Spiral Ne Kadar Güvenli?

Kız arkadaşımla aktif bir cinsel hayatımız var. Niyetimiz ciddi ve evleneceğiz. Cinsel ilişki de bende korunuyorum o da spiral taktı.
Son ilişkimizde ben korunmadım spirala güvendik. Tam da yumurtalama dönemindeydi ve ben içe boşaldım. Kaç gündür kendini kötü hissediyor mide bulantısı oluyor. Ve regli uzadı?
Zaten regli sürekli düzensiz o yüzden olabilir dedik.
Acaba Spirala Güvenmekle Hata mı ettik?
Hamile kalma olasılığı var mı?

0|0
1|2

En İyi Erkek Görüşü

• %99,5 oranında spiral koruyucu bir yöntemdir. Bu rakam bir kadın yılı için hesaplanır. 1 kadın yılı demek 1 kadının 12 ay bu ilacı kullandığı zaman karşılaşacağı risk demektir.

Spiralle hamile kalmanın en önemli nedenlerinden bir tanesi, kullandığı spiralin kontrolünü düzgün yaptırmamak, spiralin kaymasına bağlı olarak normal yerinde olmayan spiralin koruyuculuğunun azalmasıdır.

Nadiren normal spiral yerindeyken de gebelikler görülür. En çok dikkat etmeleri gereken bir kere kontrollerini düzenli yaptırmalarıdır. Onun dışında ortaya çıkabilecek herhangi bir değişiklik, adet uzamaları, düzensiz kanamalar ve benzeri durumlarda yine aynı şekilde jinekologlarıyla görüşmeliler.

Kaynak: www.uzmantv.com/spiral-kullanan-kadin-hamile-kalabilir-mi

0|1
    0|0
    • Teşekkürler, kız arkadaşımın regl günleri çok kötü geçiyor tam olamıyor. Doktora gitmesini söyledim ama geçer diye gitmiyor.

• Doktora gitse iyi olur. En azından dengeleyici ilaçlarla yardımı olabilir doktorun.

Kızlar Ne Diyor 1

• Hem ciddiyim diyorsunuz hemde evlenmiyosunuz ne iyi valla

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Güvenli

0|0
    0|0
Yükleniyor...