama sevıyorsan bunu onunla konus sen sevdıgını bızden ıyı tanırsın senden öncesi eger buyuk hataları yoksa ve bunun tövbesı sözü varsa biraz daha düşün tabi senin kararın ama benim mantıgım bence bunlar ilk fırsatta konuşulmalı umarım kız seni sevdikten sana guvenıp bunu söyledıkten sonra olmamıstır bu soguma yanı gec kalmadan ogrenmıssındır umarım cunku senden once ve her ınsan hata yapabilir yeterki sana sadık olsun ama diyorum konuş bak onun hareketi tavrı önemli ama sende bakirsin sanada hiç birşey diyemem bende öyle aynı düşünüyorum çünkü erkeği dahi :X

2|0
    0|0
    • kızda beni çok sevmişti ama şimdi uzaklaşınca ben ,oda artık umudunu kesti.

vede şunu söyleyebilirim bu yaptığı 1 defalık bir hata değil. bunuda öğrendim malesef.

• sağolun

• Teşekkür ederim

Kızlar Ne Diyor 11

• Bu konu o kadar çok gün yüzüne çıkartılıyorki bu sitede gerçekten anlam vermiş değilim.Tek söyleyeceğim şey eğer sen bu konuda bakirsen karşı taraftada bunu arayabilirsin ama şöyle bir durum var namus sadece iki bacak arası dğeil.Öpüşmek, el ele tutuşmak,sevişmek... bunlarda namus kavramına giriyor.Her haltı yiyipte bakşre olan kızlar var eşlerine asla dürüst değiller bu konuda.Bakire olmayıp hayatında yalnış karar verip bunun farkına varıp karşısına çıkan insana dürüst olan kızlar var bence asıl onlara güvenmelisin neden biliyormusun?Çünkü bu insan kullanılacğını bile düşünebilir seninle bunları konuşurken ama bu kız sana dürüstçe açmış bu konuyu sana GÜVENEREK.Benim gözümde bakire olupta her şeyi yaşayan kızların hiçbir özelliği farklılığı yok.Namus kavramından bahseden adam el elede tutşmamalı öpüşmemelide o bedene hiç dokunulmamış olmalı.Bu düşünceye kim sahip çıkabilmişki şimdi karşısındaki insandan bekaret istiyor.Katılmıyorum çok ince detaylar var gözden kaçan ya da insanların görmek istemediği...O yüzden bu kadarı yeterli anlayana.Hayat senin hayatın seçtiğin kişileri iyi seç pişman olmak istemiyorsan cahil mantığıyla hareket etme.

1|1
    1|1
  • (Bu yorumum sevdiğin bayanla ilgili değildir diğer yorumda yazdım bitir kelimesini kullanmadım bile iyi olmanızı isterim ama bu yorum senin tavrınla ilgilidir )

Alıntı

Şunuda çok iyi biliyorumki bugünkü toplum yapısı içinde bu ahlaki çöküntü içerisinde benim bu tavrım otobanda ters yöne girmiş bir araç gibi görünsede ben kendi inandığım yolda ilerlemeye devam edeceğim

