Namus nedir sizce?

Kızlığı yerinde olan namuslu anlamına mı gelmekte? Bunun analı var oralı var, istediği gibi takılıyor ama zarı yerinde .

Peki biri bakire değil geçmişinde sevmiş güvenmiş yaşamış olmamış ayrılmak zorunda kalmışlar bekareti olmadığı için bu kıza kötü diebilir miyiz?

Yani iyiyi kötüyü bir za rmı belirliyor?

Güncellemeler:
Kızların Yorumları Tamda Düsündügüm Gibi , Peki ya Erkekler Hani Nerde Yer Cinsel Sorunun Altına Yorum Yapan Erkekler Gercek Dusuncelerınızle Beklıorum...!

0|0
13|8

En İyi Erkek Görüşü

• Zarına dokunmadan her istediğini yaşamış ve bunu ilerideki eşine söyleyen namusludur.

Zarına dokunmadan her şeyi yaşamış ve bunu söylemeyen akıllı ve bencildir etraftaki akılsızlar içinde son derece namusludur.

Sevdiğiyle bekaretini kaybetmiş bir bayan namusludur ama saftır.

Her türlü istediğini yapan sonra diktiren erkek psikolojisinden anlayan bir namusludur.

öncelikle bu tespit yerinde.bana göre namussuz;namuslu namussuzdur.gelelim aşağıda ki yorumlara bu işi normal karşılayanlar bu deneyimi yaşayanlardır.ha bide bunu ilericilik gericilik falan bağlamında kullananlar var ki bu işin ilriyle geriyle ne alakası var bu tamamen ahlaki ve insani değerlere göre değerlendirilebilir. erkeklerden bazı arkadaşlar da ihtiyaç falan demiş.soruyorum bu işi manuelde yapıyoruz:D sonrasında kaçımız hala kadın istiyoruz çok zor işte bu kadar bu olay.yani aç bi insanın doyduktan sonra yanına en güzel yemekte gelse kolay kolay yememsi gibi bişey bu.ee bunun neresi ihtiyaç?diğer bi meselede burdaki erkekler doğalarında ki şu olguyu inkar etmesinler %90 nımız ikinci el istemeyiz açık ve net hele işi pişkinliğe kaşarlığa vuaranı hiç istemeyiz çünkü güven vermez adam bunu yaşatı tarzı haline getirmişse yaşadıklarını sıradanlaştırmışsa ee sıradan olaylarda her an olabilir yani.ben sadece kadın için bunları demiyorum erkek içinde aynısı geçerlidir.benim bu meseleyle alakalı düşünceme gelirsek;eğer ki bayan sevdiği erkekle bunu yaşamış ve olyın sonunda bırakılmışsa erkeğin adiliği sayarım bunu ve de bayan pişmansa yaşadıklarından bu önemlidir çünkü pişmalık duyan aynı hatayı bi daha yapmak istemediğini gösterir.bn bir bakir erkek olarak bu durumu yadırgamam.namus o zarda değildir o zardaki anlamı masumiyeti idrak eden kafadadır !

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• Bir deneyim yaşamış diye kimseye kötü diyemeyiz kendi özelinde kalır sadece ve kimsenin özel hayatınada karışmaya hakkımız yok ufacık bir zar herşeyi belirleyemez herşeyi yapmış bir zarına zarar vermemiş kız namusluda düzenli olarak birşey yaşamış bir sebebten dolayı ayrılmış kız namussuz mu?bu konuda çok çok acımasısız bence

2|0
    0|0
    • aynen katiliyorum

• haklısın ama bence biraz daha dikkat etmek lazım. çünkü bu kadını kullanmak gibi bişey oluyor resmen seviyorsa dokunamaz bence zaten,kıyamaz,en kötü ihtimalle ölürse onu temiz bırakmak ister bana göre sevgi budur :D

• Erkeklerin en büyük hatası bu işte cinselliği sadece erkeklere özel birşey olarak görüyorsunuz bir kadınında cinsel hayatı olabilir işler düzenli gitmemiştir bitmiştir buna saygı duyulmalı bence

• bu soruya cevap veren namus bekçileri kadınlarımız!bitanesiniz.eşiniz benzeriniz yok gerçekten.kaldı mı bu dünyada sizin kadar kadın düşmanı.

2|0
    0|1
    • Denizyıldızı Neden Bukadar Agresifsin ? Bak Kızlardan 8 Yorum Ama Erkeklerden Hıc Yorum Yok Neden Acaba Burda Bı Tuhaflık Yokmu Sencede ?

• 1.si nickim denizyıldızısı.ikincisi de agresif olmak geliyor içimden.ben de o tuhaflığa değindim farkındaysan.

• denizyıldısı olsun onemlı olan bumu sımdı ? neyse bisey demiyorum.

