Kızlık zarı neden vardır? Kızlık zarının fonksiyonu nedir?

Beyin fırtınası yaptırmak istiyorum size :)

Evet kızlık zarı neden vardır sizce ?

Din, bunu farklı yorumluyor.

Toplum, namus olarak yorumluyor.

Bilim ise , sadece doku kalıntısı diyor.

Oysa ki asırlarca fikirlerimiz ve toplum yapılarımız buna göre şekillendi. Defalarca namus cinayeti işlendi hala da işleniyor. Kadının cinsel bir obje olmaktan çıkıp bir ''insan'' olması sağlandı.

Erkek diledigini yapar, defalarca birliktelik yaşarken kadının tek bir birlikteligi hayatını karartır oldu.

Kızlık zarını hiçe sayanlar modern sayılırken, önemseyenler yobaz olarak anıldı. Toplum ikiye bölündü.

Kızlık zarını diktirmek için kadınlar tonlarca para ödeyip hastane köşelerinde sıra bekliyor.

Size göre bu kızlık zarının dini, felsefik ve toplumsal boyutu nedir ?

0|0
58

En İyi Kız Görüşü

• bi yönden namustur kendini başkasına karşı koruyamayan biri ,yanlışı görmeyen biri ileride ne kadar doğru karar verir.nefsine hakim olamamış ,uzak duramamıştır .istese durabilirdi(çoğu kız sevgilisiyle bitmesin diye yapıyor)erkek için de aynı .benim için

bi yönden evet kız çocuklarını koruyor

asıl benim için hep psiklojik yönü önemli olmuştur namustan ziyade.erkekler duygusal canlılar değil pek.sevişse bile unutabiliyor ,bir başka kadınla daha güzel cinsellikler yaşayabiliyor ama kadın öyle değil.kadınların çoğu genelde seviştikleri erkeğe aşık olurlar.çünkü bi kadın için bu boyutta bi aşk ancak seviştikten sonra başlar.çoğu şeyin başlangcı o sevişmedir.unutulması zordur kanımca çünkü bi erkeğin ilkiyle kadınınki bir olmaz,o duyguyu ilk defa bi erkek yaşatır.bu sebeple önemsiyorum kızlık zarını yani herhangi biriiçin değil ,kendim için ...ki çoğu kız yaptığından pişman .

diktirmek felan da aynı anca adamı kandırırsın kendini kandıramazsın .

önemli olan zar değil sana yaşattığı o duygudur bence ,bakirelik de bu bence .

1|1
    3|2
    • sonunda düzgün bir kız cevap verebildi teşekkürler

• Kleopatra, Evet ben herkesin goruslerini sordum ortalik karisti. Bu arada seni ekliyim derken arkadas listemden cikarmisim kabule etsene tekrardan

• unutmakla soğumak arasındaki bağlantı nedir.birinden soğusan da unutmayabilirsin .ayrıca olasılık belirttim belki ben de soğuyabilirim dedim.soran kişi memnunsan bunu neden onaylamamızı bekliyorsun.bana ters geliyor ,senin gibi düşünmek zorunda değilim .kimse bana saygı duymasın ben de duymayım.fikrimizi sormuşsun söyledim.sen başka düşünürsün beni ilgilendirmez çünkü senin fikrini sormadım.bir de bekaret tartışmasından hoşlanmıyorum ,kim ne yaparsa yapsın banane ya ...

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 4

• erkeklerde üreme sistemi kanalı ve idrar kanalı aynı acıklıktır. ancak kadınlarda bu sekilde degildir üreme sitemi kanalı ve idrar kanalı ayrıdır. dogdugumuz zaman tuvalet alışkanlıgımız yoktur bunu daha sonra öğreniriz. altına yapan bir kız cocugunun gelişmekte olan üreme sistemini koruma altına almak için yaratılmış bir dokudur kızlık zarı. tamamen varlık sebebi bu. eger namıus bekçiliğini yapacak olan bir zarsa akıl ne işe yarar neden war? herkes kendi namusundan sorumludur aklıyla zekasıyla düşünüp karar werir ona göre yasar. tamamen sağlık için yaratılmış ince bir doku namusdan sorumlu degildir. özellikle de bazı cahil insanların kullandıgı bi cümle wardır '' allah kadınlara güvenseydi zar vermezdi'' die. böyle aptalca bi düşünceyi savunan o kadar cahill geri kafalı insanlar war ki ! neden war bu neden allah bunu kadına wermiş die kaçı arastırdı acaba! oysaki allah bize akıl vermiş güvendiği için kendi kararımızı werebilecegimiz için her konuda oldugu gibi bu konuda da!

4|5
    0|0
  • kızlık zarı sağlık açısından önemli .ama neticesinde belli bir yaşa kadar koruyabilir . benim düşüncem kız çocuğu önemli kararlar alabilecek yaşa kadar denetlenmeli.yeterli olgunluğa eriştikten sonra nasıl bir yol izleyeceği kendi tercihine bırakılmalı.

ben tam ortalardayım aslında.ne hiçe sayıyorum kızlık zarını nede çok fazla önemsiyorum.çünkü zar olayı çok fazla çirkinleştirildi korkutulan kızlar kliniklerde diktirme yarışında daha ilişki başından yalan üzerine kurulan evliliklerle nereye kadar bilmiyorum bence erkekler kızları olduklarını gibi kabulleneceklerinin sinyallerini yaymalılar hiç olmazsa bir yalana kurban gitmezler

1|1
    0|0
    • Artik erkekler yavas yavas kurtuluyor bu dusunceden.

