Prezervatifle hamile kalma olasılığı ve ertesi gün hapı

Selam herkese.Hiç uzatmadan konuya girmek istiyorum.Prezervatif kullanılması durumunda hamile kalma olasılığı nedir ve ertesi gün hapının prospektüsünde kutudaki her iki hapın tek seferde alınması gerektiği yazıyor ama eski kullanımlarda hapların 12 saat arayla alınması gerektiğini biliyorum. Bu konuda bilgisi olan var mı? Teşekkürler.

0|0
3|7

En İyi Erkek Görüşü

• Prezervatif ile hamile kalınabilir diyenler hangi mantıkla cevaplamışlar bunu anlamadım. Yani prezervatifin ne olduğunu bilmiyorlar mı diyeceğim ama benim yeğenim dahi biliyor artık. Kondom da daha öncede bir delinme yada yıpranma yoksa, ve ejakülasyondan sonra bir taşma meydana gelmediyse, sağlam ve kullanımına uygun biçimde kullanılmış bir kondom ile istenmeyen hamilelikten günümüzde %100 diyebileceğimiz kadar yüksek derece de korunabiliyorsunuz.

Ayrıca çok tedirgin olduysan ertesi gün hapı kullanılabilir ve evet 2 adet birden alsın.

İlaç ve markaya göre ilacın alınma yöntemleri değişiklik gösterebilir, etkisi de tabii, o yüzden prospektüste ne yazıyorsa onun uygulanmasında fayda var.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• mumkun

0|0
    0|0
    • Prezervatifin kontrol yöntemi hakkında bir fikrin var mı peki?

• Prezervatifin ne olduğunu bilmiyor musun yaa :) Daha ne kadar açık olsun yöntemi

• Her yöntemde az da olsa ihtimal vardır. Kondomla hamile kalınabilir çünkü yırtık çıkabilir

0|0
    0|0
  • ben dün norlevo aldım ilişkiden 3 saat sonra ama 5 dk sonra acil wc ye gitmem gerekti, mikrop kapmıs bagırsaklarım neyse acaba hapın etkisi azalır mı mideden kaç dk sonra dısarı atılıyor yediklerimiz...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• prezervatif delik olmamalı ,temas öncesi elinizde prezervatife zarar verebilecek yüzük ya da takı olmadan ucu hava girip balon yapması engellenecek şekilde baş ve işaret parmağı ile sıkılıp diğer elinizle de nazikçe sıvazlamak suretiyle takılmalı.Eğer partnerınız takıyorsa prezervatif e uzun ve keskin tırnaklar zarar verebilir dikkatli olunmalı.Ayrıca prezervatifin son kullanım tarihinede dikkat edilmeli.Bütün bunlara dikkat edilerek prezervatif kullanımında istenmeyen hamilelik oranı yok denecek kadar azdır.Prezervatif onca Kalite kontrollerine rağmen kullanım esnasında delinir se ya da patlarsa hamilelik tabii ki mümkündür fakat böyle birşeyin olabilme olasılığıda %2 gibi olduğu söylenmektedir.Ayrıca prezervatif kullanımında eğer kayganlaştırıcı kullanıyorsanız kullandığınız kayganlaştırıcı mutlaka su bazlı olmalıdır yani bebe yağları ve türevi kozmetikler kullanılmamalıdır.Bu anlamda prezervatif kullanımı hem ciddi anlamda gebelikten koruyucu bir önlem hem de özellikle sık ve değişik kişiler ile ilişkiye giren kişileri cinsel münasebet yoluyla bulaşan hastalıklardan koruyan koruyucu bir kalkandır.Ben şahsım adına bu konuda kaliteden şaşmam ve prezervatifte de kayganlaştırıcı da da durex ürünlerini tercih ederim belki 15 yıldan fazladır kullanıyorum ve (ben gebelikten çok hastalıktan korkarım) başıma istenmeyen gebelikte herhangi bir hastalıkta gelmedi.

0|0
    0|0
  • delik degilse condom sorun olmaz sıfır rısk ertesi gün hapı ilişkiden sonra 12 saat icinde alınırsa % 3 riski var

ayrıca vaginal köpükler var spermi öldüren

spiral var yani varda var EGİTİM SART

0|0
    0|0
  • Kondomun koruma yüzdesi yüksek ama yüksek dediysek , uygun kullanılmışsa %2 hamilelik riski deniliyor. Haplar prospektüste ne yazıyorsa öyle alınmalı. Aralıklı alırsan bilemiyorum, adamların bir bildiği var ki öyle demiş. En iyisi eczacına danış yada dua et sakata gelme. Bu arada haplar doğru kullanılırsa hamilelik riski %1den az.

0|0
    0|0
  • prezervatifin iyi bı markadan tercih et eger çok korkuyorsan extra korumalı olanlardan al kardeş...bazen yırtılabılır cunku en garantısı hem prezervatıf kullanman aynı zamandada afedersin bayanın içinde rahatlamaman...

0|0
    0|0
    • En bilinen marka idi.Teşekkürler.

• hamile kalabilir.

2 hapıda tek seferde alsın ;)

0|0
    0|0
  • %1 den daha az...norlevo 2 tablet bırden yutulacak..

0|0
    0|0
    • Norlevo aldım fakat 5 saat arayla kullandı kız arkadaşım?

• normalde 2 sı bırden alınır..Ama 5 saat sonrada alsa etkıyı gosterır...Korkma bişi olmaz...

• Teşekkürler

Yükleniyor...