Bakire olmayıp evlenen ve mutlu olan tanıdıklarınız var mı?

Soruda belirttiğim gibi bakire olmayarak evlenen (ama bir sürü adamla yatmış birinden bahsetmiyorum sadece bir kere sevdiği adamla beraber olup başka kimseyle beraber olmamış) bir kadın kocasını ne kadar mutlu edebilir? Etrafınızda böyle tanıdığınız veya bizzat bu durumu yaşayanınız var mıdır? Yorumları almak istiyorum. Çok merak ettim, son zamanlarda bekaret bacak arasında değil insanın içinde olacak, kafasında yüreğinde olacak deniliyor. Doğru mudur? Samimi cevaplar bekliyorum.

0|0
13|19

En İyi Erkek Görüşü

• dürüst ve ahlaklı olduktan sonra kim takar bekareti...

bakire olmamak; namussuz olmak demek değildir..

2|0
    0|5

Erkekler Ne Diyor 18

• Evet. Mutluyum. Kafi mi?

Ben bu tarz sorularda bu sitede insanların samimiyet aradığımdan şüphe duyuyorum keza gelen yanıtlara göre belaltı saçmalamalar gelebiliyor.

Mesela şöyle birşey sorsam. Üniversite okumamış / işi olmayan biriyle evlenen ve mutlu olan tanıdıklarınız var mı?

Gelenekçi bir aile yapısından gelen biriyle evlenen ve mutlu olan tanıdıklarınız var mı?

Çok sosyal olan biriyle evlenen ve mutlu olan tanıdıklarınız var mı?

Hepsinin yanıtı ortak. Evlenen kişi için bu detaylar ne kadar önemliyse o kadar mutlu olur. Evinin kadını, çocuğunun anası olsun kafi diyen adam ilk soruyu dikkate almaz, ben alırım mesela. Gelenekçi yapıdan gelen biri ikincisi ile evlenir ben evlenmem mesela.

Bekaret de aynı tarz soru silsilesinin bir parçası.

Bu olayı dağ boyutunda gören mutlu olmaz, görmeyen olur. Özeti bu.

12|1
    1|3
  • Bakirelik apayrı birşey,kadının mahremine giren tek kişi olması çoğu erkeğin kadına daha bir tutkulu bağlanma sebebi..

Öteki türlü 'ulan eski sevgililerinden biri çıksa ters birşey dese elimi kana bularmıyım acaba' korkusuyla yaşar..Bizde meşhurdur artık kelimesi..Benim başıma geldi bu olay,İlla ki her kızın arsız,soysuz bir sevgilisi olmuştur:) İlla biri çıkar karşına iğneli bir laf söyler.Zaten söylemesede bakışları adamı öyle bir iğreti eder ki kafasını o an el değmeden koparmak ister insan :)

0|2
    0|0
  • Yazık şu soruları gördükçe ben utanıyorum.

Kimseyi takma yok öyle birşey. Hayat senin vücut senin. Kabul etmeyene yollar çatal çatal. Her insan ayrı bir dünya. Bu konularda ne kadar takılıp kalan varsa, bir o kadar da aşmış bireyler var.

4|1
    0|2
  • evlılık oncesı deneyım ne ya bazı yorumlarda goruyorum ve şaşırıyorum ya evlılık oncesı deneyım lazım kadın içinde erkek içinde dıyor ... kusura bakmayın ama sadece ve sadece ınsanın yaptıgı suça kulp takmasından başka bır şey degıl bu ... yarın bır gun düşünun çok sevdıgınız eşinizin yanınan dan bırı geçıyor ben bu kadınla yada adamla yattım dıyor ne hıssedersınız helal olsun eşime benı mutlu etmek ıcın tecrubemı kazanmış dıyeceksınız

1|5
    1|0
  • Bir kadın ve adamın mutlu olması, onların cinsellik ve diğer tüm aktivitelerindeki uyumdan ve kişiliklerinden gelir. Bekaretin bununla doğrudan ilgisi olması saçmadır. Daha önce deneyim yaşamış olmak e yatakta iyi olma sonucunu doğurur ne de yatak dışında. Bu nedenlerle de bu konunun mutlulukla direkt ilişkisi yok. Lakin zar beyin erkeklerin sosyal güdülenme sonucu hır çıkarması mutsuzluk sebebidir. Erkek de kadın da cinselliğin doğallığını kabul ederse, mutsuzluk nedeni olmaz. Bu kadar basit. Çevremde var mı ne bileyim, kız arkadaşımın deneyimlerini sorgulamıyorum ki milletinkini bileyim.

dipnot: kaşar olup da bakire kız arayan erkekle, kimse mutlu olamaz; çünkü onların düşüncesinde zaten mantık hatası var.

