Anal ilişki makatta çatlak yapar mı?

Gizli Üye
4 sene önce zorla anal ilişki yaşadım zorla olduğu için ben istemedim ve istemeden kastım ve çok ağladım. o ilişkiden sonra çok acıdı tuvalete çıktığımda ağlıyordum resmen acıdan.. daha sonra yıllarca kan geldi ama ben acı biber yedim diye böyle oluyor zannettim hiç o ilişkiye bağlamadım.

daha sonra öğrendim ki tuvalete çıktığında zorlarsa yırtılabilirmiş. acaba ben o zaman zorlandığım için mi yırtıldı?

doktora gittim ama kabızlıktan olduğunu tahmin etti. şimdi tedavi görüyorum ama söyleyemedim bu durumu utandığım için.

acaba anal ilişki anal fissüre -makatta çatlak- yol açar mı?
Güncellemeler
+1 yıl
çok korkuyordum tehdit ediliyordum o yüzden bu kadar geç gidebildim doktora. babamda tutucu bir insan olduğu için öğrenirse diye sakladım. doktora gidersem bir şekilde öğrenir belki diye korktum zamanında. hem bide utanıyordum. şimdi muayneye giderken bile ağlıyordum nerdeyse utancımdan.
Anal ilişki makatta çatlak yapar mı?