Vajinamda kurt var yardim :(?

Arkadaslar parazit saglik sorunum vardi kontil cigneme tableti kullandim. Az once vajinal bolgem agridi gibi oldu sonra vajimda kurt gordum. Daha onceden gecmisti. Aglamaktan gozlerim agridi yemin ederim psikolojim bozuldu doktora gitmekten gecmemesinden doktora tam derdimi anlatamiyorum ne yapicam ben. nolur yardim edin ya

Güncellemeler:
Arkadaslar morlaim col bozuk lutfen dalga gecmeyin

0|0
7|21

En İyi Kız Görüşü

• Geçmiş olsun öncelikle
    Gerçekten sinir bozucu bir durum olsa gerek.
    Doktorlara neden tam derdini anlatamıyorsun?
    Utanıyor musun?
    Bize anlattığın gibi anlat.

1|1
    0|0
    • Parazit icin soyledigimde bile utana sıkıla soylemistim anlatamiyorum. Bu arada cok tesekkur ederim dalga gecmediginiz icin..

• Canım benim sen istediğin kadar temiz ol kapıyorsun bir şekilde hastalık işte. Aynen sen git bir çırpıda anlat derdini kurtul bu hastalıktan bir an önce.
      Hiç utanma, çekinme. Doktorların işi bu zaten. Ohoo bu zamana kadar neler neler görmüşlerdir. Onlar "ıy" diyerek bakmazlar olaya :)
      Çokk geçmiş olsun tekrardan :)

• Cok tesekkur ederim tekrardan.. :)

Erkekler Ne Diyor 21

• arkadaşım bu bir çeşit vajenittir. kuyruklu armut şeklinde bir parazit. genellikle cinsel yolla bulaşır. diğer bulaşma ortamları da genel kullanılan umumi tuvaletlerden özellikle klozetlerden bulaşabilir. ayrıca başkaları ile çamaşır pantolon falan değişmekten olabilir. kısacası temizliğe dikkat edilmediğinde bulaşır. bazıları taşıyıcı durumdadır ve hiç belirti vermez. bazılarında kokulu renkl akıntı şeklinde görülür. bazılarında idrar yolu etrafında ve skene bezi çıkışında yerleşir aşırı kaşıntı yapar. işerken aşırı yanma yapar

sonuç olarak öncellikle hijyene dikkat et
    tuvalete girerken ellerini önce yıka sonra tuvalete gir. tuvalet sonrası temizliğini temiz elle yap.
    günlük çamaşır değiştir
    günlük ped kullan
    asla çamaşırlarını başkası ile paylaşma
    temizlik yapılmadan ilişki yaşama. partnerin mutlaka temizlensin
    umumi tuvaletleri kullanmamaya özen göster.
    umumi tuvaletlerdeki kağıtları kullanma

bu parazit (trikonomas olması lazım yanlış hatırlamıyorsam) tuvalette yaklaşık 45-50 saat , nemli çamaşırlarda 25-30 saat canlılığını korur

haaa bu arada bu trikonomas erkeklerde de olur. sadece kadınlarda değil.

tedavisi 5-7 günlük antibiotik tedavi ile geçer. ağızdan oral alınan antibiotikler ile vajinal fitillerle tedavi edilir. yanlız şnu söyleyim eğer ilişki yaşadığın eşin ya da sevgilin varsa o da tedavi olmalı.
    geçmiş olsun

1|0
    0|0
    • Vajinal yolla bir sey alamam cunku bakireyim iliskiye girmedim daha once. Dediklerinizin hepsini yapiyorum ama umimi tuvalet mecbur kullaniyorum. Tesekkur ederim yorum icin sagolun

• Bunu doktora danismadan almasam olmaz dimi :/

• ister doktor yazsın istersen kendin de eczaneden direk alıp kullanabilirsin. sana kalmış. normal antibiotik bunu tedavi edemeyebilir. bu nedenle bu ilacın ismini yazdım
      bir çok ilaç var. sen yinede en sağlıklısı doktora git enfeksiyonun derecesine ve senin durumuna göre belki başka ilaç yazabilir. doktora git

• abooovv hemen doktora kos benim gotumde oyle birsey ciksa utanmam tum hastaneye acar gosteririm duzeltin l*n sunu diye saglik bu allah korsuun hemen kos acile kos hatta tovbe yaaa

2|1
    1|0
  • çok geçmiş olsun parazit vajinada çok rahat yaşayacağından böyle şeyler insanın başına gelir hemen doktora git doğru tedavi ile kısa sürede sağlığına kavuşursun..

