Neden şehir dışında üniversite okuyan kızlara ''bakire değildir'' diye düşünülüyor?

Ben lisedeyken bu muhabbet vardı. Bazen hocalar için bile diyolarlardı. O kadar güzel kadın üniversitede kesin yapmıştır bir şeyler falan diye. Hadi ergen liseli kafası dersiniz ama üniversitede de durum pek farklı değil üstelik bu tip tahminlerde bulunarak bazı kılzara cinsel amaçlı yaklaşan da çok oldu ve bazıları da istediklerini aldı. Peki dışarıdan böyle görünmese de yaşamış olanlar da oluyor bazen acaba gerçekten rahat ortamı bulduğu için mi değişiyor insanlar bu kadar ya da kendilerine hakim mi olamıyorlar?

0|0
7|8

En İyi Kız Görüşü

• Ne münasebet ya onlar aileleri tarafından sıkılmıs ve baska sehre gidince de içindeki ruhu dısarı cıkarmıs kızlardır.Bu düşünceler umrumda değil,kendimi ben bileyim yeter

0|3
    0|0
    • anlayamıyorsun ki kim kim :(

• doğru söylemişsin ama bir çoğu da öyle çünkü türkiyedeki aileler sıkıyor bu şapşallarda kafalarını çalıştırmaktansa hemen kucağa gidiyorlar. Bu arada cinsellik karşıtı asla değilim sadece düşünerek isteyerek şuurlu olması lazım baskıdan kaynaklı değil

• namuslu olduğunu kanıtladın hll

Kızlar Ne Diyor 6

• Üniversiteyi cok özgür bir ortamda, İzmir'de okudum. O yasa kadar arkadasında bile kalmamış ben, 4 sene yalnızlığı tattım... Ustelik cok çekingen bir yapıya sahiptim. Ne mı oldu? Hicbir sey...

Ne ailem benden bir an olsun şüphe duydu, ne buna ben ortam hazırladım.

Cunku ailem bana verdikleri terbiyeden eminlerdi. Sadece benim icin geçerli degil bu, çevremde de cok fazla benim gibi vardi...

Önemli olan sehir dısında yasamak degil, içimizdeki niyet.

Niyet etmişsen bir kere, icinde bunu yaşamak varsa yasarsın...

Yoksa özgürlükler sehrine de gitsen, ama icinde bunları yasama hevesi yoksa aynı prensiplerini korursun...

1|7
    0|0
    • keşke herkes senin gibi düşünse daha kötüsü şimdi erkekler ''nasılsa bütün kızlar sevdiğiyle yapıoyr bunu'' diyerek kendileri bişeyler yaşamışsa kendini eksik sayıyorlar nasılsa bulamayacağım öyle birini diyorlar :(

• anlıyorum işte ama nasıl seçicez o insanı :( erkek bir şey yaşamazsa adam yerine bile koymuyorlar artık :S

• Boyle kızlar da azimsanmayacak kadar cok. Moralini bozma. Allah karsına en iyilerini çıkartacaktır kalbine gore verecektir...

• Yok öyle bişey milletin içi fesat çekememezlik diz boyu..

0|2
    0|1
  • Genelleyemem ama çogu başıboşluğun , özgürlüğun havasına kapılıyor ve birçok yanlişa düşüyor. bebek aldıran mı dersin , dost hayatı yaşayan mı

1|2
    0|0
    • cinsel isteğin tavan yaptığı bir dönemde oraya gidene kadar kendisi de yaşayacaklarına inanmasa da sadece bir günlük bir anlık karar her şeyi değiştiriyor genelde.

• kişi kendini biliyorsa ünv. de bile olsa yaşantısı yapacakları değişmez.

0|0
    0|0
  • Ben kendimi bildikten sonra umrumda değil kim ne derse desinn

0|0
    0|0
  • bunun ıcın unıversıteye gıtmeye gerek yok kı aılenle yasarken de yapılabılıyor

0|2
    0|1

Erkekler Ne Diyor 8

• Bu işi kafasına koymuş, yurtta/evde kalan bir bayan için,

Cinsel istek : +++++

Duyulan aşk : +++++

Ortamın rahatlığı : +++++

Var ise alkolün etkisi: +++++ +++++ +++++ (herkese 5, buna 15)

Erkek arkadaşın isteği : +++++

Baskıdan kurtulmuşluk : +++++

Herkes yapıyor zaten masalı: +++++

Zaten evleneceğiz beklentisi: +++++

Kimsenin bilmeyeceği düşüncesi : +++++

Sonra tabi iş işten geçip, evlenme hayalleri suya düşünce tüm + lar - oluyor.

