Küçükken yaptığım pis birşeyden suçluluk duyuyorum, sizde de var mı?

Maalesef bu pis şey cinsel yönden. Çok küçüktüm, aklım hiç birşeye yetmiyordu daha, yeni yeni ergenliğe girmiştim. Malum, dizilerden ve internetten gördüğümüz şeylerin nasıl his yarattırdığını öğrenmek istiyor insan. Ben de maalesef komşunun kızına bu cinsel meraktan dolayı elledim. Art niyetim yoktu, tamamen meraktandı. Sonradan bu yaptığımın çok kötü bir şey olduğunu anladım. Aradan seneler geçti ve şimdi 18 yaşındayım ancak bu bana takıntı yaptı. Ben de zaten cinsel takıntı vardı, OKB var bende, bir de bu eklenince suçluluk duyuyorum. Şimdi o kıza karşı hiç bir şey hissetmiyorum, küçükken meraktan dokundum, sadece bu kadar. Şimdi ise suçluluk duyuyorum. Ama bunun da beynimin bir oyunu olduğunun şüphesi içerisindeyim, dediğim gibi ben de takıntı hastalığı (OKB) var. Sizce ne dersiniz, yani çoğu kişinin böyle deneyimleri olmasına rağmen niye suçluluk çekiyoruz yıllar sonra? Not:12 yaşlarında oldu, aklım başıma erkenden geldi. Yaptığımın kötü bir şey olduğunu anlayıp, bir daha yapmayacağıma tövbe ettim.

2. Not:Küçükken (12) çok salakça düşüncelerdeydim, hatta bir keresinde (tövbe hâşâ) Allah'a karşı bile tuhaf düşüncedeydim. Şimdi ise elimden geldiğince bağlı kalmak istiyorum, tövbe ettim. Ama çok küçüktüm, neden şimdi suçluluk yaratıyor bende :( ?

0|0
3|4

En İyi Erkek Görüşü

• Kardesim bir sakin ol önce bununla ilgili sucluluk duymana gerek yok cunku 12 yasindasin ve çocuksun yapabilirsin ortada cinsel ttemas yok arkanda bıraktigin cocuk yok magdur yok 2. sine gelirsek bu dini takintilari beyninden atmaya calidma çünkü sn dusunmemeye calistikca onlar grlecketir akisina birak cok ayrintiya takilma bu okb uzerine gitmedijce gecmez en kral psikologa da gitsen olay sende bitiyor uzerine git cok zor ama gitmezsen kisa sureli rahatlamalar ve cok takintin olacak

0|1
    0|0
    • Sağolasın, saçma olduğunu biliyorum ama takıntı yaptı işte. Bunun öncesinde de yakınlarımla ilgili cinsel görüntüler takılmıştı kafama, şimdi de bu. Bu sefer ki biraz daha somut olduğundan dolayı suçluluk yaratıyor. Kendi kendime "Bu çok doğal birşey, çoğu kişi yapabilir. O zaman çocuktum, önemli olan şimdiki anım." diyorum. Dini konudaki takıntılarımı yeniyorum çok şükür, cinsel takıntılar ağrıma gidiyor. Doktora gitmeyi düşünüyorum, anti depresan verecektir muhtemelen. Ama ben ilaç kullanmak istemiyorum. Aman aman bir durumumda yok, huzursuz ediyor, o kadar. Evet, dediğin gibi zaman zaman rahatlama oluyor ama yine varlar. Benim soracağım şu, ilaç kullanmalı mıyım? Bir zararı olur mu? Derslerime etki eder mi?

• Hahahaha :Q:EDASd Ya o yine iyi :D. Benimkiler azap çektiriyor :D. Okb'nin nedeni senin de dediğin gibi büyük bir olasılıkla seratonin maddesiyle ilgilidir. Seratonin maddesi mutluluk hormonudur. Geçirilen stresli bir dönemden sonra meydana gelir bu hastalık. Hücreler tarafından çok hızlı tüketilir. İlacın görevi de bu hücreleri yavaşlatmak. Eğer hasta iyileşmezse ki bunun olma olasılığı %10, diğer bir hormonu arttırıyorlar, o da dopamin. Yani anlayacağın beynin içine ediyoruz. Anti depresan kullanmak istemiyorum. Daha ben anlatmadım, benim sürüyle takıntılarım var. Ama senin arkadaşın gibi değil :D. Gece mesela uyuyamayacağım kaygısı var bende, bir kaç gün uyuyamadım diye. Saçma olduğunu biliyorum ama hep kafamda işte. İlaçlar yardımcı olacaktır ama kararsızım, ya kötüyken daha da kötü olursam? Ya derslerimden olursam? :/. Uzmanlar doğru teşhis, ilaç ve dozdan sonra hiç bir şey olmaz diyorlar ama bilemiyorum işte :/.