1|0
    0|0
    • Cok sagolun cok tesekkur ederim

• Geçmiş olsun çok üzüldüm ancak doktora gitmende çok fayda var ilerisi daha kötü olabilir buradaki kimse sana yardım edemez ALLAH şifa versin sana..

1|0
    0|0
  • Vajinada kurt olmaz. Tenya makattan çıkıp vajinaya girmiştir.

Eczaneden pilor gibi bir ilaç alın ama sanırım hijyenle ilgili sıkıntılar var. Vajinal g. Vaginalis de olabilir. Bu nedenle hekime gorunmenizi tavsiye ederim

0|0
    0|0
    • Hijyen konusunda cok dikkat ederim ic camasirimi gunluk degistiririm dusumu alirim hic bir sıkıntım yok, tesekkur ederim yine.

• İşte duj almakla bitmiyor hijyen

• Cig yiyecek konusunda 3. doktorum bilgilendirmisti en sevdigim seylerden bile vazgecmistim ogrendigimde. Rahatlatan cok kisi oldu gidip en ayrintisina kadar anlaticagim umarim gecer

• Vajinada aynı zamanda kıl kurt enfeksiyonları da görülebilir. Genellikle vajen ağzının dışkı ile kirlenmesi sonucu bu durum ortaya çıkar. Bu bakımın eksikliğinden değil , dşarda bir yerde tırnakarasına bulaşan parazitin bölgeye yerleşmesinden , bazen de ilişki esnasında kapılır. Sonraki safhalarda İleri derecede kaşıntıya yol açan bir hastalıktır. Heki vajen çevresine şeffaf bant yapıştırarak alınan örnekte etkeni görür ve ona göre kolayca tedavisini yapabilirler, korkacak birşey değil ama üstünde durulacak bir konu. Basit parazit ilaçları ile çabuk geçer. Uygun ilacı , parazitin seviyesine göre doktor verecektir, bir jinekologa gitmen gerek.

0|0
    0|0
  • kulakladan dolmaz sözler le sağlığın ve geleceğinle oynama der
    derhal bir hekime gitmeni öneririm
    kurt yumurtalıklarına kaçarsa
    ciddi problemlerle gerdi dönüşşüş karşılaşırsın

0|0
    0|0
  • yok artık bence doktora degıl annene soyle

0|0
    0|0
  • Doktordan başka çere yok saplam bir doktor araştır git derdini utanmadan açık açık söyle gçmiş olsun

0|0
    0|0
  • snin psikolojini yaşamadan bilemeyiz umarım düzelir..

0|0
    0|0
  • kuru incir yeee

0|0
    0|0
  • Guzelim acil bir doktora gorun bundan kurtul oyle agliyarak gecmez o

0|0
    0|0
  • Bir fikrim yok inyerneten google amcayaz biseyler vadir

0|0
    0|0
  • geçmiş olsun

0|0
    0|0
  • doktora tam derdini anlatmazsan ağlar durursun git adam gibi anlat kurtul doktordanmı çekiniyon

0|0
    0|0
  • vajina içinde uzun süre duran spermler bozulup kurt yapabiliyor

0|0
    0|0
    • Gercekten mi

• Tabiki gercek genelde , anal iliskiler sonucunda analda oluyor ve kurt yapiyor anal icinde ve spermle besleniyorlar. Sperm bitince bagirsaklari kemiriyorlar bu da kaşinti yapiyor , kasinti sonucuda anal seks istegi aciga cikiyor kasinti arttikca rahatsizlik veriyor. Seks sonrasi spermin bitmesi durumunda tekrardan kasinti aciga cikiyor. Zamanla kurtlar bagirsaga zarar veriyorlar bu yuzden cerrahi mudahale ile kurtlarin temizlenmesi gerekli.