O yönde devam et çünkü iğrenç insanlardan bıktım her hali mübah görenlerdende bıktım toplumu berbat ettiler ve babalarının meydanı gibi at koşturuyorlar. ALLAH bu durumu ne kadına ne erkege helal kılmamıstır. Diyorum ya yınede sevene lafım yok insanın yüreğini bilemem ama bunu zevkine hayat bu zaten 3 günlük ayağına yapanlardan midem bulanıyor artık. Birde bunu marifetmiş gibi kızlar erkekler diye büyük bir iş başarmış gibi söyleyen yapan zihniyet bana zavallı geliyor. O kadar iğrenç tavıları varki yanımdaki adam hangisine ne için baktı acaba demekten kendimi alamıyorum. kendini göstermenin her yolunu deneyenler var onlar için tabiki sen normal değilsin. Onlara göre her erkek onları beğenir bu tiplerin erkek versiyonuna göre her kızla yatabilirler yatmayan kız güzel kız değildir. Bunların dişileride yatınca değerli oldugunu sanan tiplerdir. Bende sadece nefret duygusu uyandırılar. İlerde çocugumu okula göndericek miyim acaba bu insanların arasına katıcak mıyım diye düşünen bir insan oldum. Ye iç yat eğlen modunda yaşam tarzları sadece kendini değil toplumu etkileyen tavırları. Ya kızım evde soyun otelde soyun ama ben senin teşir ettiğin etini sokakta görmek zorunda mıyım. Bende açığım ama ben senden rahatsız oluyorum bu kadar basit. Bunun erkek versıyonuda bundan farksız. sadece gömlekle gezen kızlar biliyorum bana sakın o kız namusludur demeyin ... kadar gördüğüm kızda daha utanma yok kalbi temiz olsa ne yazar. Heryeri meydanda ama o hanım hanımcık çok tatlı bi kız yok öyle yemezler. Ben kendim için giyiniyorum, bu ne saçma evinde giyin kızım insanın özeline tacizbu sergileme artk

Senden çok var diyorlar ya senden yok arkadaşım çok zor bu devirde bakire kız ve bakir erkek olan çok az ve benim için namus insanın her zerresındedır. Gözüyle baktıgı bir sahnede yada sokakta baktıgı bır kadında. Ha ben suçlama yapmıyorum hatasından dönene saygım vardır. Ama bunu marifet bilene asla. o yuzden erkegınde kadınında iki bacagı var bacak arasımı bilmem ama namus yüreğinde varsa hata yapsan dahi onun acısını içinde yaşarsın ve o durumdan dönersin. Hala bu durum normalmiş gibi diretmek değildir iş

Sen bakirsin elalemle birlikte olup olup kızdan bu hali için sogusaydın baş düşmanın ben olurdum unutma ALLAH tövbe edenleri sever ama senin durumuna karışmam inşaALLAH kız arkadaşınlada en iyi durumda olursunuz kalbinizin huzur bulacagı durumda ama hayatında ne değişir ne değişmez bilmiyorum tek bildiğim bu kafanı değiştirme kardeşim. insanlığın nesi var denilen şu dünyada iyi insanlar olduğunu görmek ve iyi olmak istiyorum. İyilerde olmasa şu güvensiz dünya zaten çekilecek iş değil

2|0
    0|0
    • çok teşekürederim bu güzel yorumun için. gerçekten durumu çok iyi özetlemişsin.

insanlığın çivisi çıktı diyorlarya işte öyle bir zamandayız. Sen ahlak değerlerine önem verdiğinde sana canavar gözüyle bakıyorlar. doğru olması gereken yanlış olmuş.. yanlış olması gereken sıradan alışıldık olmuş..namus kavramı sıradan önemsenmeyen bir konu olmuş. 3 günlük dünya ne kadar çok zevk alırsak kardır mantığı toplumu kuşatmış. Biz bu gecenin en karanlık zamanında bir mum yakmaya çalışıyoruz.

• ya kusura bakma sormamın sbebı ben kımsenın ıstegını kabul etmıyorum bır ıkı kısı harıc ondan sordum teşekkürler

• tabiki haklısın :)

