Gay ve lezbiyenlik hakkında ne düşünüyorsunuz?

gay ve lezbiyenler hakkında ne düşünüyorsunuz? sizce hastalık mı yaşam tarzı mı?

0|0
18|30

En İyi Erkek Görüşü

• Belli bir kesimi kapsadığı için hastalık denilmesine tepki gösteriliyor ama bencede psikolojik bir hastalık.

Bakın ister bir dine inanan bir teist olun, isterseniz inançsız bir ateist. Her iki görüşe görede kadın ve erkek birbirlerini tamamlayıcı unsurlardır. Yani ister yaradılış deyin istersenizde tesadüfen oluşum ne derseniz deyin bu iki farklı cins birbirini tamamlamak için bu gezegendeler.

Bunun dışında bir seçim ancak ve ancak psikolojik sorunlar vesilesi ile gerçekleşir. Bunun lamı cimi yok geçek budur.

Ayrıca sanırım isveç'te psikolojik tedavi görüp eşcinsellikten sıyrılan, pek çok kişi olduğunu okumuştum bir yabancı sitede. Yani eşcinsellik psikolojik tedavi ile aşılabilinebilen birşey ise rahatsızlıktır.

Ama şu da var ki gay veya lezbiyen olan birine karşı şahsen asla bir saygısızlık ve ayrımcılık yapmam. Yapmıyorum da. Lezbiyen biriyle tanışmadım(en azından bildiğim kadarıyla) ama gay olan üniversite arkadaşlarım vardı. Hiç birine karşı bir saygısızlık yapmadım ve yapmam da. Ama bence gerçek bu.

1|0
    1|3

Erkekler Ne Diyor 29

• Lezbiyenlik değilde gay olayını heç ama heç hoş karşılamıyorum.

Bi erkek olarak ağrıma gidiyor belkide ondandır.

Ama sonuçta kişilerin hak özgürlük düşünce ve tercihlerine saygı göstermek zorundayım.

Gay bir arkadaşım olsa onu kesinlikle dışlamam ve rencide etmem asla.

saygılar

1|0
    1|1
    • Gay olmak bir tercih değil büyük oranda doğuştan gelen bir yönelimdir. Sen nasıl kızlara ilgi duymayı bir gün oturup düşünüp tercih etmediysen onlarda hemcinsinlerinden hoşlanmayı tercih etmediler.

• değişik bir yaklaşım bilgi için teşekkür ler. Sonuçta saygı duyarım geçerim

• X ternal haklı

• Lezbiyenler daha Göze Hitap Geliyor Ne Bilim Bi Güzelligi Var

Ama Gay Yane İki Herifin Bir birine Dayanamasın İgrençlikten Öte Deildir

Yinede Tercihler Ve Zevkler Tartışılmaz Bizden Uzak Olsunda Gayler Ne yaparsa yapsınlar :)

0|0
    0|2
    • Neden aklın hemen cinselliğe gidiyor? Burda cinsellikten daha çok iki erkek ya da iki kadının birbirine duyduğu aşk var. Yani onlar senin gibi aşık oluyor, aşk acısı çekiyor, kalbi küt küt atıyor, sevgilisinin elini tutmak istiyor. Öyle bir yorum yapıyorsunuzki sanki sadece seks düşünen, her hemcinsine asılan yaratıklar.

• Ben zaten gayim. Sana soruyorum. Aşk nedir?

• Aşkın Gay Lik Olmadıgı Kesin Ama Tercihlere Saygım Ver Ona Karışmam...

• o.O teyze ? nese Ruh hastalığı dedm..

0|0
    2|1
    • Eşcinsellik yaklaşık 40 yıl önce hastalık kategoresinden çıkarılmıştır tıp ve psikoloji literatüründe. Büyük oranda doğuştan gelen bir yönelim. Aynı heteroseksüellik gibi

• 'heterosexuallik hakkında ne düşünüyorsunuz' diye sormak gibi bir şey bu.

