Regl doneminde neden ilişkiye girilmez?

Hem din açısından hemde sağlık açısından tam olarak zararı ve günahı nedir? Neden zararlıdır ve dinimizdede yasaktir? Kime sorsam sadece günah diyor ya da iyi bişey değil diyor ama mantıklı bir açıklama yok o yzden soruyorum tam olarak kanıt verebilirmisiniz? Kanıt derken inanmiyorum diye düşünmeyin sadece tam anlamıyla neden olduğunu bilirsem ona gore ciddiye alırım ve dikkat edebilirim evlendiğimde

0|0
5|13

En İyi Erkek Görüşü

• dini acıdan bilmiyorum ama sağlık acısından iki taraf içinde sağlıksız bir durum özellikle yoğun olan 4 gün boyunca toz ve kirden kaynaklı hastalıklar kapabılırsın regl döneminde rahim ve yumurtalıklar biraz daha korumasız ayrıca bu kir parçaları rahimde veya yumurtalıkta kiste neden olabilir ayrıca o pis kan hava ıle temasında çok çabuk bakteri üretir ( rahimde ikende bakteri olabilir ) bu da birleşme sırasında hem erkeği hem kadını risk altına sokar.. 5. günden sonra olması tavsiyemdir :D

1|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 12

• Inancım yok bu kısmı beni ilgilendirmiyor , her iki taraf da hijyene dikkat ederse sağlık açısından ciddi bir sorun olacağını da sanmıyorum , kadınlar için oldukça istekli bir dönem ve erkek açısından da keyifli bence. Bu yüzden ben hayır demiyorum isteyen olunca ama kimseyi de zorlamam

0|0
    0|0
  • Regl döneminde vajina hassas olur ve her türlü mikroba açık olur, mikrop kapabilirsin bu 1, kokusu kötüdür erkeğini kendinden tiksindirebilirsin bu 2, regl döneminde ilişkiye girersen çok fazla sancı çekersin bu 3.. genelde hatunlarda 3. nedenden dolayı yapmaz iyikide yapmazlar ıyk :D

0|0
    0|0
  • Çamurlu sahada top oynanmaz da ondan.

2|0
    0|0
  • Kadinlarin adet doneminde vajinalarindan surekli kan geldigi icin iliskiye girilmez hastalik olmasi o kanin pis oldugu icindir

0|0
    0|0
    • Kan pis değildir aslında doktorlar söylüyor

• Adet kani ama o icindeki patlayan biseyden geliyor sisiyor sisiyor 1 ay ve patliyor

• Etrafın batması ve pekde hijyenik olmadığından olabilirmi?
    http://i.hizliresim.com/dWqLBZ.jpg

0|0
    0|0
  • adet dönemlerinde prezervatif kullanarak ilişkiye girmenin sağlık açısından hiç bir sakıncası yoktur. Hatta adet dönemlerinde bayanlar daha isteekli olurlar. Adet sırasındayken seks yapılıp yapılamayacağın cevabı koşullara - kişilere vede kişilerin inançlarına göre farklılık gösterir.

0|0
    0|0
  • Eğer bir şey islam da yasaklanmışsa mutlaka geçerli bir nedeni vardır. Bu yasağın nedeni de sağlık açısından regl döneminde birleşme kesinlikle her iki taraf içinde hastalık kapma riskinin çok fazla olmasıdır.

1|0
    0|0
    • Anladım Teşekkürler :)

• Yok yani evlendikten sonra yapsam sorun olmaz herhalde diye kendimi avutmaya çalıştım ama günah ayet varmış o yüzden yapmıcam boyle biseyi

• Bana yazar mısın peki? normal konuşmak istiyorum desem? bu konu dışında

• İğrenç olduğu için :d

0|0
    0|0
  • Regl ne oluyor ya? ;-)

0|0
    0|0
  • Sağlıklı değil

0|0
    0|0
  • dini açıdan yasaklanmasının sebebi de temiz olmama durumu zaten. boşuna "temizlik imandan gelir" denmiyor. her dinde temizlik esastır

0|0
    0|0
  • Konu dinse kanıt yoktur... Tıbbi olarak yararı bile var diye okumuştum, tabi mideler kaldırırsa...

0|0
    0|0
    • sen öyle san

• Düzeltme yapayım... Bayan için yararı var diye okumuştum, Regli rahatlama açısından diye... Farklılık da gösterebiliyordur elbette... Ama kesin bu budur diyemeyiz...

Kızlar Ne Diyor 5

• Adet döneminde rahim ağzı normal zamanından çok daha hassas ve mikrop kapmaya el verişli hale gelir. İlişkiye girildiğindede mikrop kapılma ihtimali olduğundan sağlık açısından sakıncalıdır. Dinen de muhtemelen bu yüzden haram kılınmıştır. İslam yasak kıldığı her şeyde hayır olan bir dindir.

0|0
    0|0
    • Evet haklisn canim cok tesekkurler

• mikrop kaparsın

0|0
    0|0
  • haram. açıkça Kur'an-ı Kerim'de ayet var.

0|1
    0|0
  • Rabbimiz, Kuran’da şöyle buyurmaktadır: “Sana adet hakkında soru soruyorlar. De ki: ‹‹O, sıkıntı verici bir durumdur; bu nedenle adet döneminde kadınlardan çekilin ve onlara temiz oluncaya kadar yaklaşmayın. Temizlendikleri zaman, Allah’ın size emrettiği yerden onlara varın…››” (Bakara/222)
    Dinen günahtır yani, ayetten de anlaşılacağı üzere.
    Sağlık açısından ise, prezervatifle olmak kaydıyla olabilir ama tabiki mikrop kapma olasılığı fazla yinede.

0|1
    0|0
  • pis bikere günah kısmını bilmiyorumda sağlıklı değil regliyken o yüzden

0|0
    0|0
Yükleniyor...