Doğum kontrolünde en iyi yöntem nedir?

Iki çocuğumuz var ve üçüncüyü düşünmüyoruz.

Küçük süt emdiği için ve hormonlar vücudun düzenini bozduğu için istemiyoruz.

Kondom hissi azaltigi ve kaliteyi düşürdüğü için istemiyoruz. Ayrica sevişmeler uzun sürdüğü için süper ince kondomlar sorun oluyor.

Rahim İçi araçları denedik geçen ay takıldı ama vücut tepki verdi galiba cikarttiracagiz.

Son çare tüpleri baglatmak ama geri dönüşü yok diyorlardı sonra tekrar açılabilir olduğu söylendi.

Ayrica bir insanı sonsuza dek kisirlastirmak dinen sakıncalı olabilir sanki.

Bildiğiniz tecrübe ettiğiniz bir yöntem var mı nedir?

Dışa boşalma da olabilir ama kadın vücudunun sevişmede erkekten gelen testosteron ihtiyacı var. Uzun süreli dışa boşalmalar kadını mutsuz ediyor.

Tek çaremiz tüpleri baglatmak gibi ama çekincelerimiz var.

0|0
2|4

En İyi Erkek Görüşü

• Aylık, 3 aylık iğneler ya da kol altı kapsülü kullanabilirsiniz.

Aylık iğneler ayda bir yapılır ve yaşam kalitesinde herhangi bir değişikliğe neden olmaz.

3 aylık iğneler adı üzerinde 3 ayda bir yapılır ve kullanım süresi boyunca adeti keser, sağlığa hiçbir etkisi yoktur ama tekrar çocuk istendiğinde iğnenin kesilmesinden sonra bir süre boyunca (6 ay civarı) hamile kalamayabilir. Adet kesildiği için adet sancısı vs. de olmayacaktır bazı kadınlar bu durumdan hoşnut olurken bazı kadınlar bunu kadınlık göstergesi olup ne kadar canı yansa da vazgeçmek istemeyebilir.

Kol altı kapsülleri ise kol altına yerleştirilir ve 3-5 sene boyunca koruma sağlar. Çoğu kadında adet kesmese de bazı kadınlarda düzensizlik yaratabilir veya kesebilir. Çıkarılmak istendiğinde cerrahi müdahele ile alınır. Cerrahi diyince çok büyütmeyin kapsülün kendisi iğne kadardır.

Yine de en güzel yöntem burada sormak değil doğrudan doktora gözükmektir.

0|0
    1|0
    • Loktasyon dönemi olduğu için hormon olayına girmek istemiyoruz. Süte geçme durumundan ötürü.

Yoksa çocuklardan önce iğne kullanıyorduk gerçi o da hormon dengesini alt üst etmişti.

• Cilt altı implantları emziren kadınlar için idealdir diye biliyorum ama dediğim gibi siz daima önce bir doktora danışın.

• Eyvallah

Kızlar Ne Diyor 2

• Tupler baglanirsa geri donusumu. mumkun degil

0|0
    0|0
    • Bunlarla ilgili makaleler okudum. TUBAL REANASTAMOZ deniyormuş operasyonun adına.

... ama benim için yeni bir bilgi olduğu ve risk almak istemiyoruz.

• Yukaridada dedigim gibi korunmeyi erkek yapmasi lazim. Cunku sorunun kaynagi erkek. Vasektomi en iyi cozum

• Ben yasmin doğum kontrol kullanıyprum düzenli kullanıldımı herhangi bir sorun olmuyor aşı tarzıda doğum kontrol yöntemleri var tabiki... erkekler içinde duymuştum bir aşı yöntemi ama nasıl hiç bir fikrim yok...

0|0
    0|0
    • Erkekler icin en iyisi vasektomi

• yasmin en zararsız olanı genede dr sormakta fayda var

• Tekrar gündeme alalım bakalım o zaman yasmin'i

Erkekler Ne Diyor 3

• Dışa boşalmak en doğalı , regl döneminde içeriye boşalarak bu açığı da kapatırsınız bence

0|0
    0|0
    • Regl döneminde sevişmeyeydik iyiydi

• Sağlık meselesi daha ziyade.

Aylık pitstop sırasında yüklenememek lazım.

• Belirli bir risk her zaman var , kadınlar için de ayrıca çok zevk aldıkları , istekli oldukları dönem
      Doktorlar da kesin bir dille yasaklamıyor.

• Bence seks yapmayin :) en kesin cozum.

0|0
    0|0
    • Keşke Sizinkiler de yapmasaymış zamanında )

• Vasektomi yaptiracan o zaman

• Onu demiyeydin eyiydi :\

• bayan korunsun

0|0
    0|0
Yükleniyor...