• O zaman sen sansli kadinlardan birisin. Mutluluklar sevgilinle :)

• teşekkür ediyorummm :)

• namusla falan alakası yok işin aslında, kız bebekler yeni doğduklarında vajinalarından hastalık kapmasınlar diye var o doku.. eğer olmasaydı pek çok kız ölebilirdi henüz daha küçükken.

2|1
    0|1
    • Evet git ve bunu dunyadaki milyarlarca insana anlat her sey bir anda degissin

• aynen cataleya:)

• Bu sitede çok sorunlu gördüm de böylesiyle ilk defa karşılaşıyorum. Maxland; sen gerçek misin? Bunlar gerçek düşüncelerin mi? Hayır anlayamıyorum bir insan saçmalık, tutarsızlık sınırlarını nasıl bu kadar zorlayabilir diye. Beyin yok ki yıkansın yarım yamalak da olsa! Sen ve senin gibi kadını zardan, namustan ibaret görenler kalkıp kimseye din dersi vermeye kalkmayın. Çok dindarsın madem tüm sorumluluğu, suçu, günahı kadına yıkmazsın. Zinanın günahında cinsiyet ayrımı yok. Saçmalamayı kesin yaa.

• Düşün sen ancaa

1|1
    0|2

Erkekler Ne Diyor 8

• daha önce de yazdım şimdi de yazıyorum ,zar denilen şey gereksiz bir deri parçasıdır ve benim için hiç bir şey ifade etmiyor.Bilim den ve seküler düşünceden ödün vermem...

3|1
    2|1
    • o zaman evlen onlarla mutluluklar

• adam tepkileri yiyince agresifleşti tabiii

• bu artık hayatın gerçeği.ister kabul edin ister etmeyin.belki siz bilmiyorsunuz ama kızınız bakire değil..belki siz bilmiyorsunuz ama kardeşiniz bakire değil belki siz bilmiyorsunuz ama eşiniz bakire değildi

4|1
    0|1
    • Sen nereden biliyorsun peki namus bekcisi ?

• ben de öyle söyledim zaten .yarısı bakire.bir zarla kızların hayatını cehenneme çevirmek de aptalcaq bişey

• Ben en az 500 kadın tanıyorumdur ve ben de dahil hiçbirinin böyle bir araştırmaya denek olduğunu duymadım. Araştırmaymış kesin şeylerle konuşun, çok biliyorsunuz.

• vajinayı koruma amaçlı çocukken oynanan yerler genelde kum toprak ... gibi yerler bu maddelerinin kaçmasını önlemek ama bence en dikkat çekeni ahlak açısından .zarın olmadığını düşün ve su anki zina ile kızlık zarı olmasaydı ne olurdu tahmin edebiliyormusun ben edmiyorum sonuçta yine vajinayı koruma var

1|1
    1|1
    • Zina sadece kadın için yasak olmadığı için düşündüğün gibi bir sebebi olsa erkeklerde de aynı koruma kalkanı olurdu merak etme.

• bütün kadınlar zinayı suç olarak kabul etse otomatik olarak erkeklerde zina yapamayacak ne demişler dişi köpek kuyruk sallamadıkça erkek köpek yanına gitmezmiş

• Tecavüzler de kadın tahrik etti diye oluyor zaten. Ayrıca erkekler de her gelene kapıyı açmasınlar o zaman iradeli olsunlar biraz her suç kadının zaten.

• Sevecem patlatacam zarınızı ha...

1|0
    1|2
  • hay zarı yırtılasıcalar :)

3|1
    0|2
  • kız dediğin namuslu olmalı. tabiki zar olacak. bilinmiş bir söz vardır Allah kızlara güvenmediği için zar koydu diye. ne kadar doğru ne kadar yanlış bilinmez. ama ben kesinlikle katılıyorum.

1|3
    8|2
    • allah erkeklere cok mu guveniyormus:)

• evet bu yazdıkların hakaret davasına delil olacak nitelikte :))

• O zarın amacı namus değil sağlık açısından olması gereken birşey. Allah hakkında fikir yürütmek sizin ne haddinize! İnsanları dinden soğutuyorsunuz! Zina kadına da erkeğe de eşit derecede günah peki Allah niye bir tek kadını korumuş zarla? Bizi çok sevdiği için mi, sizi çok sevdiği için mi? Saçmalayı kesin artık Allah beyin de vermiiş de kullanmayı düşünen yok. Anca aklınız kadının zarında, örtüsünde. Herkes önünden yesin, kendi imanınızı mükemmel hallettininiz de, sıra başkalarına mı geldi?

• artık önemi kalmadı.eskiden 15 16 yaşında evlenen kadın topluma dahil olmazdı.şimdi toplumun içerisinde özgür tek başına.evlenme yaşı da 30 larda.bu yaşta bir kadının hiç aşık olmaması hiç cinselliği istememesi mümkün şeylerden mi

2|1
    0|0
  • bende merak ettim

0|0
    0|0
Yükleniyor...