Bebekleri neden sünnet ederler anlamam?

bebekleri kastediyorum sünnete karşı değilim, bebekleri hatta yeni doğmuş bebeği sünnet ettirmelerine karşıyım neden bu yaşta yaparlar anlamam, zaten o yaşta fındık kadar şeyi var sünnetçi deriyi keserken görmeyip biyerine zarar vericek dokulara damarlara hatta kazayla koparıcak bunu düşünemiyorlar mı bu sorumsuz insanlar
bişeye daha karşıyım toplu sünnetlere hatta seçim günlerinde oy almak için toplu sünnet düzenleyenlere asla oy vermezdim, senin siyasetin yüzünden bir çocuğun şeyi kopsa, hasar görse vicdanın rahat edermiydi be adam nerde çokluk orda b. kluk demişler o kalabalıkta sünnetçi işini iyi yapamaz diye düşünüyorum, siz ne düşünüyorsunuz

Güncellemeler:
ben oğlum olursa 18 yaşında sünnet ettircem :D

0|0
3|2

En İyi Erkek Görüşü

• 18 yaş da fazla.
    dinen buluğ çağına kadar olan sürede bu iş olmalı. bu da 14-16 yaştır.
    uzmanlara göre ya 3 yaş öncesi ya da 7 yaş sonrası olmalı. 3 yaşından önce bir şeyin farkında olmazlar. 7 yaşından sonra da anlatılanları ve sünnet olayını idirak ederler. amaaa 3-7 yaş arası çocuklarda kalıcı travma yapabiliyor. bu da cinsel yaşamlarına olumsuz etkiler yapıyor.

bebek yaşta yapmak istemiyorsan 7-15 yaş arası yaptır. yani 7 yaş ile buluğ çağına varmadan ki üre içerisinde olmalı

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• ağaç yaşken eğilir

0|0
    0|0
  • genelde ıdrar yollarında sıkıntı yaşayan bebeklerı sunnet edıyorlar

0|0
    0|0
  • Yedi yaşındaki çocuğu psikolojik travmaya, acıya ve göz yaşına marus bırakmaktan iyidir

0|0
    0|0
    • abartma ya ben 10 yaşında oldum ağlıyacak travma yapacak bişey yoktu hastahanede olunuyor artık, bazı zorluklar var ama üstesinden geliyorsun

• Bence gerek yok yine de. Sünnetin ne kadar yararlı/zararı olduğu tartışılıyor zaten. Ama kültürel olarak bir örfümüz adetimiz diye yapıyorlar bir şey demiyorum. Yine de bebekken olsun bitsin daha iyi olur :) ama ben oğluşuma bebekken de kıyamam çocukken de 😭😭😭😭

Erkekler Ne Diyor 1

• bebekler genelde hastanede olur.

0|0
    0|0
Yükleniyor...