Bir de ortama bok atılıyor. "Hem bu zaten çok modern bişey" , "zar kafalı olmanın luzumu yok", "kimsenin hayatı beni ilgilendirmez" vb... gibi teselliler bulunuyor, dile pelesenk ediliyor.

Sonra da söyleniyorlar bu kezbanlarımız "bu erkekler hayvan zaten" diye...

"Evlenmeden veren bayan insan mı peki?" diye sormak lazım bu kelamı eden bayanlara...

0|1
    2|0
  • Maalesef üniversite hayatına kadar baskı altında yaşamış, eve giriş çıkş saatlerinden tutunda, kimlerle arkadaşlık edeceğine bile aileleri karar veren, bu baskılarla yetişen gençler. Üniversite ortamında bir anda özgür olmanın zevkini, tadını çıkarmak isterler. Zamanında bu konularda eğitilmedikleri ve bilgilendirilmedikleri içinde önlerine ne konsa tadına bakmak isterler ve bakarlar.

Maalesef diyorum çünkü Üniversite gençliğin neredeyse %60 ı cinselliklerini ve hatta değişik fantezilerini burada yaşıyorlar.

0|0
    0|0
  • böyle şeyler düşünen insanlar fesat, cinsel açlık çeken ve aklı cinsel organının ucunda dolaşan çoğunluğuda dar kafalı yobaz kişiliklerdir.bu tip insanlar kadına değer vermezler bu yüzden de çoğunlukla abazan dolaşıp uzanamadıkları çiğere mundar derler.

0|0
    0|0
  • Sözüm meclisten dışarı olmak üzere :D

+ istisnalardan sonra ;

Ev dışında serbest kalan veya içinde ukde olan ,ergenlikten yeni çıkmış saf kız hayalleri ve Üniversitenin verdiği arkadaş ortamı artı başıboşluk la beraber harmanlanır ve

ortaya bu sonuç çıkar ...

Bu yüzdendir ki dışarıda okuyan kızlara bu gözle bakılır ...

Gerçekten de bazılarına serbestlik kendini özgür hissettiğinden daha fazlasını yapmasına neden olur ...(alkol ,hap,geceleri geç saatlere kadar eğlenmek vs ,vs )

İstisnalar ise okulunu bitirir gider hayatına devam eder ...Evcimendir ve ileriye yönelik kariyerleri olan kızlardır ...

Öylesi hatunlara zaten hep gıpta ile bakmışımdır ...

0|0
    0|0
  • Bir kız güzel, ilgi çekiyor diye üniversiteye gittiğinde kesin seviştiği söylenir, haklısın ama üniversitede kimilerince "kaşar" denildiği halde aslında hiç sevgilisi bile olmayan kızlara rastladığım için bu önyargı komple çürüdü. Böyle kızlar aslında ilgi çekmeye çalıştıkları için o hareketlere giriyorlar, sırf tavırlara bakarak birinin seks hayatını çıkaramazsınız... Ha şu da doğru, üniversiteye çok yüksek bakirelik oranıyla geliniyormuş ve ilk deneyimler genelde burada yaşanıyormuş. Ama bakire çıkanlar da var. Erkekler için de aynısı geçerli. Dış görünüş aldatıcıdır, ben de yakışıklı denilen biriyim, Ankara'da kaç sevgilin oldu diye sorarlar ama elde var sıfır :) Birisi fiziken iyi diye kesin sevişmiş olmuyor

0|0
    0|0
  • herkes demek yanlış ama öyle bir durumda göz ardı edilemeyecek kadar var denebilir bence.

0|0
    0|0
  • çok saçma

0|0
    0|0
  • yapan her yerde yapıyor, kılıfa gerek yok

0|0
    0|0
Yükleniyor...