Fazla mastürbasyon yapmanın zararı var mıdır?

Fazla masturbasyon yapmak zararlı gibi birsey okudum burdaki yazılardan ve ben cok fazla yapıyorum gunde en az 3 ya da 4 kere oluyo daha fazla da oluyo ne gibi bir zararı var saglık acısından bu kadar fazla mıdır yoksa normal midir? Lütfen ciddi cevaplar yazın.

0|1
7|91

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 90

• Dokuları aşındırmadığın sürece bayanlarda erkeklerde olduğu gibi sinirsel hasar riski yok. Yani bu bayanlarda zararsız sayısal değil zararsız yöntem gerektirir. Dokuları aşındırırsan o zaman zaten ince olan bölge yüzeyinin bakteri kapma olasılığı yükselir

0|0
    0|0
    • Yontemini biliyormusun peki:D

• Kızların kendi buluşları vardır çoğunlukla bu konuda ve 17 18 yöntem sayılabilir. Sanırım sen de çevre şart ve ortam olanaklarına bakacaksın :) Her kızın kendi yaratıcılığı vardır bu konuda, biraz düşün bakın etrafına yeter :) Burada liste vermek hoş olmayabilir

• Tamam tesekkur ederim:)

• 45 gün önceki soruyu kim hortlattı ki :P
    Hala günde 3 4 kez yapıyosan bir süre sonra sana yetmicek, yani eğer bakireysen klitoral orgazm sana yetmicek ve birşeyler sokmak içinde hisetmek vs isticeksin, eğer bakkire değilsen o zman sıkıntı yok çeşitlilik vs lerle farkli şeyler yaparak her seferinde farkli hazlar alabilrisin.
    3 4 çok yaaaaa yani bu kadar istek ve arzu ne bilim bu durum pek normal değil, vücudunu yormalsin gün içinde kafanı meşkul eden uğraş iş vs bul yoksa bir süre sonra kol kası yaparsin en fazla :))

0|0
    0|0
    • 3 4 degil devam etsem 8 ya da 9 da oluyodu gunde ama yapmamaya calısıyorum artık alıstırmıstıım kendimi zor oldu iki gunde bire indirdim artık yaptıgım gunde 4ten fazla yapmamaya calısıyorum

• yani en azindan kontrol altina alabildim diyorsn bu bir gelişme evet haklisin :)

• aynenn :)

• Sağlıklı bir cinsel yaşam için eğer uygun birleşme yoksa mastürbasyon yapmakta hiç bir sıkıntı yoktur.

0|0
    0|0
    • Birkaç arkadaş cinsel ilişkiden zevk alman zorlaşır demiş dogru mu bu peki

• Alakası bile yok aksine dahada zevkli geçebilir.

• Sevindim suanda tesekkur ederiim

• Gel hayrina sivcem seni xd

2|1
    5|2
    • 35 günlük soruya geldim senin yüzünde la

• hahahah hepimizin ihtiyacı olan:D ama azalttımm

• 45 günlük soruyu canlandırmışlar!

Konu hortlatmak. Neyse görüşümü söliyim.

Fazla yaptıkça alıştırır ve cinsel birliktelikte zorlanma yaşarsın. Özellikle erkeklerde bu sorun çok fazla. Tadında bırakın. Geç boşalma, tatmin olmama en büyük iki sorun.

0|0
    0|0
    • hortladı valla. azalttım zaten artık 2 gunde 1

• ergenlik çağında bu sık olabilir fakat ilerki yaşlarda bu genelde azaltılıyor aşırıya kaçmanın zararı tabi ki vardır her şeyin fazlası zarar vucudunda kendine göre bir direnci var ileride bazı sornlar yaşayabilirsiniz

0|0
    0|0
    • ergenlik degil 22 yasındayım ben azalıcagına cogaldı :/

• evet cogu oyle dedi 2 gunde 1e indiriyim diyorum bugun mesela hic yapmıycam

• en iyisi azaltarak olur zaten

• Evlendiginde cinsel iliskide bosalamaSin orgazm sorunu yasarsin

1|0
    0|0
    • Neden peki ne farkı var zevk alırsan bosalırsın

• Neyse halledicek kisi karsımdakiyse benlik birsey yok yani:D

• Aynen seni tatmin etmesini bilmeli:)

• evlenice eşinden sogursun aldatılırsın

0|0
    0|0
    • sogursam niye aldatılıyımki:D

• Her kızın aynı oldugunu dusunuyosan yanmıssın sen :)

• sen farklımısın,? :D

• bence fazla.

0|0
    0|0
    • azalttım zaten 2gunde yapıyorum artık her gun degil ama bazen kacıyo

• Suyunu çıkardınız ama haa :@ :D

0|0
    0|0
    • neden yaaağ

• hahah biseyden degilde kimseyle ozelden yazısmıyorum kızlarla bile o yuzden hayır sana ozel degil :)

• Peki. .. Bende zorlama yok ama mecburen geleceksin ;) :) ♥ ahahaha :D

• maşAllah ne motor varmış sende ferrarimi lamborghinimi.

0|0
    0|0
  • Sen benim kız Halimsin inan ki

Ben de günde en az 3-4 kez yapıyorum. İlerde ne olur hiçbir bilgim yok.

0|0
    0|1
    • bende bilmiyorum cok fazla yapmak istemiyorum ama olmuyo

• Aynen ben de öyleyim yaş kaç bu arada?

