Onun adet dönemi, benim stres dönemim olmak zorunda mı?

Kadınlar açısından fizyolojik ve psikolojik olarak regl döneminin sıkıntılı olduğunu kabul etmekle birlikte günümüzde kadınlarca bu durumun fazlasıyla kullanıldığını düşünüyorum. Çok değil 5-10 sene önce erkeklerin yarısının adet dönemleriyle ilgili hiç bir fikri olmazdı. Bugün takvim tutuyoruz :)
Sizce de günümüz kadınları bu durumu olduğundan daha fazla büyütmüyor mu?

0|0
5|5

En İyi Erkek Görüşü

• takvim tutmamanın da sakıncaları var. çok zor anlar yaşayabilirsin. biraz gülesiniz diiye bir anı anlatayım tirajı komik bir olay.

iş yerinden bir arkadaşımız yurtdışındaydı. 4 ay çalıştı izne geldi. sabah erken saatlerde havaalanından aldık. hesap kitap işleri yapılacak patron dedi ki "oğlum git evine sonra iş görüşürüz. avradını özlemişsindir. 4-5 gün gelme kal evde" dedi. patron da açık sözlü komik bir adamdı. neyse bu arkadaş zaten duvara tırmanacak hale gelmiş bir an önce kaçar adımla çıktı iş yerinden. aradan 1-2 saat geçti arkadaş suratı asık ve sinirli bir halde işe geldi. patron yarı şaşkın yarı kızgın "oğlum git evine 4-5 gün gelme demedim mi. senin şu an avradın koynunda olman lazım ne işin var burda" dedi. bu sinirli halde "yok abi olmuyor ya" dedi. neden deyince o da öfkeli öfkeli "tarla çamurluymuş" dedi patron da ona kızdı "oğlum sen nasıl adamsın insan avradının gününü bilmez mi sen de o güne göre gelseydin"

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• zorunda, nasıl ki biz kadınlar sizin saçmalıklarınızı dinleyerek isteklerinizi yerine getiriyorsak olmak zorunda. Aşk zaten zor zamanında yanında olabilmektir. İYi zamanında herkes yanındadır zaten.

4|1
    0|0
    • Hakli , iyi günde kötü günde beraber olmak... :)

• Zor olduğunu kabul ediyorum, kabul edemediğim şey sizden önceki jenerasyon bu dönemlerini size nazaran çok daha zor farmakolojik koşullarda geçirirken, şuanda arkadaş ortamında bile bu durumun gözümüze sokulmasından rahatsızım.

• Eski dönemi bu dönemle kıyaslayamazsın ki herkes o koşulları görerek ona ayak uyduruyordu, şimdi ki koşullarda bunlar var bunları yaşıyoruz.

• Bence de fazla buyutuyorlar. Ayrica o donemlerimi bir erkegin bilmesi kadar sacma birsy yok

0|0
    1|0
  • Evet büyütüyorlar ben de anlamıyorum

0|0
    1|0
    • bağnaz gibi algılanıyorum belki ama eşim veya sevgilim dışında hiç bir kadının menstrual döngüsünü bilmek zorunda olmamalıyım diye düşünüyorum.

• Bağnazlık değil de bence daha çok sana ne, ben çok bir değişiklik yaşamıyorum, bir ton daha hüzünlü gibi oluyor sadece, insanları da anlamıyorum, mkızlar büyütüyor erkekler de büyüttürüyor.

• Eskiden terbiye utanma diye birşey vardı. Artık bir çoğu fazla rahat yerli veya yersiz. Bu mevzuları insan sadece bir beyana yansıta bilir. Birde evliyse, eşine...

2|0
    1|0
  • aynı durumu yaşamadan anlayamazsınız

1|0
    0|0
    • elbetteki anlayamadığım birşeyler vardır. ama tüm samimiyetimle size soruyorum bu durumu kullanmıyormusunuz?

Erkekler Ne Diyor 4

• Abartılıyor kesinlikle

0|0
    0|0
  • "Bugün takvim tutuyoruz :)"
    Bu cumlenle çok haklisin kız arkadaşım bana diyorki benden iyi takip ediyorsun

0|0
    0|0
  • Abartiyolar bikkinlik geldi

0|0
    0|0
  • Duygularimin tercumanisin

0|0
    0|0
Yükleniyor...