Bekaretle ilgili sorulardan 'bunaldım'!

Siteye kayıt olduğum günden beri okuyorum herkesin derdi biz olmuşuz herkesin derdi kadınların vajinası olmuş. Cinsellik sayfasına her baktığı mda hergün mutlaka 1 soru geliyor bununla ilgili.Bence bu konu tam bir sömürü meselesi haline geldi. Hala kadın kaçıncı sınıf bir varlık yada varlık mı diye tartışıyor gibiyiz.6 yıl sosyoloji eğitimi aldım. Gözlemlerimden gördüğüm kadarıyla kadınlar Türkiye'de insan bile olamamış. Bakire olmasan ne olur ölürsün, bakire olsan ne olur bir gün kocan tarafından kazara öldürülürsün. Kısacası Türkiye'de kadının adı yok!Bence artık bu konuyla ilgili sorular sormaktan vazgeçin. Kime ne benim bacak aramdan, kime ne cinselliği keşfedip etmememden..

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• türkiyede kadın sadece kızlık zarından ibaret

• sonunda bunu söyleyebilen bir erkek.tebrikler

• :)önce kadınlar aklındaki zardan kurtulsun gerisi kolay

Erkekler Ne Diyor 21

• çok fazla okumuşsun

• okuduk çok şükür

• Öncekileri Göster
    • bakereti umursamak kadına değer vermemek değildir yani bu dini örfi değerlerin dayattığı bir konudur sonuçta herkesin annesi sevgilisi kadın okulda işyerinde onlarca hanım arkadaşımız var ve bazılarını da seviyoruz kişiliğine saygı duyduklarımızda var .

yaniii bekaretin kadına duyduğumuz saygıyla ilişkisi yok diyorum evleniyorsun kendini o özel insana ayırıyorsun ve onunda el değmemiş sadece sana ait biri olmasını istiyorsun bu toplumun ekseriyetinin benimsediği değerlerle ilgili birşey

• o zaman el değmemiş olmayı deneseniz sizde..

• .. Sizin için hatta bizim ve Türk halkında tabu haline gelmiş bekaretinizi ve değerli olan o malum şeyinizi başkasında paylaşmak tabuları yıkmayı ımkansız haline getirir.. bakire olmayan bir kızla evlenılmez mı evlenılır .. nice bakireler gördüm arkadan yiyen oral takılan ve hala bakireyim diyen buda mı bakireliktir ? bakire değilsen kimse sana neden bakiresin demez sadece sen kendini bir pislik gibi hissedersin acaba x kişi benden faydalanmak isteyecek mi acaba evlilik düşünecesi var mi yoksa kullanıp atacak mı? vs gibi takıntılara girersin .. Bir diğeri okumuşsun ama yanlıs okumussun kocası tarafından öldürülen kadınlara bir göz atmak lazım medyaya yansıtıldıgı gibi mi acaba? kimse kimseyi sebepsiz yere vurmaz..Öyle değil mi ? kaç kişi canı isteyince adam öldürüyor ki ? Ya kadın çalışıyodur erkek erkeklıgını yapmıyodur kadında baskı yapıyodur " çalışmıyosun şöylesin böylesin diye gururunu ıncıtıyodur" sorun ortadan kaldırılarak erkek oldugu duygusunu tekrar kendısıne aşılamaya çalışır.. Ya da erkek yatakta mutlu edemıyodur kadın ya aldatıyo ya da sürekli bir sinir halindedir bu yuzden tartışmalar büyüyüp gider her şey sorun olur ve adamın yıne gururu ıncınır ve gururu incinen bir erkek x kişisini ortadan kaldırılarak gururunu yerıne getirmeye calısır.. ya da tam tersidir yine yatakta adam mutlu edemıyodur karısını aldatıyodur kadında bunu hazmedemıyodur yine kavgalar kavgalar ve sonuç yine aynı ..paylaşamadıkları nedir ne psikolojiyle birilerini öldürüyodur bu kadınların eceli mi gelmiştir yoksa kocasının fevri davrandıgından mıdır bilinmez? ama her şey insan olmakta başlıyo biz önce insan olalımda sonra bakireyle evlenmeyi evlenmemeyi düşünelim önce mutlu edelim ki mutlu olmayıda öğrenelim.. Kadınlar her yerde semboldur .. evde yatakta işyerinde sendikada grupta medyada semboliktir değişmez.. üniv hocamın bir sözü aklıma geldi kaç tane önemli bir yerlere gelmiş kadın tanıyorsunuz bizim toplumumuz böyle yapacak bir şey yok ..

