Eşcinsellik hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

Bu soruyu sormamda ki en büyük neden, insanların bu konuya sürekli ayıplayıcı ve kötü olarak bakmaları. Eşcinsellik görüşünü savunmam eşcinsel olduğum anlamına da gelmez. Eşcinselliğe normal baktığımı görenlerin kafasında bu tarz soru işaretleri yer alabilirdi. Fakat sandığınız gibi bir şey yok. Her insanın kendi görüşleri, kendilerine has fikirleri ve seçimleri vardır. Tutupta "sen bu tür ilişkiler yaşıyorsun, bizim gibi değilsin" deyip, insaları yargılamaya kimsenin hakkı yoktur. Benim eşcinsel olan bir çok arkadaşım var ve inanın bana hepsi de çok ince ruhlular ve onların her ilişkiye saygıları var. Fakat bizlerin yok, insanları hor görme konusunda gerçekten gün geçtikçe çok daha ilerliyoruz. Benim buradan vermek istediğim mesaj, toplumun bireyleri asla seçimleriyle yargılamamaları.

Okuyup, yorumlarınızı belirtirseniz çok memnun olurum.

Teşekkürler.

Güncellemeler:
Aslında ayıplayan kişilerin de, doğal bakan kişilerin de görüşüne saygım sonsuz. Bende bir zamanlar ayıp olarak bakıyordum, zamanla bu fikrim değişti. Değişmesine neden olan ise, link bu kız oldu. Kendisi eşcinsel fakat inanın bana, on kişiyle aynı beyni paylaşmıyor. Siz de bakma fırsatı bulursanız, aynı görüşte olabiliriz. Sevgiler.

0|0
13|25

En İyi Erkek Görüşü

• Eşcinsellik esikden çok ayıplanan, sapkınlık olarak görülen bir durum iken günümüzde gittikçe normalleşen bir hal almaktadır. Bana göre bunun en büyük sebebi cinselliğin küçük yaşlara inmesi ve insanların seksi erken yaşlarda yaşamay balşayıp ilerleyen yaşlarda monotonlaşmasından kaynaklanıyor. Belli bir süreç içerisinde çiftlerin monotonlaşan seks hayatını renklendirmek için bir takım farklı yollara (grup seks, biseksüel ilişki,eşcinsel ilişki vb.) başvuruyor. Bir diğer nedeni ise kişilerin karşı cinsten istedikleri hazzı ve zevki alamayıp hemcinselerinin vücutlarını ve haz noktalarını daha iy bildiğinden bunu tercih ediyorlar diye düşünüyorum...

1|1
    0|0
    • Doğru kanı. Bir de şu türde olanlar da oluyor. Atıyorum, küçük bir kız çocuğu daha neyin ne olduğunu bilmeden tecavğze uğramışsa o babası dahil kainattaki bütün erkeklerden nefret eder ve tiksinir. Normal bir ilişki yaşayamayacağını düşündüğünden ötürü de eşcinsel ilişkiyi tercih eder. Çevremde bu tarzda cinsel baskı görüp, erkeklerden midesi bulanmış sonunda da bi dişide huzuru bulduğunu düşünen insanlar var, -ki haksız değiller o konuda.

• @basküler eşcinsellik yeni bir şey değil zaten. Fakat normalleşmesi ve yaygınlaşması günümüzde arttı demek istiyorum. Özellikle Türk toplumunu kastediyorum.

• Bahsettiğiniz durumdakiler çok küçük bir azınlık. Büyük çoğunluk, doğuştan gelen bir hisle bu yöne kayıyor.

www.ntvmsnbc.com/id/25067873

Erkekler Ne Diyor 24

• Eşcinsel erkekler diyeyim. Tüm erkeklerden daha titiz ve temiz. Bunun yanı sıra saygı ve kültürleri de cabası oluyor her insana saygı duyuyorlar ama bizler onları damgalıyoruz bu durumda farklı olan onlar değil normal olduğunu sanan topluluklardır. Ben onlara sonuna kadar saygı duyuyorum hiç bir şekilde de kötü düşünce beslemiyorum tercihlerine karşı.

