Erkek sevdiği kızdan bekaret ister mi?

Toplumumuzda en sık duyduğumuz laflardan biri 'erkek seni seviyorsa kıyamaz' bu doğru mudur sizce ?

0|0
9|19

En İyi Kız Görüşü

• Evet doğru psikoloji okudum ve pek çok danışanım var,

Bekaret in haklılığını savunmuyorum bu kişiseldir lakin Türk Milletinde, örf adet ve tabularla yetişen bir genç kız için bu hassas bir durumdur. Seven erkek sevdiği kızın onurunu ya da iliski bittiği zamanki konumunu ve psikolojisini de düsünmek zorundadır!

Sevmesini, kıymasını sorgulamak yerine seni ne kadar düşündüğünü sorgulayın lütfen!

Sonrasında yaşanacak ağır psikozlardan uzak durun!

3|0
    0|0
    • evet bu konuda haklısın.ama bu işler bi anlık zevke bakıyor o anda da bunu düşünemiyosun galiba?

• arıyorum sorunu hemen.

• sizide yoruyorum kusura bakmayın ama günlük hayatımı etkilemeye başladı.diğer kız arkadaşlarınıda zamanında bana çok anlattı.şimdi onu çok seviyorum ve bu benim psikolojimi bozuyor.bu yüzden psikologa gdiyorm ve psikolognda faydasını göremiyorum

Erkekler Ne Diyor 19

• Arkadaşım cinselliği kadın ile erkeğin arasında oluşan sosyal ilişkinin ayrılmaz bir parçası olarak görmeyip bunu bir ayıp utanç yada suç gibi düşünen ortaçağ zihniyetli yoz erkek beyinlerin bizim gibi hızla gelişmekte olan ülkelerin insanlarının kafalarının içinde olması son derece üzücü bu soruyu sizin sormanıza neden olan bu tip beyinler aslında bir erkek ile bir kadın kendi aldıkları bir kararla cinselliği belirledikleri ölçülerde yaşayabilirler buda son derece normaldir kıyar kıyamaz derken sanki bir kabahat işleniyor şeklinde oluşan algı maalesef insan özgürlüğünün önündeki büyük engellerden biridir bence...

3|0
    0|0
    • dini değerler nolacak peki?

• Eğer erkek dini değerleri hayata bakış açısında en önemli kıstas olarak alıyorsa o zaman sadece kadından bakirelik istemeyecek kendide bakir olacak sonuçta zina diye bir olgu var dinde ve bu sadece kadın için değil erkek içinde geçerli bunu kabul ediyorsa baştan saygı duyarım ama kendi her türlü ilişkiyi yaşayıp evleneceği kişiden bakirelik talep etmesi bana

göre ikiyüzlü samimi olmayan tutarsız bir davranıştır

• şöyle diyeyim .. iş zarda bitmiyo .. benim için her önüne gelenle cıkanda artık bakire değildir ya da uzun süre çıkıp sevgilisi onun her yerini ezberlemiş o onun heryerni ezberlemiş ama bozulmamıs benm için artık bakire değildir .. iş zarda bitmiyo .. bakire olup yalayan yutan orasından burasından veren çokkk bakireyse o da bakire neticede değil mi böyle birini kabul eder misiniz ? sanmıyorum .. bakire olmasın her şeyini bileyim ya da geçmişinde hata yapmış olsn eyvallah bir şekil gelecek düşünülür evlenilir ama bakire olup her haltı yiyip bakireyim diyenlede işim olmaz artık bakire kız kaldımı yahu diyenler çok piyasada ..

1|0
    0|0
  • şu gizli kullanıcı arkadaşın tespiti de çok güzel bncede mesele iki bacak arasındaki küçük zarda saklı değil sevmiş sevdiği erkeğin adiliğine denk gelmiş bi hata yapmışisa durum farklı ama toplumumuzdaki şu çoğunluk erkek zihniyeti gibi her oku yedikten sonra temiz kız arayışına girmrek gibi temiz erkek arayanalardansa bi de bn vurmak isterim derdim ama vicdaıma mıçiyim bi türlü yakamı bırakmıyor şerefsiz :D

0|0
    0|0
  • valla seviyorsa kıyamaz ama bekaret istemeyen pek azdır

0|0
    0|0
  • seversen dikilirsin,dikmezsen sevilirsin:)))

0|0
    0|0
  • evet çoğu erkek bekaret ister. hayır "erkek seni seviyorsa kıyamaz" diye birşey yoktur. seven, ciddi düşünen erkek, seviyorsa bekaretini alır. ama sevmeyen vakit geçiren erkek "bekaretini alınca bu kız bana kalır" diye düşünür.

1|0
    1|0
    • bekaretini aldığı kızı yüzüstü bırakanıda var.nasıl güvenmeli bu devirde bir erkeğe :)

• senin için yaptığı fedakarlıklarla ona güvene bilirsin aşık erkekle vakit geçiren erkeğin tavırları çok kolay anlaşıla bilir.

• seviyorsa her şey ister , birbirinizi seviyorsanız şu bekaret olayını aşmanız lazım vakit çok kısa ve gerçek sevgiyi bulmak kolay olmuyo bulduğun anda yapışmalı bence:)

0|0
    0|0
  • he öyle saçma şeymi olur kabul etmem valla.mallalle baskısı felan değil hiç bir erkek emin ol istemez bakirlere sakın yalan konuşmayın asla kabul etmeyeceklerdir gibi gelmekte.

