Vajinam çok dar. Vajinismus var. Bu yüzden adet ağrılı geçebilir mi?

Bir arkadaşım bu yüzden çok ağrı çekiceğimi söyledi. Çünkü çok zor oluyorum hatta 2 3 gün sürüyor. Darlığından dolayı kan düzenli akamıyormuş. Doğumdan sonra ağrılar geçebilirmiş. Ama inanın size nefesim kesiliyor, bazen ölüceğimi sanıyorum öyle bir ağrı ve günlerce sürüyor.
Vajinismus ve vajina darlığı yüzünden cinsel ilişkimde de sorunlar yaşadım, hala yaşıyorum. Doktora gitmeden kendim geçirebilir miyim?

0|0
2|4

En İyi Erkek Görüşü

• vajinusmuz ayrı bir sıkıntı adet kanamsı sırasındaki o ağrı başka bir sıkını. birincisi içeri girmede problem diğeri çıkmasında bir problem. vajinusmus partneri ile beraber çözebileceği psikolojik bir durum. penis başının vajina ya daha girmeden dokunmasının bile yeterli olacağı kasılmalı ağrılı bir durum hani batar girer gibi. partnerin ve sen sabırlı olacaksın burada konusu uzun. doktora gidersen bazıları vibratör ile tedavi ediyor hatta bir doktoru bunun için hapse attılar tecavüzden:D

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• doktora gitmeden vajinismus teşhisini nasıl koydun.

0|0
    0|0
    • görünen köy kılavuz istemez.

• halüsinasyon da bir görüntüdür. semptomları aynı görünen bir sürü rahatsızlık vardır. bence kendi kendinize doktorculuk oynayıp işin içinden çıkılmaz hale getireceğinize bir doktora görünün. daha kolay çözüme ulaşırsınız. burada sorularınıza bilimsel sağlıklı yanıtlar alamazsınız.

• Vajinismus, kadınlarda görülen cinsel bir işlev problemidir. Vajina girişini çevreleyen pelvis kaslarının istem dışı kasılarak cinsel birleşmede acı ve ağrıya neden olması veya bu sebeple cinsel birleşmenin hiç gerçekleşememesi şeklinde tanımlanabilir. Kasılmalar, cinsel birleşme dışında jinekolojik muayene esnasında ve vajina içine tampon yerleştirme durumlarında da ortaya çıkabilir. Öte yandan vajinismus; fiziksel bir engel olmamasına rağmen kadının korku, kaygı ve endişelerinden dolayı cinsel ilişkiye izin vermemesi, verememesi olarak ifade edilebilinir. Adet sancının vajinismus ile bir ilgisi yok kısacası

0|0
    1|0
    • Vajinam dar ama. Onla ilgisi var mı

• Olmaz. Sonucta cisim degil sivi akisi var. Ancak rahimde bir kist var ise veya cok zayifsan ağrı ola bilir

• Vagina darligi vaginismusla adet sancisinn alakasi yok duzenl cinsel hayatiniz olursa azalir cocuk olursa tamamen kesilir eger kesilmiyorsa mhakkak ultrasn cekilmelisniz kesin kist ur ya da miom cikacaktir bilginize

0|0
    0|0
    • cinsel hayatım var ama işte..

• Üsküdardan nasıl giderim :)

• Ben izmirliyim ama :):)

Kızlar Ne Diyor 2

• yok ablam sen onu nasıl geçiricen doktora git

0|0
    0|0
  • Yani adetin cok agrili geciyorsa vajininismus mu var demek. O zaman bendede var.

0|0
    0|0
Yükleniyor...