Normal doğum mu, sezaryen doğum mu?

Normal doğum mu iyidir yoksa sezaryen doğum mu? Normal doğumun bazı kişilerde sorunlara yol açtığnı duydum. Çok fazla ağrı olabiliyormuş, vajina genişliyormuş cinsel ilişkiden alınan zevk azalıyormuş vs. Sezaryen doğumda da iz kalıyor.
Sizce hangisi daha iyi?

0|0
3|4

En İyi Erkek Görüşü

• 12. sınıf biyolojisine kadar biyoloji görmemiş cahil insanlar için açıklıyorum...
    normal doğum esnasında anne vücudundaki hastalık virüs ve mikrop benzeri kötücül maddelere karşı üretilmiş bağışıklık bilgileri anne vücudundan bebeğe aktarılır... yani bir nevi annenin o zamana kadarki geçirmiş olduğu hastalık tecrübeleri bir nevi aşı gibi bebeğe geçer...
    bu olay en önemlisi... bunun gibi bir çok yararlı olay vardır...
    ve daha bir çok mucizevik olay yaşanır normal doğum esnasında...

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Kesinlikle normal. Normal doğumda artık yeni ilaçlar kullanılıyor ağrın azalıyor ve doktorun iyiyse vajina genişlemesi derdin olmuyor. Sezeryanda anne sütü gelmiyor ve blr defa sezeryan yaptırırsan bir daha normal doğum yaptıramıyorsun

0|0
    0|0
  • Eskiden sezeryan mi varmis

0|0
    0|0
  • sezaryan

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Psikoloji okuyorum. bir hocamız bugün normal doğumda bebekle anne arasında oluşan bir bağdan bahsetti.. sezaryen de olmuyomus. Ayrica normal doğum bir çok yönden çocuk için daha yararlı.

0|0
    0|0
    • Bende psikoloji okuyorum ama bize bundan bahsedilmedi. Doğrusu sezaryan daha iyi annenin normal doğumda ölme oranı da yüksek. Bazı kadınlar o anki acıya dayanamıyorlar. Özellikle bünyesi zayıf olanlar :/

• Yüzyıllar boyunca kadınlar normal doğum yapmış, tarlada dağda mağarada. Böyle güzel şartlarda doğurmakta çok zor olmamalı ^^. Sen bilirsin ama yine de tabi :D

• Sezeryanda resmen ameliyat geciriyosun onun agrisi yillarca süre. Normal dogum gibisi yoktur bence

0|0
    0|0
  • kocamın ve benim zevk almam için ve acı hissetmemek için sezeryan doğum. asla normal doğum yapmam. o acıyı yaşayamam kimse kusura bakmasın

0|1
    1|0
Yükleniyor...