Yıllar önce bir pisliğe bulaştım ve hala yakamı bırakmadı. Nasıl kurtulabilirim?

Liseye giderken bi çocukla 4 yıl çıktık. Hayatımda ondan başkası olmamıştı olmazda diye düşünüyordum. Onun aşırı ısrarları üzerine birlikte olduk. Nasıl olsa evlenecektik. Sonra ben üniversiteyi kazandım. Gitmemi istemedi. Ailem de onunla devam etmemi kesinlikle istemedikleri için zorla gönderdiler beni. Ben üniversiteye gidince bu başladı dönüp geliceksin yoksa ailene yaşadıklarımızı anlatırım diye beni tehdit etmeye. Diğer tarafta ailem var izin vermiyorlar okulu bırakmama. Bırakamadım ama okul hayatım zehir oldu onun yüzünden. Birde biz birlikte olmadan önce onun ısrar ettiği benimse ne olursa olsun yapamam dediğim konuşmalar bilgisaayrda kalmış abim yakalamış önce bni dövmüştü sonra gidip onu dövmüştü. O günden beri abimden nefret ediyor. Beni tehdit edince ve tehditleri artık haddini aşıp dönmezsen kız kardeşini kaçırır rehin alırım gibisinden seviyesizleşince ben ondan nefret ettim ve ayrıldım. Bir daha barışmadık. Sonra okulda başka biriyle tanıştım. Beni çok sevdi. Zamanla bende onu çok sevdim. Sonra eski sevgilim sırf bizi ayırmak için çıktığım çocuğa bakire olmadığımı söyledi ve yaşadıklarımızı anlattı. Önce biraz tökezledi ama sonra ne olursa olsun seni bırakmıycam dedi ve gerçekten beni hiç bırakmadı. Sonra okul bitti ve biz üniversitedeki sevgilimle evlendik. Eski sevgilim evlenmiş olmama rağmen, hayatında başkası olmasına rağmen hala benimle uğraşmaktan vazgeçmedi. Şuan askerde. Dönünce ilk işi serseri arkadaşlarını toplayıp abimi bulmak olacakmış. Şimdiden plan yaptıkları aynı çevrede oturmamız sayesinde kulağıma geldi. Duyunca deli oldum. Evlendim hala bırakmadı yakamı. Şimdi arkamdan altıma yatan o* diye laf yapıp duruyormuş. Ve onun annesi o daha ilk okula başladığı zaman babasını aldatıp babasından boşanmış aldattığı adam tarafından genel eve sürüklenmiş, çocuklarına da babalarından gizli ordan kazandığı paralarla pahalı şeyler alan bir kadın. Şuan o kadar nefret doluyum ki, bunu bilen arkadaşları yok. Eğer abimle uğraşırsa onun bu çok değerli sırrını bütün mahalleye anlatıp onu rezil etmek geçiyor aklımdan. Yada ondan kurtulmamın başka bir yolu varmı sizce? Yıllardır kurtulamadığım bu beladan nasıl kurtulabilirim ? :(

0|0
4|10

En İyi Erkek Görüşü

• Bir çok yazımda sizlerle buna benzer bayan hatalarını paylaşmıştım ama maalesef çok ilgi ve destek görmedi ayrıca dışlandım. Ben her zaman diyorum bir erkekle evlilik harici kesinlikle sınırlar dışında yaklaşmayın, sevgilimdi, aşkımdı, hayatımın erkeğiydi, yok evlenecektik gibi bahaneler sadece kendinizi kandırmanın en masum yolu, erkek için sorun değil, biri gider biri gelir ama siz yaptığınız hatanın cezasını ömrünüz boyunca çekiyorsunuz bayanlar... Bu sitede daha yaşı çocuk yaşta denilebilcek bir çok bayanın sevgileleri için ölüp bittiklerini ve onun uğruna bir çok değerden vazgeçmeye daha şimdiden hazır olduklarını gördükçe içim sızlıyor gerçekten, bu yazdığın olayı okumalarını ve ders çıkarmalarını inan çok isterim... Gelelim snein olayına; Sende bir hata yapmışsınki içinden çıkılmaz kör düğüm haline gelmiş, hatta olay o kadar çok büyümüşki, aile fertlerinide tehlikeye atacak kadar büyük bir sorun haline gelmiş. Ben sadece dua edebilirim inşallah kurtulursun, ama kolay bir durum değil. Ailene ne olursa olsun bu durumu açıklamalısın ve büyüklerinden yardım istemelisin, hatta gerekirse polise bile bildir bence...