2|1
    0|0
  • İnsanların geneli bu tarz platformlarda hoş karşılarım saygı duyarım v.s. v.s. der ama dışardaki dünyada işleyiş böyle değil insanlar homofobi ve transfobi yüzünden öldürülüyor işlerinden atılıyor dışlanıyor hangimiz sokakta yanında eşcinsel bir arkadaşıyla dolaşır bir elin parmağını geçmez o kişilerle sokakta dolaştımmı bir mekana girdimmi banada i*ne derler diye korkar çekiniriz ama herkesin kendi tercihi ama bana uzak olsun yaklaşım budur dışlarız ister istemez!Saygı duymakla olmaz hoş görmekle olmaz!

0|1
    2|0
  • Kusura bakmayın ama saygı duymuyorum.Dinimiz hoşgörü dini ama Allah'ın yasakladığı haram kıldığı bir şeye nasıl saygı duymamız beklenebilir.Lut kavmide bu yüzden helak olmamışmıdır.Güncellemede vermiş olduğunuz link Yanlış bir kişin sempatik bir duruşla yanlış olan şeyi doğruymuş gibi anlatmasıdır.Bir çok kişinin yanlış düşünmesine sebep olabilirsiniz.Buda büyük vebaldir.Bu tür şeylere ilginiz var ise Lut kavmine neler olduğunu bir araştırmanızı tavsiye ederim...

1|0
    3|1
  • Dünyanın doğa ve dengesi denen bir şey vardır. Mesela size sorsam, " Anneniz yerine, babanız doğursaydı..." Böyle bir şeyi tasvip edeceğinizi zannetmiyorum, çünkü insan fıtratına ters olan bir şeydir. Eşcinsellik konusu da bu şekildedir. Elbette eşcinsel hayat sürdüren insanları gidip öldürecek değiliz. Ama bu durumu tasvip edecek de değiliz. İnsan fıtrat ve yaşamına ters olan hiç bir şey onaylanamaz. Eğer onaylanırsa fıtratta kaybolur...

2|0
    0|0
    • Eşcinselliğin evrime faydalarıyla ilgili hipotezler var. Dawkins'in bu konudaki düşüncelerini dinleyebilirsiniz.

www.youtube.com/watch?v=uIKSLZWMIos

• Ben evrime inanan biri değilim ki, yaratılış gerçeğini bilen ve bunda şüphe etmeyen biriyim. Gerçeklikle uzaktan yakından alakası olmayan bir teori peşinde zaman kaybedecek kadar zamanım yok.

• Benim de eşcinsel arkadaşlarım var ve bizim cinsel tercihlerimiz nasıl oluştu ise, onların da öyle oluştu ama onların seçimleri farklı ve bu gayet doğal.

2|0
    0|0
  • Lut kavminin helak oluşunun sebebide şu an içerisinde bulunduğumuz topluma yakın sebepler Allah bizi bu sapkınlıktan uzak tutsun...

1|0
    2|2
    • Herkes müslüman olmak ya da bir dine inanmak zorunda değil. Ayrıca bu bir sapıklık değil büyük oranda doğuştan gelen bir histir. Adriana Limayla ilgili bir konuda senin verdiğin cevap:

"O gözler o dolgun dudaklar adamın içini eritir be sen ne konuşuyosun"

Sen nasıl bu hisleri bir gün oturup düşünüp tercih etmediysen eşcinsellerde tercih etmedi. Onlarda bu duyguları hemcinsine karşı hissediyor.

• ben müslüman olupta buna sıcak bakanlara ve bunu güzel bir şeymiş gibi gösterenlere benim sözüm müslüman değilse beni hiç enterese etmez.onlara tek tek lafım allah ıslah etsin...

• yok valla korkarm ben o tiplerden amaaaaaannıııınnn kaçın eşcinseller geliyorrr arkanızı sağlama alın :)))))

0|0
    2|2
  • biz saygı duyuyoruzda

mahalle baskısını geçmen imkansız!