1|0
    0|1
  • Bana göre bekaret bacak arasında değil yüreğindedir. İlla ki cinsel ilişkiye girmesi gerekmez ''aşkım, canım, bitanem'' gibi aşk muhabbetine girilmişse kızın bekareti bozulmuştur.

Çünkü bu sözler kızın evleneceği erkeğin hakkıdır. Bana göre tecavüze uğramış bir kız daha önce hiç bir erkekle cinsel ilişki yaşamayıp sadece aşkım ,canım gibi muhabbete girmiş bir kızdan daha temizdir.

kızlara tavsiyem bazı şeyler hayatta bir kez yaşanır ve asla geri getirilemez. Kendinize gelinlik giydiren erkeklere teslim olun. Yoksa o bembeyaz gelinliği kirletmeye hiçkimsenin hakkı yoktur.

1|1
    1|1
  • bunun kafasını hiç yaşamadım, profilimi bile gizlemeden söylüyorum. hiç umrumda olmaz benden önce ne yaptığı, benleyken bir bok yemedikten sonra evlensek bile takmam...

2|1
    0|2
  • 1.İ 3.Ü 5.Cİ YOK bu işin beraber olmuş yada olmamışsındır evlendiğin insan malın önde gideni değilseki illaki anlaşılır bakire olmadığı kadının toplumda herkezin değer yargıları farklıdır kimisi benim gibi bakireliği herşeyden üstün sayar kimisi ise deneyim sayar deneyimli insanla evlenmek isteyen çok insan tanıyorum ve evlenen işte herşey karşınızdaki insanın değer yargıları ile yürüyecektir bakireliği kafasına takmış biri ile evlenip onuda kendinizide mutsuz ededebilirsiniz yada hayati görüşü farklı olan geniş biri ile evlenip onu çok mutluda edebilirsiniz toplumda herkezin bakire olarak evlenmediği net şekilde ortada bu durumda herşey öncesinde üstü kapalıda olsa kendinden örnekler vererek değilde evlenmek istediğin erkeğe bir olay anlatıp onun olaya yaklaşım biçimindeki halini anlamaya çalışman olacaktır.

0|0
    0|0
  • bu evleneceğin kişiye verdiğin güvene sevgiye bağlı bence. çünkü o senin samimiyetine ne kadar güvenirse bunu ona düzgünce açıkladığında o sevgi denen şey daha ağır basacağı için bunu unutmaya çalışabilir. ama ben şuna inanmıyorm türkiyede o tabiri kullanmak istemiyorum bacak arası felan ama içinde ruhunda olan biri bunu yapcaksa her türlü yapar ama benim geleneğim göreneğim buna karşı çıkar bunu inkar edemem bu dediğiniz değişme bir çok avrupa ülkesine benzemekse eğer onlar artık prezervatifsiz ilişkiye giremyorlar bile neden mi çnkü kim kiminle nerede neler yapmış hesabı tutulmuyor. o yüzden böyle şeyleri düşünmemeli. dediğin durumda saygı duycak birçok insan var sevgisinden dolayı.ama elbette ki üzülür... eğer ki bunun tek kişiyle olduğuna inanırsa seni seviyor demektir. seviyorsa da bunu birlikte aşabilrler demektir. ama bu konuda aklında soru işaretleri barındırarak da bir evlilik yürümez. herşey güvenden ve sevgiden geçer

0|0
    0|0
  • , son zamanlarda bekaret bacak arasında değil insanın içinde olacak, kafasında yüreğinde olacak deniliyor. Doğru mudur?// bu şey gibi bişey önemli olan yarışmaya katılmaktı denirya kaybedince sadece pskolojik rahatlama saçma sapan bvir şey damus evet 2 bacak arasındadır ama bu söylenen şey terbiye olabilir. kavramları yalandan değiştiriyorlar.

1|1
    1|1
    • 2 bacak arasındadır öyle mi :) kafasında böyle bi anlayış olmayan, ama iki bacağının arasını korumaya kalkan insan analdan orala her boku yapınca bakire oluyor yani? saçmalamayın lütfen, önemli olan kafasındaki anlayıştır.

• hadi ya bacağının arasını elden geçirenlerin savunmasıdır o . hadin ordan o bir şehir efsanesi yok anal oral ı herkes mi yapıyor onların terbiyesizliği namusla terbiyeyi karıştırıyordun arkadaşım.

• bacak arası gittimi namus bitti.

