Gebelik testi yapmaya cesaret edemedim...Arkadaşlar lütfen yardım edin...

Bundan 1 hafta kadar önce sevgilimle beraber olduk ve herşey o kadar ani oldu ki hani filmlerde de olur ya bi anlık istek tutku falan derken korunmadık ben de kendimi kaptırınca aklımın ucundan bile geçmedi...

Sonuçta hamile kalmak o kadar kolay değil diye düşünüyordum.. Büyük salaklık ettim ve 2 gün sonra bende kötü bir bulantı başladı. Bu ayki reglimin de geciktiğini fark edince dünya başıma yıkılır gibi oldu. Bugün test yapacaktım ama fırsatım olmadı, evde biri anlar çöpte görür falan diye cesaret edemedim, görmelerini geçtim ben de cesaret edemiyorum ve daha ona bişey söyleyemedim dilim tutuluyor resmen. Lütfen fikirlerinizi söyleyin.. .

Güncellemeler:
bu sabah test yaptım arkadaşlar ve sonuç pozitif çıktı.. ama şaşma payı var diyorsunuz gidip eğitim araştırma hastanesine de kan ve idrar testi verdim ama baya kalabalıktı ve sonuçlar ne zaman çıkacak bilmiyorum arayıp öğreneceğim, onlarda pozitif çıkarsa arkadaşımın bir jinekoloğu var ondan randevu alacağım yardımlarınız için teşekkürler.

0|0
7|11

En İyi Erkek Görüşü

• Hoca elinde beyaz bir yumurtayla derse gelir. ''Bugünkü dersimizin konusu ileriyi görebilmek'' deyip elindeki yumurtayı gösterir ve ''Şimdi bana ne gördüğünüzü söyleyin'' der. Çocuklardan biri hariç hepsi ''Yumurta'' diye bağırır. Hoca ''Olmadı çocuklar. Bir daha söyleyin'' der. Yine çocuklardan biri hariç hepsi ''Beyaz bir yumurta'' diye bağırır. Hoca ''Beni anlayabildiğinizi sanmıyorum çocuklar. Yumurtaya bakınca ileride bir şey göremiyor musunuz? Kafanızı çalıştırın'' der. Sınıftan bir çocuğu kaldırıp eline yumurtayı verir ve ne gördüğünü sorar. Çocuk yumurtayı evirip çevirip biraz düşündükten sonra sevinçle ''Civciv görüyorum hocam'' der. Hocanın yüzü güler ve ''Aferin'' der. Yumurtayı sıra sıra çocukların elinde gezdirip ne gördüklerini sorar. Çocuklardan biri daha ileri giderek ''Tavuk görüyorum'' der, diğeri ''Beyaz bir tavuk görüyorum'' der. Hoca her cevapla daha da memnun olur. En sonunda yumurta sessizce oturan çocuğa gelir. Çocuk yumurtayı eline alır, evirip çevirir, ışığa tutar, biraz bekledikten sonra ''Omlet'' der. Hocanın yüzü bir anda asılır ve bütün sınıf gülmeye başlar. Arkadaşlarının birbirinden güzel cevaplarının yanında sessiz çocuğunki çok geri kalmıştır. Hoca, alay eder bir tonla ''Demek öyle. Ben sana ne gördüğümü söyleyeyim istersen ufaklık. Ben buna bakınca fırında tavuk görüyorum.'' diyerek çocuğa iyi bir ders verdiğini düşünür. Çocuk iki cümleyle derse son noktayı koyar. ''Kusura bakmayın hocam ama bu yumurta döllenmemiş. Olup olabileceği en son şey omlettir!''

0|0
    0|0
    • hikaye güzel ama neyi kastettiğini tam anlayamadım, hamile değilsindir diyorsun değil mi?

• daha sonrası senı belkıde uzecektir fakat kadınlık guvenını yıtırmen senı daha cok yıpratır

• evet...