0|0
    0|0
    • ya bekaret ararlar mı demiyorum kızla yatmak isterlermi:))

• soru yanlış anlaşıldııı :)

• pardon doğru anladın.evet dini bakımdan düşünen yok ne yazık ki

• Namusun bir karakter özelliği olduğunu değil, bir zar olduğunu aklına koyan, deliler gibi bekaret ister.

0|0
    0|0
    • yanlış anladın galiba sorumu:)

• Evet pardon bekaret diyince uçmuşum havalara. :) Ben iyi niyet sahibi hiç kimsenin kıyamayacağını düşünürüm ama yaramazsa tabi ki işler değişir.

• erkekler bekareti mahalle baskısı için arralar bence kendi cevrelerinden uzak yerlerde bekaret aramazlar gercekten seviyorsa bekareti aramazlar ama yüzeysel seviyosa ararlar laf olsun diye

0|0
    0|0
  • sevdim kıyamadım meğer bnden önce kıyan olmuş :D ve de bni aldattı geçmişiyle alakalı bn bakirim bakir birini isterim tabi :D

0|0
    0|0
  • Bakirse ister hakki da vardir ben bakirim ve bakire olmayan yanima yaklasmasin herhaliyle sifir km olsun celik jant tercihimdir

0|0
    0|0
  • ben bozdum bir sevgilimi ve ben bile oldukce travmalar yasadim. Kim bilir ona neler oldu. Evlenmeden yapmayin arkadaslar. Hic tavsiye etmem gercekten.

0|0
    1|0
  • doğrudur seven erkek ne yapmaz.erkek kelimesinin hakkını verir:)

0|0
    0|0
  • evet dogrudur erkek seviyosa kıyamıyor bundan şüphen olmasın

0|0
    0|0
  • istemez kız isterse verir

0|0
    0|0
  • erkek saplantılı ise ister...çevremizdede bu tür erkekler yokda değil...

0|0
    0|0
  • O kıyamaz kelimesinde anlam senin anladgndan daha farklı daha yüksek anlama sahip

0|0
    0|0
    • nasıl bir anlam?

• kızla beraber olmak istermi

• Kişiye göre duruma göre degisir.

• Bence namus iki bacak arasında diildir onden saglam olup arkadan giren cıkanın belli olmdgı kızlar var bence hersey beynde btio cehaletnden bi kere olmus olblr bu onun namusunu belirlemez . Ama bazılarında vazgeclmez hale gelio o zmn problem olur sonucta huylu huyundan vazgecmez.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Keşke öyle olsaydı ama bu erkeğin egitim ve kültürel yapısıyla birebir orantılı... aslında bir ironi..Bunu ayırt etmek çok zor.. Birini sevdiğinde onunla sonsuza dek birlikte olacakmışsınız gibi gelir ve o zaman yapılan herşey normaldir güzelir. Fakat İlişki bittiğindi kadının konumunu veya yaşayabileceği zorlukları ancak gerçekten ileri görüşlü ve sevgiyle arzularını birbirinden ayırt edebilen bir erkek düşünür.. Böyle erkeğide bulursanız bence kaçırmayın..

Birde şunu anlamam! Bekaret dendiğinde cinselliği hiçbir anlamda yaşamamış bilmeyen saf demektir ama bizim toplumumuzda sadece kızlık zarı anlamına gelir. Herkes her şeyi(cinselliği) başka şekillerde yaşar ama gelin görünkü zar yerinde durur bi şekilde bence bu konu açıklığa kavuşturulmalı..

0|0
    0|0
  • Kıymak ne?

0|0
    0|0
    • bir kız erkek arkadaşına cinsel birliktelik için iş atar erkegin kız arkadaşına evlenmeden yapmak istemiyorum çünki kız nekar istekli olursa olsun yaptıktan sonra bir süre psikolojik olarak yıpranacaktır babasından utanacaktır erkek bunu bilir senn maniviyatınönemlidir benim için evlendigimizde hiç unutamayacagımız ilk gecemiz olacak der kız mutlu olur erkek mutlu olur medeni gelcek için adaım atarlar::)))))

• Bu konudan, beklenti karşılayamamaktan dolayı bitiyor çoğu ilişkim. Hiç de pişman değilim, hakeden birinin çıktığına inanmıyorum.. Gerçekten değer veren de bekliyor zaten farklı bir sebepten bitiyor, senin psikolojini gözetiyor kendi 3 dakikalık zevkini değil..

0|0
    0|0
  • farzedelim kan glmedi ki gelmek zorunda değil gelmemesi kız olmadığınında gstergesi değildir saten kzlk zrları çok çştli bazıları doğmda yrtılabiliyorr. dicek baana doktragdlm bnde dicem daha önce bir ilşkim olmadıı eğer bunu bu kdr önemsiyosa saten güven yoktur çnkü bnm dediğime inanmamştr bana güvenmiyosa evliliğinde yürütülmesi ilerde saten sorun yaratcaktr.

0|0
    0|0
  • bence kıyamazdan ziyade" sorumluluk" almaya korkma olabilir etkenleri arasında

0|0
    0|0
  • Yahu daha cok sevsin diye bekaretini verenin aklına sasarım

(asagıdaki yorumları okudum da)

0|0
    0|0
  • İstemez.(nokta)

0|1
    1|0
  • sırf bekaretini bozduğu için kızarkadaşıyla evlenmek zorunda kalan bir tanıdğım var çokda mutsuz.aslında ikiside mutsuz evlnemke zorunda hissettiler kendilerini

0|0
    0|0
Yükleniyor...