• Kocası tarafından öldürülmek derken bile ne kadar olumsuz bir cümle kurmuşsun.İşte bu kızdığım ona bu hakkı kim veriyor? Medya sektöründe çalışıyorum kadınlarla ilgili konularda evet yansıtıldığı gibi çoğu zaman.Evet kadın okusada,kazansada,anne de olsa,eş de olsa,bakire de olsa her zaman sömürü aracı yada sömürülmeye en müsait sembol!

• Öncekileri Göster
    • benim gönlüm şahane feminen hatunlarıda pek sevmem zaten kadın dediğin oturcak evince kocasına iyi davranacak gönlünü hoş tutacak yuvayı dişi kuş yapar misali ama sana dert olmuş toprağam bu konular sıyrılması zor sorulara burada yanıt arıyorsun ya da millete yanıt vermek istiyorsun ama malesef.. burası yeri değil bitmez bu hikaye kurcaladıkca sinirine dokunacak şeyler ortaya cıkacak hiç gerek yok üzme kendini sen..

• eyvallah usta

• Aylardır bu sitedeyim. Sizin gibi atar, çıkış yapan birçok üye oldu. Artık cevap bile vemiyorum. Hani filtre olsa ilk engelleyeceğim kelime "BEKARET" kelimesidir. Bence bu portal veya herhangi bir platformda, bu konu hakkında sorulan her soru, yazılan her cevap boşa kürek sallamaktır. Kemikleşmiş bu olgunun Türkiye sınırları içerisinde yıkılmasının imkanı yok. (NOKTA)

• tercihtir dilersen cevap verirsin dilersen sallamaz geçersin.saygı duyarız ikisine de

• Biraz gerçekçi olup bu görüntünün ortaya çıkmasına neden olan binlerce spesifik sebep sayarım. Bu tepkim sana değil yanlış anlama. Dediğim gibi düşünceler kalıp değil. Herkes havaya ayrı birşey sıkıyor. Bu sebeple ortaya çıkıp, atar yapmanın bir anlamı yok. Yıkamazsın bu körü körüne müdafa edilinilen savları.

Konu hakkında görüşlerim kısa ve nettir. Herkes kendi hayatını yaşar. Hiçkimse hiçkimseyi, kadın-erkek ayırt etmeksizin yargılama gibi bir hakkı yok özellikle de geçmişiyle.

• İStediğiniz kadar yazın edin erkekde rahatım deyip dursun bi erkek evlenmaden önce o soru her zaman aklındadır bu böyledir açıklaması yok.

• bu da eksik okumus galiba:) cikikci arkadasim aklinizda olsun olmasina da bunu sart kosuyorsaniz sorun orda...yoksa siz erkeklerin aklinizda olmayan yok yani:D

• Öncekileri Göster
    • bu zihniyet değişmeli işte.Benim sevdiğim adam kim bilir kaç bedende bıraktı parçalarını diye düşünmez mi sanıyorsunuz kadın?

• bakereti umursamak kadına değer vermemek değildir yani bu dini örfi değerlerin dayattığı bir konudur sonuçta herkesin annesi sevgilisi kadın okulda işyerinde onlarca hanım arkadaşımız var ve bazılarını da seviyoruz kişiliğine saygı duyduklarımızda var .

yaniii bekaretin kadına duyduğumuz saygıyla ilişkisi yok diyorum evleniyorsun kendini o özel insana ayırıyorsun ve onunda el değmemiş sadece sana ait biri olmasını istiyorsun bu toplumun ekseriyetinin benimsediği değerlerle ilgili birşey

• haydar dümenlik sorular çoğaldı :)

• bu soruya da haydar dümenlik dersen gözün dışında biryerinle okumuş olmalısın

• peki kadınlar artık bunu önemsiyor mu?bence hayır .eğitim seviyesi yükseldikçe,kadın kendi ayakları üzerinde durdukça erkekler kadar kazandıkça bekaret anlamsızlaşıyor sanırım çoğu zaman yük haline geliyor.bir de şöyle düşün .köydeki oğlumuz gözlünü şehirdeki doktor kıza kaptırdı.kız da bunu sevdi.yüksek gelirli bir birey kızımız.toplumda saygınlığı tartışılmaz.şimdi hayata başarılı olan bu kızımızın bekareti kendi ailesi için önemli mi? bu kızımızın bekareti köylü çocuk için önemli mi?bu çocuğun ailesi için önemli mi?bir de böyle bak

• elbette haklısın ancak verdiğin örenek milyonda 1 çıkacak bir örnek.Bu yüzden bu konuyu bu kadar özele indirgeyemeyiz.