Erkekler Ne Diyor 10

• Hep şerefsiz Murphy ve onun kanunlarına göre yürür hayat. Çocuk sahibi olmaya karar verirsin eşinle, istatistiksel oranın düşüklüğü yüzünden aylarca beklersin hamilelik gerçekleşsin diye. Ama bir kaza veya düşüncesizlik anında, puffff hamile kalır kadın :)))

Eğer ki hamile isen ve kürtaja karar verirsen, doktorun iyi ve işinin ehli olmasına dikkat et ki kalıcı hasar olmasın Allah korusun.

0|0
    0|0
  • ah be güzelim be madem korunmadan başladınız bi şekilde ama sevgilin niye içine boşaldı ki o kadar mı hakim değil kendine. ben 30 dan fazla ilişkiye korunmasız girdim bi kere böyle bişey yaşamadım kendime hakim olmasını bildim. herneyse hamile olabilirsin tabi ki ama korkma şunu düşün bu dünya da bu şekilde ilk hamile kalan sen değilsin tabi hamileysen korkacak bişey yok emin ol git testini yap eğer hamile çıkarsanda korkma yine sadece sakin ol ve hemen bi doktora git kimseye çaktırma tabi. hamilelik testini yaptıktan sonra ya gazeteye sarıp çöpün en altına sok ya da peçeteye sar hiçbişey olmaz.

0|0
    0|0
  • halime kalınca öğle 1 haftada mide bulantısı fılan baslamaz. bulantılar 4cu haftanın sonunda baslıyor.. nasıl anlaşılır derse. ılk olarak adet kanaması olmaz ufak bır kanama gıbı bırsey olabılır bunun sebebı cenin yerıne yerleşmesidir.adet kanamsı gıbı duzenlı degıl bır kez olur. ıkıncısı 4 haftadan sonra mıde bulantıları baslar. bırde gögüsler büyümeye halka ucalrında renk degısımı baslar.bırde cınsel ıstek gözle görülür şekilde artar. en ıyı olaydan sonra 5 hafta kadar beklemk sonrada eczaneden bır halılelık testı almak son derece ucuz ve etkılı emın olmak ıcınse en guzelı bır kadın dogum doktroru..

0|0
    0|0
  • adetin gecikmişse bir idrar testi yap pozitif çıkarsa kan testi ile desteklemelisin eğer kan testide pozitif çıkarsa gebesindir çocuğu aldırman gerekir

iki yöntem var ilaçla tedavi bide küretaj

ilaç olarak cytotec kullanabilirsin

fakat küretaj olman için doktora gitmen gerek

unutmaman gereken bişey on haftadan sonra türkiyede küretaj yapılamıyor

0|0
    0|0
    • onu biliyorum ayrıca küretaj değil kürtaj :)

• ama herkes kürtaj diyor ne bileyim :)

• testi yap % 99 doğru çıkar. al git bir yerde yap evinde yapma ozaman arkadasında sinemaya git cafeye git işte güzel bir mekanın wc sine daha ne diyelim .. yoksa işin zor bu paronaya ile geçmez o korkun ya öyleyse zamanı geçmenden aldır yada evlene tercih senin.

0|0
    0|0
  • bence bir yeriniz tutulmadan soğukkanlılıkla ve cesaretle olayın üstüne gitmelisin..büyük ihtimallede hamilesin..kendini ona hazırlamalı ve farklı bir sonuç seni şaşırtmalıdır...ayrıca test yapmak yerine bunu özel veya genel bir sağlık merkezinde yaptırmanda fayda var...evde yapacağın testin şaşma ihtimali daha yüksektir.ayrıcada acilen çözümüne bakmalısın...

0|0
    0|0
  • hemen hamile kalamazsın ki en az 1 ay geçmesi lazım belirtiler için şuan korkudan dolayı miden bulanıyor hatta korkudan gögüslerinden süt bile gelebilir sakin ol ve korkma hamile değilsin ama için rahat olması için git bi test al ve yap uygulaması kolay çöpe atmıcaksın zaten mahalle çöpüne atıcaksın test sonucunu merak ederim yazarsan sevinirim vede korkundan dolayı adetinde gecikebilir korkma hamile değilsin kolaymı o kadar

0|0
    0|0
    • tabi ki çok kolay değil ama imkansızda değil benim ilk ilişkisinde hamile kalan bi arkadaşımda vardı hatta. hamile kalmak için illa ki 3-4 sefer ilişkiye girmek gerekmiyor.. bende kendimi hamile olmadığıma inandırmak istiyorum ama nasıl bu kadar eminsin?