• Anliyorm kardesim seni dozlarda sknti olmaz bellidir zaten bu tarz olaylarda tedavi bir dusun gide debilirsn sknti olursa burdn yaz hadi aeo kib takıntısz gunler ;)

Kızlar Ne Diyor 3

• O kızın psikolojisini düşünüyomusun lise sonda sınıf arkadaşım yapmıştı bana bunu yerin dibine girmiştim !!

1|1
    0|2
    • Ben de lise sondayım şu an ,18 yaşındayım. Bu tür kötü şeyi çok küçükken yaptım o da meraktandı.11-12 yaşlarında falandım. Sadece dokundum, merak işte ://. Onu yaptıktan sonra hata ettiğimi anladım ve bir daha yapmaya tövbe ettim. Aradan yıllar geçti şimdi suçluluk duyuyorum.

• O yaşlar eminim birçok insan şimdi pişman olduğu ya da utandığı aptalca cinsel deneyimler yaşamıştır. Ki bunlara cinsel deneyim demek bile Saçma. Sadece unut gitsin artık elinden bir şey gelmez.

0|2
    0|1
  • Şimdi sana bu düşüncenin saçma olduğunu söylesek de fayda etmez, profesyonel bir yardım almalısın

1|0
    0|2
    • Ben de biliyorum saçma olduğunu, OKB hastalığını bir araştır istersen, çeşitli milyon tane takıntı örneği var ancak hepsinin de saçma olduğunu bilen hasta kişi bunu kafasından atamaz.

• Hmm, bildiğini bilmiyordum. Kusura bakma. Profesyonel bir yardımda ilk önce psikiyatriste gitmem gerekiyor. Bana anti depresan yazacaktır büyük ihtimalle. Peki bu anti depresanlar kalıcı hasara yol açar mı? Gerçekten tedavi edebilir mi?

• Antidepresan değil de hastalığına öZgü bir ilaç verirler, onun da götürüsünden çok getirisi olur. Aynı zamanda psikolojik destek de almalısın

Erkekler Ne Diyor 3

• Bence unut demeyeceğim OKB bende de var iyi bir doktora git..
    Hem sen erkeksin böyle şeyleri normal bulman lazım

0|0
    0|0
    • Normal buluyorum ama takıntı olunca ne yapacaksın ki? :/:

• Evet takıntı iğrenç
      Ben de hiç olmadık şeyleri taktım
      Ama şimdi düzeldim dünya umrumda değil

• Tam teşhis konmuş olmasa da okb belirtileri bende de var.. Mesela örnek vereyim 2. sınıfa giderken annem ve ablam uçurtmamın kaçmasına sebep olmuştu ve onlara sesimi yükseltmiştim bu nedenle, yıllarca üstümden atamadım bunu ve 20 yaşıma geldiğimde bunun için ikisinden de özür diledim ve rahatladım.. Oysa onlar unutmuştu bile.. Ergenlikteki cinsel yaklaşımlara gelince de ben henüz ergenliğe yeni giriyordum ve dayımın kızı (benden 2 yaş büyük) çoktan ergenliğe girmişti.. O yaşta benimle sünnetçilik oynama bahanesiyle açıp penisime bakıyor dokunuyordu, benim de hoşuma gidiyordu vs.. Sonraları olayın ciddiyetini anlayınca yapmasına izin vermemeye başladım ama onu hiç bir zaman da suçlamadım ergenlikte olabiliyor böyle şeyler.. dert etmemeye çalış ya da gidip komşu kızına durumdan bahset kurtul bu takıntıdan..

0|0
    0|0
  • iyiki ellemişsin, ya birde mikseydin ne olacaktı dimi ama

0|0
    0|0
    • Allah'tan o kadar da yapmadım :/. Ya abiciğim dediğim gibi art niyetim yoktu, sadece bir meraktı. Ben de takıntı hastalığı var, istemediğim düşünceler beynime yerleşiyor, sakız gibi yapışıyor, çıkmıyor. İlerideki eşime ihanet ettiği düşüncesi bile saplandı. Kendi kendimi ne alakası var diye avutuyorum, ya ne alakası var, çok saçma bir düşünce fakat sakız gibi yapıştı.

• Yok, tövbe be abi. Ben öyle kötü işlerde olamam.

• kötü bişi değilki çocuğum, seveba girersin, bak elleme sözünü duyunca kikirdeşmeye başladılar bile, elleyemem dersen bas parmağıı

Yükleniyor...