0|0
    0|0
    • Evet bende yaşadıklarımın bedelini ödedikçe anladım yaptığım hatayı. Okuyup ders çıkarmalarını inan sizden çok isterim. Allah kimsenin gözünü o şekilde karartmasın...

Erkekler Ne Diyor 9

• Sana bulaşırsa o seni nasıl tehdit ettiyse sende ona sadece annesinin durumunu hatırlat,ve senden ve ailenden uzak dursun,eğer olmuyorsa savcılığa suç duyurusunda bulun,yalnız bu tipler çok yapışkan ve kindar olurlar,çirkefleşirler,kendi pisliklerini görmezden gelirler,ya bu karektersizleri nerde buluyorsunuz anlamıyorum,hatanın büyüğü sende,sanki adam yokmuş gibi zibidinin birini bulmuşsun,olmuş başına bela,aslında bunların sonu kötü oluyorda size ve abinize patlamasa bari.

0|0
    0|0
    • Benden, ailemden uzak olur inşallah. Annesinin durumunun farkında aslında ama daha önce beni tehdit ettiğinde ona bende annesi hakkında bildiklerimi söyleyebileceğimi söylemiştim. Bu onu durduracağına daha da kinli bir hal almasını sağlamıştı. Şimdi elim kolum bağlı. Ne yapsam çıkamıyorum işin içinden...

• fazla zorlama kendini,savcılığa gidersin,suç duyurusu yaparsın,annesinin durumunuda herkes öğrenir ama daha saldırgan olursa zarar verirler,bu tipler uyuşturucu da kullanırlar,dikkatli olmak lazım,kanı bozuk terzi kendi söküğünü görmez ama başkalarının söküğünü görür dikmeye çalışır,abinle konuş,durumu açıkla,beraberce fikir üretin,bir avukattan yardım alın,

• Siz lisede ve üniversitede işinde gücünde efendi,çalışkan çocuklara yüz vermeyip piç heriflerle takıldınız, yiyiştiniz falan filan yaptınız o piçler ,iyi bir iş sahibi olamadı. Ama o yüz vermediğiniz efendi, dürüst çocuklar iyi yerlere geldiler. Evlilik çağına geldiğinizde de senelerce takıldığınız piçlerle değil de iyi bir iş sahibi olan efendi, çalışkan adamlarla evlenmek istediniz. Şimdi soruyorum neden lise çağlarındaki o efendi çocuklar ilginizi çekmedi de böyle piçlerle birlikte oldunuz. Geçmişin bedeli ağır olur

Sorununa gelince arkadaşların dediği gibi savcılığa bi şikayette bulunursun olay çözülür...

0|1
    0|0
    • O piç adam olup okulumu bitirmemi bekleseydi ben üniversitede de onunla devam ederdim hayatıma. Ayrıca evlendiğim insan da serserilikle alakası olmayan çok efendi bir insan değil. Sadece her gençte olduğu gibi on un da deli dolu zamanları oldu ama zamanı gelince yerinde bırakmayı bildi.

SİZ BİR İKİ HİKAYE OKUYUP HER İNSANI, HER HAYATI AYNI KEFEYE KOYAN DÜŞÜNCE FAKİRİ İNSANLAR... HİÇ HATA YAPMAMIŞ GİBİ, HER BEDEL ÖDEYENİ,YAA BÖYLE OLURSA BÖYLE OLUR DİYE YARGILADINIZ. BİRGÜN SIRA SİZE DE GELİR!