• uzman doktorsun sanki..

• Özürdilerim cevab atmayacağım bundan sonra

• Test sonucu burada bekliyoruz paylaşırsan sevinirim.

0|0
    0|0
    • yarın sabah eczaneye gideceğim paylaşırım merak etme.

• İlerde çok pişman olursun mümkünse evlilik yoluna git. Ömrün boyuncabunun acısını çekersin. Günahınıda ödüyemessin. Allahın verdiği canı ondan başkası alamaz. Kesinlikle bir katilden farkın olmaz. Karar senin her koyun kendi bacağından asılır.

0|0
    0|1
  • buna rağmen gülebiliyorsun hala o da ilginç. öyle ilişkiye girdikten 2 gün sonra hamile falan kalmazsın içn rahat olsun. sen test al yap negatif çıkacağına eminim

0|0
    0|0
    • o gülünce karşılık verdim napayım.. 2 gün sonra hamile kalmazsın ne demek? bir kere ilişkiye girmeyle hamile kalınmıyor mu yani?

• onu demek istemedim.. 2 gün sonra midem bulanmaya başladı dedin onun yüüznden söylyüroum. 2 günde hamile kalamazsın.

Kızlar Ne Diyor 7

• eğer yapın müsaitse hemen hamile kalabilirsin. ben 2 kızıma da adetimin bitiminde, normal olarak takvim yöntemine göre risksiz günlerde hamile kaldım. bence idrarla yapılan testlere güvenme. git bir hastaneye, başka isimle kandan gebelik testi yaptır. yanılma payı nerdeyse 0... gecikmesi, bulantıların psikolojik de olabilir. en azından neticeyi bilir ona göre hareket edersin.

0|0
    0|0
  • doğum kontrol hapına başlayabilirsin

0|0
    0|0
  • git hemen yap ne diyelim sana

0|0
    0|0
  • bulantılar psikolojik olabilir ama regl ne kadar gecikti ? o önemli

0|0
    0|0
    • adetlerim zaten hiç çok düzenli olmadı 1 ay olmadığımı biliyorum zamanında.. ama şu an 3-4 gündür gecikiyor.. :S

• ama bu olayda sana ders olsun bir daha böyle bir hata yapmassın

• evet asla yapmam..

• Ney oldu sonuc?

0|0
    0|0
  • 5. haftadan önce bulantılar başlamaz, yani o yaşadıkların tamamen psikolojik. o günlerde anlaşılabilecek bazı minik ipuçlarını ise kendine eziyet etme potansiyelini gördüğümden söylemek istemiyorum açıkçası.

1 haftada zaten olağan gebelik testleri ile sonuç alamazsın, bunun için bir doktora görünüp kan testi yaptırman lazım. eğer hamilelik varsa, dördüncü haftaya kadar uygulanabilen ve hamileliği sonlandıran bazı yöntemler var diye biliyorum.

hamile kalmak çok kolay değil... ama eğer istemediğin anlarda çok kolay olabiliyor. bu yüzden geciktirme ve hemen bir doktora görün. ayrıca doktordan sana uygun bir doğum kontrol hapı vermesini de iste, madem cinsel yaşamın başladı artık önlemini alsan iyi olur...

0|0
    0|0
  • bi an önce yap hamileysen eğer karnın büyüyeceke 4 aylığa ulaşınca ne yapacaksın?

0|0
    0|0
    • o kadar bekleyemem zaten... off

• hayır evlenmek istemiyorum onunda istediğini sanmıyorum daha erken.. nasıl kıyacağım o da ayrı bir konu ama mecburum napayım..

• cenin 3 aylık oluncaya kadar canlı kabul edılmez.dinende bılımsel olarakta ama kalbi atmaya basladıgı andan ıtıbaren durum degısır. karar sızın ama bence bunalrı suan dusunme sen once halımelmeısn degılmsın onu bır kesınlestır.

Yükleniyor...