• K...B ..yemekten vazgeçmez kızlığında ilişkileri bol çeşitliyse // evlendikten sonra bu çeşitliliğe devam eder. mutlu etmesi ve mutlu olması mümkün diil

0|4
    3|1
  • kabul edilebilir niye olmasın ki ama dürüst olsun insan ha bide mutluluk sadece bakirelikle alakalı değil ki bana bu durum olsaydı ne olurdu aslında olduda bn sdece dürüst olmadığı yalan söylediği için vazgeçtim kendisinden bide kişinin yaşantısıyla alakalı bi durum kendiside bakir bi erkekse bakire istemesi çok normal

0|0
    0|0
  • bakire olmayan kızın ben sadece sevdiğim insanla yaptım dediğine ne kadar inanırsınız?

1|4
    4|2
  • yokkk.bir kızın en güzel çeyizi öpülmemiş dudaklarıdır. derllleeeeerrrrrrrrrr bencede dogru.

0|3
    1|0
  • kimsenin gerdek gecesinde bulunmadim ama cevremdeki insanlarin hepsi ilk ilskilerini evlendikten sonra yasadilar bekaret bacak arasinda midir degil midir polemigine girmeyecem yalniz sunu belirteyim minare bazen kilifina sigmayabilir.

0|1
    0|0
  • bakireliğini kaybettin sanırım

0|2
    1|0
  • Kız arkadaşım bakire olmadığını tanıştığımızın ilk haftasında söyledi.Dürüst olduktan sonra problem yok.Asıl diktirenlerden şundan bundan korkacaksınız.

2|1
    0|1
    • kız arkadsın emınımkı cok mutludur senın gıbı anlayslı bırını tanımaktan...

• Namus kavramını işinize geldiği gibi yorumlamayın bence...Namus hem kadın hem erkek için aynıdır

3|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• Neden mutlu edemesin ki? Gayet sevecen, aşık sadık bir eş olamaz mı? Kocasına bakar, ütüsünü yapar, yemeğini yapar evi çekip çevirir, çocuklarına harika bir anne olabilir. Neden olmasın? Neden mutlu olmasın? Mutsuz evliliklerin nedeni hep bekaret mi?

Ben bakireyim diye, bütün bakire olmayanları kötü mü göreyim? Çevremde bakire olmayan insanlar var, ben bir kötülüklerini görmedim.. Onlar evlenmesin mi, mutlu olmasınlar mı?

Bakire olmayan bir kadın kocasını ne kadar mutlu eder ve bekaret bacak arasında değil insanın içinde olucak kafasında yüreğinde olucak deniliyor doğru mudur diye iki soru sormuşsun birbirine bağdaştırıp ama ikisi de birbirinden alakasız..

En yakın arkadaşım bizi barıştırmak için sözde uğraşırken, hüngür hüngür arkadaşımın omzunda ağlarken, aslında kendine ayarlayıp 6 senelik ilişkimin içine ettikten sonra, öğrendiğim iki şeyin, birincisinin, fahişeliğin sadece parayla yapılan bir iş olmadığını, ikincisinin, namussuzluğun sadece yatakta yapılan bir şey olmadığını öğrendiğimi daha önce söylemiş miydim?

İnsanlar dürüst olsun yeter.

10|4
    0|2
  • benim birsürü birlikteliğim oldu.şuan nişanlıyım.nişanlıma flört döneminde herşeyi anlattım.benimle nişanlandı.evlenmek için sabırsızlanıyor.yani kişilikle ve karşındakini nasıl gördüğünle ona karşı olan sevginle alakalı bir durum.bekaret önemli belki evet belki hayır

4|0
    0|3
  • senin kişiliğine yaşam tarzına göre bekaret kavramı değişir.

kimilerine göre kızın geçmişi şuanki adamı ilgilendirmez kabul eder, kimileri birşey yaşamamış ilk ben olmalıyım der. sen seviyorsan onu demekki seni mutlu edebiliyor

bu konuda kesin kararlı olsaydın

" bakire olmayan birisi bana göre değil" der çoktan giderdin. niye gitmedin__?

AYRICA BİR KADININ BAKİRELİĞİMİ SENİ ÖMÜR BOYU MUTLU EDECEK ?

bakiresin diye o kişi sevmek daha da iğrenç bence kişiyi değil bekaret zarını seven biri ... enteresan...

