Evde hamilelik testi en erken ne zaman sonuc verir?

Daha once soru sormustum ayri zamanlarda sevgilim icime bosaldi diye. İlkinden asagi yukari 20 gun gecti. Artik test yapabilir miyim?

Güncellemeler:
Erken olur mu beni yaniltir mi cikan sonuc acaba diye düşünmeden edemiyorum malesef, daha detayli yardimci olursaniz sevinirim
3 test yaptim 3ude negatif rahatlamali miyim

0|0
5|9

En İyi Erkek Görüşü

• adet düzensizliginiz varsa ortalamason adetinden 10 gün kadar gecsin olmazsan testi yap fazlada gecikme 3 aydan sonra hiçbirsey yapamazsın eger öyle birsey varsa insallah yoktur yardımcı oluruz saglıkcıyım

1|0
    0|0
    • Son adetim ekim sonu ile kasim basiydi.

• Tedirgin o da kendince oluyor iste.

• bana özelden yazabilirmisiniz

Erkekler Ne Diyor 8

• Normal adetin kaç gün geçti şu an?

0|0
    0|0
    • Adet olmadim daha cinsel iliskiden sonra

• Erken gebelik testleri var. Eğer adetin gecikemdiyse onlardan yapabilirsin ama bence geçsin öyle yap 1 hafta filan. Boşuna para verme testlere.

• yaparsın. sabah 10 aksam 18:00 arası

0|0
    0|0
  • En erken iki hafta

0|0
    0|0
  • git yap

0|0
    0|0
    • Erkn degil mi

• Doktora gidemem şu an da bircok kisiden gizliyorum kesinlesmeden de bunun duyulmasini istemiyorum kcuk bir yerde yasiyorum cunku

• bir test yap işiyosunya onu sonra bir kere daha yap öyle git

• neden içine boşalttın

0|0
    0|0
  • içine neden boşalttın

0|0
    0|0
  • idrarındaki hormonlardan belli oluyor ;) ama test kesin sonuç vermez 2-3 tane al garanti sonuç alırsın

0|0
    0|0
    • Pekala tesekkurler

• Cok Teşekkürler. Adet olayim bitirecegim bu iliskiyi

• İnşallah bakalım ;) umarım sorunsuz atlatırsın bu evreyi 2-3, güne belli olur zaten ama cesaret edip kan tahlili yaptırırsan hemen öğrenirsin reşitsen aileninde haberi olmaz tahlilden

• yap yap hemen

0|0
    0|0
    • Dogru sonuc alir miyim erken değil mi

• E erkn oyleyse dimdi yaptigim test bir ise yaramazsa ne olacak

• yinede belli olmaz sen yap ya en azından ön bilgi olsun ")

Kızlar Ne Diyor 5

• İdrarda gebelik testi ilişkiden hemen sonraki günlerde sonuç veremez. Genellikle doğru sonuç verebilmesi için adet gecikmesi olana kadar bekleyip o günlerde testi yapmak gerekir.
    yumurtlama zamanına yakın girilen bir ilişkiden sonra gebelik oluşursa bu gebeliğe bağlı salgılanan HCG hormonunun annenin idrarına geçmesi için neredeyse 15 gün kadar zaman geçmelidir. Bu da bir sonraki adet dönemine denk gelir, yani gebelik oluşmussa buna bağlı adetin gecikeceği zamana denk gelir.

O yüzden gebelik oluşma şüphesi olan bir ilişkiye girilmişse idrarda gebelik testi adet gecikmesi olunca yapılmalıdır. Bu testte gebelik çıkmazsa güvenilirliği arttırmak açısından 1 hafta sonra test tekrarlanmalıdır. Bu şekilde ilk testte %90 olan test günenilirliği ikinci test yapılırsa %95'lere kadar çıkar.

2|0
    0|0
  • Evet, yapabilirsin.

1|0
    0|0
  • Adet bir hafta geciktiyse yap digeri dogru olmayabilir. En kesin kan testidir

0|0
    0|0
    • Adetm her zaman duzensiz o yanıltıyor beni

• Bende şu an ayni durumdayim o yuzden kan testi yaptirdim iliskiden bir ay sonra.

• 1-10 dakika içinde

0|0
    0|0
  • Yap tabii ki çok beklemişsin hatta

0|0
    0|0
    • 3 haftadan once dogru sonuc vermez dediler o yuzden yapmadim

• rahatla bişey yok

• Tesekkurler

Yükleniyor...