Bu durumda hamile olabilir miyim sizce?

11 hafta önce ilişkiye girdim, kocam içime boşalmadı kendini geri çekti. Daha yeni evliyiz ve o yüzden hamile kalmak istemiyorum. 11 hafta oluyor, 2 kez adet oldum herzamanki gibi 5 gün sürdü ve aynı şekilde kan geldi daha az gelmedi yani. 2-3 kilo verdim. Çok akıntım oluyor.. yemeği normal yiyorum oruçta tutuyorum migdem bulanmıyor ama sadece değişik kokular alınca migdem bulanıyor, dayanamıyorum. Test alacağım, ama biraz korkuyorum sonuçtan. Sizin bir bilginiz var mı bu durumda hamile olabilir miyim?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• ilişkiden sonra ki 11 hafta içerisinde 2 defa adet olduysanız çok büyük ihtimal hamile değilsiniz (tabii kanama regl harici bir neden den değil ise) ama illa ki içim rahat etsin diyorsanız idrar testi yaptırabilirsiniz her ne kadar erken dönemlerde idrar da hamilelik teşhis edilemese de siz 11 haftalık periyod dan bahsediyorsunuz ki şu an rahatlıkla idrarınızdan hamile olup olmadığınızın tespiti yapılabilir.Bu testi eczaneler de satılan kaliteli bir hamilelik testiyle kendinizde yapabilirsiniz fakat prospektüsü iyi okuyup anlayıp orada tarif edildiği şekilde uygulamalısınız .Bu arada eğer ki hamile kalmak istemiyorsanız doğum kontrol yöntemlerini kullanabilirsiniz. Eşiniz prezervatif kullanabilir, siz bir uzmanın tavsiyesiyle doğum kontrol hapı kullanabilirsiniz ya da spiral taktırabilirsiniz bu konuda bir jinekolog, kadın doğum uzmanından size en uygun yöntem hakkında yardım almanızı öneririm.Bahsettiğiniz geri çekilme yöntemi ise kesinlikle geçerli bir doğum kontrol yöntemi değildir ve herhangi bir güvenilirliği yoktur.

Erkekler Ne Diyor 14

• 2 kez adet oldum demişsin.Sonra korunmasız ilişkiye girmediysen sorun yok.Akıntı nedeni içinde doktora gitmeliisin.Antibiyotik filan kullandın mı hiç bu aralar?

• hamilesin..

• 11 hafta 7 günden 77 gün25 gün normal 5 gün adet.. 2 gün adet gördüğüne göre50 gün normal 10 gün adet..geriye kaldı mı sana 17 gün17 den 25 e ne var 8 gün 1 ve 7 yi topla 8 den çıkar sonuç=0 çocuk

• Bu ne oluyo?

• Öncekileri Göster
    • vajina salgilarinda artma disinda sorun yok :) saol ..

• eyvallah erkek halimle başarılı olduysam süper kendimi daha önce hamile kalmış gibi hissettim bi an aşlsdkşaskdşlaskdşalskd :D

• Bu zamanda bayan olup senin kadar cahili varmı derdim varmış? Bir erkek bile sana cevap verebiliyorsa senden daha iyi biliyorsa vay oldu eşinin haline? Sen nerde büyüdün ağaç kavuğundamı sene 2012 farkındamısın?

• Adet gorduysen iliskiden sonra hamile olman imkansiz, kaldi ki disari bosalmis. Boyle bi durumda bile ihtimal milyonda 1

• değilsiniz.

• Biyolojik olarak hamile kalmanız için iki cinsi bellrlenmiş yoldan sperm ve yumurtasını buluşturması gerekmektedir. Sizin için bir risk söz konusu değil. Sonuç olarak spermler yumurtalarına ulaşmamış. (NOT: Anlatılanlar doğrultusunda ön görüdür. En iyi sonuç hamilelik testi veya doktor muayenesi ile olacaktır.)

• Varsa bile çocuk bi yaşına gelicek, yeni mi sormak aklına geldi?...Bence bi 10 yıl sonra filan test yaptır :p

• bence hamile olma şansında var içine boşaldı dıyorsun vajınanın dudaklarınada boşalsa vajınanın iç yapısı aynen süngersi bir yüzeyi vardır bunu gözle göremeyız bu spermlerın hareket ederek kendınce senın yumurtalarına kadar gıtme ve döllenme şansı var adetım geldı dıyorsun ama şunuda unutma hamıle olup adet görenler var halk arasında üstüne görme dıye söylenır bır dıger sonucta sen ilişkiye devam ettıgın için bu gelen kanamalar düşük yapma ihtımalınden dolayı gelen kanamalarda olabılır bunların örneklerı coktur.. en guzelı al bı test bak negatıfmı pozıtıfmı rahata huzura er...

• allah akıl versin sana dah ne diyeyimki 11 hafta olmuş iki kez adet görmüşssün daha soru soruyorsun.allah eşine büyük sabır versin seninle hayat zor ben senin gibi biriyle olsam kafayı yerdim heralde

• test al buyuk ihtimalle hamile degilsin

• hamileliği boyunca regl olanları tanıyorum, ecz 5 TL al bi test kurtul, için içini yemektense

• değilsin gibi

• doktora git.

Kızlar Ne Diyor 12

• En son 11 hafta önce mi birlikte oldunuz ve üstüne 2 defa regl oldun ve hamilemiyim diye soruyorsun ? Ciddi ciddi soruyosun değil mi ?

• 11 hafta uzun bir süre sanmıyorum

• test al en azından emin olursun.adet olduğu halde hamile olan kadınlar var ki.büyük ihtimalle değilsin ama olabilirsin de işi şansa bırakma.

• Kokudan mide bulaniyor diye hamile mi olacaksin, sacma. Geri cekilmis, normal bir sekilde adet gormussun imkani yok hamile olmana. En az 12-13 haftalik olmus olurdu mutlaka karnindan bile anlasilirdi. İcin rahat olsun %100 hamile degilsin anlattiklarina gore.

• Kızlardansa erkekler daha bilgili bu konuda bunu gördüm:D

• degılsın ama sen bır test al yıne de

• korunmanın bir sürü yöntemi varmışarastır derim

• 2 kez adet olmuşsun ne hamileliği bu

• Ovulasyon hesaplamayı biliyormusun

• 2 kez adet görmüşsün ya yoktur birşey kaldı ki hamile olsan bile daha ilk günden kokuya duyarlılık ya da bulantı olmaz ki sen kafana çok takmışsın psikolojik o

• gerçi ilk günden demişim ama maşallah 11 hafta geçmiş biraz daha geçse çocuk doğacak :D

• Sence ordan kadın doğum uzmanı gibi mi duruyoruz.Forum sayfalarında yorum alacağına git hastaneye test yaptır.

• Tipe bak

• Bazı kadınlar hamilelik döneminde de adet olabiliyor test yaptır derim

• Biliyorum üstün görme oluyor ama bildigim kadariyla leke oluyor yani ayni sekilde gelmiyormus kan

• Valla o kadarını bilmiyorum

Yükleniyor...