Keyfi kürtaj hakkında düşüncelerinizi alabilir miyim?

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki; Kimsenin cinsel hayatına laf etmiyorum, öyle gibi bir hakkımda yok. İsteyen herkes sevgilisi ile sevişebilir. Buna bir açıklık getirelim önce.

Asıl konumuza gelir isek; Keyfi kürtaj. Neden bir insan mantıken kürtaj yaptırır?

-Çocuk özürlü doğacaktır ki dinimizce özürlü doğacak çocukların aldırılması günah değil. Çünkü biz ölüp gidince kendilerine bakacak zekaları ve durumları olmayacak.. Eziyet çekmelerini istemeyiz...

Bunun dışında sebep bulamıyorum. Ne olabilir? Maddi durum mu kötü, bakabilecek halde değilmisiniz? O zaman korunacaksınız.

Prezervatif, doğum kontrol hapı denen şeyleri icat etmiş insanlar. Başka ne sebep olabilir? Evlilik dışı hamile kalımı... Eh be güzel kardeşim neden korunmuyorsunuz? Neden belkilere bırakıyorsunuz bu işi?

"Bir anda oldu, pişmanız." Hadi oradan 5 dakikalık zevk için sen bir canın ölümüne sebep oluyorsun! Başka sebep düşününce kadın istiyordur adam istemiyordur zorla kolundan tutar aldırtır. Tamam buna lafım yok. O şerefsizin Allah cezasını versin gerçi... Ama o kadının kaç gece rüyalarına girer o bebek biliyor musunuz?

Yakınımın başına gelmişti.. Anlatırken bir an olsun gözyaşları durmadı..."Her gece rüyalarımda... anne neden bana kıydın, neden beni öldürdün diye ağlıyor." dedi.

Bence toplum olarak biraz daha bilinçlenmemiz gerekiyor ve size şu resme bir göz atmanızı öneriyorum. Tekrar diyorum, seks kadar doğal bir şey yok ama sorumsuzca yaptığınız bir hata, bir cana sebep olmasın.!

link

Güncellemeler:
snblrsnn üye isimli arkadaşın cevabından dolayı bu resmi buldum.

"Benim bedenim, benim kararım" diyenlere iyi bir cevap olacağını düşünüyorum.

link

0|0
15|16

En İyi Kız Görüşü

• Kürtaj anne sağlığı tehlikede değilse günahtır diye biliyorum ben, ama şöyle de bir durum var, bizene! Evet kürtaj dışarıdan bakılınca kötü, insanı yanı olmayan, canice birşey gibi çocuk açısından.. Ben şahsen alınmasına kendi hayatım açısından karşıyım, ama karşı komşum aldıracakmış, beni bağlamaz karışmaya haddim yok, canım yanar evet burkulurum bir insan olarak ama karışmak, yargılamak, suç atmak bana düşmez..Gönül ister ki her bebek dünyaya sağlıkla gelsin ancak o canı veren Allah onu da, ailesinide sakat bırakarak sınamak isteyebilir, onlar bunun kefarteini en güzel şekilde zaten alıcaklardır.. Bu yüzden sakat da doğacağını bilsen o evlat senin, senden sonra zaten devlet bakacak ona, ben gidince ne yapacak sokakta kalcak diye düşünmek işin sanki dramatik kısmı, şimdi devlet heryere el atmış, sakat engellei çocuk yok sokaklarda çok şükür, bu konuda güzel işleri var bak..Özet olarak canım ben kürtaja karşıyım, ama benim başıma gelirse kendmden meshul olarak, diğer türlü saygı duymaktan başka yapabilecek bir durumum yok, bu direkt özel hayat çünkü, yatak odası..Ayrıca güncellemene içim gitti, bir tuhaf oldum gece gece, canım yandı.. Allah herkesin içine doğru karar verebiklme yetisi versin, versin de ona göre en sağlıklı kararları alsınlar hem kendi aileleri hem de toplum için..

2|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Ben linkteki resimleri görmek zorunda değilim.Soru boyunca sosyal mesaj vermeye çalışıp,link ile vurucu bir etki mi yapıldı?Gece gece midem kalktı sadece.Şikayet etsem yeri.