• Bir an önce doktora git. Hergün sabah akşam külot değiştir.
    Doktor parazit tedavisinde şöyle bir yol izler: parazit düşüren ilaç bir sabah aç karında alınır, miktarı ilaca göre değişir, birkaç gn sonra veya 1hafta sonra tekrar alırsın. Bu arada en önemli noktalardan birisi tedavi sürecin içinde 2 günde bir *** çarşafın ve yorgan kılıfını değiştirmendir. Çünkü geceleyin parazitler anüsünden dışarı çıkıp çevreye yumurtalarını bırakırlar. Kaşıntı ve bacak hareketleriyle bu yumurtaları yayarsın ve tekrar sindirim sistemine girip yeniden barsaklarına katılırlar. O yüzden yatak ve kıyafet temizliği çok önemli. Vajinanı sürekli temizleme, çünkü florası bozulur, kıl olmadıktan sonra yıkanmadan yıkanmaya temizlenmesi yeterlidir. Az pişmiş et, etli çiğköfte, pişmemiş salam, sosis ve sucuk bu hastalığın sebepleridir. Geçmiş olsun...

2|0
    0|0
    • Çok sağolun Allah razı olsun..

• Rica ederim.. ilk grup ilacı aldıktan sonra iki üç gün içinde şikayetlerim kesildi, tahmin ediyorum ikinci grup (bif hafta sonra alınan ilaçlar) tedbir amaçlıydı. Yani iki ilaç arası 7 gün olsa da 3. gün iyileşirsin ama iyiyim deyip ikinci grup ilacı ihmal etme

• Baya kısaymış süresi, teşekkür ederim tekrardan

• nasıl ya daha dolunay çıkmadı, nasıl olurlar? uluyorlarmı

0|0
    2|0
  • Geçmiş olsun kardeş. Utanma sağlık için gerekeni yap annene doktora anlat, hallolur rahat ol

0|0
    0|0
  • beyaz ip gibi 3-4 mm uzunluğunda gibi bir şey mi?

0|0
    0|0
  • Bozma moralini muhtemelen kasintiyla ya da bir şekilde oraya tasimissin parazitleri zaten gece aktif olur rahatsizlik yapar. bir kadim doğuma uğra istersen bos zamaninda ve telaş yapma ;)

0|0
    0|0
    • Cok tesekkur ederim cok rahatlattiniz bazi insanlar gercekten insanin moralini bozuyor. Sagolun tekrardan

• Tesekkur ederim doktora gidip tek seferde anlatacagim birdaha birdaha anlatmam bir kere anlatip kurtulurum. İnsallah gecer, Allah razi olsun sizden.

• Bana yazsana bisey sorcm

Kızlar Ne Diyor 6

• Canim benim utanacak ne var doktorlar nelerini goruyor anlat gitsin bence.

1|1
    0|0
    • Oyle yapicam bir kere anlaticam zaten birdaha birdaha anlattirmaz gecti mi diye sorar anca, tesekkur ederim dalga gecmediginiz icin

• geçmiş olsun canım ya:(

1|1
    0|0
  • Geçmiş olsun, mutlaka doktora gitmelisin.

0|0
    0|0
  • Doktora anlatman. lazım

0|0
    0|0
  • o kurt vajinandan değil arkadan gelmiştir. yediğin şeylerden dolayı bağırsaklarında kurt oluşmuştur. büyük tuvaletini yaparken çıkmıştır. doktora gidersen sana ilaç yazar. kurtulursun.

0|0
    0|0
  • Gecmş olsn kötü oldm allah korusun umarım gecer hemen

1|1
    0|0
    • İnsallah ya

• Annem doktor degil ki ne icin yardimci olabilir..

• Belki bu durumu yasamştr sncta bir bayan ve hayat tecrubesi vrdr

Yükleniyor...