Kızlardaki Cinsel İlişki Korkusu?

Arkadaşlar merhaba,

Nişanlımla yakında evleneceğiz ve bilirsiniz işte yıllardır birlikte olan sevgililerin çoğu gibi biz de cinselliğe dair konuştuk. Ancak, herhangi bir cinsel aktivitemiz olmadı, ikimiz de evliliğin kutsallığına inanırız.

Ancak sorun şu ki, nişanlım bu cinsel birleşme konusunda o kadar korkuyor o kadar değişiyor ki, çok korkuyor ve acıyacağını düşünüyor. En ufak bir tahrik olma vs. gibi hali yok. Cinsel ilişki, birleşmeden sanki içini baltayla yarıp da girecekmişim gibi afedersiniz öyle bir his içinde. İlk gece değil de 1 ay sonra vs. yapalım bile istiyor. Ben de tamam hayatım diyorum ama korkum şu ki sanırım o vajinismus. Yani böyle bir vaka beni bekliyor.

Arkadaşlar cidden cevaplarsanız sevinirim. Doktor vs uğraşmak istemiyorum sizce nasıl onu cinselliğin güzelliğine , ne bileyim öyle büyük acılar ağrılar olmayacağına ikna edebilirim? Nasıl telkinde bulunayım, konuşayım, özellikle kızlardan ya da tecrübeli erkeklerden yardım bekliyorum.

1|0
7|2

En İyi Erkek Görüşü

• Kardeşim tahmininde haklı olabilirsin.. / Dünyada 1000 kadından ikisinde "Vajinismus" sıkıntısı olduğunu düşünürsek biraz çöldeki bahtsız bedevi durumuna düşmüşsün.. Ama seviyorsun bu o kadar belli ki helal olsun bunun için terkeden insanlar tanıyorum yakın çevremde.. / Sen adam gibi adamsın belli

Bunu hissettiğim için yorum yapmak ve seni yönlendirmek istedim.

Bir kız arkadaşım vardı bakireydi ve ilk ilişkisini benimle yaşamak istediğini ona sahip olmamı istediğini söylemişti ben yapmak istemesemde "çünkü hiç bir kızın günahını/ahını almak istemem" o bana senin gibi birini bulamam sen çok anlayışlı ve kadın dilinden anlıyorsun demişti / neyse reklam gibi oldu ya saçma bir hal aldı/ diyeceğim o ki.. anlayış, kadına yaklaşmak, onu anlamak, kendini değil onu düşündüğünü hissettirmen gerekir..

1. Ona şunu söyle, seni anlıyorum gel bunu sen yönet / çok soft bir ilişki yaşayalım önce alışmanı sağlayalım kadına güven verdiğin zaman ve yönetici sorumlulugu yüklediğin zaman kendine öz güveni gelir.

2. Cinsel birleşmeyi bildiğini varsayaarak / yavaş yavaş baskı kur acıdığını hissettiği anda geri çek bu bir kaç kere devam etsin tabi bunu yaparken ön sevişmeyi ihmal etme

3. Kadın sen yavaş yavaş hareket edip geri çektikçe bilinç altında acıdığında geri çekeceğini düşünecektir. Anlık bir olaydır kardeşim belinden kavraman lazım onu sarip "burası çok önemli" ön sevişme esnasında bir anda içine girmen lazım irkilecektir girdiğin an hemen çıkma içinde kal onu kendine daha çok çek hareket etmeyin ön sevişme devam etsin sonrasında alışacaktır...

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

İlk defa cinsel konuya cevap verdim :) / Gizli olmasaydın özelden yazardım kardeşim

Saygılar
    ESMER!

0|1
    1|0
    • Sorunumu önemseyip gayet açık ve anlayabileceğim şekilde, üstelik mantıklıca açıklama yaptığınız için çok minnettarım. Vermiş olduğunuz bilgiler ışığında umarım problemimizi aşacağız zamanı gelince. İkimiz de cinsellik konusunda deneyimsisiz işin aslı.