Kanunen sınırlama 2 ay.Bu süre içinde pamuğa gömülmüş fasulyeden farksız.Sevilmeyecek,bakılmayacak,nefret edilecek bir çocuk Dünya'ya geleceğine hiç doğmasın.Beden kadının,karar kadının.Yasal süreç dahilinde kimse karışamaz.Karışılmaya başlandığı noktada,olay farklı yerlere gider.Sonra adamın biri çıkar "Tecavüze çıkan doğursun,devlet bakar" der.Bu adamı da sağlık bakanı yaparlar ülkede.

6|4
    4|2
    • @cold Hayatı yetkisini kötü kullananların düzeniyle yaşıyoruz.Yapacak bir şey yok.

• Kezban ? ben kaldırmış olsaydım bu yazdığını da kaldırırdım. Sen engelleme bu sefer ben engellicem.

• Kürtaj olan bebeğin sözleri;

bugün var edildim. buradayım. varım. müthiş bir duygu bu. var olduğumu henüz annem ve babam bilmiyor.

bir elma çekirdeğinden bile küçüğüm. ama ne de olsa, ben benim. varım ya! bu bana yetiyor. henüz bedenim belli belirsiz, yüzüm yok ama, varlığımı ve benliğimi hissedebiliyorum. bir kız olacağım ve baharda çiçekleri seveceğim.

15gün sora..

bugün pek mutluyum. içimde tatlı bir kıpırtı başladı. artık bir kalbim var. kalbim atmaya başladı. hayatım boyunca böyle atıp duracak. sevgilerle dolduracağım kalbimi. tıpkı anneminki gibi... annem bedeninde iki kalbin birden atmaya başladığını bilseydi ne kadar sevinirdi! duyuyor musun anne?

10gün sora..

oh, nihayet.. annem doktora gitti. burada olduğumu öğrendi.. yaşasın! doktor teyze özel bir cihazla gördü beni. ultrason diyorlarmış. resmimi bile çekti. sevinmiyor musun anneciğim? seneye kalmaz kollarının arasında olacağım...artık babam da burada olduğumu biliyor. fakat henüz kız olduğumun farkında değiller. onlara sürpriz yapacağım.

18gün sora..

anne burada bir şeyler oluyor. doktor abla neden mutsuz bakıyor böyle... sen acı çekiyor gibisin. kalp seslerin değişti... sustun. benimle niye konuşmuyorsun anne? anne... anne... anneciğim... yüzümde soğuk bir şey hissediyorum. anne, yüzümü parçalıyorlar... anne bir şeyler yap... anne... kolumu çekiyorlar anne... canım yanıyor anne... anne... ayaklarımı parçalıyor bu şey anne... beni sana bağlayan damarı kopardılar anne... anne kalbimi parçalıyorlar... anneciğim... anne... anne... anne...

ah! kürtajınız tamamlandı hanımefendi. geçmiş olsun !..

(Alıntı ve özet)

5|5
    5|2
  • Ben de mecburi olmadıkça kürtaj yapılmasına karşıyım, çocuğun engelli ya da annenin hayatını tehlikeye atacak durumda olması, tecavüz vb. durumlarda kürtaj olabilir ancak gidip de kondom satın almaktan, onu kullanmaktan aciz insanların kürtaj yaptırması cinayet. Kimse cenindi filan diye hikaye anlatmasın. Doğum kontrol yöntemleri %100 işe yaramayabilir ancak yine de büyük oranda faydası vardı çocuk aldırma olayı özellikle gençlerde çok yaygınlaştı ve pek çoğunun da sorunu daha çok zevk almak adına veya başka sebeplerden dolayı kondom kullanmamak.

2|0
    1|0
  • Cinayetin bir bahanesi olamaz.

4|2
    0|0
  • Öncelikle annenin hayatı tehlikesi olmadıkça kürtaj dinen asla caiz değildir. Yanlış bilgi vermişsin. Çocuk özürlü de dahi olsa o çocuk doğmalıdır. Allah aileyi özürlü bir evlat ile sınayacak. Bakış açın yanlış. Kürtaja kesinlikle hayır diyenlerdenim dinim gereğince.