• Öncekileri Göster
    • bu bahsettiğin sürece girmemize emin ol yaklaşık 2 yy var.

• sanmıyorum öyle iki yüzyıl falan olduğuna.hatta şuan bunu yaşıyoruz zaten.kendini düşün .kendine olan özgüvenini.bunu yaşadıysan veya yaşayacak kadar özgür görebiliyorsan demekki toplumda bazı şeyler değişmiş

• bakiremisin olric sanmıyorum efendimiz:))))

• Olric efendisinden hep daha zekidir ..

• Öncekileri Göster
    • :))) Olric ve Deli Cevat ı tanıstırmak istiyorum...
      Begendim.
      +1

• :))))

• Az önce de yazdım ama silinmiş. Yaklaşım çok iyi tespitler süper ama "yanlış zaman yanlış insan" burası orası değil burası bekaretimi acaba kaybettim mi diye sormaları için açılmış bir "Cinsellik" bölümü. Burada kimseyle oturup kadınların toplumdaki yeri konulu bir sohbet gerçekleştiremezsin en azından benle.

• o zaman sen de görmezden gel konuyu.Yazman gereken bölüm burası değil gibi sığ bir yaklaşım gütmeyelim.pozisyon konuşmayalım mesala bir kere değil mi?

• Öncekileri Göster
    • Yo hayır benim değil ama diğer insanların sınırına girip sanki onların birşeyler öğrenmeye çalışmaları en azından durumları hakkında annesine ablasına soramadıkları şeyleri buradan öğrenmeye çalışmalarını hakir görmüşsün gibi geldi bana bunun üzerine yazmaya karar verdim.

• o zaman saçma yorumlamışsın.

• An itibarıyla cinsellilk soruları sayfasında ardarda iki tane "bekaretim bozulmuş mudur" sorusu var. Gına geldi.

• hanımefendi siz böyle düşünüyorsunuz diye biz böyle düşünecek değiliz sizde her gün bakirlik konusu açabilirsiniz sizene mileettn ?

• açmamışım farkındaysan kısaca banane senin bacak arandan değil mi canım kardeşim?

• 6 yil sosyoloji egitimi aldi isen, insanin kisiligini olusturan ilk seyin kendi bedeni, sonra etrafindaki 'öteki' diye tanimlanabilecek ve bedenimizin disindaki evreni dolduran seyler ve kisiler ve bunlar arasindaki iliskiler, ve tarihsellik oldugunu da bilmen gerekir. Yani `sana ne benim bacak aramdan, kime ne cinselligi kesfedip etmemenden demek ne yazik ki gerceklerin bir anda ideal olana donmesine neden olmuyor. Elbette herkesin hayatina dair kisisel bir dokunulmazligi var. Ancak, basit bir ornek verecek olursam; bugun hic birisi hakkinda yorumda bulunmadin mi? eminim bulunmussundur. Etrafinda bir suru begendigin ya da begenmedigin insanlar vardir, ve onlar hakkinda konusursun. Dolayisiyla sen de bir anda o etrafindakini kendine nesne haline getirebiliyorsun. Surada dikilsem ve birbirimize baksak, birbirimizi nesne haline getirmis oluruz o bir anlik bakisla. Ve bir anda o sakin dokunulmaz olan hayattan cikar, baskasinin evrenine girmis oluruz. Hasili, bu kadar kisa kestirip atmakla olmuyor. Insanlar, kadin ve erkek olarak iki cinstir, ve birbirilerinin bacak aralarini merak ederler. Isin kotusu su ki, varolmayi hicbirimiz secmedik. Dolayisiyla, herkes senin bacak arandan sorumlu :)

• Kadının sömürü aracı olarak kullanılmasına karşı duruştur bu yazı.Ben sana sormuş muyum kimle yattın,neden bakir değilsin diye? Ya da sen öldürülmüş müsün sırf birşeyleri daha evvel yaşadın diye? Kimse kimsenin bacak arasından sorumlu değildi.Kadın ve erkek iki cinstir demişsin ne güzel ama benim "Kadının adı yok" savımı çürütebilir misin Türkiye içinde? sanırım hayır

