Kızlar neden bakire kalmayı tercih ediyor?

Soru gayet açık,sadece kızlar cevap versin ama. Ankete en mantıklı cevapları koydum..

• Zina günahtır,göze alamam
    23% (10)31% (11)27% (21)Oy Ver
  • Aile baskısı
    5% (2)17% (6)10% (8)Oy Ver
  • Çevredeki insanlar ne gözle bakarlar?
    7% (3)9% (3)8% (6)Oy Ver
  • Evleneceğim insana saklarım,Ozel olsun istiyorum
    55% (24)26% (9)42% (33)Oy Ver
  • Evleneceğim kisi beni o sekilde kabul etmez,biliyorum
    10% (5)17% (6)13% (11)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Lütfen en çok hangisi ağır basıyorsa ankette ona oy verin,ben de biliyorum hepsinin etkili olduğunu:)
Oncelikle amacim kimseyi yargilamak degildi..bunun sebebi nedir,gercekten kendi dusunceniz mi ya da toplum baskisi mi.. bazi arkadaslar cok yadirgamis hatta bacima kadar gitmis durum,hic hos degil.. cevap veren herkese tesekkur ederim..

0|0
14|8

En İyi Kız Görüşü

• Çünkü kendimi hazır hissetmiyorum böyle birşey yaşamaya. Bu sorumluluğu evlenmeden yüklenmem yüklenemem. Başkalarına göre basit birşey olabilir belki ama bana göre öyle değil. O "ilk gece" özeldir ayrıca benim için ve o gün yaşamak isterim her ne varsa.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• kadınlara uygulanan baskının can damarı. sadece ilk regl e kadar mikrop kapmak engellensin diye varolmuş bişeyin milyarlarca kadının sonu olması bile çıldırtmaya yetiyor beni. Bekaret sahibinden başka kimseyi ilgilendirmeyendir. ama sorun da burada başlar. kadın dışındaki herkes en azından hakkında söz söyleme hakkına sahip olduğunu düşünür. geri kalmış toplumlarda daha da ileri gidilir, bekaret için ona sahip olan kadın değil de kocası, babası, abisi, amcası, hak sahibidir. "neden benden izinsiz verdin" diye kadın öldürülebilir bile.

bekaret teslim etmek bilmem ne diye sözcük öbekleri ortaya atanlar var hele. onlara şöyle bir cevabım olacaktı.

bekaretini teslim etmek cümlesi baştan arızalıdır. bekaret nedir? teslim etmek nedir? hele bekaret nasıl teslim edilir? ben anlamlandıramadım. anlamlandırabilen beyinlerin hasta yapısından da korkarım.

kız ve oğlan çocukları belli bir yaşa kadar adı üstüne çocukturlar.

belli bir yaştan sonra ise cinsel dürtüleri uyanır ve erkek ve dişi olmaya başlarlar.

bundan sonrası, bu cinsel dürtüler doğrultusunda nasıl hareket edecekleri, keşfettikleri cinselliklerini nasıl hayata geçirecekleri ve arzularını nasıl tatmin edecekleriyle alakalıdır.

kimi masturbasyon yapar, kimi sevişir ama tam birleşme durumuna geçmez, kimi öpüşür, kimi koklaşır, kimi elleşir, kimi tam birleşme durumunu gerçekleştirir, kimi sadece sözcüklerle birbirini tatmin eder falan filan bu böyle devam eder.

bunların hepsi sağlıklı bir cinsel algı ve cinsel yaşama giden yolun taşlarıdır.

cinselliği yeni keşfetmeye başlamış çocuk, kör topal bunları deneyimleyecektir.

el yordamıyla, deneme yanılma yöntemiyle en düzgün, en doğru ve verimli sonuca uğraşmayı da becerebilecektir.

insanın, doğasında olan, içgüdüsel olarak sahip olduğu bir gerçek hususunda yanlış yerlere varma olasılığı oldukça azdır.

tabi ki yalan yanlış yönlendirmelerden, korkulardan, tabulardan ve baskılardan arınabildiği sürece.

Not:Sorudan koptum ama bu konu artık sıktı.

5|4
    4|10
  • F)Iyi bir anne olmak için

2|10
    3|2
  • Ben değerliyim , bedenim değerli . Evleneceğin insana da saygım var yeterli mi?

7|10
    5|4
  • Bunlarin hiçbiri benim için önemli değildi onun için bakire değilim , bakire olanlar için en mantıklısı hatta gerçeği evleneceği kişinin onu bakire olmadan kabul etmeyeceği korkusu .