0|5
    0|0
  • Eşcinsellik bir yönelimdir. Heteroseksüel insanlar nasıl karşı cinse yöneliyorsa eşcinsel insanlar da hemcinslerine yönelir. Olay bu.

0|0
    0|0
  • gay ler eğlencelidir ama erkek erkeğe cinsel ilişki beni kusturur. Lezbiyen ilişki seyretmesi çok güzel olur hele birde aralarında sen olursan uwwwww

0|0
    0|0
  • bence içgüdüsel ve insanın içinden gelen bişiy veya şöyle; hormonlardan kaynaklanan birşey yaşam tarzı diyebiliriz

0|1
    0|0
  • Bir erkek bir erkekten nasıl hoşlanır ki diyorsunuz yada bir kız bir kızdan. Şöyle düşünün siz nasıl kızı seksi buluyorsanız bazı kızlarda buluyor. Yada bir kız erkeği ne adar çekici buluyorsa başka bir erkekte onu buluyor. Belki tercih meselesi belkide hormonal . Ama tanıdıklarımdan duyduklarıma göre değiştirilmesi çok zor birşeymiş.

0|0
    0|0
  • düşünmüyorum

0|0
    0|0
  • Tercihlerinden dolayı kimseyi yargılayamayız. Ne kadar sevmesemde bu tür tercikleri genede hoş görmeye çalışıyorum.

1|0
    0|0
  • türkiyede hoş karşılanabilitesi zor bi durum

0|1
    0|1
  • Sorunuzun cevabı bu linkte var.

www.ntvmsnbc.com/id/25067873

0|0
    0|2
    • eğilimse müslümanlıkla alakaları yok

• Yapılan bilimsel araştırmalar eşcinselliğin büyük oranda doğuştan gelen etmenler sonucu oluştuğunu gösteriyor. İslam dini ise eşcinselleri lanetliyor. Eşcinsel olduğunu anlayan birisi ya islam dininie güvenir, ömür boyu bu eğilimini bastırır ya da bilime güvenir dinden çıkar.

• x-ternal. seninle özel konuşmak istediğim bişey var

• lzbiyen kızlar hoşuma gider onları izlemek fırsatım olsa izlerim çünki bilmediğim dokunuşları onlardan öğrenebilirim ama gey olayı cok saçma erkek varken kıza sokmak hem nekadar kral geyde olsa bı kız sesi çıkaramaz kız gıbı inleyemez ve iğrenç bı olay erkeğin erkeğe kayması hayvanca bence bu seks

0|0
    1|2
    • Neden aklın hemen cinselliğe gidiyor? Burda cinsellikten daha çok iki erkek ya da iki kadının birbirine duyduğu aşk var. Yani onlar senin gibi aşık oluyor, aşk acısı çekiyor, kalbi küt küt atıyor, sevgilisinin elini tutmak istiyor. Öyle bir yorum yapıyorsunuzki sanki sadece seks düşünen, her hemcinsine asılan yaratıklar.

• Lezbiyenliğe eğilimim var

2|0
    0|0
  • hastalık degıl yasam tarzı bu ınsanın ıcınden gelır zorla gay olamazsın bence

1|0
    0|0
  • Doğuştan gelenleri ayırt edebilirsin zaten.Ama mesela karşı cinsten darbe almış ve özenmiş lezbiyenler oldukça fazla.Zaten her kız biraz meraklıdır kendi cinsiyle bir şeyler yaşamaya.

0|0
    0|0
  • gaylarla ılgılenmıyorum emme lez denk gelse ıkınızın de allah belasını versın derım dısarda :D o kadar erkek kardesm manuel takılırken adaletmı bu dıye ısyan ederım :D

0|0
    1|0
  • lezbiyenlik belki normal olabilir :) ama erkek nasıl aşık olur bir erkeğe iğrenç geliyo

0|0
    0|1
  • Hastalık , psikoloji ile ilgili

2|0
    1|2
    • Eşcinsellik yaklaşık 40 yıl önce hastalık kategoresinden çıkarılmıştır tıp ve psikoloji literatüründe. Büyük oranda doğuştan gelen bir yönelim. Aynı heteroseksüellik gibi.