• ya kız bakire değil diye illa her tanıştığıyla her çıktığıyla birlikte olduğu anlamına mı gelir? Sevmiş yaşamıştır bir şeyler ama olmamış yürütememiştir. Neden hemen damga vurulur bu kıza? Nice bakireler var bardan adamla çıkar geceyi geçirir ama hala bakiredir. Laf olsun diye biriyle çıkar çok şey yaşar ama hala bakiredir. Sonra evlenme zamanının geldiğini düşünür birden namus abidesi kesilir. Bakire! nede olsa. ya daha önce kimseyle çıkmamış olur yada 1-2 kişiyi geçmez. Birşeyde yaşamamıştır aslında. Evleneceği adam önemlidir onun için. Onu bekler. Yani ERKELERİN DUYMAK İSTEDİKLERİ ni söyler. Bakire olmayan kızların bir çoğu aslında bu kızlardan çok daha güvenilirdir çünkü ne kendilerini ne başkalarını kandırmıyorlar. Yaşamışsa yaşamıştır. Bir kandırmacanın içine girmez. Şimdi bulacağın bakire kız duymak istediklerini söylüyor gerçek mi söylüyor bile bilecek misin? hayır. Sadece güveneceksin doğru söylediğine. O zaman bu kıza neden güvenmiyorsun. Her yakınlaştığı adamla sevişen bakire kız mı (ki sana duymak istediklerini söylüyor.) daha güvenilir, Kimseyi kandırmaya gerek görmemiş bu kız mı daha güvenilir bir düşün istersen

1|0
    1|0
  • Namus iki bacak arasında değildir gibilerinden bişey demek isterdim ama üzgünüm. Allah insana irade vermiş. Doğru ve yanlışı ayırma gücü vermiş. Bi kız olarak buna önem veririm, erkek olsaydım da önem verirdim. Gerikafalılık gibi düşünülmesini istemem çünkü burdan onun iradesini ölçerdim. Kendini sevdiğin insana saklamak sadece bekaret anlamında değil, ruhunu kalbini her şeyini ona açmak demektir. Kendi fikrimi özetlemem gerekirse ironik olacak bu devirde ama, evlenmeden olmaz !

1|0
    0|0
    • :)) sevindim böyle düşünen kızların olması umut verici

• pekı namus nerededır herkezle yatıp kalkmakmıdır ama o sızın ozelınız ya

• Davul bile dengi dengine demisler... kendin bakirsen bakire bir kiz senin hakkindir. Ama degilsen sen bakire bir kiza zaten layik degilsin... o yüzden baskasini yargilamadan önce kendine bak ve kendine göre birini sec.

4|0
    1|0
    • benimde çıktığım kızlar oldu daha önce ama hiçbirzaman o çizgiyi aşmadım..

• kızlık zarını diktirsin.sanki tecrübeli biri bunu ilk gece anlamaz mı anlar.sonra o kızın ağzına ...ar.ilk heyecanı yaşayan kızla yaşamayan kız arasında fark vardır herhalde.yalan dolan bu iş yürümez hatta insanı katil yapar.yani ben olurum.başkasının meshebi geniştir bişey demez o başka.

• @kairi : O erkek madem bu islerde tecrübeli o zaman gelipte bakire bir kiz istemesin... bu konuda burda kapanmistir.

• Sana dürüst olduğu için sevinmelisin diktirerek girebilirdi koynuna ve sen bunu ömür boyu anlamayabilirdin bile o zaman ne olacaktı ? Seviyorsan ve anlaşabiliyorsan bırakma bundan sonraki birlikte olacağın kızın bakire olduğunu da bilemeyeceksin alnında yazmıyor sonuçta. Yaptığı doğru ve savunulması gereken bir davranış değil seninde isteklerin olabilir haklısın ama eğer evlendiğinizde aklına gelecekse hiç devam etme hem ona yazık hem sana yazık.

1|0
    1|0
  • o da senin bu tavrından tiksinmiştir eminim.ilişkinizde tercih eden seçen konumunda olduğunu bilmek götünü bi hayli kaldırmış anlaşılan.yapacağaını yapmışsın kalkıp burda bir de günah mı çıkartıyorsuna anlamadım.senin gibiler o kadar çok ki bu soruyu sorman çok yersiz.senden bir sürü var yani.kendini yalnız hissetme burda ve dışarda senden çok var.

1|0
    2|0
    • bu şekilde cevap vermene katılmıyorum , bu çevresiyle yetiştirme biçimiyle ve bilinçaltıyla ilgili burada onu suçlamak yerine durumu açıklayabilirsin, madem bu kötü durum peki bekaretini evlenene kadar saklayan ve sevdiğini mutlu edemeyen kızlara ne diceksin cevap aynı kültür ve yetiştirme koşulları; başka coğrafyada olsaydı böyle düşünmeyebilecekti bilgine.

