Gay ve lezbiyenleri normal mi karşılıyorsunuz?

Arkadaşlar bana göre iğrenç sadece ben mi böyle düşünüyorum yoksa aranızda benim gibi normal insanlar var mı?

0|0
11|8

En İyi Erkek Görüşü

• Tercih meselesi diyemem iğrenç bir şey ya...

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Tecavuzu tercih olarak kabul edip Gay ve lezbiyen iliskileriyle kiyaslarken hangi kafayi yasiyordun sen cok merak ediyorum?

2|1
    0|1
    • Cümleyi kurmayı öğrensen kendinde ne demek istediğimi anlayabileceksin ama işte..

• cevap vermek seni neden korkutuyor? yoksa kendine bir zararı yok mu tecavüz etmenin öyle mi düşündün?

• kendine zararı olmaması topluma zararı olmadığı anlamına gelmez. sapık hapis yatacaksa bu pislikler de psikiyatriye gidip yatmalı. topluma zarar vermek kişiye zarar vermekten daha derin yaralar açar.

• Eskiden ben de çok homofobiktim. Hem tiksinir hem aşşağılardım. Birgün bir arkadaşım bana 'ilerde birgün çoçuğun olsa ve büyüdüğünde eşcisel olursa onu daha mı az seversin' dedi.
    Tabiki de hayır dedim. 'Peki senin çocuğuna da biri senin kadar ağır laflar kullansa aşşağılasa mutsuz olmaz mısın?' Dedi.
    O gün anladım ki; hayat onlar için zaten çok zor. Zaten bir çoğu çocukluğunda tacize ya da daha ileri durumlara maruz kalmışlar. Belki hormonları böyle ve zaten dışlanmış ve acı çekiyorlar. Ben niye daha fazla zorlaştırayım ki bu durumu.
    Not:
    Tabi gezi eylemlerindeki dik duruşları da bunda etkili oldu.

0|0
    0|0
    • Çok dramatik ama gülmedim. Öyle bir şey olsa psikiyatriye götürürüm kabullenmem. Insan çocuğumun psikolojisi bozuk diye öyle kabullenmez tedavi ettirir. Doğuştan gelen değil tercih meselesidir. Gezi eylemleri ile de bağdaşması asparnagas bilgi olduğunu gösterdi.

• tercihleri onlara kalmış.

0|0
    0|1
    • Öyleyse tecavüzde bir tercihtir neden engelleniyor? Her şey bir tercihtir her tercihte diğerinden vazgeçmektir. Ahlaktan vazgeçmek insanlığı ayırt eden özellikten çıkmak değil midir?

• kişisel tercihtir yargılamak bana düşmez. sende öyle olabilirdin , konuyu saptırma.

• topluma uymayan her şey tehdit içerir. ensest ilişkiye göz yummak ile aynı ölçüdedir. saygı duymam imkansız sizde benim gibi olmalısınız.

• Normal karşılıyorum. Herkesin kendi düşüncesi. Beni ilgilendirmez ki.

0|0
    0|0
    • Baban anneni bir erkekle aldatsa?

• bak buna güldüm işte. hormonlar diyorlar fakat kararları hormonlar değil beyin alır. mesela bir insan obozite bile olsa bunu yenmek için beyinde başlatmalıdır. normal olmayan bir şeyi normal düşünmeniz kanserin de yaşama hakkı olduğunu savunmak gibi bir şeydir.

• Peki, neyse.

• Bana göre çok normal

1|0
    0|0
  • herkesin kendi hayatı beni ilgilendirmez saygi duyuyorum sonuna kadar

1|0
    0|0
    • Baban annenden ayrılıp başka bir erkekle yasasa saygı duyar mısın?

• Ne olacaktı pisliklere sempati mi?

• ne pisligi allah aşkına insanlığıyla cinsel tercihini neden bir tutuyosun

• Kimseyi yargilamamak lazim. Belki psikolojik ya da hormonal sorunlari da olabilir, her zaman tercih olmayabiliyor.