• kadınlar yapıları itibariyle çok tatlı sevimli gelebiliyor gözümüze.

ama erkekler ne kadar yakışıklı çekici olursa olsun, iki erkek bir arada iğrenç duruyor.

tabi tercih meselesi ama hiç gerek yok be sayın severimulan

0|0
    0|3
    • Gay olmak bir tercih değil büyük oranda doğuştan gelen bir yönelimdir. Sen nasıl kızlara ilgi duymayı bir gün oturup düşünüp tercih etmediysen onlarda hemcinsinlerinden hoşlanmayı tercih etmediler.

• hanımları yani lezbiyenliği daha kabul edilebilir buluyorum...

0|0
    0|2
  • lez'ler daha sempatik geliyor gay'lara oranla.. ama 2'side uzak dursun lütfen .d özellikle "Gay"

0|0
    1|1
    • Biliyormusun ergenlikte eşcinsellerin intihar oranı heteroseksüellerin oranının 3 katı. Yorumunu bir gözden geçir ve bir nedenini düşün.

• neyse ne öfff.

0|0
    0|0
  • Doğuştan gelen bir şey. çevremde hem gay hem lez vardi.

0|0
    0|0
  • Ahlak dışı bir hastalık olarak tanımlıyorum.Her ikiside aynı gözümde ister gay olsun ister lezbiyen

1|0
    1|2
  • İkisini birbirine karıştırınca düzeleceklerini düşünüyorum;)

0|0
    0|1
  • Lezbiyenleri çevirmek isterim de ötekileri sevmem.

0|0
    1|1
  • Var bi' bozukluk sister.

0|0
    1|2
  • ben gayım ve bu durum beni rahatsız etmiyor kendimi bildim bileli erkeklere ilgi duyarım ve şuandada arkadaşımla seks ilişkisi yaşıyorum.bu hastalık değil doğuştan olan bir durum .

0|4
    0|0

Kızlar Ne Diyor 18

• Hoş karşılanacak bi tarafı mi var bu durumun? Eşcinsellik bana göre hastalıktır.Psikolojik rahatsızlıktir.Çocukluktan ya da ilerleyen zamanlarda yaşadığı durumlardan kaynaklanıyordur.Mutlaka olumsuz etkileyen birseyler var ki bu kişiler bu şekilde sapkın davraniyorlar.Eşcinsel kişileri yargılamak bana düşmez bunun farkındayım.Toplumdan dislandikca bu kisilerin daha beter sapittiklari da bi gerçek. Eşcinsel bir arkadaşım olsaydı ondan uzak durmayı tercih ederdim çünkü ona yakın olmak benim psikolojimi de olumsuz etkileyecektir. Allah hepsini ıslah etsin.Birde çok normal birsey gibiymis gibi ötmüyor mu herkes deli oluyorum.Hepiniz çok modernsiniz anladık,yirtinmayin artık.

0|0
    1|1
    • Hastalık olup olmadığını siz değil tıp ve psikoloji bilimi karar verir. Ve tıp ve psikoloji bilimine göre eşcinsellik bir hastalık değildir. Homofobi bir hastalıktır. Eşcinsellik ayrıca bir sapkınlık değil büyük oranda doğuştan gelen bir yönelim.

