Kızlık zarı zedelenmesi ne demek?

merhaba!

öncelikle size kızlık zarı ile ilgili bir soru soracağım. Kızlık zarı zedelenmesi ne demek ? bozulmadığı zaman ama biraz hasar gördüğü zaman ne denir ? bilmediğim için soruyorum, lütfen her hangi dalga geçer gibi yorumlar atmayın..

Güncellemeler:
Zedelenme ne demek onu ögrenmeye calisiyorum aslinda..

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Adı üzerinde zedelenme zaten.Parmak filan dokunabilir.Sonuçta biraz kan gelebilir ama zar sağlamdır.

• farketmez bozulsada artık kolayca dikiliyor .:)) sovan zarı eskisi gibi oluyormuş yalnız orayı öptürmeyin diyorlar sovan zarı dikildikten sonra öpenin gözünden yaş geliyormuş :)))

Erkekler Ne Diyor 6

• birazı yırtılmıştır

• Sorunun içinde cevabı var aslında daha başka nasıl anlatılır ki.

Kızlık zarını bir poşet olarak düşün, bu poşet aşırı yükten (yani penisin vajinaya girmesinden dolayı yırtılır) yırtılır.

Eğer poşettte oldukça ufak bir delik veya aşırı yükten dolayı poşetin her hangi bir yerinde sünme, incelme... oluşmuşsa buna zedelenme denir.

Zedelenme genelde kızlık zarının %95 inin sağlam olduğu durumlara kadar zedelenme denir.

• kızlık zarı saydam bir halka şeklinde düşün bir yerinden yırtıldımı zedelenme oluyor zaten tam yırtılmıyor penis başı geççek şekilde yırtıldıktan sonra bidaha kanamaz

• oo bende bilmiyordum. Onca şey okumama rağmen denk gelmemiş. Biraz hasar alabiliyor. zedelenebiliyormuymuş :O Peki sonra iyileşiyormuymuş ?

• cvabı sorunun içinde zaten vermişsn

• sen google yazmaya üşenmişsin anlaşılan al sana nasıl olurun cevabı link

Kızlar Ne Diyor 3

• ikitane zar var ince zarı zedelemiş olabilirsin :)

• Tam yırtılmıyor yani kısmen yırtılıyor ama tam yırtıldığında da yine kan geliyor diye biliyorum

• 3-4 cm içeri sert kalın ve uzun bir kütle girmemişse sağlamsın.. zedelenme mesela spor yaparken olabilir, sert bir dış darbeyle de olabilir. belliolmaz

• yok.. bozulmaz..

• Zedelenmenin bozulmayla bi alakasi yok degil mi?

Yükleniyor...