0|0
    0|0
    • Tercih olup olmadığını kişinin iddiasına göre yargılama. Hormonsal olmasi zihni etkilemez bedeni etkiler az mantıklı düşünelim

• Ahlaki degerler benim icin de cok önemlidir ama hicbir konuda büyük konusmamak gerektigini düşünüyorum

• Büyük değil mantıklı konuşmak gerekiyor. Ben mantığımı büyük konuşuyorum

• Tercih meselesi degil bu. Hormonlar geregi oyle hissediyorlar. İgrenc karsilancak bir durum yok, Allah seni de bu hormonal bozuklukla siniyor olabilirdi. Ayrica tamam hormonlarin bozuktur kendini olmadigin bir cinsiyet gibi hissediyorsundur evet ama bunu cinsel iliskiye donusturmek, sevgili olmak hos degil. Bir muslumana da yakismaz.

1|0
    0|0
    • Bilimsel deney var az araştır. Hormon bedenimi etkiler zihnimi değil bunu anlamak için biyoloji okumak gerekmiyor ;)

• Gaylik ve lezbiyenlik tabiki de normal bir davranış şekli değildir. Ama direk soruyu bu şekilde sormak yerine bunların altında yatan sebepleri araştırmak çok daha doğru olur. Kimse ben gay olacam veya lezbiyen olacam diye doğmaz. Bunlar sonradan kazanılan bir meziyetlerdir ve yetiştirilme tarzından tut da, bulunduğu ortama kadar bir çok sebeplerden dolayı insanların tercihleri bu yöne doğru yönelmiş olabilir. Kişilik yapısı da diğer bir etkendir. Bence bu tedavi edilebilecek bir hastalıktır ve tedavi olmak isteyen herkesin bu tür davranışlarından rahatlıkla kurtulabileceği aşikardır. İnsanlar tercihlerini her zaman doğru yönde yapamayabilir... Önemli olan bu tercihlerin seçiminde en doğruyu bulmaktır.

0|0
    0|0
    • her tercih iyi ya da kötü olarak algılanırken bazıları kötü tercihi iyi olarak algılar. peki neden kötüyü sahiplenen kişilere saygılı olayım ki?

mesela birisi katil ve bunu tercihle yapmış hatta bundan zevk alıyor. o kişinin birini öldürmesinde ona bir zararı yok yakalanmadıkça. sen böyle bir kişiye saygı duyabilir misin?

• Tabi ki insanların cinsel yaşamı başkalarını ilgilendirmez. Pardon bu arada siz yolda her gördüğünüz kişinin lez veya gay olduğunu nasıl anlıyorsunuz? ve çocuğunuzda size çekmiş olmalı ki O da hemen sokakta görür görmez anlayabildiğine göre :) Kimsenin de kimseye saygı duyma zorunluluğu yoktur size zararı dokunmayan birilerinin sırf sizin tercihinize ters düşüyor diye de saygısızlık yapmak ahlaki açıdan pek etik değildir. Bu konuya yaklaşım ve düşünce tarzınızı değiştirmeniz gerekir bence... Ahlakta tek taraf çift taraf meselesini de yanlış anlamışsınız, şöyle düşünün iki insan aralarında nasıl anlaşarak evlenebiliyor ve bunlara çift gözüyle baktığınıza göre, sonuçta bu evli insanlarında cinsel yaşamları oluyor ve bunlar tek çift veya ahlaksız diye ayrım yapılmıyorsa o insanlara da kendi aralarında anlaşarak yaptıkları aynı iş için ahlaksızlık deneceğini sanmam. Ha doğru bulmuyorum tabi, ama dediğim gibi bu onların tercihleri ve beni rahatsız etmedikleri müddetçe de beni ilgilendirmez.

• Okumadim. Gereksiz kişilerden anlamsız ideoloji çıkar. Sen lezsin belli. Yoksa bu kadar aşağılık savunucusu olamaz birisi ;)

• Igrenç aynen kadin erkek icin erkek te kadin icin yaratildi.

0|1
    0|0
  • Herkesin kendi bilecegi

0|0
    0|1
    • iğrenç ve aşağılık olmak mı?

• Ben onlari pislik olarak gormuyorum cogu insandan daha durustler

• yani insan olmadıklarını kabul ediyorsun. teşekkür ederim.