• arsız namussuz olmaktansa deneyimsiz olmayı tercih ederim.

ayrıca deneyim dediğin mevzu çokta profesyonellik gerektirwcwk mütiş deneyim ve bilgi birikimi gerektiren çok detaylı bir iş değil. bu konuda üstünlük taslamanıda çok komik buluyorum.

• emin ol çok detaylı bir iş.şimdi bilmeden öyle yorum falan yapma istersen.

• emin olki kızda senden soğumuştur bence ciddi düşünme bunu dememin nedeni bakire olmadığı için değil bu durumun sizin arnızda ömir boyu bir sorun olacağını düşündüğüm için

0|0
    1|0
  • hayır.

0|0
    2|0
  • bırak gitsin.

1|1
    0|0
  • ilk seninle yaşaması gerekenleri başkasıyla yaşamış aklına geldikçe deli olursun bırak gitsin

1|2
    0|0
    • haklısın. aklımdan çıkaramam ne kadar sevmiş olsamda

• ama merak ettim bunu nerden öğrendin

• evlenmek konusuna girince kendisi itiraaf etti

Erkekler Ne Diyor 20

• bir kızın 4 tane sevgilisi olsun ve 24 yaşındada .5 bakire arayan sevgilisiyle evlensin;

şimdi ilk sevgilisiyle 1 yıl cıktı ılk 3. ayda o adama dydaklarını bir günde 100 defadan fazla teslim etti, onun elinden tuttu 1 yıl onunla gezdi aynı zamanda ona sarıldı ve teninin kokusunu ona çektirdi.

2. sevgili1.5 yıl sürsün diyelim yukarıdakilere ekstra olarak o çoçukla beraber sinemaya gitti eve geç gelmek için yalanlar söyledi.

3. sevgilisiyle 1.5 yıl sürsün yukarıdakilere ek olarak ona uzak olan sevgilis için herşeyi yaptı ona bedeninin heryerine dokundurdu.

4.sevgiliyle yukarıdakilerinin tümünü yaptı ilave olarak üniversiteye gittiği için sevgilisiyle aynı yatakta sabaha kadar defalarca uyudular ve haftada 6 gün seviştiler,sürtünme yoluyla beraberlik yaşadılar.

5.damat adayı sevgili.sırf bu adama vajinal yoldan cinsel beraberlik yaşamadığı için kendini bakireyim diye ilan etti ve evlenirkende beline o kırmızı kuşağı bağladılar evlendiler.

şimdi sana soruyorum bakireyim diyenmi bakire,

bakire değilim diye terk etmek istediğin kişimi bakire.

5|1
    0|0
  • bekareti evlenmeden önce bozulan her kızı genel evine yollayalım o zaman kardeş... sevginin ne önemi var... belki tecavüze uğradı belki sonradan yaptığına pişman oldu... belki seninle çok mutlu şu anda...

Bedenin bakire olması mesele değil, ruhu fahişe olmasın... sen de vur bi tekme ne anlamı var sevginin kardeş...

6|0
    2|1
    • yani burda bunları yazarken gerçekten ne kadar samimi olduğunu merak ettim. aceba dha önce başka bir erkekle beraber olmuş bir kızla bile bile evlenirmiydin?

• phisolopher78 teşekkür ederim...

• Mantıklı.

• tabi önemlidir.evlilikten bahsediyoruz burda.o hassasiyeti taşımayan birinin evliliğe yüklediği anlam tartışılır bence..

3|1
    5|1
  • o kızdan hayır gelmez hacı bırak gitsin.yarin seninle olur birgün başkasıyla olur.evlenince insan bunalıma girer katil olur valla.yol yakınken bırak derim.tabi en doğrusunu sen bilirsin.bu benm görüşüm.

2|1
    6|0
    • haklısın bende böyle düşünüyorum.