• Beni tehdit etmeyeli uzun zaman olmuştu. O yüzden elimde yazışma yok. Ama onun faceinde sürekli bana hakaret içeren yazılar var biliyorum. Son yazısı da beni o* diyerek andığı ve izin gününün yaklaştığı, abimle hesabını göreceğini belirten bir yazı. Bu delil yerine geçer mi? Ayrıca onu fake hesaptan takip ediyorum. Bunu gördüğümü nasıl kanıtlayabilirim?

• Görmene gerek yok önemli olan bunları sana yazmış olması. Sonuçta sana yazıldı o yazılar. Dediğim gibi git savcılığa durumu anlat. Daha sonra adliyeden dosya gidiyo emniyet bilişim suçlarına onlar da evlerine gidip bilgisayaraına el koyuyolar ve incelemeye alıyorlar. Sonrasında köpek olup ağlayan ne delikanlılar gördüm ben. Savcılar da anlayışlılar bu konularda.

• arkadaşım bana kalırsa sen bu kişiden kurtulmak istemıyorsun yada bu bır fantazı anlattıgına göre bu baya bı uzun süreç olmus lıseden evlılıge kadar numaranı degıstır olsun bıtsın yanı onun sana ulaşabılecegı butun yolları kapat ve bak keyfıne onla yasadıklarını nasıl olsa evlendıgın eşinde bildıgıne göre senı tehdıt edebılecegı başka bıseyde kalmamıs elınde basında kocan oldugu halde sen hala abınden korkuyosun orası tuhaf geldı bana al yenı bır hat rehberdende gızlet kım kıme nasıl ulascak bak keyfıne sende

0|0
    0|0
    • Bana ulaşamıyor zaten. Ben muhatap olmadım da olmamda onunla. Abim yıllar önce onu dövmüştü kız kardeşinin namusunu kirletmek istediği için. Abim haklıydı. Şimdi aradan yıllar geçmiş ve o hala benimle uğraşmanın bir yolunu arar gibi yıllardır beni tehdit edip durdu şimdi de abime zarar vereceğini söylüyormuş. Arkamdan ahlaksız hakaretler edip duruyormuş.

• savcılıga git sikayet et olsun bitsin

0|0
    0|0
  • savcıya derdini ve endişeni anlat zor bir mesele değil serserilikten süt dökmüş kedi olanı çok gördük

0|0
    0|0
  • Bilmiyorum hiç duydun mu ama Cumhuriyet Savcılığı diye birşey var...

0|1
    0|0
  • Savcılığa ver...Adalet yerini bulsun...Tehtid nedir ne candan bezdirir ben bilirim...Gece uyutmaz sabah kalkmak istemezsin tüm enerjini alır götürür...Sen sakin ol ve tehtid ettiği an savcılığa ver...

0|0
    0|0
    • Peki sadece faceinde paylaştığı sözlerle savcılığa verebilirmiyim ki onu? Ne diyeyim savcılığa nasıl vereyim. Benimle muhatap değil zaten çocuk. Faceinde 'yıllar önce altıma yatan o* şimdi evlendi başkasının altına yatıyor izin günüm yaklaşıyor abisiyle hesabım var gibisinden birşeyler yazmış. Bu kadar bilgiyle ne yapılabilir:(

• Her türlü mesaj ses kaydı face kaydı msn yazışması vsvs delil yerine geçer...Delillerini topla, abini de al yanına , birlikte şikayet edin olayı anlatın dilekçenizi yazın delillerinizin de bir çıktısını alın bir zarfa koyun ve mahkeme gününü bekleyin

• Abime bu konudan bahsedemem ki :( Onunda erkeklik damarı tutar gider kavga eder. Ya o onu bıçaklar ya abim onu..