4|1
    1|1
    • Benim bakış açım değildi bu. Bildiğimi, okuduğumu söyledim sadece.

• Kesinlikle ...

• bende düşüncene katılıyorum.

• Kürtaj belirli bir yasal çerçeve içinde uygulanabilmelidir. Keyfi ya da değil, rahmin sahibi çocuğu istemiyorsa aldırma hakkında sahip olmalıdır.

Rica ediyorum 2-3 aylık ceninleri kullanarak saçma sapan propagandalar peşinde koşmayın.

5|3
    3|2
  • 2012 yılındayız bunları aşmak lazım diye düşünüyorum.herkes özgür olabilir ama yapan kendine yapar.engelli doğan bir çocuğun doğum hikayesini yazayım.Genç doktor doğum için ameliyat haneye girmişti fakat alınan görüntülerden bebeğin engelli olduğu görmüş bir an düşünmüş ama canı ben vermedim bu bana düşmez deyip doğumu gerçekleştirmişti.aradan uzun zaman geçmiş doktor iyice yaşlanmış hastalanmıştı bir türlü çare bulamıyorlardı.derken konusunda uzman genç bir doktor ameliyatı üstlenmiştii ve başarılı bir ameliyat gerçekleşirmişti.doktorlar sohbet etmeye başladılar.yaşlı olan doktor bana anastezi yapılırken gençlik yıllarıma döndüm.bir doğum yaptırırken bebek engelli idi ama ben kıyamadım doğumu yaptırmıştım der.genç doktor ise ayağa kalkarak pantolunu az yukarı çeker protez bacağını göstererek efendim Yaratan asla hiçbir iyilği karşılıksız bırakmaz der.

2|0
    0|0
  • Tecavüze uğramış kadınlar hariç Kürtaj Olayını eyleme dökmekte haklı hiçbir sebep göremiyorum...

4|1
    0|0
  • 5 dakkalık zevkinin bedeli o cenin hayatına son vermek olmamalıdır...!

yazık günah sen orda ahla inle sonrada ben bunu istemiyorum diye canına kıy

insan denilemiyecek kadar zavallılar.

3|1
    1|0
  • Karşı olabilirsin,madem dinsel açıdan irdeledin:

Hiçbir dinde zorlama yoktur (Türkiye'de ise var).Devlet din için değil insan için vardır ve her insan kendinden mesuldur,isterse uçan makarnaya bile tapar devlet buna müdahele edemez.Dolayısıyla hal böyleyken kürtaja kimse karışamaz.

Karşı olmak ayrıdır fikir beyanıdır ve kimse karşısın diye saldırınca suçsuz olamaz,ama kalksın demek kişisel özgürlüklere müdaheledir had aşmaktır.Sonuçta cenin Osmanlı Devleti gibi Devlet-i Aliye nin değil bir erkek ve bir kadının ceninindir ister aldırır isterse doğurup büyütür tamamen ona kalmıştır,pardon ikisine kalmıştır.Günahını da beraber çekerler.

Bilmem gidermisin ama gece klüplerinde içtiğin bira bile günahtır dinen ve ülkede alkol yasaklansın tamamen deseler aynı hassasiyette yaklaşırmıydın? Veya herkes kapanacak flört edenler cezaandırılacak deseler? Din sonuçta yasaklamış olarak gözüküyor?

Niyet ne olursa olsun şunu aklından çıkarma: T.C. deki ''C'' bir yaşam ve demokrasi biçimidir.Dolayısıyla dinen yasak diye bazı şeylerin yasaklanması söz konusu olmamalıdır.Herkes çok kızıyor ama Mısır ve İran bu konuda uygun yerlerdir oruç tutmamak yasak mesela.Oralarda yaşamanızı öneririm eğer ki çok canınızı sıkıyorsa yasaklanmaması.

Ama eğer ben karşıyım kim naparsa yapsın dersen o zaman sıkıntı yok.