• Rica ederim kardeşim kimse anasının karnında öğrenmiyor ki hele sen benim ilk ilişkimi duysan koparsın :))) herpimizin çömez zamanları olmuştur takma kafana ama erkek her zaman kadından bilgili ve bilinçli, yönlendirici olmalı bu süreçte biraz konulu film izle bir kaç bişiy kap bari :) kadınına güven ver.. ;) aşarsınız merak etmeyin dediğim gibi en önemli şey birbirinize güvenmeniz! O kendine psikolojikte baskı kuruyordur seni düşünerek neden böyleyim diye içinde fırtınalar kopuyordur onuda anlaman lazım.. senin yapacağın ona öz güvenini kazandırmaktır.. bunu başarırsan gerisi çorap söküğü gibi gelir :)

• Çok güzel açıkladınız gerçekten sağ olun. Dediğiniz gibi benim de bilgilenmem gerek, bizim kültür gereği biz de çok bilemedik böyle cinsel ilişkileri. Ağabeylerimizden öğreneceğiz bir şeyler :)

Kızlar Ne Diyor 7

• bir psikologla görüşseniz, evlenmeyi beklemenize lüzum yok. danışmanlık olarak düşünün www.uzmantv.com/ilk-gece-korkusu-nasil-yenilir

0|0
    0|0
    • İşte psikolog vs. olmadan da belki böyle bir korku yaşayan kızlar burada deneyimlerini paylaşır biz de faydalanırız diye düşünmüştüm.

• Konuşma onunla işe yaramaz. Zevk alması için kendini parala o gece kendi zevkini unut ve ona hizmet et. Gevşerse o iş olur...

0|0
    0|0
    • Ben işin zevk vs kısmından çok, stresli bir süreç olmasından korkuyorum. Yoksa onlar önemli değil, bir şekilde aramızda yaşanacak şeyler. Ama bu problemi atlatmak için konuşmak işe yaramaz diyorsunuz demek...

• Bir kadın olarak öyle diyorum. Gözünü korkutma tabi rahatlatıcı konuş ama sadece bu yetmez. Azıcık alkol de alabilir o gece :)

• Sarhoşken yapın

0|1
    0|1
  • Vajinismus ne ya

0|0
    1|0
  • Acıyor zaten, acımıyor diye bişey yok. Bu tabiki vajinanın yapısına, ortama, erkeğin yaklaşıma göre de değişir. Ben de ilk ilişkimde çok acı çektim, tam birleşme olamadı bile, geri çektim kendimi acıdan. Anlayışlı ol, yavaş davran, bir de onun haberi olmadan yavaşça girmen lazım, haberi olunca psikolojik olarak daha çok kasılır ve giremezsin sen de.

0|1
    0|0
  • Sevişerek yapın, bunun normal olduğunu anlatın
    Birde kiz kardeşiniz var mi?

0|0
    0|0
    • Kız kardeşim de yok. Ya konuşmaya fırsat kalmadan kötü oluyor ben de uzatmak istemiyorum.

• Hic umadigimiz kişilerin öyle şeyler oluyor ki , bunu bilemezsin, bilemeyiz canim. Bence terapiste gitmelisiniz. Bunda utanacak bir durum yok. Bunun kapatılması saçmadir. Cok anlayışlisiniz :) Her kime ınaniyorsan Allah tanrı sana sabır versin :D

• Pekala, sağ olun. :)

• Önsevişmeyle onu rahatlatabilirsin. Hemen ilişkiye girmeyin önsevişme yapın sonra yavaş yavaş kendini hazır hissedecektir

0|0
    0|0
    • Tam olarak ön sevişme diyemesek de, öpüşüyoruz o zaman hiç sorun yok ama birleşme korkusu var.

• İşte evlendiğiniz zaman alışana kadar sadece önsevişmeleri yapın bu onu zamanla gevşetir rahatlatır

Erkekler Ne Diyor 1

• Psikolojik destek alsın

0|0
    0|0
    • Sağ olun ama işte öyle uğraşmadan da aynı sorunu yaşayan ya da kız arkadaşı vs. yaşamış olanlar burada deneyimlerini nasıl atlattıklarını paylaşırlarsa mutlu olurum.

Yükleniyor...