Bu durumda hamile olabilir miyim sizce?

11 hafta önce ilişkiye girdim, kocam içime boşalmadı kendini geri çekti. Daha yeni evliyiz ve o yüzden hamile kalmak istemiyorum. 11 hafta oluyor, 2... Daha Fazla

En İyi Erkek Görüşü

• ilişkiden sonra ki 11 hafta içerisinde 2 defa adet olduysanız çok büyük ihtimal hamile değilsiniz (tabii kanama regl harici bir neden den değil ise) ama illa ki içim rahat etsin diyorsanız idrar testi yaptırabilirsiniz her ne kadar erken dönemlerde idrar da hamilelik teşhis edilemese de siz 11 haftalık periyod dan bahsediyorsunuz ki şu an rahatlıkla idrarınızdan hamile olup olmadığınızın tespiti yapılabilir.Bu testi eczaneler de satılan kaliteli bir hamilelik testiyle kendinizde yapabilirsiniz fakat prospektüsü iyi okuyup anlayıp orada tarif edildiği şekilde uygulamalısınız .Bu arada eğer ki hamile kalmak istemiyorsanız doğum kontrol yöntemlerini kullanabilirsiniz. Eşiniz prezervatif kullanabilir, siz bir uzmanın tavsiyesiyle doğum kontrol hapı kullanabilirsiniz ya da spiral taktırabilirsiniz bu konuda bir jinekolog, kadın doğum uzmanından size en uygun yöntem hakkında yardım almanızı öneririm.Bahsettiğiniz geri çekilme yöntemi ise kesinlikle geçerli bir doğum kontrol yöntemi değildir ve herhangi bir güvenilirliği yoktur.