0|0
    0|0
  • Şimdi resimlere bakıp vicdan azabı mı çekmemiz gerekiyor?

Düşünüp sebep bulamaman ilginç, her seviştiğin insanla evleneceksin diye birşey yok, okulu var, askerliği var, mesleği var.

Yeni birşey icad etmiş gibi korunacaksınız demene gerek yok, korunulduğu halde bile hamile kalınabiliyor %100 garanti yok.

2|0
    1|1
  • Sana tamamen katılıyorum. Zoraki bir durum haricinde alınması uygun değil. Kürtaj diğer devletlere oranla Türkiye'de daha yaygın. Bunun önüne geçilmeli tabi ki tecavüz, özürlü çocuk vb. durum olmadığı sürece.

1|0
    0|0
  • ama bazen cinsel kazalar olabiliyor prezervatif yırtılması yada ne bilim tecavüz falan ...

1|0
    0|0
    • Belli durumlar haricinde.. Şimdi bir kadın tecavüze uğrayıp hamile kalmış ise neden aldırdığın çocuğu diye kim kızabilir ona?

• ya belli durumlarr haricinde tamamen haklısın sözüm yok zaten..

• ben bir erkek olarak karsıydım ama sanırım kadınlarında en doğal hakkı olabilir diyorum şimdi peki dunyaya getirmek istemediği çocugu ne yapsın

0|0
    0|0
  • kimsenin keyfi yaptığını düşünmüyorum.tamamen cehalet ve ihmalden kaynaklanıyor.yasaklamak yerine kimsenin konuşmadığı bu tarz konularda eğitim verilmeli.bebeğin hayatını koz olarak kullanan dincilerden de tiksiniyorum.belirtmek istedim

0|0
    0|0
  • Keyfi kürtaj diye bir şey mi olur kendi kafaalrınca ,isteklerince bir şeyler çıkarıyorlar .

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• cahilleri defalarca bilgilendirmekten yorulmadim evet.

hicbir dogum kontrol yontemi %100 koruma saglamaz.

ne dogum kontrol haplari

ne spiral

ne igneler

ne tuplerin baglanmasi

iki turlu gebelik onlenebilir

1) hic seks yapmazsin

2) rahmini aldirirsin

hadi secin madem.

link

buyrun bu da bilimsel linkiniz. inanmayan gidip bir kadin dogum uzmanina sorabilir. verdigim link bir doktora aittir.

benim bedenim, benim kararim.

ben kurtajin vicdani muhasebesini kaldirmissam, kimseye laf dusmez. yasal sinirlar icinde gidip kurtajimi yaptiririm.

ayrica cehaletten oleceksiniz bir gun.

4|5
    5|1
  • haklısın sonuna kadar destekçinim:) umarım işe yarar yazdıkların

1|3
    1|0
    • Teşekkür ederim, umarım canım. :)

• karsiyim..

ve aynen katiliyorum sana

turkiyede okullarda cinsellik konularda dersler yokmu

acaba hamilemiyim diyenler cok

oyle konular aciliiyorki bazen saskin kaliom

bu yasa geldin hicmi bilgin yok diyorum

ve bilgin olmadan nasi iliskiye girersin

sasiom

sonra da kurtaj :((((

1|2
    1|0
    • Çok haklısın, sonu düşünmeden hareket ediliyor hep.

• korunma yöntemleri yetersiz kalabiliyor ayrıca istenmeyen hamileliği kimse sürdürmek zorunda değil buna kimsenin karışmaya hakkı yok

4|1
    3|0
    • soruya cevap yazdığın için teşekkür ederim. +1

• kürtaj yasağını protesto eden arsız insanlara karsı bi karikatür beni cok etkilemişti... '' benim bedenim benim kararım'' a karsılık, '' benim bedenim annemin kararı'' :( gercekten cok üzücü...

3|1
    1|2
    • Oyşşş :((((

• Seçimlerinden dolayı kimse utanmaz değildir.Ve evet herkes istediğini yapmakta özgürdür kimse kimsenin baş örtüsüne kara çarşafına karışamıyorsa kimse kimsenin de yatak odasına karışamaz.Özgürlük tek taraflı olmaz olursa monarşi olur şeriat olur.Malesef Cumhuriyetiz başka sefere

• zaten yakın zmna kadar özgürlük tek taraflıydı o zamnda adı cumhurytti şimdide.. ayrıca kimse kmsenin karacarsafına basortsne karısmıyor değil.. gayet karısıyorlar..