0|0
    0|0
  • Kabul edilebilir bir açıklama herkezin seçimleri vardır

Fakat bana göre yanlış bir seçim

kabul edıyorum belki daha düzgün bir kişiliğe sahıp olabılır cevredekı ınsanlardan daha ınsandır ama seçimi bana göre yanlıştır

Doktorların açıklamalarıda bu yönde Hastalık veya Dengesiz kişilik olarak görülemez ama yönelimi yanlıştır link

Bence böyle

0|0
    0|1
    • Solculuğuda bir hastalık olarak gören bilim düşmanı, gerici bir adamın dediklerine mi kaale alıyorsun? link

Eşcinsellik tıp literaüründe hastalık, bozukluk ya da SEÇİM olarak geçmez. Heteroseksüellik gibi büyük oranda doğuştan gelen bir yönelim/eğilim/his tir. www.ntvmsnbc.com/id/25067873/

• Eşcinsellik çok gerekli birşey olsaydı eğer zaten insanlar ya hep erkek ya hep kadın yaratılırdı yada tek bir çeşit artık android mi olur neyse.Eşcinseli kalkıp 'sen eşcinselsin' diye ulu orta rencide etmek.. Bu da dogru degil.Ama işte dediğim gibi çok gerekli olsaydı tek bir cins olurdu.Yaratılışa aykırı şeyleri yapma konusunda insanlar zaten akıllanmayacak.

0|0
    0|1
  • haklısınız... benim de eş cinsel arkadaşım var ve sevgiye gerçekten diğer insanlardan daha çok değer veriyorlar... saygı duyuyorum tabi ama günah işte... eşcinsellik doğaya aykırı bir durumdur...

0|0
    0|0
    • Peki doğa hepimizin heteroseksüel değil yüzde 10 umuzun eşcinsel olmasını istiyorsa? Canlılar arasındaki rekabetin azalması, aşırı nüfus artışını engelleyip doğal kaynakların olabildiğince geç tükenmesini sağlamak için?

• Hiç bir dinin doğru olduğuna dair bir kanıt yoktur. Masonların kaynağıymış iyice saçmalamışın. Dünya Sağlık örgütü, amerikan psikayatri kurumu başta olmak üzere nerdeyse tüm evrensel, bilimsel kuruluşlar eşcinselliğin bir hastalık değil bir yönelim olduğu ve terapi gibi yöntemlerle değişemeyeceğini söylüyor.

• sen kendine bu durumu inandırmışsın kardeş yapacak bişey yok... selametle...

• Kızlarda eşcinsellik çok kötü gözükmüyor bence ama erkeklerde tiksindirici .s

0|0
    1|1
  • senin düşüncen doğru.ama nasıl diyeyim..kurduğun dünya çok ideal.yani gerçek hayatta pek çok kişi onları yargılıyor,ayıplıyor.hatırlıyorum çalıştığım yere gelmişti bir tanesi.ona çay ikram ettikleri bardağı o gittikten sonra çöpe atmışlardı.bu şekilde düşünen insanlar hep olacak.onlar bunları göze almalı.

0|0
    0|0
    • Aslında zor bir şey değil, herkes toplumu değiştirmek yerine kendisi değişse aslında bu hiç zor olmaz.

• Bu düşünceyi değiştirmek için kendinden bir şeyler vermene gerek yok ki. Mantığını ve iradeni kullanırsan zaten saygı duymanın en doğru karar olduğuna kanaat getirebilirsin. Kişisel doğrular ve yanlışlar nesnel değildir, özneli kapsarlar. Fakat bu kişisel değil, toplumsal bir sorun olduğundan ötürü bunda bireysel bir düşünce değişimi söz konusu dahi olamaz.

