Kızlık zarı doğuştan mıdır?

5-6 yasındaki çocuktada kızlık zarı aynı şekilde midir yani bozulabilecek nitelikte yoksa sonradan mı gelişir merak etmisimdir

0|0
4|12

En İyi Erkek Görüşü

• Kızlık zarının maksadı zaten doğumdan sonra bebek kızların altının bezlendiği zaman yaptıkları dışkılardan dolayı mikropların ve bakterilerin rahim yoluna girişini önlemektir. Bezlenme bittikten sonrada hijyen kurallarına dikkat etmeyen kızları korumaya yöneliktir.. Yoksa kızlık zarının bakirelik ile ilgili namus kavramı ile bir ilişkisi yoktur. Kızlık zarı yırtıldıktan sonra rahim yolu her türlü bakteri ve mikrop saldırısına açıktır.. temizliğine dikkat etmeyen bir kadın ise bu yüzden rahim ağzı kanserine kolaylık ile yakalanmaktadır.. Çoğu vajinal hastalıklar kızlık zarı yırtılmasından sonra temizlik kurallarınna riayet etmeyen kadınlarda meydana gelmektedir..

1|0
    0|0
    • İnsanlar bezlenmediği zamanlar neden kızlık zarı vardı. Bunu evrimsel süreçte mi yoksa yaratılışlamı açıkladınız anlamadım.

• O zamanlar bezlenmiyor olsa bile bebek ne yaptığının ve nerede , nasıl yaptığının farkında olmadığına göre yine mikrop ve bakteri olgusu fazla oluyordu... Yani kızlık zarının temel de varoluş nedeni kız bebekleri hijyen ortamında kalmasını sağlamak.. Bunu ben söylemiyorum tıp ilmi söylüyor.. Ve bu zar ne hikmet ise mikrop ve bakterilere geöit vermiyor ama spermlerin geçişine ve içerde regli döneminde bozulan yumurta parçalarını da sorunsuz dışarı çıkmasını sağlıyor... Din ucubeleri işin bu kısmı ile ilgilenmiyor sadece kızın erkek ile yatıp yatmadığı kısmı ile ilgileniyorlar...

Erkekler Ne Diyor 11

• Anne karnında gelişir ve yaratılışının amacı bekaret değil el kadar bebeğin hastalık kapmaması içindir (gelişmemiş olanlarda olabilir).. Keza erkeklerinde sünnetsiz doğmasıda bu yüzdendir... Bekaret halk arasında dini bir konu haline getirilmiştir... Keza islamda bakirelik önemsenmemektedir. Sadece evlilik dışı cinsel birleşme haram kılınmıştır...

1|0
    0|0
  • Zar doğuştan var.

0|0
    0|0
  • Dogustan var.. buyudukce incelip geriliyor diye biliyorum...

0|0
    0|0
  • kızlık zarı doğuştan vardır, var olma sebebi ise , bebeğin idrarırın ve dışkısının vajinadan içeri girip , bebegin enfeksiyon kapmasını önlemektir, kızlık zarının yaradılış amacı işte budur.

0|0
    0|0
  • aynidir çünkü sonucda zar ne için var bebekken pislik girmemesi icin bu büyüynce incelcek ya da kalinlaşıcak degildir aynidir belki biraz büyüme olur yani genişleme o kadar.

0|0
    0|0
  • doğuştan diye biliyorum

0|0
    0|0
  • Hemen danışmanıma yönlendiriyorum

0|0
    0|0
  • Çocukları Katmayalım Bence Bu Konulara.

0|0
    0|0
  • Aynıdır

0|0
    0|0
  • Doğmadan önce bile var. Hatta bir çok hayvanda doğumdan önce ya da doğdukları zaman yırtılır.

0|0
    0|0
  • of hayır gelişir ondada olur ama gelişir hayırdır amacın ne

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• başka sorumu bulamadın

0|0
    0|0
    • sanane *

• Merak etmiş sormuş. Ne var ki bunda. Bilgi almaktan korkan insanlar var. Bu kızlarda daha fazla var. Lütfen öğrenelim. Ben kaba olmamaya çalıştım. Lütfen siz de kaba cevap vermeyin

• Bazilarinda. Doğuştan olmuyo

0|0
    0|0
  • bilmiyoruz

0|0
    0|0
  • daha kalın yapılı diye biliyorum ben. bozulmaya müsait değil.

0|0
    0|0
Yükleniyor...