• Büyük oranda doğuştan gelen, kişinin tercihi dışı bir durum nasıl oluyorda kabul edilemez oluyor? Şimdi eminim ben doğuştan geldiğine inanmıyorum diyceksiniz. Mesela ben size bir tanesini söyleyim. Hipotalamus bölgesi cinsel davranışları kontrol eden bir bölgedir. Kadınların hipotalamusu hetero erkeklerden daha büyüktür. Ama gaylerinki hetero erkeklerden büyük kadınlarınkine yakındır. Bunun gibi onlaraca şey var. Eşcinsellik ve evrim konusunu hiç araştırma gereği duymadığınızdan

• bunun aslında doğanın gerektirdiği bir şey olduğunu idrak edemiyorsunuz.

• Her halukarda yaradılışa ters bir durum.

Canlılar çift olmaya 'çoğalabilecekleri' hal itibariyle meyillidirler. Bundan dolayı normal kabul edilemez. İster hastalıktan dolayı ister hemcinsine ilgi duymayan dolayı olsun ikisi de tedavi gerektirecek bir durum.

0|0
    0|1
    • Eşcinsellik tıp ve psikoloi literaüründe bir hastalık değildir. Tedaviside yoktur. Bir bozukluk değil sadece bir farklılıktır. Ayrıca doğanın herkesin heteroseksüel olmasını istediğini nerden biliyorsunuz? Cinsel organları uyumu demeyin çünkü eşcinsel ilişki illa anal seks ya da dildoyla olacak bir şey değil.

• Bilemiyorum bu da benim görüşüm olmakla birlikte sadece yaşantınıza saygi duyuyorum.

Benim tercihim degil.

• cinsel yönelim. yaşam tarzı haline gelmesi ise homofobik toplumdan kaynaklı. insanları cinsellik çok etkiler ancak eşcinsellerin malesef cinsel yönelimleri hayatlarının her alanına etki ediyor.

bunun dışında en yakın arkadaşım lezbiyen. gaylere ise çok ekstra bir ilgim vardır.

0|0
    0|0
  • Lezbiyen kizlara bakinca migdem bulanmiyor ama erkekler de tiksiniyorum duruma...Gorus olarak soruyorsan,insanlarin tercihlerine saygi duyarim...Dusman olmam...

0|0
    1|0
    • ben de o kanıdayım.ama lezbiyenler asıldığından hep kaçıyorum selam bile veremiyorum

• sn. soran arkadaş çok yanlış önyargılı bakıyorsun olaya. hiçbir lezbiyen kimseye gidipte hemcinsidir diye asılmaz.. sen nasıl birinden hoşlanmadığın, senin için özel olmadığı sürece cinsel bişeyler düşünmüyorsan onlarda öyledir.. senden hiçbir farkları yok insan olarak.. o yüzden bu ''eşcinsel=sapık'' düşüncesinden vazgeçin çevrede bariz o kadar sapık var birde onları düşünün lezbiyenlerden korkacagınıza onlardan korkunuz bence :)

• melissasatta +++

• hormonal.insanın içinden gelen bi durum sanırım.

0|1
    0|0
  • eğer hastalıksa..cok üzülürüm

zevkten doğan sapıklıksa..lanet olsun böyle zevkin..der geçerim saygıda duymam.

1|0
    0|0
  • Lezbiyenliğe eyilimim var.

1|1
    0|0
  • Herhangi bir ayıplama veya kin duymuyorum onlarda insan sonuçta yatakta ne yaptıkları ya da cinsel tercihleri beni ilgilendirmiyor.İnsan olsunlar yeter.Kimse kimse için yaşamıyor sonuçta.

0|0
    0|0
  • inancıma,yaşantıma aykırı bir durum olmasına rağmen saygı duyuyorum..

0|1
    0|0
  • homofobik değilim, yakın eşcinsel arkadaşlarım da oldu.

0|1
    0|0
  • hormonal etkiler de olabilir sonradan da kazanılabilir.

0|0
    0|0
  • tumblr çıkınca çoğaldı bunlar bence o.O

0|1
    1|1
  • yaşam tarzı, cinsel tercih..

0|0
    0|0
  • ço hoş.

0|0
    0|0
  • 2side etkili.