• bak mesela sen de dedin.mantığını ve iradeni kullan dedin.sen kullanınca bu doğruya vardın.ama bi başkası başka bir doğruya sahip olabilir.bu durumda o da o doğrunun peşinden gidecek.toplumsal sorun diyorsun.ama o toplumu bireyler oluşturuyor.sonuç şu ki birileri her zaman karşı çıkacak buna engel olamazsın.hatta sayıları baya fazla.

• ben bu soruya şöle bir cevap verim çevrem durumu cok kötü bir aile var ve bu ailenin 2 cocugu var erkek görünümünde ama ikisinde de erkek yada bayan organı yok bu tip insanların bu tarz seylere yönelme sansları 100 100 o yüzden o duruma düşen insanları anlamak lazım istisnalar hariç

0|0
    0|0
  • Nefret ediyorum.

0|0
    2|1
    • Saygı duyar mısınız peki?

• Bana ve çevreme bulaşmadıkları sürece kendi hallerinde takılsınlar.Ama bazıları işi bizi de taciz boyutuna vardırıyorlar.Bunun yüzünden birtansini hastenlik eidyorudum.Zor aldılar elimden.

• olmam olana da karışamam

1|1
    0|0
  • Hiçbirşey düşünmem. Olumlu ve ya olumsuz hiçbir ekstra bakışım olmaz.

Tıpkı onun bana karşı olmadığı gibi.

Aslında sorun bu zaten. İnsanları belli bir kategorizasyon dahilinde ele almamız.

0|0
    0|0
  • Eşcinsel arkadaşlarım var hiç bir sorun çıkardıklarını görmedim geziyoruz eğleniyoruz hepberaber sorun olmuyor

0|0
    0|0
  • katılıyorum bu hayatta iyi insan ve kötü insanlar vardır başka bir şekilde ayrımcılık yapmak insanlığın vicdanı açısından ters düşer diye düşünüyorum.herkez istediği kararı alabilir ve yapmakta özgürdür bizide ilgilendirmez :)

0|0
    0|0
  • valla ınsanın kendı bedenı kendı kararı ınsan bunada alısması gerek artık yapacak bısı yok saygı duymaktan baska

0|0
    0|0
  • bende az var

0|0
    0|0
  • Herkesin kendi seçimi ne diyebilirzki

0|0
    0|0
  • Herkes kendi tercihindedir. Çevremde olmuştu önceden yadırgamıyorum.

0|0
    0|0
  • mide bulandırıcı o tarz insanlarla karsı karsıya gelmek istemem sinirim bozulur

1|0
    2|1
    • Neden sinrin bozulur? Hiç eşcinsel birisiyle tanıştın mı? Senin kızlara karşı hissettiğin duyguları o hemcinsine hissediyor diye kişiliği ne kadar düzgün olursa olsun aşağılık biri mi oluyor? Ayrıca bu büyük oranda doğuştan gelen bir histir. www.ntvmsnbc.com/id/25067873

• Eşcinselliğin yetiştirilme tarzıyla bir alakası olmadığı ispatlanmıştır. Büyük oranda doğuştan gelen etmenlerle oluşuyor. Burda bir sapık varsa o da sensin.

• lan gay misin herneysen kendin gbi brne yaz

Kızlar Ne Diyor 13

• Sapkınlık olarak görüyorum. Kişilik olarak bir lafım yok. Eşcinsel biri çok iyi biri olabilir. Saygı duyarım ama bu tarz şeyleri tasvip etmiyorum.Bu konuda pek bir bilgim olmasa da bazıları tedavi olabilir diye düşünüyorum. Buna rağmen hiçbir çabaya girmeden bu durumunu kabullenmeleri tuhaf geliyor.

1|1
    1|0
    • Tıp ve psikoloji bilimi eşcinsellik bir bozukluk, hastalık, sapkınlık değil heteroseksüellik gibi doğal ve normal bir eğilim olarak görüyor. Ayrıca bu bir tercih değil, büyük oranda doğuştan gelen bir histir. Bu konuda bir sürü bilimsel çalışma var. Alttaki şeyi okuyun.

www.ntvmsnbc.com/id/25067873

• Dediğim gibi pek bir bilgim yok. Eşcinsellere ne sempatim ne antipatim var. Benim inancıma göre sapkınlıktır ve insan kendine engel olmalıdır. Ama ben gidip eşcinselleri toplumdan dışlayalım demiyorum. Her koyun kendi bacağından asılır. Beni ilgilendirmez. Bilgilendirdiğin için sağol bu arada. Yazıyı okudum.