4|2
    1|4
    • Anlıyorum ama soru bakire kalmayı tercih edenler içindi,çok Saoll yine de:)

• sanırım sende bakirelik elden gittikten sonra pişman olup bakire kızlara sataşan kezbanlardan birisin...

• Zina günahtır,göze alamam ve evleneceğim insana saklarım,özel olsun istiyorum .

0|4
    1|2
  • c şıkkı.bugün kuzenimle muhabbet ettim.el ele tutuştuğumu görürseler adım çıkar diyip durdu.toplum baskısından başka ne olabilir ki bu?

0|0
    0|0
  • özeldir

0|1
    0|0
  • ondan bundan değil, sadece çok daha özel olmasını istediğim için.

0|0
    0|0
  • benim için en çok D ama kimseyi kendimi feda edecek kadar değerli görmüyorum

1|3
    1|3
  • d şıkkı

0|0
    0|2
  • F) Hepsi

0|1
    0|2
  • şıkların hepsi etkili.

0|0
    0|2
  • F hepsi..ayrıca bakire kalmayı tercih eden kim ? ortalık et pazarı arkadaş..

0|1
    2|2
    • Hangisi daha ağır basıyor,ben bakire olanlar icin sordum bu soruyu:)

• öncelikle A o zaman.ikinci sırada D gelir.üç C şıkkı, dört E, beş B

• "ortalık et pazarı arkadaş" ooffffff. Kapak kapak kapak...

Erkekler Ne Diyor 8

• tamam bekaret kadını zinadan uzak tutabilir ama bu kadar da abartılmamalı... bu bekaret yüzünden dul kadınlar bile hayat kadını gözüyle bakılıyor...

aynı zamanda erkeklerimiz bekaret kız arıyor diyelim... ne kadar ehli namus ki? hadi tutucu, karşı cinsleriyle gözgöze gelmeden konuştu mu? hiç aynı odada bulunmadı mı?

Arkadaş, bedenin bakire olması mesele değil ruhun fahişe olmasın...

3|1
    1|2
  • Sorunun cevabı erkekler

tabi ki kendimi kadınıma saklarken onun da kendini bana saklamasından daha hoş birşey olamaz

2|1
    0|0
  • Kızlar kesinlikle "A"nı tercih etmeli, diğerlerinini hepsi yanlış

0|0
    0|0
  • soruya bak yav ne basit insanlar var

0|0
    2|1
  • türk erkekleri osbire mahkum yaşasınlar diye.

1|0
    0|1
  • soru açık değil biraz daha açar mısın

0|0
    0|2
  • ya bunu sorarken sunu kendıne sordun mu? senın kız kardesın bakıre olmasaydı yada ablan bakıre olmasydı ne olurdu dıye? yazıksana

1|1
    0|2
  • alttaki 6 kiza helal olsun

yok ben bakire değilim bakire kızlar sunu yapıyor bunu yapiyor herpisliği yapiyor diye de iftira atmanin anlami yok az sonra gene gelicekler çunku eminim !

kiz değilsen bekaret aramiyan adamla beraber olucaksin evleniceksin yada birlikte oldugunla evlenicektin kimsenin kimseyi yarğilamaya hakkı yok kendin birşeyler yaşadin falan diye başkalarina b.k atmanin anlami yok.. herkez istediğini yaşar herkezle buna saygim sonsuz iş yuva kurma meselesine gelince orasi ayri bambaşka ha şöyle olur

masum olur şeytana kanmiş olur sevgisini biri kullanilmiş olur... sende çok sevdiğin için kabul edersin aklinda hep bir soru işareti ile soramazssin yediremezssin aklina geldikçe keşke zaman geri gelse dersiniz ama faydasi yoktur giden gitmiştir olan olmuştur eğer kalpten inaniyorsaniz

BENCE sevgisine sozüne herşeyiyle güveniyorsaniz birakmayin elini ve hiç bi zamanda büyük konuşmayin

Şimdi yine abuk sabuk hayati sadece sexden ibaret olan hanım kadınlar gelicek bidi bidi yapicak hiç ole bişeyler yorum yazmaya gerek yok herkez istediği gibi yaşar ben böyle isterim sende istediğin biri birini bulursun olur biter

ilerde temiz bir evlilik yapmayi isteyen akillarinda birşey kalmasini istemeyen kizlar ve erkekler bence aşkla birbirlerini beklemeliler evlilik gecesine kadar hadi by by

0|0
    1|0
Yükleniyor...