1|0
    0|0
  • sonucta onu öyle kabul etmisse sonrasinda sorun cikarmaz heralde?

ama birde söyle birsey var, burda bazen konu aciyolar mesela erkek arkadasimla ters iliskiye girdim ama bakireyim hamile kalmismiyimdir vs vs.

simdi bu tür kizlar evlendigi kisiye ben bakireyim diye yutturcak ya, bakire olmayan ve acik acik bunu evlenecegi kisiye söyleyen kizlar bu kizlardan daha namusludur.

bir insanin bakire olup olmadigina bakarak onun namuslu olup olmadigina karar veremeyiz.

nekadar dürüstsen okadar namuslusundur.

3|2
    0|1
  • kendini öyle şartlandırma

ben belki o hatayı yapmadım

ama sen ya da yapmış olan biri varsa

yeniden başlayabilir herşeye

bir zar = bir kadın = bir insan demek değil

8|0
    2|3
    • bir zar = bir kadın = bir insan demek değil +1

• neden yaşanan ilişkileri hata diye adlandırıyorsun. bunun için sana kıymet bilmeyen birine kendini yamamaya çalışmak asıl büyük bir hatadır.

• harikasın tatlım.orjinal diye sana derler..süper cevap..+100

• Soru çok anlamsız. Bir çiftin evlendiğinde tarafların ilk deneyimi olup olmadığı gibi bir sırrı bilmem düşük bir ihtimal. Hadi 1 ya da 2 tanesini biliyorum, yok efendim sevdiğiyle beraber mi olmuş yoksa cinsellik mi duygusallık mıymış felan bunların kesin yargısına ne hadle sahip olabilirim ki?

Banane ki:D

Hah, soruyorsan, eşi bakire olmayan ve aşık olup evlenen insanlar, eşlerine saygı duyup mutlu olabiliyorlar.

2|0
    0|1
  • çok var..genellikle namusun bacak arasında değilde beyinde olduğunu bilen insanlar...ben ne bakire arayan namuslu görünen erkekler gördüm..bi işaretime bakar eşlerini aldatmaları..sadece kadını bakire alıp eve atıp her türlü pisliği yapma çabasındalar..bunlara kısaca namuslu görünmeye çalışan namussuzlar diyoruz..

3|0
    0|2
    • sen de hep bunlara takılmışsın ne demek yani namus bacak arasında değilse sadece ne işe yarıyor o zamn bu bacak arasındaki erkek içinde kadın içinde önüne gelenle birlikte olunca ne anlamı var bunun bi de o dediğin kişiler sadece kendini kandıran adi insanlardır bana göre ha o işareti yaptığında sana verecekleri değeri de sen düşün çokda mülkemmel kadın diyeceklerini sanmam tatmin olana kadar :D

• arkadaş onların verdiği değeri istemez sanırsam..sadece bakire isteyipte yemedikleri halt kalmayan erkeklerin ikiyüzlülüklerini ortaya sermiş

• bakire olup da sayısız sevgili olan ve yemediği halt kalmayan insanın normal bir ilişki yaşayıp bakire olmayandan daha aşağlık olması demek bence. birde bunlar beyni bacak arasından öteye gitmeyenlere bakireyim diye yedirirler kendini... erkeklere yapma hakkını veren ilahi adalet değil toplumdur.. bu anlamda kadının ilişki yaşamış olmasıı çok olağandır.. çünkü ikisi de ilahi katta eşittir bu unutlmamalı bence.. bu sorun erkeklerin ego sorunudur.. ellenmemiş istiyosan ellemiceksin arkadaş!

0|0
    0|0
  • Dinende çok önemli olduğu için evet namus bacak arasındadır ve çok öenmlidir. Sen onu koruyamıyorsan ne diye yaşıyorsun. Önce orda sonra kafadadır namus. Akıllı olacaksın. Hiçbir Müslüman erkeğin ne kadar aşık olsa da bekareti bozulmuş kızla evleneceğini düşünmüyorum.

0|1
    3|1
  • karısı bakire olup evlenen ve buyüzden binpişman olan çok erkek tanıdım desem inanır mısın?

2|0
    1|2
  • ben anal yolla birilikte oluyordum evlenmeden önce evlendikten sonra eşim çalışmaya gitti erkek arkadaşlarımla yine beraber oluyorum ilişki bedenimin bir ihtiyacı

0|1
    1|2
  • bekaretimi soranı terkederim

1|0
    0|2
  • elbette var. ancak entelektüel seviyeleri epeyce yüksek insanlar genelde. sanırım esas önemli olanın geçmiş olmadığını anlamak için epeyce bir birikim gerekiyor önce...

2|0
    0|2
    • asıl önemli olan ne peki

• adam olmak adam, esas önemli olan bu biriyle beraber olmaya karar verirken...

Yükleniyor...