• 22 yasındayım

• evlendiğinde kocandan fazla zevk almayabilirsin belki. Alışmış kudurmuştan beterdir diye bir tabir var :)

0|0
    0|0
  • 1|0
    0|0
  • Elin yorulur evde temizlik yapamazsin Annen düver Baban süver, en iyisi vibro al alet calissin el övunsun:))

1|0
    0|0
    • hahahah temizlik bana bakmıyo ama elim icin olabilir :)

• ahahhahhahhahhahah

• :)))))))))))) öldüm gulmekten yazarken:)))))

• Sağlık açısından yumurtalıkların görüp evlendiğinde çocuğun olmayabilir.
    Birde vajinanın dudakları sarkar ve şekilsiz olur

0|0
    0|0
    • sekilsiz olması karsı taraf icin bir problem mi? cocuk olmamasıyle ne ilgisi var pekii

• bence bunu herkes sorun etmez zaten o kadar kotu olucagını sanmıyorum:D yumurtalıklar konusunda haklı olabilirsin arastırıcam bunu

• Peki siz bilirsiniz

• Azaltamiorsun eskiden bende 4 5 kez yaparken simdi haftada 1 kez sen bagimlo oldugun ocin ve alismissij ondan azaltamiorsum aklinda tek mast yapmak var baska seylere odaklanamiorsun dogrumu

0|0
    0|0
    • Hissettigimi yazmıssın mesela evden yapmadan cıkarsam surekli aklımda oluyo normal bir erkek arkadasımla konusurken bile aslında hic dusunmiycegim seyler dusunuyorum ama en azından birkac kez yaparsam herseye daha iyi konsantre oluyorum

• Fazlası Zarar Dikkat etmelisin

0|0
    0|0
  • var elin şeyine yapışık halde kalabilir..
    sonra insanlara nasıl açıklıcaksın

0|0
    0|0
  • Hic bir zarari yok vücut istiyor çünkü istemediğinde zaten yapmiyosun

0|0
    0|0
  • zararı olmaz

0|0
    0|0
    • iliski sırasında tatmin olmamı guclestirmez mi

• hıssıyat noktaları herzaman calısır. ama onlar calıstıgı halde sen zevk almamaya baslarsan bu psıkolojık olur.

• anladım :)

• Maşallah ne enerji var sendede :D

0|0
    0|0
  • Tahris etme kendini

0|0
    0|0
    • onu dusunmuyorum yapmasam olmuyo

• bunlar çok inandırıcı gelmiyor bana kızların sorması

0|0
    0|0
  • İliklerin kurur kuturum olursun ¬¬)

0|0
    0|0
  • ne zararı olacak ki de nasıl azıyon o kadar acaba :)

0|0
    0|0
    • cok cabuk tahrik oluyorum herseyden tek sorunum bu galiba

• mesaj atabilirsin sıkılırsan

• aynen devammı

• sivilce çıkıyoo

0|0
    0|0
  • vay be

0|0
    0|0
    • derken

• ne bu azgınlık böyle kızım biraz sabırlı ol 2-3 günde yap :D

• 2 gunde yapıyorum ama en az 4 oluyo surekli aklıma geliyo

• Hergün bıkmadan üşenmeden yapıyorsan helal valla.. Bu azimle bisey olmaz sana -,-

0|0
    0|0
    • usenmekten cok direk aklıma geldigi icin yapmadan olmuyo

• hahaha komik geldi tekrar okuyunca ama oyle:D

• Bilirim bilirim öyle oluyor :)

• Erkekler Devam
    60

Kızlar Ne Diyor 7

• Tüm gün evde hiçbir şey ile ilgilenmeden, hayvan gibiyyaşarsan canın her sıkıldığında bu yola koşarsın tabi ki. Kendine ilgilenecek şeyler bul derim. Ayrıca sahte şeylere alışmak seni kosullandiracak ve gerçeği ile mutlu olamayacaksın böyle devam ederse.

0|1
    0|0
    • Evde degilim zaten okul veya aktiviteler oluyo illaki haftada bir gun belki evde duruyorum anca ama bu dedigim bir saat icinde gerceklesiyor zaten azaltamıyorumda surekli aklıma geliyor

• Tecrübe kokuyo :)

• tecrube derkenn

• Zarari yok

0|1
    0|0
  • Klitoris büyüyormuş :D

0|0
    0|0
  • Günde 3-4 kere tadı çıkmaz bence. Uzun süre aralıklarla yap yapacaksan. Zararları var.

0|1
    0|1
  • Her şeyin fazlası zarar

0|1
    0|0
  • Yok zararı devam ama mastır yerine gerçekten sevis bence

0|0
    0|0
  • Bende kendimi keşfetigimden beri günde 6-8 kere yapıyorumm bir gün yapmasam duramıyorum. Acayıp bağımlı oldum. bir ara böyle denemek istedim 2 -3 gün dayandım sonra yaptim daha cok zevk aldım ve öylede devam ediyorum. acayip istekliyim senin gibi. Neolacak kiz bizim halimiz :D

1|0
    0|0
    • ahahahhahaha yemin ederim ki aynıyız :D 2 gunde 1e indirdim ben ama yapmadıgım gunlerde de bazen bir kez yapıyorum dayanamayıp. aklım gidiyo yapmadıgım zaman konsantre olamıyorum:D

• hahahaha kolay gelsin ;D

• sanada :D

Yükleniyor...