• Sanirim yazdigim seylerden benim kadinlarin bacak aralariyla ilgilendigimi ve senin savundugun tezi butunuyle reddettigimi dusundun. Ben sadece ortada bir gerceklik var demek istedim. Evet kadin uzerinden sadece cinsellikle alakali sorunlar degil bircok sey sorgulanir. Ornegin Turkiyenin modernligi bile kadinlarin kiyafeti uzerinden tartisilir. Kadin birilerine gore kendini belli eden, kadinligini on plana cikaran seyler giyiyorsa Turkiye modern, basini ortuyorsa Turkiye Iran olmaktadir.

• evet şimdi daha açıklayıcı oldun teşekkür ederim:)haklısın kadın üzerinden dönen bu sistem zaten can sıkıcı olan.Kadın kutsal olandır ancak küfürlerde en çok kadın kullanılır.Anlatmak istediğim şu bizde kutsal olana saygı yok.O hep sözde kutsal.

• Ya bırakın bu işleri artık anlamıyorum ne yapmak veya ne demek istediğinizi .Televizyonlarda görmüşünüzdür yada arkadşlarınızdan duymuşunuızdur " cinsellik dersi verildir gençlerimiz bu konuda bilinçli oldun ,cinsellik kötü bişey değildir ,çocuklarımızı cinselllikten soğutmyalım vs vs vs " bunları televizyonda söyleyenlerin istisnasız hepsi bayan ben bir tane bile hatrlamıyorum (haydar dümen hariç)ondan sonra gelipte bunlardan şikayet etmniz açıkcası kafa karıştırıcı. Kadınların doyumsuz oldugunu her erkek bilir hatta kadınların kendileride farkındadır bir şey isterler verildiğinde daha fazlasını arzularlar. Eşitlik hakkı dediler o kadar ağlayanlar oldu sonunda yasalar çerçevesinde de eş,itsiniz hatta bizden üstünsünüz bile denebilir fakat hala içinizdeki bu eziklik duygusunun nedenini anlayamıyorum. Yorumları okudum bazı gerizekalılar kadınlar kızlık zarlarından ibaret , kadınlar bacaklarının arasındaki kadar değer görür vb. şeyler yazmışlar .O gerizekalılara söylüyorum senin annende var kardeşinde vardır eğer bir erkeğin annene veya kardşine o yuzden değer verdiğini kabul ediosan serefsizin önde gidenisin demektir . Bayanlarada benden bir tavsiye kendinizi bu durumda görmekten hıoşlananlar görüyorum biri sizin değerinizi bacak aranızdakilerden ifade ediyosa ve siz bunu onaylıyosanız sizde hak ediosunuz demektir .Böyle birşeyi kabul etmek mümkün değil.Erkekler sex delisi vs vs gibi genellemekte hiç doğru bir hareket değil.Etrafına saygı gösteren inanmayacaksınız ama kadınlara değer veren erkeklerin sayısı oldukça fazladır emin olun.

• sana katılıyorum valla ben seversem hoşlanırsam aradığım gıbı bırıyse bekarete bakmam ya nedırkı 1 dakıkalık olay. bununlamı sen bakıre değilsin senı çok seviyorum ama evlenemem. yok böle bişi bende. önemli olan huzurlu mutlu olmak iyi bır gelecek bu saçmalık yuzunden bunlardan neden olayımkı. yapanda kazmadır...

• adam haklı beyler...dağılalım

• moulenrouge katılıyorum sana."penis mi? vajina mı? sorumu biraz da bunun için sordum aslında.Sevişmede kadın meta mıdır erkeğin ihtiyacını göreceği, yoksa eşitler midir? Bunu sen bir sosyolog daha iyi yanıtlarsın ama basite indirgeyince aynı bildiğimiz şeyler ortaya dökülüyor.

