Tıpçılar bir bakabilirmi lütfen? Hamilelik ya da korkularım?

Özetle anlatayım arkadaşlar. Doktor varsa cevaplarsa çok sevinirim. 23 ekim adetimin son tarihi, 26 ekimde ilişkim oldu (tam birleşme ve boşalma yok) Hiç hamilelik korkusu olmadı başlarda ama sonradan internette zevk suyuyla bile hamile kalınabilir falan yazıları okudum. Ondan sonra sık idrara çıkma, mide bulantısı, bir kere kusma, karın bölgemde iğne batmaları ve bir damla pembe akıntım oldu. Adetlerim düzensiz o yüzden takip edemiyorum gecikmeyi. 2 kere kan testi yaptırdım negatif çıktı. Bir doktora gittim ama adam zorla konuşuyor resmen, hiç güvenemedim ona. Ama kafamdan atamıyorum bir türlü korkularımı, 24 saat aklımda bu mevzu var. Napıyım ben psikologamı gidiyim, yarın yine kadın doğum doktoruna gidicem.
Lütfen dalga geçmeyin çok rica ediyorum, ciddi yazacaksanız yazın.

0|0
4|4

En İyi Kız Görüşü

• Şimdi seni korkutmak istemiyorum ama yinede bildiklerimi sana aktaracağım.
    Daha geçtiğimiz haftalarda aile planlaması dersinde işte adet, yumurtlama, döllenme gibi konuları işledik.
    Birincisi hamile kalmak için en tehlikeli dönemlerden biri adet bitimi ve devam eden günlerde ilişkiye girmek.
    Neden diye sorarsan, hamileliğin oluşması için yumurtlaman gerek, normal düzenli adet gören kadınlar adet başlangıcıyla birlikte 14. günde yumurtlama gerçekleştirirler. Bu yüzden çocuk sahibi olmak isteyen çiftlere 3 gün öncesi ve 3 gün sonrası dahil ilişkiye girmeleri önerilir. Adet düzensizliği olan bir kadında yumurtlama tarihi gecikebileceği gibi daha da kısalabilir adetten hemen sonra ki ilk bir kaç gün içinde olabilir. Korunmuyorsunuz anladığım kadarıyla ve içinize boşalmamış da olsa yine bir risk var ortada.

İkinci olarak döllenmiş yumurta rahime yerleştiği zaman kanda gebelik testinde belli olur. Buda muhtemelen bir hafta- on gün filandı yanlış hatırlamıyorsam. En son ne zaman test yaptınız ve 23 ekimden bu yana adet görmediniz mi?

0|0
    0|0
    • En son cuma test yaptim hayir adet gormedim

• Adetinde strese bağlı gecikme olabilir.

• Ya bütün hamilelik belirtilerini yaşıyorum resmen. Sık idrar, mide yanması ve bulantı, kasık-belde batmalar ara ara. Ya sağlam üşüttüm ya hamileyim diyorum ya :(
      Söktürücü verdi doktor, inşallah olurum bitince :(

Erkekler Ne Diyor 4

• Sitede olduğun zaman haber verirsen yardımcı olurum doktora bile gitmene gerek kalmaz belki de.

0|0
    0|0
  • emin olak istiyorsan ultasınla baktır

0|0
    0|0
  • Hanımefendi rahat olun bir sorun yok kafaniza takarsanız afetiniz gecikir

0|0
    0|0
  • hamile değilsin senin olayın tamamen psikolojik

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• kan testini 3. ve 4. hafta yapmışsan sonuç diğer haftaya göre az ya da 10 değerinin altındaysa hamile değilsindir büyütme.

0|0
    0|0
    • Kan testini en son cuma yaptırdım.

• Canım saol yaşım var ama korkuyorum işte ya

• özelden yazabilirsin anlatamadığın varsa , rica ederim.

• Gel canım ben yardımcı olayım. Hamile olma ihtimalin imkansıza yakın derece düşük. Fakat imkansız değil. Boşu boşuna kendine sinir stres yapma. Stres yaptıkça adetin gecikir. Kan da çıkmadıysa kesin hamile değilsin zaten rahat ol.

0|0
    0|0
    • Canım çok saol. Bugün doktora gittim bidaha. Hamile değilsin dedi, ilişkiden 5 gün öncesine kadar doğum kontrol hapı kullanıyodum zaten, o zaman hele imkansız dedi, takıntı yapmışsın dedi. Geç döllenme falan da okudum nette onu sordum, öyle bile olsa çıkardı dedi. Neyse rahatladım ya

• korkuyan madem nediye çifleşiyon bre mendebur kadın

0|0
    2|0
Yükleniyor...