• Duygu Asenanın Paramparca kitabını okumanı isterim. Cünkü bende o kitaptan sonra eşcinselleri dışlamıyorum, anlamaya calısıyorum.

1|0
    0|0
    • Tavsiye için teşekkür ederim öyleyse bende bir kitap tavsiyesinde bulunayım; Siminya - Kız Kısmı kesinlikle okumalısın..

• tamam okurum tsk ederim :)

• 571 senesinde olmak isterdim<3

2|2
    0|0
  • Ayıplancak bir durum değil o öyle hissetmiş öyle olmak istemiş bize laf düşmez yargılamak hiç düşmez senin söylediğin gibi herkesin kendi görüşü.

1|0
    0|0
  • yazdiklarinin hepsini okumayip sadece basiligan cvb vermek istiyorum...

escinseller hakkinda dusuncelerim..

dislamam kesinlikle dislamam..

cunku bu dogustan olan bise ve allahta onlara bu sekilde imtihanlarini veriyor

insanlari olduklari gibi kabul ederim din irk cinsiyet ayrimi yapmam

hele hele soyle dusunurum 'onlarin bana herhangi bir zarari yokki''

1|0
    1|0
  • Eşcinsellik bir hastalık ya da sapıklık değildir. Eşcinsel olunmaz zaten, öyle doğulur. Bunda ayıplanacak birşey yok. Herkesi olduğu gibi kabul ederim ben. Kimsenin dini, dili, ırkı, ten rengi, cinsel tercihi, siyasi görüşü vb beni ilgilendirmez. Karşımdaki adam gibi adam olsun, saygılı olsun, barış yanlısı olsun yeter...

0|1
    0|0
  • Saygı duyarım, herkes aynı durumdan mutlu olacak diye bişey yok.

1|0
    0|0
  • Eşcinsellik insanın içinde vuku bulan bişi ki elbette herkes sevişicek herkesin bir gönül alışverişi olacak ama kişi toplum baskısıyla suçluluk psikolojisine girerse içine kapanıp sağlıksız bi birey ortaya çıkar.

Saptırmak istemiyorum ama ne magandalar var bu ülkede etrafına zarar verip karısını kızını olmadık psikolojik fiziksel işkenceden geçiren...ama sorsalar en baba toplum kooruyucuları onlardır.

0|0
    0|0
  • ben antipati duymuyorum.

bilakis isterdim arkadaşım ,dostum olsun.

anlamaya çalışırdım.

1|0
    0|0
  • tercihlerimi gözden geçiresim geliyor bazen. Saygı duyuyorum onlara sonuçta mutlular.

0|1
    1|0
  • ço hoş bence bol bol sevişip hayatın tadını çıkarsınlar.severek izliyoruz.

0|1
    0|0
  • biraz sonra burada eşcinsellere çılgınca hakaret edilecek. siteden beklentilerin konusunda fazla iyi niyetlisin.

0|0
    0|0
    • İşte benim anlatmak istediğimde buydu. Yalnızca site olarak görmeyelim, toplumsal bir sorun bu ve bunu aşmak gerekiyor. İnsanlar bazen kainat gereği seçimleri konusunda istediklerini yapamıyorlar. Fakat biz bunun için bir şey yapabiliriz, onlara saygı duymak gibi mesela.

• işte diyorum ya. iyi niyetlisin.

• Yaradılış gereği o şekilde davranıyorlar.Kadın,kadın görünümlü yaratlmıştr ama kendini erkek gibi hisseder bana göre zor bir durum Allah yardımcıları olsun..

0|0
    0|0
Yükleniyor...