Evlendiklerinden beri eşiyle cinsel hayatları hep sınırlı oldu. Ve neredeyse hiç cinsel ilişkiye girmiyorlarmış?

İlginç ama önemli bir sorun var yorumlarınızı bekliyorum. Bir arkadaşım var, kendisi 6 yıllık evli. Evlendiklerinden beri eşiyle cinsel hayatları hep sınırlı oldu. Ve neredeyse hiç cinsel ilişkiye girmiyorlarmış. Adam istekli ama kadın isteksiz durumu. Bir süre sonra istediğine ulaşamayınca adamda da isteksizlik baş gösteriyor. Ve arkadaşımın gözü hep dışarıda başka kadınlarda. Soruyorum "birader madem öyle niye evlendiniz? -evlilik öncesi cinsel yakınlaşmamız ahlaki açıdan doğru olmazdı, öyle inandık, ama yanılmışız" diyor. Ama geri dönüş de yok artık, zaman geçiyor. Çok yakın olduğumuz için bu tarz konuları paylaşabiliyoruz birbirimizle. Adamın psikolojisi bozulmaya başladı. Şu an seansı 200 TL olan (saat ücreti) bir psikoloğa gidiyorlar ve neredeyse 1000 TL'yi geçecek bir hesap çıkacak. Bu insanlar orta gelirli bir aile. Ekonomi de önemli sonuçta, para zor kazanılıyor. 3 ayda 1 defa cinsel ilişkiye girme denemeleri oluyor. Onlardan bir tanesinde de kız hamile kaldı, doğum yaptı. Şimdi 5 aylık bebekleri de var. Boşan kendine yeni bir yaşam kur da diyemiyorum. Ama gün geçtikçe de yaşamlarının alt üst olmasına tanık oluyorum. Bu çok üzücü. Cinsel yaşam nedir arkadaşlar? Evlilik kararlarını bizler neye göre alıyoruz? Toplum bizi bir yanlışa, mutsuzluğa mı itiyor? Benzer bir sorunla karşılaşıp çözebilen olmuş mudur? Bu terapiler neden bu kadar pahalı?

0|0
1|2

En İyi Kız Görüşü

• Son sorudan başlayacağım; sağlık ucuza olmaz dostum. İnsanı çözebilecek bir uzmana cips sinema parası verilemyeceği için pahalı.

Böyle olup da, yani bu derece olup da sorun yaşayan insanlar tanımıyorum ancak kadınların isteksizliğinin başlıca sebebi kocalarından gurur duymamaları.
    Kadınlar için bu çok önemli. Kocanın gurur duyulacak bir iş yapması, iyi geliri olması, statüsü yüksek biri olması kadınları etkiliyor. Kadınlar gün içinde eşleri vasıtasıyla bir kez onure olmuşsa o evde akşam ilişki yaşanır büyük ihtimal. Çünkü kadınlar kendini hediye olarak sunmayı öğrenmiş. Hak etmek gerek beni diye düşünüyorlar. En kezbandan en tikiye her kadının beyni aşağı yukarı böyle işler. Bu prenses psikolojisinden kurtulursak normal insanlar olabiliriz.

Tabi yineliyorum; bu durum senin arkadaşınınki kadar yoğun bir durumda geçerli olmayabilir; orada ciddi sağlık sorunu olabilir.

0|0
    0|0
    • evet güzel yanıt yazmışsın ama arkadaşımın durumu daha farklı bir şey. Çünkü adam senin dediğin gibi başarılı bir insan övgüyle de söz edilebilir, hatta yakışıklı bile.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 2

• Gittiğin terapiste bağlı, ilk başlayan biri 10da birine bile verebilir bu hizmeti

cayırt

0|0
    0|0
  • bir arkadaşım ekolü vol. bilmemkaç

0|0
    0|0
    • dostum bu gerçekten gerçek, benimle ilgisi olsa hesabımı gizler öyle yazardım.

Yükleniyor...