• Alınmamalı. Bir cana kıymanın vebali çok büyük.

3|3
    2|1
  • Yakında dogum kontrol hapları ve prezervatifler de kalkacak uyu sevgili türkiye uyu.

5|2
    0|6
    • doktor tavsiyesi dısında kalkabilir mahsuru yok bnce...

• Stok yapmak gerek :)

• He sizin gibi düşünmeyenler için kalksın mahsuru yok.Nerede kaldı her dinde geçen eşitlik? İslam bunu mu emreder? Başkasını da kısıtlayın zorla mı der? Teltokanın arkasındayım

• yalnız o linkteki foto kürtajla alakalı değil. kürtaj anca 2.5 haftaya kadar oluyo ve 2.5 aylık bi fetus gözle görülmeyecek kadar küçük oluyo. internette her gördüğüne inanma. ;)

ikincisi haklısın madem sevişgensin aklını kullanıp korunacaksın.

2|0
    0|0
  • Korunma yöntemleri yetersiz kalabilir belki ama sonunu düşünmeden birlikte olan çok kişi var..ve giderek yaygınlaşan bir durum artık ülkemizde..lise çağlarından başlayarak..zaten çok bilinçli olmayan bu insanlar sonunda alamayacakları sorumluluklar yükleniyorlar..hiç bir yasak bunun önüne geçemez..insanların dürtülerine kelepçe bu şekilde vurulmaz.. eğitim,eğitim diyoruz..insanlara bilinçli olmayı öğretemiyoruz maalesef..anne sağlığı tehlike arz etmedikçe çocuk engelli de olsa doğması gerekiyor diye biliyorum ben de..bu tabiki annenin seçimi..kimseye bire bir dayatmalar yapılabileceğini sanmıyorum...aksi taktirde zaten bozulmuş gitmiş bu düzende pek çok rant sağlayacak insan çıkacaktır konu ile ilgili..

halkı bilinçlendirmeden sürekli kısıtlamalar peşine gitmenin bir manası da yok yararı da yok..şu da düşünülmeli..benim düşüncem İslam inancına göre peki yada diğer inanca mensup insanlar ? Devlet böyle bir ayrıma gidiyor mu? Sen müslüman değilsin inancın gereği yaşayabilirsin diyor mu? Demez, laik olamadığımız için diyemez..tek taraflı düşünmemek gerek hiç bir şeyi diye düşünüyorum..

tecavüze uğrayanları söylemiyorum bile..nasıl olsa bakarız diyen bir devletimiz var..eğriyi doğruyu ayırt edebilme yetisine sahip olurlar bir an evvel umarım..

0|1
    0|0
  • Hoş karşılamıyorum..İşte ya durumum el vermiyordu,ailem duysa öldürürdü gibi asparagas sözler söylüyorlar ya gerçekten çok sinir oluyorum..

2 dakikalık zevk için masum bir sabinin hayatına kıyanların Allah ilerde mutlaka gerekeni yapacaktır..

Bence çok kesin kararlar alınmalı&verilmeli..

0|1
    0|1
  • "Benim bedenim, benim kararım" değil bir kere herşeyin sahibi nitekim Allah O'nun verdiği cana kıymak hele hele keyfi bir şekilde ise asla olamaz olmamalı..

1|1
    0|1
  • Bunun yasal bir sınırı var zaten. O yüzden benim bedenim, benim kararım.

2|1
    0|0
    • Ne güzel düşünceni söyledin işte... Laf sokmadan, aşırı tepki göstermeden. Gerçekten sağol. Artık bir şey demeye korkar oldum, direk abanıyorlar. +1

• kürtaj cinayettir lamı cimi olmaz

2|1
    1|1
  • Doğru bulmuyorum bende.

0|1
    0|0
Yükleniyor...