• işite bir erkekten beklenmeyecek bir soru :)

bir kere herkesin namusu da zarı da kendini ilgilendirir. bu konuda toplum olarak büyük bir yanlışın içindeyiz. anneler erkek çocuklarını olabildiğince rahat yetiştirirken kızlar aman eline erkek eli değmesin durumunda. neden peki: kızlarda kaybedilen bir zar var ! erkekse hiçbirşey kaybetmiyor. evlenmeden önce ilişki yaşayan kız namusunu kaybederken, erkekse deneyim kazanmış oluyor. hatta bununla övünüyor. gelgelelim iş evlenmeye gelince bütün erkekler bekareti olsun diyor. nerde eşitlik ? bu durumun yaratımında en büyük hata ailelerin yetiştirme tarzında. cinselliği yaşayamayan kızlar da geriye ne kalıyorsa yapıyorlar bi zar kalıyor ellerinde. eee ne oldu şimdi namuslu mu oldu yani.

namus bir zara bağlanamaz. ahlak diye bişi var hayatta. ve erkekler artık namusu sadece kızlık zarına indirgemekten vazgeçinn.

0|0
    0|0
  • Zarına dokunmadan her istediğini yaşamış ve bunu ilerideki eşine söyleyen namusludur.

Zarına dokunmadan her şeyi yaşamış ve bunu söylemeyen akıllı ve bencildir etraftaki akılsızlar içinde son derece namusludur.

Sevdiğiyle bekaretini kaybetmiş bir bayan namusludur ama saftır.

Her türlü istediğini yapan sonra diktiren erkek psikolojisinden anlayan bir namusludur.

Bunun namussuzu da yokki şimcik.

1|1
    0|1
  • kadın içinde erkek içinde kimseyle oynaşmamış tertemiz kalmışsa namusludur. başkasıyla yatanda başkasının kızına bakanda namuzsuzdur. kim olursa olsun

1|2
    2|1
    • vayyy vallahi yorumun güzel :D ha şaşırdım çünkü cinsellik sayfasında ki bazı yorumlarını görünce hakkın da biraz yanlış düşündüm pardon :D

• nekadar dürüstsen okadar namuslusundur.

eger bir kiz bakire ve seninle herseyi yapiyorsa o kiz kesinlikle namussuzdur. sahtekardir.

seninle herseyi yasarken evlenecigi kisiyi 'el degmemis kiz' olarak kandiracaktir.

sahsi düsüncem bence bir kiz kendini gerektigi gibi koruyabilmelidir,

ama baska insanlarin yasam tarzida bana tamamen ters gelmiyor, seviyor ve o kisiyle yatiyorsa o onun secimidir.

bu tür kizlar bakireyim diye dolanip her b.ku yiyen kizlardan bin kat daha namusludur.

0|0
    0|0
    • doğrusun :D ''sahsi düsüncem bence bir kiz kendini gerektigi gibi koruyabilmelidir'' bu düşüncen daha güzel vede olması gereken de bu :D

• Namus nedir biliyormusun, içinin temizliğidir. Kısa oldu ama anlaşılmadıysa açmaya çalışırım

1|0
    1|0
    • bilmem kendını ıyı ıfade edemedigini dusunuosan acabılırsınde

• iyiyi kötüyü niye belirliyorsun .yani namuslu olcak die bir kaide mi var.saf ve temiz mi olcak illa kızlar?kirliyiz en az erkekler kadar kirliyiz.namus denen zırvalar erkeklerin uydurgu bok püsürden ibaret.takılma istersen.

1|0
    0|0
    • bizde malesef zar yok işte keşke sizdede öyle bişey olmasa..yetişdimiz medeniyet namusa cok önem veriyor...

• kimseye zararı yok arkadaşım ama neden yaşadığı çok önemli bence zevk olsun diye olduysa eğer aynı zevki evliykende isteyebilir. kadın içinde erkek içinde bu geçerlidir.ve sana bi soru bu düşüncen acaba yani bunu küçümsemen senin de bunları yaşadığından mı yoksa cidden bunu böylemi düşünüyorsun vicdanına sor ve cevabını öyle ver.ikincisi zar meselesine gelince bence de namus o ince et parçasında değil ama dikkat etse her manada nasıl kötümü olur :D

• cidden bunu böyle düşünüyorum.kadın için de erkek için de palavrasını koy bi kenra.sadce kadın için geçerli görünüyor.yani erkeğin daha önce yaşadığı ilişkileri zevkine mi yoksa bilmem nesine mi yaşadı diye sorgulanmıyor.ayrıca aldatma olayı bambaşka bir şeydir.evlilik sözüne bağlı kalmyan bir insan dürüst değildir her şeyden önce daha önce yaşadığı ilişkiler bunu belirlemez.

• Namus önce niyettedr, bu işı zevk icin yapan kzlar namussuzdur,severek yada, bi anlik boşluga dusmusse namusludur.. We en guzeliyse iliskyi ewlenince yasayan weya yasamayi dusunendr :)

0|0
    0|0
    • doğru :D ama şu da var ki seviyorsada dikkat etmesi lazım sonuçta neyin ne olacağı belli değil ki hem erkek bunu istiyorsa (bn şahsım adına düşünürken bile utanıyordum) o sevgiye sevgi demem çünkü sevgilisininde geleceğini düşünmeli ve ona göre hareket etmelidir :D

• namuslu hic birsey yasamayan bir sey yasamak icin evlendiyi kisiyi bekleyen biridir...!)