• ölün mü öldürün mü yahu :S

0|0
    0|0
  • Ne belası ya ateş olsa cürmü kadar yer yakar. Savcılığa bir telefon aç kuzu olur kuzu.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• E bosuna dememisler. Tilki bile kemigi once olcup, sonra yutarmis, "bu kemigi yutuyorum ama gotumden nasil cikacak" diye.. ! Sendeki de o misal.. Yemissin bir bok, Allah kurtarsin demekten baska care yok...

Ibretlik olan bu hikayeyi bence herkes okuyup, hayatta genc yasta yapilan hatalarin ne gibi cefalar cikacaragini bilmeleri gerekir. Sana kotu birsey demioyrum kizim, elbet is isten gecmistir, herseyin tevbesi makbuldur ve umarim ki senin icin en hayirlisi olur ama, bir insanin inancsiz olup toplumsal acidan ayni zamanda "IYI" biri olamayacagini da anlamis olduk. Inanc ve bir tanri korkusu olsaydi, durum boyle olmazdi, buna eminim. Nihayetinde bir tarafta nefs varken diger tarafta inanc vardir. Nitekim bunlar dinlerin kendisinde de belirtilmistir "nefsine uyan cefasini da ceker" diye... En azindan mutlu bir evliligi haketmen, sana verilmis bir isaret. Bunu bu sekilde dusunerek tum kotuluklerinen arinamaya ve kendini iyiye ve ahlakli olana yoneltmeye bak.

0|0
    0|0
  • Dejavu olmak...

Buna benzer bir soru daha okumuştum aylar önce ona istinaden yazdım bunu..

Neyse şöyle ki;Eşin durumu biliyor mu?

0|0
    0|0
    • Eşim sadece şuanki tehdidini öğrendiğimi bilmiyor. Onun dışında herşeyi biliyor.

• Off karışık.Savcılığa ver bakim sen onu..Adam tehdit etmek neymiş görsün gününü.Ama şahitlerinin olması da gerekli,ses kaydı vs.Bunlar önemli.

• şekerim annesinden böyle bi darbe yemiş sen neden yapasın ? belliki o dönem sen ynaındaymışın ve annesinin gidişini seninle unutmuş. sende kazanıp gidince dönmeni istemiş.. masumane bi istek hırsa kine nefrete dönüşmüş. ama burdan daha fazla ileri gitme deirm... Unutma SENDE BİR ANNE ADAYIYISN. ilerde bi gün evlatların sana aynısını yaparsa? eşin yaparsa? evlatlarının başına gelirse?

aynı ortamdayız dedin... taşının gitsin... eski mahallenize dair hiç kimse hiç birşey kalmasın...

0|0
    0|0
    • Ben zaten evlendim ve o mahallede değilim. Ailemin orada kendilerine ait evleri var. NAsıl taşınsınlar. Yıllardır kurulu düzenelrini nasıl bozsunlar. Üstelik bu konudan haberleri dahi yok. Ayrıca annesinin acısını benimle de unutmadı o. Annesi onları bırakıp gittikten 8 sene sonra girdim ben onun hayatına. Ben ileri gitmiyorum hem. Peki ya o canımı yakarsa? Ya abime bişey yaparsa ne yaparım ben?

• Cevap vermiyorum zaten. Hiç muhatap olmadım. Tehditlerinden haberim olduğunu dahi biilmiyor. Askerde şuan. Bitirmesine az kaldı. Gidince eminim bulaşacak abime. Korkum ondan...

• sanmam. bulaşacak olursa da polis var. git savciliğa şikayet dilekçeni ver. gör bak bi daha yaklaşabiliyor mu rahatsız edebiliyor mu

• Bunu yaparak daha kötü seylere sebep olursun savcılığa git şikayette bulun veya tasın...

0|0
    0|0
    • Ben o şehirde bile değilim artık anlamıyormusunuz? Ben evlendim. Oradan uzaklaştım. Ama ailem yıllardır orada oturuyor. Onlar taşınamazki...

Yükleniyor...