Erkekler Ne Diyor 7

• Beni ilgilendirmiyorlar bana uzak olsunlar da.

0|1
    0|0
    • Uzak olmazlar ama. Senin çocuğun da olacak ona da buluşacaklar. Pislik bunlar.

• Herkesin kendi işi

0|0
    0|1
  • Homofobik olmamak gerek , isteyen istediğini yaşasın , karşılıklı rıza varsa başkasına laf düşmez , tek taraflı olan tacizler ve tecavüzler kötüdür gerisi bireysel özgürlüktür

1|0
    0|0
    • Gay ve lezbiyen ilişki ile bunun ne alakası var?
      Bir görüşü savunmak diğer fikirleri savunanlara üstü örtülü ya da aleni hakaret etmekle olmaz , bir kesime kin kusmak için çaba gösterme
      Soru sordun cevap verdim , site mantığı bu , beğenmediğin cevaplar ile tartışma yaşama , hakaret etme , konuyu saptırma isteğine alet olmam

• isteyen istediğini yaşasın dedin ya. kişisel özgürlükten bahsettin. bende çok iyi anlaman için cinsel tercihe ne kadar sadıksın onu anlamak istedim soru sorarak zaman kazanma çabası kendinle çelişmenden kaynaklanıyor.

• Bence normal yani o insanlarda oyle kbl etmek lazim.

0|0
    0|0
    • psikolojik rahatsızlığı olan insanlar toplum için ne kadar normaldir?

• Bence sende bir problem var kavramları idrak edemiyorsunuz saçma sapan şeyleri birbiri ile kiyasliyorsun. Homoseksüel biseksüel kavramlarının ensest ile bir alakası yok. Ama sende bir sapıklık var. Homofobiklerin çoğunluğu esasında kendilerine aciklayamasalarda homoseksüel duyguları vardır bundan korktukları icin homoseksuellere sürekli bir aşağılama ihtiyacı duyarlar onlar böle aşağılık ama ben değilim diye iççamaşırı çatışma yaşarlar. Zannediyorum ki sizde bu durumdasınız. O yüzden bu kadar başka insanların kendilerini ilgilendiren konularda bu kadar aşağılayıcı konuşuyorsunuz.

• Her şey zıttı kavramı sosyolojide geçerli değildir okuduğunu eksik okumuşsun ben psikoloji okuyorum. Ayrıca öngörüdeki eksikliğin o kavrama sahip insanların gizli etkinliği olmasi gerekir. Nasıl bir katil öldürdüğü yere tekrar gelip bakıyorsa Homo olan kişilerde sahip olduğu derece dönmek zorunda olur. Bence senin saygı mantığı içinde bu bende olabilirim fikri mevcut. Belki de öylesin bunu kendin biliyorsun ;)

• Lezbiyen neysede, gay nedir arkadaş ya nefret ediyorum. Tiksinç..

0|0
    0|0
  • kimse öyle olmayı istemez. bu doğuştan gelen bir şeydir. ve kimseyi yargılamak kimseye düşmez.

0|1
    0|1
    • doğuştan gelen? bunun psikolojik bir hastalık olduğunu bilim kabul ediyor da siz neye göre buna doğuştan diyorsunuz? deli olunca hastalık ama gay olunca doğuştan gelen öyle mi? sizler iğrençsiniz.

• bilim böyle bir şeyi günümüz de kabul etmez. nereden çıkardınız bunu?1973 yılında eşcinsellik hastalıktan çıkartılmıştır. ayrıca ben bir eşcinsel değilim. lütfen saygı kıuralları içinde konusursak memnun olacağım.

• çırakıldı dediğin kim tarafından bunu hiç düşündün mü ;) 1966 da david reimer in deneyinin başarılı sonucundan sonra bunun yasa haline getirilmesi sizin gibi komik kişilerin ürünüdür. psikolojik hastalıklar görsel olarak algılanır genetiksel değil. okuman gerekir ki saygının seçeneklere değil hakedene duyulması gerektiğini anlamalısın.

• tiksinç

0|1
    0|0
Yükleniyor...