• teşekkür ederim

• aaa yaptığınız çok ayıp arkadaşlar bakirelik bacak arasında olurmu hiç kızlarımızı üzmeyin psikolojileri bozuluyo sonra :( rahat bırakın kızlarımızı istediklerini yapsınlar canım özgür kızlar onlar bekaretin ne önemi var değmi çağa ayak uydurucaz arkadaşlar nağpak hem onlar çocukta yapıcak kariyerde tımmı :D

• müthiş bir zeka örneğisin aferim sana

• yok canım senin zekana ulaşmak mümkün değil 6 yıl sosyoloji okumuşsun üstünzekalı bayan

• Türk erkeği bekarete önem verir vermelidir de avrupayı görüyoruz bizzat kendim şahit oldum 14 yaşındaki çocuk bile bekaretini verebiliyor öyle ahlaksızlıklar dönüyoki görseniz şaşarsınız ha böyle bi toplum istiyosanız bilemem ama Türk erkekleri buna izin vermiyecek sizin bizden çok savunmanız lazım bekareti bunlarında yobazlıkla alakası yoktur ben Atatürkçü ve gelenekçi birisiyim ama şunu unutmayın Türkiye de bakirelik önemlidir önemli olucaktırda .

• beyefendi biz bekaret önemsizdir demedik bu kadar dilde dolanması hoş değildir dedik soruyu gözümüzle okuyalım diğer yerlerimizle değil değil mi?

• kusura bakmayın sayın SOSYOLOG net koptu buzdolabından bağlandım göremedim tamam haklısınız

• aynı tepkiyi bekaretim bozulmuş mudur başlıklarına da bekliyoruz

• onu da siz yapınız:D

• neden merak ettin. o onun sorunu. burdakılerı ilgilendirmezkiii

• bu tazr soruların çoğunluğunun kızlardan geldiğini hatırlatırım, önce kadınlar kendine saygılı olsun.

• helalll :D kendileri naneyi yiyor sonrada kadına saygı yok veya pişmanlıklar :)

• soru sormadım dikkat edersen bu bir serzenişti.Bu konuyu dile getirmek kendine saygısızlık değildir.

• cevabımı dikkatli okursan sana söylemediğimi anlarsın

• Küçük şeylere fazla önem verenler ellerinden büyük şeyler gelmeyenlerdir.

• tebrikler:D +1

• tskler..;)

• sen ne olsun istiyosun ?

• biraz da sizin bakirliğinizden mi konuşsak yada işiniz mi yok be kardeşim size ne yazmışım ya yukarda size ne işte!

Kızlar Ne Diyor 10

• Kendileri bakir olmadıkları sürece bakire aramalrına çok karşıyım ben.

• :D dimi ama:D

• İnsan kendisini bu konuda daha iyi bilir yaşamamışsa bu zamana kadar bir şey normal öyle birisini araması ama diğer türlü kabul etmiyorum çok cahilce bir düşünce.

• Kızlar aileleri ile, yakın çevreleri ile paylaşamıyorlar bunu. Bunun en azından burada konusuluyor olması bence olumlu. Sorulan sorulara ne kadar sağlıklı yanıt verildiği tartısılır ama en azından sormakda bir meziyet.Cinselliğin ''sokmak'' la bir tutulduğu ve hala namus ve töre cinayetlerinin işlendiği bir toplumda, insanların Nickler ve Rumuzlar altında bile bu mevzu ile ilgilenmesini onaylamıyorum lakin normal buluyorum. Kızlarda bekaretini yitirmek travmatik bir etki ve duygusal kalıcı çöküntü bırakıyor.Kızlara ilk cinsel deneyimin önemli ve bilinçli yaşanması gerektiği öğretilmeli. Bilinçsiz cinsel iliskinin duygusal yaraya sebep verdiği gözlenmiştir.Erkeklere ise karsı cinsi ve AHLAK anlayısını salt bekarete endekslememeleri gerektiği vurgulanmalı.

• kendim icin soyluorum istediğikleri kadar merak etsinler, ama onların ki olunca sorun yok biz kızlara gelince sorun cok.. ben evlendiğim erkeğe saklayacaımı sanmıorum...

• çok haklısın...

• oooofff sonunda biri duygularimi ve dusuncelerime tercuman oldu..seni tebrik ediyorum cani gonulden!

• ben teşekkür ederim:D

• Ay, sorma ya.. tam sinir olduğum şey.insanlar bekaret düşünmekten aptallaşıyorlar. hayat görüşleri daralıyor.

• çok haklısın bende bunaldım bu sorulardan:)

• sana katılıyorum...yarısından fazlası soruların bekaret..

• kizlarsoruyor.com

• boşver ya bunlara ne anlatacan birileri bozuyor birileri dikiyor hayat böyle devam ediyor..

Yükleniyor...