0|2
    1|0
  • cinselliği kimseyi kandırmadan canını yakmadan yaşayan hiçbir insana namussuz deme hakkım yoktur namussuz da görmüyorum

0|0
    0|1
  • her türlü temiz olsa daha iyi davranışlarından daha önce ne halt yediğini anlarsın analı oralı sana teklif ederse demekki daha öncede bir şeyler olmuş demektir

0|0
    0|0
    • hımm bunu hiç düşünmedim biraz daha çarmısın rica etsem:D şu aralar kime güveneceğin belli değilde :D

• Bence kesinlikle hayır bir kız bakire olabilir ama yaşayacağı herşeyi yaşamıştır oralından analına ama bekareti yerindedir bu kız namumslumududr? Yada şöyle düşünelim kandırılmış sevmiş ve kendsini bir başkasına adamış ve bekaretini kaybetmiş bir şey yüzünden ayrılmışlar bu kızada namussuz diyemeyiz namus bana göre ruhda olan bişeydir bedende değil.

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 7

• namus illa bakirelikle degildir belki kadının başına olay geçmiştir bakire degilse hemen kötü laf yapıştırmaya gerek yok önce tanımak lazım insanları hemen yadırgamanın bir anlamı yoktur.önce insanları oturup geçmişi dinlemek lazım ondan sonra yorumu yapabilirsin uzaktan kafana göre yorum olmaz.

0|0
    0|2
  • ironide paradoksda bu konu üzerine varlığını kanıtladı:) dünya nasıl oluştu insanlar nasıl oldudan sonra tartışılıp çözülemeyen yegane konu aziz dostlarım bir asır sonra ölüp bir yüzyıl sonra hatırlanmıyacaksınız kendinize olan saygınız doğrultusunda vicdanınız hür yaşayacaksınız başkasının bedeniyle aldığı hazdan sizene:)

0|0
    0|1
  • zari mari bos ver. onlar onemli degil. istedikleriyle istedigi kadar yatmis, her kesle her sey yapmis ama kalbinde ben namusluyum diye geciriyorsa o kisi namusludur. yoksam namus zar ile onla bunla yatmayla yok olmaz. icinden hemen ben namusluyum de sen namuslusundur. ben namussusum de sen namussuzsundur. boyle seylere takilmayin. rahat olun turkler. namus nedir.

0|0
    0|2
  • namus; davranış ve alışkanlıklarını toplum norm larına uydurmak, kişi hak ve özgürlüklerini başkasına zarar vermeyecek şekilde ayarlamaktır...(bence)

bacak arasında arayarak önemi basite indirgememek gerekir...

0|0
    0|2
  • insanın beyin zarı patlak olmasın yeter ...

0|0
    0|2
  • ihtiyacı gidermek nasıl namussuzluk olur ki?

0|0
    0|2
    • yani hayatsal bi ihtiyaçmı su hava gibi olmassa olmaz mı yani sen kendi eşin için bunu istermisin :D

• bişeyler yaşamış hanım kızlarımız nasıl da çabalıyor vah vah :) daha geçen günlerde de "bakir erkek ister misiniz?" başlıklı soruya verilen cevaplarla kendilerini de belli etmişlerdi zaten ya herneyse.

peki tamam öyle olsun, hepsini kabul ediyorum ki zaten beni de ilgilendirmez ama önce namus ne demekmiş onun tanımını öğrenelim. ne demiş değerli kurumumuz TDK;

1. bir toplum içinde ahlak kurallarına ve toplumsal değerlere bağlılık, iffet. 2. dürüstlük.

bu avamda taa geçmişten bugüne göz ardı edilemeyecek, kemikleşmiş bazı normlar vardır. bakireliğin korunması gerektiği gibi. tabii ki de cinsel vukuatlara dayandırıp kafa ağrıtmayacağım AMA bazı yorumlarda gördüğüm kadarıyla "her haltı yiyip zarı sağlam olan yanıma gelmesin" gibisinde örneklerle bel altı vurarak olayı dürüstlük çerçevesine sokup kendini haklı çıkarmaktan öte evlilik öncesi cinselliği de olağan birşeymiş gibi empoze ettirilmeye çalışılmakta.

herkes kendi hayatını yaşar, kendi zarından sorumludur. kimseyi gram yadırgamam ki öyle bir hakkımda yoktur ve türkiye'de kadın olmakta gerçekten zor zanaattir ama lütfen ortaya çıkıpta olayı dürüstlük olayına sokmayın. TDK'nin ilk tanımını tekrar okuyun..

0|0
    0|0
    • çok teşekkürler yav :D ewt işte mesele buydu olayı normaleştirmek :D

Yükleniyor...