Vajinadaki koku neden olur?

Vajinada ki koku neden olur her gün duş alıyorum ve iç çamaşırını sürekli değiştiriyorum ama yine de koku var sizce neden olur? Enfeksiyon kapmadım bu arada

0|0
6|20

En İyi Kız Görüşü

• Vajinanı yıka diyen sivri zekalılar olmuş sakın öyle bir hata yapma! Vajinanın kendi bakteri florası bulunur. Antibyotik türü ilaçlar aldığında bu bakteriler yok olur bu nedenle istenmeyen bakterler türer ve kötü koku genelde bundan kaynaklanır.

Eğer kötü bir koku alıyorsan,

1-Mutlaka jinekologa gitmelisin, bu bakterilerin, mantarların vajinana yerleştiğinin kötü bir habercisidir.
    2- Asla vajinanı sabunla yıkama
    3-Vajina içini jinekolog tavsiye etmedikçe asla yıkama!!! Çok yanlış bir uygulama kendi kendini saote etmektir bu.
    4-Probiyotik kullanabilirsin. Bunlar normalde sindirim sisteminde ve vücudunda bulunası gereken baketrileri yerine getirirler ve kötü bakterilerle savaşırlar.
    5- Poponu önden arkaya sil
    6-Alt tarafınıda önden arkaya doğru sil
    7- Poponu elinle yıkıyorsan asla yıkama işleminden sonra aynı elle alt tarafına dokunma, poponda bulunun tüm bakteriler ön tarafına gelirler
    8- Taharet musluğunun ekstra temiz olduğundan emin ol. Bu da baketerilerin birikmesi için uygun biryerdir ve her yıkamada tekrar tanışırsın.
    9-Taharetlendikten sonra özel bölgelerinin kuruduğundan emin ol
    10- Pamuklu iç çamaşırı kullan
    11- Mümkünse çıplak yat hava alsın, mantarlar nemli ortamları sever bilirsin.
    12-Tekrar ediyorum vajinanı yıkama! Sadece dış dudakları yıkayabilirsin (Vajinal duş çok sakıncalıdır)
    13-Tekrar ediyorum jinekologa git, kötü bakteriler yumurtalıklarına kadar ilerlerse kısırlığa kadar yolu var!

3|2
    0|0
    • Bir daha koku şikayeti olan hanım olursa, bu cevabı okusun, soru sormasın. Teşekkürler Dr. Hanım

Erkekler Ne Diyor 20

• Hijyene dikkat etmemekten, mantar türevi bir hastalıktan kaynaklanabilir.

0|0
    0|0
  • Mantar olabilir. eger yoksada O koku herkeste var gitmez içten gelen bir koku ne kadarda bakımlı olursan ol.

0|0
    0|0
  • Zaman zaman olur , vücut salgısı her zaman aynı kokmaz , geçmezse bir doktora gitmek en iyisi olur

1|0
    0|0
  • Enfeksiyon kapmadığını nereden biliyorsun?

0|0
    0|0
  • Uzman jinekolog'a görünmelisin.

1|0
    0|0
  • Ağır bir koku ise mantar ya da iltihap olabilir. Doktora gitmelisin.

0|0
    0|0
  • nerden biliyosun kapmadığını

0|0
    0|0
  • enfeksiyn kapmış olabilir

0|0
    0|0
  • Nasl kokladn vajinani ya :D

0|0
    0|0
  • Pissin işte o koku ondandır bıde kalkıp soruyor bide egılıp kokluyormusun yuhh

1|0
    1|0
  • Alo Vajina die bir danışma hattı kurucam.
    her çağrıdan 1 lira alsam bir yıl sonra zenginim.

0|0
    0|0
  • iğrençsin

0|0
    0|0
  • Temizlik gerekiyor sanırım

0|0
    0|0
  • Enfeksiyon veya ihtihaplanma vardır

0|0
    0|0
  • Temiz tut antibiyotikli krem sür

0|0
    0|0
  • İçinizden gelen bişi yapcak bişe yok yani bazı hatunlarınkide leş gibi kokuyor abi ya amcktan sogudum valla :(

0|0
    0|0
  • bende hergün duş alırım dediğin gibi benimde daşşaklarımda koku oluo ama hiç bir kız bundan şikayet etmedi

0|0
    0|0
  • Nasıl bir koku bu tam olarak?

0|0
    0|0
  • ağzı açık kalmıştır kaparsan kokmaz sadsdasd -_-

1|0
    0|0
  • Iyyyyyyyyy

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Bir jinekologa gorunmen daha dogru olur aslinda. Temizsen mutlaka baska bir neden vardir.

0|0
    0|0
  • Ya her vajinan kendine has hafif bir kokusu vardir her ne kadar hosumuza gitmesede sonucta idrarimizi oradan yapiyoruz

0|0
    0|0
  • Akıntıdan dolayıdır ya da iyi yıkanmıyorsun. Banyoda vajinanı iyice köpüklee bol bol yıkaa o zaman hiç kokmuyor. Kilodum bile miss gibi kokuyor.

0|0
    2|2
  • akıntından dolayıdır, vajinal deodorantlar var

0|0
    0|0
  • Koku nasıl

0|0
    0|0
Yükleniyor...