• önemlidir. sen bakirsen karşındakininde bakire olmasını beklemen kadar doğal birşey yok sonuçta..

2|1
    1|1

• çıkmakta sorun yok zaten ama o ilk geceyi yaşamadığın sabrettiğin için karşındakilerinde o sabrı göstermesi lazım

• valla ben bakirsem, bakirelere bakarım; dulsam, dullara; yaşlıysam yaşlılara; gençsem gençlere bakarım evlenmek için. yok ben çoktan o çizgiyi geçmişsem, alacağım insandan bunu bekleme hakkım ne derece olur, onu düşünürüm. neticede ona sen bana layık değilsin diyemem. çünkü ben de onun gibiyim.

1|0
    0|0
  • ... Zar atarak hayat yaşanmaz !

4|1
    0|0
  • kızlık önemlidir dabiii

0|1
    0|0
  • Eğer bakirsen bakiriyet arama hakkın vardır.

Eğer değilsen bakiriyet arama hakkın yoktur.

Bu kadar.

Ha bakirsin diye illa bakir biriyle evlenme zorunlulugun yok.

Bakir degilsende bu durumu takmicaksın takarsan karsındakini kirli gordugun kadar kendini kirletirsin aslında.

1|0
    0|0
    • Ha bu arada benim birlikte oldugum kız bakir di ama diger herseyi yapmıstı ben bunu duydugumda ne kadar unutmak istesemde unutamadım ve ayrıldık

• yani sonuçta sende beni anlayabilirsin. kaldıki ben evlenmek istiyordum.

• bende istiyordum ailesiyle tanıstım ailemle tanıstı söz takıyorduk inan çok seviyorduk ama geçmiş bırakmadı yakamızı

• bazı ülkelerde bekareti olan bayana aynı şekilde bakılır, afrikanın ve Hisdistanın birçok yöresi buna örnek, buradaki olay senin bu ülkede olmanla ilgili ama yok beni kültür, insanların ne dediği ilgilendirmiyor, hayat benim hayatım dersen , ben de sana bunun engel olmaması gerektiğini söylerim, the world is yours, hayat senindir.

0|0
    0|0
  • Bence çok önemli tabikide kişiye ve durumuna göre değişir ama genellikle bakire olmayan kızla hemen yatma düşüncesi ortaya çıkıyor. Bakireyse ona göre davranış değişiyor.Evlenmemiş bir erkek kadınını bakire ister.Ama boşanmış erkek için önemli değildir budurum.

0|0
    0|0
  • evet erkek bakir olmali, bu da yeni moda... hep erkekler mi bakire arayacakti alin size dengesiz dusuncelerin sonu... yahu onemli olan benden sonrasi, sonucta yasamissa kendi secimi bu kadar basit

1|1
    0|0
  • Eger sen o siniri asmamissan bakire almak hakkindir ama daha once yapacagni yapmissan bana bakirelik edebiyati yapma

2|0
    0|0
  • bence değildir, biraz ilerleyin arkadaşlar.

bu arada kendin bakirsen istemene saygı duyarım.

4|0
    2|0

• o zaman haklısın

• En cok tartışılan konulardan birisi. Önemli olup olmadığına senin karar vermen lazım. Bence hiç önemli değil. Sevdigimle berabret olmam önemli. Benden sonrası önemli. Gecmise takilip neden biricigimden uzak durayim.

1|0
    0|0
  • unutamassın vazgeç bnce

0|1
    0|0
  • bekaretini nasıl kaybettiğine bağlı eğer zina ettiyse direk ayrıl eğer sen bakirsen

0|0
    0|0
  • bu kadar akla yakın şey yazdıktan sonra ne cevap arıyorsun ki..olayı kendin çözmüşsün zaten..

0|0
    0|0
  • kesinlikle önemli

0|0
    1|0
  • ikinci güncellemeni okudum. merak etme milletin yüzde doksanı senin gibi düşünüyor zaten.

0|0
    0|0
Yükleniyor...